Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Seher-Gürel Merhaba. Sürecinizi hesaplamak için, vizenin hangi service center da ve o service center ın şu anda hangi tarihteki başvurulara baktığına bakabilirsiniz. Şubat2021 de başvurduğunuz I-130 formunuz onaylanacak, NVC ye gececek, konsolosluğa gelecek, randevu olacak. Bunların 2021 sonuna kadar bitmesi maalesef mümkün değil. En erken 2 sene diye hesaplamalısınız başvuru tarihinden itibaren, o da pandemi zorlukları yakında biterse zira şu anda aramızda 3 seneyi doldurmuşlar var.

Süreciniz başladığı için yoksa şayet yeni turist vizesi de alamazsınız bu süreçte, öğrenci vizesi de çok düşük bir ihtimal gerçekten iyi bir üniversiten vs. kabul edilmenizle belki mümkün olabilir.

• Herkesin cevabı için çok teşekkür ederim, bilinçaltımda sürekli 'All by myself' şarkısı ile yaşıyor gibiyim artık 😓 . Sıranın bana gelmesi bile değil derdim özellikle @gigi gibi çok uzun süredir bekleyenlerimizin çağırıldığını duysam, hem onlar için çok sevineceğim hem de bir rahatlama olacak en azından ilerleyen bir şeyler var diye. Konsolosluğa toplu mail ve/veya dilekçe göndersek bir işe yarar mı acaba. Sonuçta Biden'ın açıklaması var önceliğimiz aileleri bir araya getirmek diye.

Bunu söylerken kendimi evcil hayvan gibi hissettim ama aşı da oluyorum bugün ben, aşılarım tam olacak yani onlara zararım dokunmaz 😂

• @gigi bütün süreciniz kaç ay oldu sorabilir miyim?

• @Ali-Veli-Ahmet Avukatın hataları yüzünden bizim çok uzun sürdü malesef. Bizden sonra başvuranların vizesini aldıgını gördüm. Temmuz 2017 başvurduk. Kasım 2017 de başvuranın vizesini aldığını biliyorum. Bizim dosyamızı baz almayın ama başvurudan itibaren en az 2-2.5 yılı gözden çıkarın.

• @gigi vardır bir hayır öyle düşünün dilerim şu ay içinde randevu verirler.

• @Seher-Gürel merhaba bizde ekimde başvurduk ve ocakta dosyanız aktif olarak inceleniyor güncellemesini aldık. Ve şuan nebraskada verilen tarih aralığı ekimi geçtiği halde hala onay alamadık. Burada uzun süredir randevu için bekleyen arkadaşları gördükçe çok üzülüyorum. Zaten uscis onayı uzun nvc süreci uzun birde konsolosluğun randevu vermemesi üzücü bu kadar zor olmamalı aileler için

• Merhaba arkadaşlar.şubat ayında evlendik. Eșim abd döndü Ben TR kaldim. Eșim evraklari uscis gönderdi martta dosyamiz Kabul ettiler. Dosyamiz Nebraskada. Yorumlarda okuduğum kadarıyla Nebraska galiba en hızlı işleyen servise center. Bu durumda ne kadar zaman içinde sonuclanır dosyam, çok beklermiyim? dosyamin Nebraskada olmasi sürecimi kısaltırmı?

• @Sibel-Demir esiniz abd vatandasi mi? Green card sahibi mi?

• @hulyaek green cart sahibi

• Lottery visalarina randevu vermeye basladilsr
    , hesapta oncelikliydik. Anlamadim ben bu isi , f2a larin hepsi bekleyiste . Yuh yani 3. Sene olacak

• @nevermore ne zaman basladilar? Bugun mu? Oyleyse iyi olmus bence, cunku onlarin eylulde tum haklari dolacak ve vize basilamayacak duruma gelecekti case leri, bizlerde en azindan oyle bir risk yok. Yani hepsi her durumda kotu tabi de, beterin beteri durumu

• @Sibel-Demir su anda minimum 2 sene diye dusunebilirsiniz vizenize kadarki sureci.

• @nevermore bence biz de duyacagiz Temmuz icin randevular yakinda. Asilama cok iyi gidiyor TR de, az kaldi hepimiz icin

• @hulyaek anladim, çok tşk ederim

• @hulyaek Cevabınız için çok teşekkürler. Bizim vizemiz Texas service centarda işleniyor şua an. Service center'ların şu anda hangi tarihteki başvurulara baktığını nasıl görebilirim acaba? Bir araştırma yaptım fakat nasıl öğreneceğimi göremedim?

• @ecom Cevabınız için çok teşekkürler. Evet ne yazık ki çok zorlu bir süreç hepimiz için ama en kısa sürede güzel bir sonuç alırız inşallah. Hepimiz için biraz sabır dilemekten başka seçeneğimiz yok gördüğüm kadarıyla

• Buradan bakabilirsiniz

• @Seher-Gürel

• Merhaba. Ben IR5 kategorisinden Green Card aldiktan sonra esim icin de Green Card basvurusunu dun yaptim. Nebraska merkezine yonlendirildi ve USCIS suresi maksimum 7 ay gorunuyor. I-130 formunu online olarak doldurduktan sonra PDF seklinde ciktisini alip, 9. sayfadaki imza ve tarih atmam gereken yerleri el yazisi ile doldurduktan sonra sayfa 9'u tum forma ekleyip USCIS sayfasinda other yazan kisma ekledim. Daha once benim basvurumda islak imzali I-130 formunu yuklemedigimiz icin UCSSIC mesaj yollamisti ve basvurunun onaylanmasi 1 ay daha gecikmisti. Bu durumla tekrar karsilasmak istemedim. USCIS'e odemeyi yaptiktan sonra sisteme otomatik olarak yuklenen PDF dosyasini incelerken cok buyuk bir hatayi farkettim. Benim ve esimin 2. evliliklerimiz oldugu icin formlarda su anki esleri ve hemen altina da onceki esleri ve bosanma tarihlerini yazdim. Ancak eski eslerin kisminda yazdigim bosanma tarihlerinin su anki eslerin bosanma tarihi olarak otomatik sekilde eklenmis. Yani Part 2, 21. maddede evli olarak isim yaziyor ama hemen alt satirda eski esten bosanma tarihi eklenmis. Part 4, 22. maddede de ayni sekilde su an evli olan esin ad ve soyadi var ama hemen asagisinda onceki es icin yazilan bosanma tarihi otomatik olarak eklenmis. Su an evli gorunuyoruz ama ayni zamanda bir alt satirda bosanma tarihi yaziyor. PDF dosyalarinda bazi yerler dolduruldugunda otomatik olarak bu bilgiler ilgili baska satirlara da ekleniyor. Bu sekilde bir hata oldugunu dusunuyorum. USCIS'e bu durumu bildiren bir yazi yollayip duzetmelerini istedim. Acaba bu durum I-130 formunu online olarak dolduran baskalarinda da oldu mu?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |