Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar herkese. 11 Mayısta ben de davaya katıldım, arada iş güç derken son güne yaklaşmışız. Bir sorun olmadığından emin olmak için yazıyorum,

• "DV2021 executed retainer agreement attached - Reference: #12318414" maili aldım. Bu mailde avukatların ve benim imzam var.
    • "Reference: #12318414" mailindeki "You may do so by clicking here." kısmını da doldurdum, uzunca anlattım derdimizi.
    • "Transaction Receipt from Law Office of Curtis Morrison for $500.00 (USD)" Başlıklı maili aldım, bankadan kontrol ettiğimde de para gitmiş gözüküyor.
    • Ahmet Er Beyfendinin "Asistan Ataması" mailini de aldım. Bir sıkıntı var mı tarzındaki maillerin yoğunluk oluşturduğunu söylediği için herhangi bir mail atmadım kendisine ama tabi dediğim gibi son gün yaklaşınca da acaba bir sıkıntı, bir eksik var mı diye tereddütüm de yok değil 🙂

Hatırladığım kadarıyla aldığım mailler bu şekilde. Bu işlemleri tamamlayan diğer arkadaşlar da bu şekilde mi yaptı? Ekstra yaptığınız bir şey var mı?

Umarım dava hepimiz için güzel sonuçlanır ve bunca stresli bekleyiş ve belirsizliklerle geçen bir yılın ardından vizelerimize kavuşur amerikaya girişimizi yaparız. Gideceğine inanan ve bunun için çaba gösteren tüm dv2021 ve dv2020 kazananlarına selam olsun.

• Merhabalar,

Calisan elcilik sayisi 105'e cikti (76.64% oraninda calisiyor) ancak Ankara henuz Cesitlilik Vizesi icin (Green Card) baslamadi. Ve gorunen o ki calismayan 32 elcilikten sadece alti tanesi ABD ile iliskiler noktasinda sorun yasamayan ulkeler (goruntude boyle en azindan). Ilginc bir sekilde, belki tesaduf(!) kalan ulkeler Turkiye, Rusya, Cuba, Venezuela gibi ulkeler. Amerika olan iliskileri noktasinda zaten bu gibi ulkelerle ilgili yorumu sizlere birakiyorum.

Bu sayida elcilik DV vizesi ile ilgili iyi veya kotu calisma baslatma noktasina ulasti icinde bulundugumuz ay icinde. Ancak Ankara'nin durumu ortada. Amerika, Cesitlilik Vizesi konusunu, birikmeden oturu olabildigince efektif olarak toparlamak zorunda olsa da ortada bu sekilde bir tablo olustu. Bu cercevede davaya katilma konusunda son gunlere girdigimiz bu surecte, konuyu tekrar ele almakta fayda olacagini dusundum. Daha onceki paylasimlarim cercevesinde, dava konusunda ola ki benden etkilenen biri olduysa diye, bu gozlemimi ve davaya karsi guncel tutumumu da paylasmam gerektigini dusundum. Kİmseye hicbir sekilde katil veya katilma seklinde tavsiyem olmadi yine de kimsenin hakki gecmesin.

Sevgiyle kalin,

• @ogzkaann "Hatırladığım kadarıyla aldığım mailler bu şekilde. Bu işlemleri tamamlayan diğer arkadaşlar da bu şekilde mi yaptı? Ekstra yaptığınız bir şey var mı?"

Aynı bu şekilde. Hayırlı olsun 🙂

• @Masda Teşekkürler, size de hayırlı olsun 🙂

• Merhaba, ben de bugün itibariyle davaya katılım sağladım. Telegram grubuna katılım için yardımcı olabilir misiniz

• @cagdasyuruk, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Merhaba, ben de bugün itibariyle davaya katılım sağladım. Telegram grubuna katılım için yardımcı olabilir misiniz

Hayırlı olsun 🙂

• Aymet Er bey salı günü davaya hangi ülkeden kaç kişi katıldığı ile ilgili en son listeyi paylaşılacaklarını haber verdi.

• @Masda merhaba katılımcı listesi ile ilgili haber mail olarak mı geldi yoksa siz Twitter vb.. hesaplardan mı takip ediyorsunuz? Biz de davaya katılımcıyız, rutin 3 mailden sonra başka bir şey gelmedi de ondan soruyorum.

• @ceronimo, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda merhaba katılımcı listesi ile ilgili haber mail olarak mı geldi yoksa siz Twitter vb.. hesaplardan mı takip ediyorsunuz? Biz de davaya katılımcıyız, rutin 3 mailden sonra başka bir şey gelmedi de ondan soruyorum.

Sayıları merak edip Ahmet beye özelden mail atmıştım. Ona geri dönmüştü.

• ⭐⭐⭐

@Masda Var mı bir tahminiz hem Türkiye hem de globalde toplam davacı sayısı için? 🙂

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda Var mı bir tahminiz hem Türkiye hem de globalde toplam davacı sayısı için? 🙂

En az 350 kişi Türkiyeden. 9000 kişi globalden katılmıştır sanırım. Ön ödemeden muaf olan ülkelerden yoğun başvuru oldu. Nepal ilk sırada. Nepal demişken dün enteresan bir haber okudum nepaldan olan talihliler kendi ülkelerinin dış işleri bakanlığına dilekçe sunmuşlar 🙂 DoS bizi dinlemiyor DoS amcaya siz bir şeyler söyleyin diyorlar :))

• ⭐⭐⭐

@Masda Ben normalde globalde 10,000'i görürler diye düşünüyordum ancak geçenlerde yayınlanan verileri görünce, 7500-10000 arasında kalacağını düşünmeye başladım. Türkiye'den 300'ü görmüşüzdür inşallah.

Nepal konusu da efsaneymiş. Talihliler her şeyi deniyor belli ki. İlginç olsa da emek sarfetmeleri takdire şayan.

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda Ben normalde globalde 10,000'i görürler diye düşünüyordum ancak geçenlerde yayınlanan verileri görünce, 7500-10000 arasında kalacağını düşünmeye başladım. Türkiye'den 300'ü görmüşüzdür inşallah.

Nepal konusu da efsaneymiş. Talihliler her şeyi deniyor belli ki. İlginç olsa da emek sarfetmeleri takdire şayan.

Siz de mi katıldınız ? 🙂 ben sizi GoH davasına katıldınız diye biliyrodum. Evet Nepal baya organize olmuş , umarım bu çabaları genel olarak sürece olumlu yansır.

• ⭐⭐⭐

@Masda Ben Jacob'dayım. O yüzden bu davalara katılmamız yasak 🙂

• An itibari ile ödemeyi gerçekleştirdim. Herkes için hayırlısı olsun.

Ödeme yapacaklar ama öder mi yoksa hata verir de uğraştırır mi vs diye benim gibi düşünenler için;
    Enpara sanal kredi kartı ile tek seferde ödedim.
    Güncel parite an itibari ile: 8.5031 $/₺
    Benden Çekilen miktar: 4340 ₺
    Enpara'nın çektiği kur: 8.68 $/₺

• Ben de az önce ödeme yaptım.. Hayırlısı 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ghost Hayırlı olsun 🙂

Şu anki kur hesabına takılmayın. İşlemin muhasebeleştiği tarihteki kur önemli olacak. Şu anki yalnızca Mastercard / Visa'nın belirlediği bir kurdan provize edilen tutarı gösteriyor.

Genel olarak dolar düşerse yaptığınız harcama daha düşük tutar olarak dönem içine işleyecek 🙂

• @Sono kura takılmamıştım bilgi amaçlı yazmıştım sadece. Ama yazdığınızı merak ettim. Muhasebeleşme ne zaman olur peki? Değişirse editlerim.

• @Sono teşekkür ederim bu arada. Hepimize hayırlı olur umarım 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ghost Genelde 1-10 iş günü arasında muhasebeleşmiş olur. Buradaki farklılaşma şundan; muhasebeleşmeye geldiği anda bankanız sizin adınıza 500 doları karşı tarafa ödeyecek, sizi de 500 dolar kendisine borçlandıracak. Borçlandırma anında kimi banka o anki kuru, kimi banka o anki kur + %x komisyon olarak alır. Bankadan bankaya değişir ancak genelde provizyondan farklı bir tutar dönem içine yansır.

Benzer Başlıklar

• 11
  • 26
  • 36
  • 72
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |