Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hardrock İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Artık ihtiyarladım. Hızlı akan şeyleri takip edemiyorum. Zaten telefonuma tek başıma Telegram indirip, onu kurabileceğimi / onun ayarlarını yapabileceğimi de zannetmiyorum. Adjustment of Status defterini kapatıp, davadan da ümidim azalınca, gamlı, çekilmez bir hal aldım. Hepsini becersem bile, siz beni atarsınız zaten gruptan 🙂

Gençlerden birini yakalayıp, Telegram işini halledebilirsem, belki o zaman ricacı olurum. Tekraren, ilginiz ve iyi niyetiniz için çok teşekkürler...

• @kingocali Grubumuz aslinda cok genc sayilmaz, yas ortalamasi tahminim 33-35'dir, benim gibi 40 yasini devirmis arkadaslar da var 😀 Dava ile ilgili tum gelismeleri Goh v. Blinken davasi basligi altinda forumda birkac arkadas duzenli olarak paylasiyorlar zaten.

Yorucu bir surecin sonuna dogru geldik. Ben genelde bardagin yarisi dolu diyen grupta oldum hayatim boyunca, o yuzden umidimiz cok yuksek. Selamlar.

• @hardrock Allah o arkadaşların enerjisini daim etsin; emeklerinin karşılığını misliyle versin inşallah. Kendilerini minnetle takip ediyoruz 🙏🏻

Onların, olan gelişmeleri bize iletmek konusunda verdikleri yoğun emekten bağımsız olarak, davada şahsen pek bir gelişme olduğunu gözlemleyemiyorum. Davanın gelişesi yoksa demek ki... 🙂

Allah sizin ümidinizi de hiç soldurmasın; kardeşinize de tez zamanda kavuştursun inşallah. Ama bu kadar ümitli olabilmenizde, şahsen ve halihazırda Washington'da olmanızın da payı olduğunu düşünmüyor değilim 🙂

Bir senelik süreçte, aldığımız her iyi haberin ardından, o haberi yok hükmüne getiren, hatta daha da geriye götüren öyle kötü haberler aldık ve bu geriye gidiş o kadar hızlı gerçekleşti ki, bulunduğumuz yerden, ne sürecin sonunun geldiğini, ne de olumlu sonuçlanacağına dair bir ümit olduğunu göremez hale geldik 😞

Son zamanlarda sürekli söyler oldum: Sonunda birileri gülsün de, benim de o gülenlerden biri olmam, benim için artık o kadar da önemli değil...

Selamlar, saygılar bizden...

• @cevizagaci54ua, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar Selam, bir ara bir durum vardi gonderilen evraklari KCC mail sistemi kabul etmiyordu e-mail kutusunun full olmasindan oturu o sorun asildi mi?

Evet, bir kaç gün önce giderildi.

• @kingocali Değerli paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Gözlemlediğim kadarıyla bu yılki 3 büyük dava arasında en idaalı ve kapsamlı duran Goodluck davası. Bir de Larry R. Glazer isimli avukatın ( 3 ve ya 4 farklı ) davaları var. İsterseniz ona da bir göz atın: LOLRG

P.S Sizin süreç ile ilgili bütün yorumlarınızı okudum, AoS ile ilgili çabalarınızı takdir etmekle beraber, merak ediyorum dosyanızı ( İtalya,Kipr,Slovenya gibi ve saire ) DV kontenjanı çok düşük herhangi bir ülkeye taşımayı düşündünüz mü ? Çünki bu şekilde yüksek dosya numaranıza rağmen mulakat alma şansınız var. Davalardan bir tanesi bununla ilgili:

"LOLRG will soon be filing a lawsuit challenging the Government's failure to provide reasonable accommodations to DV2021 selectees during the global pandemic."

"​If successful, this lawsuit will allow our Plaintiffs greater access to interview slots at operational consulates and/or flexibility in transfers to consular posts with greater capacity.
    ​This lawsuit is not seeking visa adjudication, mandamus, or preservation of visas. If you are already a plaintiff in a lawsuit seeking these forms of relief you are welcome to join this lawsuit."

"

• @Masda Goodluck davasının, en ciddi çalışılan, en büyük, en hedef odaklı ve bu bağlamda, başarıya en yakın dava olduğuna katılıyorum. Ama işin bu ölçeğe büyümesinin, hem bu davada, hem de diğer davalarda, yargıçların, verdikleri kararların uygulanabilirliği konusunda şüpheye düşmelerine neden olabileceğinden ve geçen sene verdikleri cesur kararları vermelerine engel olabileceğinden de endişe etmiyor değilim. Korkunun ecele faydası yok tabii...

Glazer adını, ilk defa Sn. @gucarslan 'dan duydum. Halihazırda bir davanın davacısı olduğum ve avukatlar genelde başka davaların davacılarının kendi davalarına dahil olmasına izin vermedikleri için, araştırma gereği duymadım.

Başka ülkenin vatandaşı ya da başka ülkede oturma izni sahibi olmadığım için, mülakat yerimi değiştirmeyi de hiç düşünmedim.

Gönderdiğiniz mesajdaki "kim olursan gel" temalı davet metnini okuyunca, o davaya katılmak da çok cazip gelmedi değil. Ama gerçekleşmeme ihtimali, gerçekleşme ihtimalinden daha yüksek olan bir hayal için, kaç para daha harcayabilirim, bilmiyorum 😀

Ayrıca, ImmPact Litigation Team'den görüştüğüm avukat, mülakat yeri değişikliğinin, özellikle Ankara gibi, açmamakta, işlem yapmamakta direnen konsolosluklara karşı, Goh davasının da olası çıktılarından biri olduğunu söylemişti.

Tabii yine de, karar vermeden önce, Glazer'ı ve açmayı planladığı davanın detaylarını araştırmakta fayda var.

Beni konu hakkında bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

• Merhaba,geçen ay 14.000 de olan visa bülteninde bu ay rakam yerine current yazıyor sebebi nedir?

• Merhabalar! Ben ds-260 formunda üniversite e-mailimi kullanmıştım ve bazı maddi sorunlar nedenile bu yılın şubat ayında üniversiteden ayrılmıştım. Bu gün benim mailimi blockladılar. Tabii ki alternative e-mail yazmıştım ds-260 formuna ama KCC ye mailimi değiştirmeleri için e-mail göndermeyi düşünüyorum sizin tavsiyeniz nedir acaba? Aynı zamanda ds-260 formunda SSN sorusuna da yanlış cevap vermiştik mülakata giderken söyleyip değiştiririz diye düşünüyorduk eğer DS formunu açacak olurlarsa hem o yanlışı hem de e-mail adresini değiştire biliriz. Bu arada case numaramız 25xxx lerde ve DS formunu 14 mayıs 2021 tarihinde göndermiştik. Ve son olarak Azerbaycandan yazıyorum Tbiliside mülakata kayıtlıyız yani yazdıklarımda herhangi bir yazım ve ya anlam hatası olduysa şimdiden özür diler ve dikkatiniz için teşekkür ederim!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rzacanm suan için sizin en mantıklı duran DS260 formunda değişiklik yapmak. KCC ile herhangi bir mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz ama onlar sizinle DS260'da belirttiğiniz mail üzerinden iletişime geçer. bu yüzden mail atıp formunuzu açtırın ve gerekli değişiklikleri yapın.

bu arada lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kingocali, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda Goodluck davasının, en ciddi çalışılan, en büyük, en hedef odaklı ve bu bağlamda, başarıya en yakın dava olduğuna katılıyorum. Ama işin bu ölçeğe büyümesinin, hem bu davada, hem de diğer davalarda, yargıçların, verdikleri kararların uygulanabilirliği konusunda şüpheye düşmelerine neden olabileceğinden ve geçen sene verdikleri cesur kararları vermelerine engel olabileceğinden de endişe etmiyor değilim. Korkunun ecele faydası yok tabii...

Glazer adını, ilk defa Sn. @gucarslan 'dan duydum. Halihazırda bir davanın davacısı olduğum ve avukatlar genelde başka davaların davacılarının kendi davalarına dahil olmasına izin vermedikleri için, araştırma gereği duymadım.

Başka ülkenin vatandaşı ya da başka ülkede oturma izni sahibi olmadığım için, mülakat yerimi değiştirmeyi de hiç düşünmedim.

Gönderdiğiniz mesajdaki "kim olursan gel" temalı davet metnini okuyunca, o davaya katılmak da çok cazip gelmedi değil. Ama gerçekleşmeme ihtimali, gerçekleşme ihtimalinden daha yüksek olan bir hayal için, kaç para daha harcayabilirim, bilmiyorum 😀

Ayrıca, ImmPact Litigation Team'den görüştüğüm avukat, mülakat yeri değişikliğinin, özellikle Ankara gibi, açmamakta, işlem yapmamakta direnen konsolosluklara karşı, Goh davasının da olası çıktılarından biri olduğunu söylemişti.

Tabii yine de, karar vermeden önce, Glazer'ı ve açmayı planladığı davanın detaylarını araştırmakta fayda var.

Beni konu hakkında bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

merhaba sn. @kingocali
    uzun zamandır aklımdaydı ama bugüne, tam da sizin mesajınız üzerine nasıpmiş.
    sn. glazer'in açmayı planladığı davaların detaylarını ayrı bir başlık altında toplamaya çalıştım.
    sizin gibi merak eden ve davaya katılmak isteyen arkadaşlara faydalı olması dileğiyle

👉🏼 DV2021 Sürecinde Açılan Diğer Davalar

• @gucarslan mailin basligina case numara isim ve soyisim yazmali ve mailde ds-260 formumuzu actirmak istememizi bildirmeliyiz degil mi? Ve ben oraya yazdigim alternative mail ile yazsam herhalde cevap yazdigim mailden gelecektir degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rzacanm mail balığına sadece CN yazın

içeriğine;
    ad-soyad
    CN
    doğum tarihi

ve formunuzu ne için açtırdığınıza dair kısa bir yazı.
    cevap, mail attığınız adrese gelecek merak etmeyin. ama cevap gelmesi 20~30 günü bulabilir bilginiz olsun. şuan kcc bu şekilde çalışıyor.

• @gucarslan 20-30 gun dahilinde bize KCC den evrak istegi gelmesi mukunmudur acaba? Yani DV 2021 talihlileri hepsi zor zamanlardan geciyor arti DS formumuzu actirtip gele bilme ihtimali olan evrak talebini daha da geciktiriyoruz degil mi? Tbiliside mulakatdan gececek olsak bile(daha az adam oluyor herhalde ve Ankaraya nazaran en azindan acik) Eylul ayina kadar evrak talebi evrak onayi ve mulakat olmasi ihtimalini biraz daha dusurecegiz herhalde bu yaptigimizla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rzacanm şuan evrak talebi beklemenize gerek yok, direkt gönderin. beklemenize gerek yok..
    şuan aktif olarak kullandığınız mail adresinden evraklarınız yollayın ve bir yandan da DS260'ı açtırıp mail adresinizi düzeltin.

• @gucarslan Oyle oluyor ise simdiden gondermek daha iyi bir secenek. Ve eger evrak onayi misal 14 binlerde ise ama Tbilisi daha cabuk calismissa bize evrak onayi gelip mulakatin diger case numaralarindan daha cabuk olma ihtimali var midir? Ve en son bildiyim 8 9 binlerde evrak onayi demistiniz her hangi bir gelisme var midir? Cok soru sordum yordum sizi ozur diler ve yardimlariniz icin cok tesekkur ederim!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rzacanm şuan evrak onayları 9K'larda. anlara için mülakat almak mümkün değil ama sizin için elbette mümkün. acilen evrak onayı almaya bakın..

• @gucarslan Cok tesekkur ederim bu gibi karisik bir yilda talihli olarak green cardi alma ihtimalimizin oldugunu bilmek bile bir nebze de olsa gulduruyor yuzumuzu. Tesekkurler her sey icin!

• @gucarslan Ohooo, ben o başlığı gördüm de, ikna bile oldum 🙂

Glazer'ın kariyerini, dava detaylarını ve müvekkilden istediklerini ferah zamanımda detaylıca inceleyeceğim ama, en azından, 500 Dolar sorun olmayacak gibi gözüküyor. Geri kalan detaylar da aklıma yatarsa, olur bu iş. Ben de kararımı, neden ve sonuçlarıyla buradan paylaşırım.

Her zamanki gibi, elinize, emeğinize sağlık 🙏🏻

• sayın @gucarslan benim kendi bilgilerimi girerken ds260 formunda yapmış oldugum bir hatam var. üniversiteden mezun olduğum yılı 2016 yerine 2017 olarak belirtmişim. hali hazırda goodluckvbiden davasına da katılmış durumdayım. formu açtırmakla uğrasmadan ds260 formumuzu gönderdik dava için. sorun olur mu merak ediyorum? bu hatayı düzeltmek icin kcc'ye ds260 formunun tekrar açılmasını talep etmeli miyim sizce? halihazırda davaya yanlış olan mezuniyet tarihimle katılmış durumdayım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil hayır hiç gerek yok. onlar sizin mezun olduğunuz seneye değil, diplomanıza bakacak. içini rahat olsun, böyle kalabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |