Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @alibilen bende de benzer bi durum oldu. eşler evli olmasına ragmen inatla boşandıkları tarihi yazmamı istiyor 🙂 sistemsel bir hata olmalı.

• Bugün her günkü gibi sistemi kontrol ettiğimde aşağıdaki bilgi yazıyor. Daha önce dosyanın hangi servis merkezinde olduğu belliydi. Artık görünmüyor.

Case Was Received and A Receipt Notice Was Sent
    On August 5, 2020, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOExxxxxxx, and sent you a receipt notice or acceptance notice. The notice describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address

• Gercekten bizim surec ilerlemiyor gibi duruyor . Bu durum hakkında NVC ye veya ankaraya mesaj atıp mantıklı bir cevap alan var mı? Çünkü aramızda mart dq ler var ve halen bekleyiş içindeyiz ki konsoloslukta hareketlenme var ancak bizi yok sayıyorlar galiba ne vatandaşız ne de geçici vize istiyoruz böyle olunca sıkıntı icerisindeyiz

• Herkese merhabalar,

Böyle bir forum olduğunu bilmiyordum daha önce yazmak isterdim.

Hepiniz gibi biz de interview için tarih bekliyorduk. Biliyorsunuz facebook grupları var ben orayı takip ediyordum. Baktim ki insanlar benden daha geç DQ tarihleriyle randevu almaya başladilar 2 ay kadar önce. Ben de sordum expedite mi ettiniz falan diye. Bir kişi DM ile bana Türk vatandaşı olup olmadigini ve ya Türkiye'de oturum iznimin olup olmadigini sordu. Biliyorsunuz Turkiye yalnizca Turk vatandaslarina ve oturum izni olanlara hizmet veriyor. Ben de Turk vatandasiyim fakat birsey gondermedigimi soyledim(zaten onlarin bunun farkinda oldugunu dusundugum icin boyle birsey yapmamistim) Bu elciligin websitesinde yaziyor.

"Due to health and safety concerns related to the COVID-19 global pandemic, as of February 4, 2021, the U.S. Embassy in Ankara is only providing immigrant visa services to Turkish Citizens and Turkish residents. For Third Country Nationals (“TCNs”) who have Turkish resident permits, please email [email protected] with the front and back of your Turkish resident permit so we can discuss the next steps. "

Neyse bu arkadaşın dediğini yapip Case numberi ve kategoriyi mesaj bolumune yazdim ve Turk vatandasi oldugumu ekte de pasaportumun on sayfasini gonderdim.([email protected] adresine)

2 gun sonra basvurumu aldiklarini caseimi
    NVC'den talep edeceklerini soylediler.

Ayni gun NVC'den " Your case is expedited" seklinde bir mail aldim ve CEAC'e girdigimde de mesajlarda "your case is expedited" mesajini gordum. Yani elcilik bu yontemle dosyalari NVC'den cekiyor. Case status hemen ayni gun " In Transit" oldu yaklasik 5 hafta oyle kaldi 3 hafta elcilik kapaliydi zaten son korona kapanmasinfsn dolayi. Sonra da "Ready" oldu. Velhasil 1 ay sonra da interview mektubunu aldim ve interview'a girdim.

Gordugum kadariyla benden cok once DQ olan arkadaslar var( mart 2020 falan gordum sanirim) . Lutfen benim yaptigimi yapin eger yapmadiysaniz. Basit bir mail ile Turk vatandasi oldugunuzu case numberinizi ve pasaportunuzu verdigim mail adresine gonderin hala yapmayip benim gibi beklediyseniz. ( Sonra dua edersiniz:) )

Takip etmeye calisacagim basligi. Belki birilerinin isine yarar diye yaziyorum. Hepinize bol sans insallah en kisa zamanda sevdiklerinize kavusursunuz.

• @Ömer-Günay tabi ki yok mantıklı bir cevap alan…beklemekten başka yapabilecek hiçbir sey yok maalesef, kimse hak etmiyor bu kadar belirsizliği ama el kol bağlı bekliyoruz

• @Ömer-Günay temmuzun da yarısı bayram tatil, o da öyle gecer gider. Ağustosa kaldı bence umutlar, 2.doz yoğun aşılamalardan sonra tam kapasite çalışmaya başlarsa konsolosluk hızlanabilir belki biraz

• @Ahmet-Krykevic Sizin çifte vatandaşlığınız olduğu için mi böyle bir tereddüt yaşandığını düşünüyorsunuz? Çünkü mesela ben sadece TC vatandaşıyım, TR den başvuruyorum, yani TC vatandaşıyım ben ey konsolosluk demek bir işe yarayacak mı bilemedim, yani zaten bilmiyorlar mı? ama deneyelim bakalım 🙂 Denemiş, bir daha yenilmiş oluruz en kötü - hatta aşılarımı da oldum yazayım bakim -

• @hulyaek Ben de boyle dusunup aylarca mail atmadim ve bosuna esimle ayri kaldik. Siz ismime takildiniz saniyorum cifte vatandas derken ama zaten basvuruyu yapan esim. Ismi Soyismi öz be öz Turkce. Zaten NVC ya da konsolosluk isme gore muamele yapmiyor. Benim de cifte vatandasligim yok. Turk vatandasiyim. Konuyla ilgili Sizinle ayni seyleri dusunuyordum TC vatandasiyim Turkiye'den basvuruyorum. Yapacaginiz sadece bir mail atmak. Hicbirsey kaybetmezsiniz. Sizin DQ tarihiniz görece yeni ama 2020 eylul DQ tarihiyle vize alan insanlar var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Krykevic bilgilendirme icin tesekkurler. dosyanizin icerigine dair herhangi bir bilgi verdiniz mi? ya da aciliyet belirttiniz mi acaba?

• @Ahmet-Krykevic Evet, soyadınızdan dolayı acaba başka bir ülke vatandaşınız ama TR de yaşıyorsunuz da bu kargaşayı konsoloslukta düzeltmeniz mi gerekti diye düşündüm açıkçası. Verdiğiniz bilgi ve yaşadığınız tecrübe çok ilginç gerçekten. Sizin adınıza sevindim, dediğiniz gibi mail attım, belki okuyan benden daha önce DQ almış arkadaşlar da atarlar, belki en azından birimiz de daha işe yarar. 🙂

• @crazycells

Hayir expedite/hizlandirma aciliyet vs belirtmedim.

• @hulyaek

Bundan sonra dosyanizi NVC'den istediklerine dair mail alacaksiniz.

Lutfen bilgilendirin.

• @Ahmet-Krykevic @hulyaek ben de dün okudum ve mail attım, eğer işe yararsa çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız nasıl teşekkür edeceğimi bilemeyeceğim herhalde 😊

• Ben de mail gönderdim teşekkürler umarım hepimize randevu verirler.

• @Ali-Veli-Ahmet @cnskck Hayırlı olsun. Keşke daha önce haberim olsaydi boyle bir yerin varligindan da haber verseydim.

Lütfen gelişmelerden haberdar edin.

• selamlar herkese:) i-130 formu doldurdum f2b icin, online olarak. fee'yi ödeyip submit ettim. bundan sonra bana ulaşmalarını mı bekleyeceğim süreç nasıl işleyecek? online formlarda dönüşleri posta yoluyla mı yoksa maille mi yapıyorlar? veya uscis uzerinen sürekli takip etmem mi gerekiyor acaba?

• @martymcfly bundan sonrası beklemek 🙂 kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@martymcfly, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

selamlar herkese:) i-130 formu doldurdum f2b icin, online olarak. fee'yi ödeyip submit ettim. bundan sonra bana ulaşmalarını mı bekleyeceğim süreç nasıl işleyecek? online formlarda dönüşleri posta yoluyla mı yoksa maille mi yapıyorlar? veya uscis uzerinen sürekli takip etmem mi gerekiyor acaba?

Hem posta ile gonderiyorlar, hem de USCIS hesabiniza mektubun kopyasini yukluyorlar.

• Bende deneyeyim bakalm kaybedecek birşeyimiz yok. Ama sonuçta bir yandan da mantıklı gelmiyor. Sonuçta ukrayna konsolosluğj değil ki maille hatırlatalım.

• Arkadaşlar DM atıyorsunuz sorun yok ama, sorunuz varsa buradan sorarsanız başkaları da okur herkesin işine yarar.

Bir noktayı vurgulamak istiyorum ben mail attığımda Documentarily Qualified durumdaydık. DQ almamış arkadaşlar için işe yarayacağını düşünmüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |