Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fuat-Ergin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba;
    DS 260 formumu 22 Mayıs 2022 tarihinde doldurdum.
    "SSN numarası için daha önce bir başvurunuz oldu mu?" sorusuna NO şeklinde yanıt vermiştim.
    Fakat bir süre sonra bundan 11 sene önce ABD'ye WAT ile gittiğimde SSN numarası da almış olabileceğim aklıma geldi. Tabii onun hala geçerli olduğunun farkında bile değildim, neredeyse unutmuştum.. Daha sonra SSN numaramı da eski arşivlerimden buldum.
    Sonuç olarak istemeden forma yanlış bilgi girmiş oldum.
    Sizce bunun için formu yeniden açtırmalı mıyım?
    Yoksa vize görüşmesi sırasında SSN numarası bilgimi paylaşmam yeterli olur mu?

Bu bilgiyi formu actirip duzeltin. Daha onceki basvurunuzu goreceklerdir, kafa karisikligi olmasin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba mülakkatta diplomanın ingilizcesi mi istiyorlar yoksa normal türkçe oluyor mu?

orijinalini goturmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ggulduk Bilen birileri yardımcı olabilir mi bunlara ek bir kaç sorum daha var Okulla ilgili degree,diploma bölümüne mezun olduğum ortalama mı yoksa diploma mı yazılacak
    Okul kısmına sadece önlisans mı yoksa şu an okuduğum üniversitede yazılacak mı
    ABD yasalarına uygun aşı kanıtı e nabızdaki aşıların çıktısı kabul olur mu
    J1 ile olan ssn var ssn gerekiyor mu sorusuna ne yanıt verilmeli

diploma mi yoksa derece mi aldiginiz yazilacak, not ortalamasi degil.

olmaz.

Eski numarayi kullansaniz da, yeni kart gondermeleri gerekiyor, buna uygun sekilde doldurun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gürkan-Kodaş sorulariniz icin ayri baslik olusturmayin!

• Daha önce çalışıyormusunuz kısmında, 6/7 Sene önce Lise 4'de 1 sene kadar zorunlu stajda çalıştığımız işyeri bilgilerinide girmemiz gerekiyormu ?
    2018 senesindede yine Üniversite için 3 hafta kadar zorunlu staj için biryerde görünüyordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozer340, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tamamdir tesekkur ederim. Sorun esimin ve annelerimizin kizlik soyadlari yerine suanki soyadlarini girmisim. Onu duzeltmem gerekiyor ama birturlu formlara ulasamiyorum. Sanirim bu buyuk bir hata ve duzeltmem sart

merak etmeyin, yakinda ulasacaklardir. KCC'nin dediginiz gibi bir ofisi yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben 2 senelik Yalova Üniversitesi ,meslek yüksek okulu mezunuyum.
    DS-260 Formuna üniversitemi giricem yoksa meslek yüksek okulumu , aklım karıştı biraz.
    PDF'de bu şekilde söylenmiş.Hangisini seçmem en mantıklı olur ?
    alt metni

Sorduğum kısım burası:
    alt metni

vocational school uygundur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Daha önce çalışıyormusunuz kısmında, 6/7 Sene önce Lise 4'de 1 sene kadar zorunlu stajda çalıştığımız işyeri bilgilerinide girmemiz gerekiyormu ?
    2018 senesindede yine Üniversite için 3 hafta kadar zorunlu staj için biryerde görünüyordum.

1 yillik olani yazin bence, cunku sure uzun. 3 haftalik icin ise... eger sizin icin onemli bir deneyimse veya mesleginizle ilgiliyse yazabilirsiniz, aksi durumda yazmasaniz da olur.

• @crazycells cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.1993 yılında alınmış doğum belgesinde şuan ki Türk pasaportunda olduğu şekilde yazıyor.fakat yeni tarihli doğum belgesinde doğum yeri değişmiş oblast ve şehir aynı isim olmuş.
    kısacası yeni tarihli doğum belgesindeki doğum yeri bilgisiyle güncel türk pasaportundaki doğum yeri bilgisi aynı değil.ds-260 formuna güncel tarihli doğum belgesindeki halini mi yoksa pasaportta yazılı halini mi yazayım?
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.1993 yılında alınmış doğum belgesinde şuan ki Türk pasaportunda olduğu şekilde yazıyor.fakat yeni tarihli doğum belgesinde doğum yeri değişmiş oblast ve şehir aynı isim olmuş.
    kısacası yeni tarihli doğum belgesindeki doğum yeri bilgisiyle güncel türk pasaportundaki doğum yeri bilgisi aynı değil.ds-260 formuna güncel tarihli doğum belgesindeki halini mi yoksa pasaportta yazılı halini mi yazayım?
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

DS-260 formuna guncel ve resmi bilgileri yazin.

Eski ve yeni dogum belgesinin ikisini de mulakatta yaninizda bulundurun. Zaten resmi kaynaklara gore doldurdugunuz icin bir sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gürkan-Kodaş, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan
    Öncelikle teşekkür ederim. Şu konudada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Sorum işyeri ve iş dalı tanımlalamalarıyla ilgili. Gemişte çalıştığım iş yerlerinden biri kapandı, biri el değiştirdi. Öte yandan taşeron olarak çalıştığım işyerleride mevcut. Örnek vermek gerekirse Aviva Sigortada 4 yıl çalıştım. Bunun 2 yılı Bilkay üzerinden 2 yılı kendi bordrosun üzerinden ve farklı alanlarda. Sonrasında Aviva Türkiye'den çekildi ve Unico sigorta olarak başka bir sermaye grubu tarafından yönetiliyor. SGK geçmişime baktığımda 2 yıllık dönem Bilkay Firması (İşverenlerin kullandığı taşeron firmalardan biri) geri kalan 2 yıllık dönem Unico Sigorta olarak gözüküyor. Burada işyerlerini belirtirken SGK 'da geçtiği gibi (işe giriş dökümanları) belirtmeliyim yoksa çalıştığım firmaları mı belirtmeliyim. Yani Aviva Sigorta yerine il 2 yıl için Bilkay'ı diğer 2 yıl için Aviva 'yı ı yazmalıyım. Yoksa sadece Aviva 'yı mı yazmalıyım ve iki kere değil 1 kere mi yazmalıyım?. Şuan çalıştığım yerde de aynı durum söz konusu BRF Platform üzerinden Samsung da çalışıyorum. Bu soruma cevap verirseniz minnettar olurum.

iki turlu de yazabilirsiniz, ikisi de sorun yaratmaz. Size hangisi daha mantikli geliyorsa o sekilde doldurabilirsiniz, ama calistiginiz ortam ve yaptiginiz is degismediyse hepsini ayni maddede tek seferde yazabilirsiniz diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gürkan-Kodaş, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan
    Öncelikle teşekkür ederim. Şu konudada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Sorum işyeri ve iş dalı tanımlalamalarıyla ilgili. Gemişte çalıştığım iş yerlerinden biri kapandı, biri el değiştirdi. Öte yandan taşeron olarak çalıştığım işyerleride mevcut. Örnek vermek gerekirse Aviva Sigortada 4 yıl çalıştım. Bunun 2 yılı Bilkay üzerinden 2 yılı kendi bordrosun üzerinden ve farklı alanlarda. Sonrasında Aviva Türkiye'den çekildi ve Unico sigorta olarak başka bir sermaye grubu tarafından yönetiliyor. SGK geçmişime baktığımda 2 yıllık dönem Bilkay Firması (İşverenlerin kullandığı taşeron firmalardan biri) geri kalan 2 yıllık dönem Unico Sigorta olarak gözüküyor. Burada işyerlerini belirtirken SGK 'da geçtiği gibi (işe giriş dökümanları) belirtmeliyim yoksa çalıştığım firmaları mı belirtmeliyim. Yani Aviva Sigorta yerine il 2 yıl için Bilkay'ı diğer 2 yıl için Aviva 'yı ı yazmalıyım. Yoksa sadece Aviva 'yı mı yazmalıyım ve iki kere değil 1 kere mi yazmalıyım?. Şuan çalıştığım yerde de aynı durum söz konusu BRF Platform üzerinden Samsung da çalışıyorum. Bu soruma cevap verirseniz minnettar olurum.

kimse sizden A4 hizmet dökümünüzü istemeyecek, merak etmeyin.

taşeron olarak çalıştığınız degil, sadece çalışanı olduğunuz şirketi / şirketleri sadece 1 kere yazın.

bu bilgileri eksik verdiğiniz icin hata etmiş olmazsınız. burada amaç sizin verdiğiniz bilgilerin iş hayatınızla uyuşup uyuşmadığı ve doğruluğu. mülakatta sorulursa açıklamasını yaparsiniz.

• @crazycells çok teşekkür ederim.kaç gündür yüreğim daralıyordu kararsızlıktan,çok yardımcı oldunuz.son bir sorum daha var.ben iki yıllık açıköğretim fakültesi mezunuyum.iki yıllık bölümler hep meslek yüsek okulu olarak tanımlanır fakat benim diplomamda hiçbir yerde meslek yüksek okulu yazmıyor.açık öğretim fakültesi iki yıllık diploması diyor.
    öğrenim durumunu seçerken vocational school mu yoksa university seçmeliyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells çok teşekkür ederim.kaç gündür yüreğim daralıyordu kararsızlıktan,çok yardımcı oldunuz.son bir sorum daha var.ben iki yıllık açıköğretim fakültesi mezunuyum.iki yıllık bölümler hep meslek yüsek okulu olarak tanımlanır fakat benim diplomamda hiçbir yerde meslek yüksek okulu yazmıyor.açık öğretim fakültesi iki yıllık diploması diyor.
    öğrenim durumunu seçerken vocational school mu yoksa university seçmeliyim.

evet, vocational school uygundur.

• @crazycells herşey için çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

Eğer birikmiş paranız fazla değilse, yerleşeceğiniz eyalet olarak yaşam masraflarının (Living Cost) düşük olduğu bir yer belirleyin veya beyan edin. Los Angeles, New York, Miami, San Francisco, Boston gibi yaşaması çok pahallı şehirlere gideceğinizi söylerseniz sizden sponsor istenebilir. Durduk yere sponsorla falan uğraşıp sürecinizi uzatıp hatta riske atabilirsiniz.

Kafanızda Los Angeles, New York gibi şehirler olsa da bundan bahsetmeyin. Texas, Kansas, Alabama, Kentucky, South Carolina gibi çok düşük geçim imkanlarına sahip eyaletlerden birine gideceğinizi beyan edin.

Vizeniz bir defa yayınlandıktan sonra zaten ülkeye istediğiniz şehirden giriş yapıp, istediğiniz şehirde yaşayabilirsiniz. Kimse size "Sen Texas'a yerleşeceğim demiştin ama niye Los Angeles'a geldin?" diye hesap sormayacak.

Gereksiz yere sponsor vs zorluklarla karşılaşmayın, bununla uğraşıp zaman ve para kaybı yaşamayın, hatta hatta sponsor araken 30 Eylül 2022'ye yetişemeyip hiç vize alamama riskiyle karşılaşmayın diye söylüyorum. Özellikle bankada ciddi mikaktarda para gösteremeyecek olanlar için.

• DS260 formunu onayladıktan sonra mail olarak kendimize nasıl atıyoruz. email confirmation seçeneği ilemi. yoksa print ds 260 form dediğimizde pdf e cevirip kaydedilebilecek halemi geliyor

• Merhaba,
    Çalışılan yerler girilirken şantiye adresleri yerine şirketin merkez adresini yazsak sıkıntı olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ganzo merkez adresini yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@The-inception evet o seçenekle atabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |