Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mysterio, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar bikac sorum daha olacak cevaplayabilirseniz cok sevinirim:
    1- su an calismiyorum, primary occupation kismina student yazip, okul bilgilerimi girdim. En son olarak staj yapmistim abd'de ogrencilik kapsaminda, bu alanda da calismak istiyorum orada zaten. Bunu other occupations diye sorduklari yere yazmali miyim, evet yazmaliysam staj yaptigim yeri mi, yoksa o alani bitirdigim okulumu mu yazmaliyim? O alanda hic calismadim cunku. (were you previously employed kismina zaten staj bilgimi-yerini yazdim)
    2- SSN numaram var, j1 ile aldigim. Hic work icin kullanilmadi. Sorduklari kisma yes deyip numarami yazdim, 2. Soruya da yes deyip numara ve kart gonderin dedim. Dogru mudur?
    3- abd'de 1 yildan fazla kaldim, bizim de polis kaydi almamiz istenecek mi fbi'dan?
    4- forumda baslik icinde arama kismini bulamiyorum 🙂 nerededir acaba?

Cok tesekkurler tekrar.

1- bitirdiğiniz okulu yazin.
    2- doğrudur.
    3- hayır, abd'de icin police report almanıza gerek yok.
    4- sag üstte detaylı ara kısmında.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dedefaf, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Askerlik kısmıyla ilgili bazı sorularım olacaktı. Sırasıyla gitmek gerekirse aşağıda sorularımı sıraladım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. "Branch of Service" dediği alanda birlik olarak ben mesela "Kara havacılık Okulunda" yapmıştım. Bu kısıma "land aviation school" mu yazmam gerekiyor birlik olarak?

2. "Military Specialty" kısmında uzmanlığıma ne yazacağım. Yine ben bölük yazıcısıydım. Yazıcı mı yazacağım? Yoksa "Emn muhfz bölüğündeydim" öyle bir şey mi yazacağım?

3. Terhis belgemi bulamıyorum. E devletten de baktım ama bulamadım. Giriş tarihimi İnstagram storylerinden bulabildim ama terhis tarihimi bulamıyorum. Bunu nereden öğrenebilirim?

4. Ateşli silahlar, patlayıcılar.... bv konularda eğitim aldınız mı yazmış. Bizim askerde aldığımız eğitimden dolayı buna yes mi deyeceğiz yoksa no mu dememiz gerekiyor?

5. Son olarak Telegram'da bir arkadaş forumda medya içerisİnde askeri rütbelerle ilgili bir sayfanın/görselin olduğunu paylaşmış ancak bulamadım. Bu sayfanın linkini yönlendirebilir misiniz?

1- yazabilirsiniz.
    2- internal processes service yazabilirsiniz
    3- e-devlette var, tekrardan bakin lütfen.
    4- no demelisiniz.

• ⭐⭐⭐

@dedefaf, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Askerlik kısmıyla ilgili bazı sorularım olacaktı. Sırasıyla gitmek gerekirse aşağıda sorularımı sıraladım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. "Branch of Service" dediği alanda birlik olarak ben mesela "Kara havacılık Okulunda" yapmıştım. Bu kısıma "land aviation school" mu yazmam gerekiyor birlik olarak?

2. "Military Specialty" kısmında uzmanlığıma ne yazacağım. Yine ben bölük yazıcısıydım. Yazıcı mı yazacağım? Yoksa "Emn muhfz bölüğündeydim" öyle bir şey mi yazacağım?

3. Terhis belgemi bulamıyorum. E devletten de baktım ama bulamadım. Giriş tarihimi İnstagram storylerinden bulabildim ama terhis tarihimi bulamıyorum. Bunu nereden öğrenebilirim?

4. Ateşli silahlar, patlayıcılar.... bv konularda eğitim aldınız mı yazmış. Bizim askerde aldığımız eğitimden dolayı buna yes mi deyeceğiz yoksa no mu dememiz gerekiyor?

5. Son olarak Telegram'da bir arkadaş forumda medya içerisİnde askeri rütbelerle ilgili bir sayfanın/görselin olduğunu paylaşmış ancak bulamadım. Bu sayfanın linkini yönlendirebilir misiniz?

1- Army Aviation School Command

2- Infantry (piyade)

3- Herhangi bir Askerilik şubesine gidip sorabilirisn. Yardımcı olabilirler veya bir yol gösteririler. Askerlik şubelerinde askerliğini yapmış veya yapmamış her erkeğin kaydı vardır.

4- NO diyeceksin. Bu soruda Normal askeri birlik eğitimi haricinde alınmış "özel uzmanlık eğitimi" alıp almadığını soruluyor.

5- private (er), corporal (onbaşı), sergeant (çavuş)

• @gucarslan cok tesekkurler

• @gucarslan baktim ama gözden kacti herhalde,sadece talihlinin mi evraklarını yollaması lazım bulamadim nedense ¯_(ツ)_/¯

• @gucarslan Teşekkür ederim cevabınız için. ben bu sayfayı incelemiştim. acaba extra kaçırdığım bir şey var mı diye merak etmiştim ama sadece bu sayfada yazanlar yeterli anladığım kadarıyla. Sadece aklıma bir husus takıldı. Polis kaydı (adli sicil kaydı belgesi) için eşimin Türkiye'de e-devlet hesabı var ve adli sicil kaydı belgesini alabiliyorum. bu yeterli olur umarım.

• @dontoliver yok yazdığım cümleden dolayı bir yanlış anlaşılma oldu heralde. Normalde talihli ve onun eşi içinde evrak isteniyor ama benim durum pek karşılaşılmayan bir durum olduğu için extra eşim için farklı istenen bir belge var mı diye sordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Teşekkür ederim cevabınız için. ben bu sayfayı incelemiştim. acaba extra kaçırdığım bir şey var mı diye merak etmiştim ama sadece bu sayfada yazanlar yeterli anladığım kadarıyla. Sadece aklıma bir husus takıldı. Polis kaydı (adli sicil kaydı belgesi) için eşimin Türkiye'de e-devlet hesabı var ve adli sicil kaydı belgesini alabiliyorum. bu yeterli olur umarım.

eşiniz doğduğu ülkeden doğum belgesi ve aynı zamanda police report alması gerek.

• @gucarslan Evet o belgeleri alacak. Türkiye'de 1 yıldan uzun süre yaşadığı için extra burda e-devlet den adli sicil alması yeterli olur umarım.

• @gucarslan İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Göç macerasını onlar için yapıyoruz, umarım bahtları açık olur. Sizleri de tekrar tebrik ederim. Problemsiz bir şekilde vizenizi alırsınız umarım.

• @crazycells cevabınız için teşekkürler. DV görüşmeleri başladığı için sanırım yenileme ile uğraşmayacağım :).

• Merhaba, Üniversiteyi KKTC de okudum, 6 yıl ordaydım, şimdi KKTC den de adli sicil kaydı almam gerekiyor mu benim? (USA tarafından tanınmayan bir ülke olduğu için emin olamadım). Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@MehmetArikan Evet almanız gerekiyor. Detaylı bilgiye aşağıdaki konunun ilk mesajından ulaşabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• Ben DV-2022 talihlisiyim, sahip olduğumuz pasaportlarla ilgili bir kaç problem yaşıyoruz. Bu konuyla ilgili yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

1. Benim pasaportum Mayıs 2022 tarihinde bitmek üzere. Buda olası mülakat'a yeni pasaportla girmemi gerektiriyor. Bu durumda, yeni pasaport alıp bunu göndermiş olduğum DS-260 formunda belirtmeliymiyim? Eğer belirtmem gerekiyorsa, DS-260 formunda bu konuda düzeltme yapmam için nereyle irtibata geçmeliyim?

2. Eşimin pasaportu Nisan 2021 tarihinde bitti. Bu durumda o da yeni pasaport alması gerekiyor. Fakat yanlış hatırlamıyorsam, DV-2022 başvurusu sırasında eşimin pasaport numarasını da girmiştim. Başvuru esnasında kullandığım pasaport numarası ile DS-260'ı doldururken (daha doldurmadım) kullanacağım pasaport numarası birbiriyle eşleşmeyecek. Bu durum bir probleme yol açar mı? Eğer evet ise, bu durumu nasıl düzeltebilirim?

3. 1 yaşından küçük oğlum için formu doldururken, 'Pasaport' yerine 'Other Traveling Documents' seçeneğini seçtim (çünkü 5 yaşından küçüklerin pasaportu olamıyor diye hatırlıyordum fakat yanlış biliyormuşum). Fakat şu linkteki: https://travel.state.gov/content/travel/en/Intercountry-Adoption/Adoption-Process/immigrant-visa-process/filing-the-form-ds-260.html ibareye göre, oğlumun pasaportunu aldıktan daha sonra doldurmuş olduğum DS-260 formunu tekrar açtırıp, pasaport numarasını DS-260'a eklemem gerekiyormuş. Bunu nasıl yapabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• DV2022 talihlilerinden evrak talebi alan olmuş mudur acaba, Yoksa henüz bunun için erken mi?

• ⭐⭐⭐

@darkside DV2022 için henüz evrak talepleri başlamadı. Biraz daha sabretmeniz gerekecek gibi 🙂

• Merhabalar,
    Hala DS-260 formu doldurma sürecindeyim. Daha önce çalışıyor muydunuz kısmı ile ilgili bir sorum olacak. Ben lisanstan mezun olduğunda İspanya'da 1 yıl Comunius Asistanlığı yapmıştım. Bu program öğretmen adaylarının farklı bir Avrupa ülkesinde öğretme ve öğrenme konusundaki yeteneklerini geliştirmeyi,
    farklı yaşam tarzlarıyla tanışmayı ve kendi kültürünü tanıtmayı amaçlayan bir program. Avruba Birliği Bakanlığı tarafından destekleniyordu. Bizlere hibe verilmişti. Bu da bir iş deneyimi olarak yazılmalı mı? Eğer yazmalıysam iş veren kurum ve adres için çalıştığım yeri mi yazmalıyım? Teşekkürler.

• Merhaba telegramda 2022 kazananlar için bir grup var mı

• ⭐⭐⭐

@nihat26, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba telegramda 2022 kazananlar için bir grup var mı

Bu konu başlığı altındaki şu mesajı okuyun lütfen
    ilk sayfadaki 3. entry
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları?_=1623408562076

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |