Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells İngiltereden milakata katılamıyor muyuz? Bende formumda İngiltere yazdım

katilabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pocketkings7, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

kusura bakmayın siteye yeniyim ondan burada soruyorum telegram için form doldurdum dün ne zaman gruba alınırım ? Ayrıca ikinci sorum süreç ilerlemiyor yazmakta çoğu yerde bunun sonucu olarak DV2022 işlemlerinin bitmesi çok öte (2022 sonu gibi ) bir tarihte mi olacaktır.

Şimdiden teşekkürler. 2022EU16XXX Dosya numaram

ilk iletide DV2022 zaman cizelgesini bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akifcalis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ankara Büyükelçiliği’nin açılıp açılmaması ile ilgili yeni bir gelişme var mı acaba?

bu durumu su basliktan takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3251/türkiye-deki-abd-konsolosluk-hizmetleri-durduruldu-coronavirüs-covid-19/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aberkcandas, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Son sorum: Geçen yıl Amerika'ya turist vizesine başvurmuş ve red almıştım. Bunun herhangi bir etkisi oluyor mu?

Hayir, gocmen olmayan vize basvurulariniz direkt olarak gocmen vize basvurunuzu etkilemiyor. Eger 214(b)'den red aldiysaniz hicbir sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can-Çelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba . telegram grubu icin talep oluşturmustum fakat halen bir gelişme olmadı ne zaman dahil olabiliriz sürece ?

DS formunu doldurduk kcc maili bekliyoruz ? bugune kadar hic kcc den mail alan oldumu ?

eğer ilgili iletideki prosesi doğru okuyup doldurduysaniz formu çoktan alınmış olmanız gerekir. büyük ihtimalle username ya da gizlilik ayarlarında bir eksiğiniz var. bana özelden ulaşın lütfen..

kcc'den mail alan olmadi DV2022'den bu arada. beklemeniz gerekli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, Formu bu ay doldurup göndermeyi düşünüyorum fakat şöyle bir problemim var; Eski eşimle boşanma davamız sürüyor, (aslında dava sonuçlandı, boşandım fakat istinafa gönderildiği için, boşanma resmi olarak gerçekleşemedi, hala soyadımı taşıyor) şu an dosya istinafta, muhtemelen 2 ay sonra dönecek ve boşanma gerçekleşecek. Doğal olarak şu an evli olarak submit edeceğim formu. Sorum; 2 ay sonra boşanma gerçekleşince formu tekrar açtırmam gerekiyor mu? yoksa zaten vize görüşmesine gelemeyeceği için, formu tekrar açtırmadan, vize görüşmesinde ''ben şu tarihte boşandım'' demem yeterli olur mu?

Formu gonderdiginiz gun resmi bilgiler ne ise, formda da o bilgiler olmali.

bu hukuki terimlere cok asina degilim maalesef, ama su soruya net bir cevap verebiliyorsaniz o durumda sorun yok... Su an medeni kanunlara ve mahkeme kararlarina gore resmiyette bosanmis mi gorunuyorsunuz? Eger oyleyse bosanmis olarak isaretlemenizde bir sakinca yok. Fakat siz de emin degilseniz sayin @Sono 'nun dedigi gibi netlesmesini bekleyebilirsiniz.

Neticede sadece DS-260 formu doldurulmus ve mulakata katilan kisiler vize alabilecek. Esiniz zaten mulakat sirasinda sizden resmi olarak bosanmis olacagi icin vize alma ihtimali yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. O halde ben 18K CS ile DS 260 ı Temmuz sonu gibi submit etsem, herhangi bir sıkıntı olur mu sizce? Sıralamada geri kalma, geç kalma, İşlemlerin geç başlaması, mülakata geç çağrılma...vb gibi bir sorun yaşar mıyım?

Sorun olmaz. Eylul-Ekim aylarina bile kalmasi problem yaratmayacaktir.

• @crazycells cevap için teşekkr. Ama kızımın 18 ağustos ta okulu açılıyor ve abd ye gidecek.Aralık ta dönecek..sömestr de Ocak ta tekrar gidecek mayısa kadar orada.Yani giriş çıkış yapıyor sürekli 3 yıldır öyle.Ben bu aralar da 260 formunu doldurdum sabit yapmayı düşünüyordum.Şimdi sorun yaparlar mı girişte diye kafama takıldı?

• @crazycells submit

• Arkadaslar selam, benim 260'ta work/education/training kismindaki additional sorulari kisminda "mesleki bir dernege uye misiniz" ve "baska diller konusuyor musunuz" gibi sorular gorunmuyor??? Orda bende sadece 2 soru var, askerlik yaptin mi bir de son 5 yilda baska ulkeye gittin mi. Neden olabilir bu sizce?

• merhaba,

Bedelli Askerlik yapanlar DS-260 formunda "Have you ever served in military?" sorusuna ne cevap vermeli?

ben bedelli askerlik yaptığım halde bu soruya no dedim. Served kelimesi kafamı karıştırdı. Problem olur mu?

• ⭐⭐⭐

@Mysterio Kişiden kişiye formdaki sorular değişebiliyor. Siz yalnızca kendi formunuzdaki sorulardan sorumlusunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sametbzks, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba,

Bedelli Askerlik yapanlar DS-260 formunda "Have you ever served in military?" sorusuna ne cevap vermeli?

ben bedelli askerlik yaptığım halde bu soruya no dedim. Served kelimesi kafamı karıştırdı. Problem olur mu?

olmaz merak etmeyin.

• @Sono tamam, tesekkurler

• Merhabalar,
    Buradaki mevcut işimde çalışırken 6 ay ABD'de misafir araştırmacı olarak çalıştım. Ama maaşım buradaki kurum tarafından ödendi. Ben de işleri yazarken bu 6 aylık işi yazmamıştım. Başka sebeplerle formun açılması için mail gönderdim. Form açılınca bu işi de gireyim mi yoksa gerek yok mu? Çok teşekkür ederim.

• Arkadaslar bikac sorum daha olacak cevaplayabilirseniz cok sevinirim:
    1- su an calismiyorum, primary occupation kismina student yazip, okul bilgilerimi girdim. En son olarak staj yapmistim abd'de ogrencilik kapsaminda, bu alanda da calismak istiyorum orada zaten. Bunu other occupations diye sorduklari yere yazmali miyim, evet yazmaliysam staj yaptigim yeri mi, yoksa o alani bitirdigim okulumu mu yazmaliyim? O alanda hic calismadim cunku. (were you previously employed kismina zaten staj bilgimi-yerini yazdim)
    2- SSN numaram var, j1 ile aldigim. Hic work icin kullanilmadi. Sorduklari kisma yes deyip numarami yazdim, 2. Soruya da yes deyip numara ve kart gonderin dedim. Dogru mudur?
    3- abd'de 1 yildan fazla kaldim, bizim de polis kaydi almamiz istenecek mi fbi'dan?
    4- forumda baslik icinde arama kismini bulamiyorum 🙂 nerededir acaba?

Cok tesekkurler tekrar.

• Merhabalar,
    Green card kazananı benim. Eşim türk vatandaşı değil. KCC bu durumda eşim için extra bir belge talep ediyor mu?
    Teşekkürler.

• Selamlar,

Askerlik kısmıyla ilgili bazı sorularım olacaktı. Sırasıyla gitmek gerekirse aşağıda sorularımı sıraladım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. "Branch of Service" dediği alanda birlik olarak ben mesela "Kara havacılık Okulunda" yapmıştım. Bu kısıma "land aviation school" mu yazmam gerekiyor birlik olarak?

2. "Military Specialty" kısmında uzmanlığıma ne yazacağım. Yine ben bölük yazıcısıydım. Yazıcı mı yazacağım? Yoksa "Emn muhfz bölüğündeydim" öyle bir şey mi yazacağım?

3. Terhis belgemi bulamıyorum. E devletten de baktım ama bulamadım. Giriş tarihimi İnstagram storylerinden bulabildim ama terhis tarihimi bulamıyorum. Bunu nereden öğrenebilirim?

4. Ateşli silahlar, patlayıcılar.... bv konularda eğitim aldınız mı yazmış. Bizim askerde aldığımız eğitimden dolayı buna yes mi deyeceğiz yoksa no mu dememiz gerekiyor?

5. Son olarak Telegram'da bir arkadaş forumda medya içerisİnde askeri rütbelerle ilgili bir sayfanın/görselin olduğunu paylaşmış ancak bulamadım. Bu sayfanın linkini yönlendirebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Green card kazananı benim. Eşim türk vatandaşı değil. KCC bu durumda eşim için extra bir belge talep ediyor mu?
    Teşekkürler.

bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun lütfen.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@forester, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Buradaki mevcut işimde çalışırken 6 ay ABD'de misafir araştırmacı olarak çalıştım. Ama maaşım buradaki kurum tarafından ödendi. Ben de işleri yazarken bu 6 aylık işi yazmamıştım. Başka sebeplerle formun açılması için mail gönderdim. Form açılınca bu işi de gireyim mi yoksa gerek yok mu? Çok teşekkür ederim.

karar sizin. bunu bir iş tecrübesi olarak görüyorsanız yazabilirsiniz. ama abd'de olduğu için yazmanızı tavsiye ederim..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |