Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Agah-Kartal Teşekkür ederim yanıtınıza, ben de aynı şekil Amerika’dayken bir çok avukata gidip bunu sordum ve SSN verip çalışmanın konsoloslukta sorun olmayacağını söylediler, ve ben de sizin gibi ds formunda öyle bir soru vardı izinsiz çalıştınız mı gibi ona evet dedim ama firma bilgilerini iş tecrübelerime yazmadım , peki siz çalıştığınız yer için vergi beyanı yaptınız mı ?

• @red_wine evet ben vergi iade vb işlemlerini şirketin çalıştığı muhasebeci vasıtasıyla, zamanında yapmıştım.

• @crazycells Merhabalar Azerbaycandan yazıyorum. Biz ds-260 formunda ''Have you ever applied to SSN?'' sorusuna yanlış cevap verik. Konsolosluğa mülakat için gittikte yanlış yaptığımızı söylersek bir sıkıntı olmayacağını söyleyen bir kaç yazı okudum. Doğrumudur acaba? Eğer değil ise, bu problemi nasıl hallede biliriz? Ds-260 formunu 5-6 gün önce gönderdik acaba case number a göre mi document requesting e-mail geliyor yoksa formun tamamlanma tarihine göre mi? Geç kalmadık göndermek için değil mi?Eğer case numbera göre ise kaç binlerde olduğu hakkında bir bilginiz varmıdır? Biz 25xxx deyiz. Tbilisi/Georgia olarak belirtmişdik lokasyonu umarım yetişir 30 eylüle kadar.Her kese iyi şanslar! Hep birlikde gideriz inşAllah. Şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar 2020 yılında Amerika’da SSN numaramı verip bir iş yerinde çalışmıştım ve çalışma iznim yoktu, şimdi W2 formuma ulaştım ancak vergi iadesi yapmak ne kadar doğru bilemedim , mülakat tarihi alabilirsem bu konsoloslukta sorun olur mu ? Daha doğrusu bu tip şeyleri konsolosluk görebilir mi ya da ilerde sorunlara yol açabilir mi ? Bu yıl aslında az bir zaman kaldı ve durumumuz meçhul bu riski alabilirdim belki ama gelecek yıl için de eşim talihli oldu böyle bir şeyi riske atmak istemiyorum . Sizin de fikirlerinizi almak istedim bunun riski nedir?

Konsolosluk gorebilir, ama sorun olmaz. Bu tur statu ihlalleri, AOS sureclerini veya yeniden gocmen olmayan vize ihtimalinizi etkiliyor. Ama gocmen vize surecini etkiledigini bugune kadar gormedik...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rzacanm, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhabalar Azerbaycandan yazıyorum. Biz ds-260 formunda ''Have you ever applied to SSN?'' sorusuna yanlış cevap verik. Konsolosluğa mülakat için gittikte yanlış yaptığımızı söylersek bir sıkıntı olmayacağını söyleyen bir kaç yazı okudum. Doğrumudur acaba? Eğer değil ise, bu problemi nasıl hallede biliriz? Ds-260 formunu 5-6 gün önce gönderdik acaba case number a göre mi document requesting e-mail geliyor yoksa formun tamamlanma tarihine göre mi? Geç kalmadık göndermek için değil mi?Eğer case numbera göre ise kaç binlerde olduğu hakkında bir bilginiz varmıdır? Biz 25xxx deyiz. Tbilisi/Georgia olarak belirtmişdik lokasyonu umarım yetişir 30 eylüle kadar.Her kese iyi şanslar! Hep birlikde gideriz inşAllah. Şimdiden teşekkür ederim

Evet, case number'a gore geliyor, size de yakinda gelir.

Bu dediginiz sorunun cevabini mulakat sirasinda degistirebilirsiniz, herhangi bir sorun yasamazsiniz.

Bol sanslar dilerim.

• @crazycells cok tesekkurler efendim!

• Merhaba Arkadaşlar!
    Bilgilerinize güvenerek bir kaç soru sormak istiyorum.
    numaralar 1 den 50 000 e kadar tüm EU yu kapsayacak şekilde değil mi? yani bunun bir kısmı TR de diger kısımları diğer ülkelerde. Sorum şu, benim numarımın önünde ukrayna da kaç vize olabilir. Çünkü ukrayna elçiliği çalışıyor. Bunu öğrenmek istememin sebebi, vize alabilir miyim alamaz mıyım tahmin etmek. Ayrıca davaya katılmayı düşünüyorum. Bu davadan önce açılan davalar sonuçlanmadı, sizce bu davanın eylüle kadar sonuçlanma ihtimali nedir? $1500 bir şekilde ödemei kabul edeceğiz ve bunları düşünmekten kendimi alamıyorum. Evrak isteği bile gelmedi ve onaylarda çok geride. Numaram cok gerilerde olmamasına karşın, KCC den her hangi bir istek yok. Dün telefon etttim e-mail gönderin diye bant kayıt etmişler. Tek umudumuz dava ama diğer davaların sonuçlanmaması can sıkıcı çok az bir süre kaldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevizagaci54ua merhaba. ukrayna'da sizden önce kaç case var bilmeniz mümkün değil, sadece ukrayna'da kaç talihli var onun bilgisine sahibiz. 5604 talihli.
    bu talihlilerin kaçının sizden düşük case numarası var bu konu tamamen bilinmezlik.

bildiğimiz tek şey DV2021'in kaderini davalar belirleyecek. eğer imkanınız varsa davalara katılmaktan vazgeçmeyin. bu elbette vize alacaksınız demek değil ancak imkan olduğunda sizlere bir fırsat yaratacağı ihtimali için bile değer.

davaların eylül'e kadar sonuçlanacağını düşünüyoruz çünkü; yargıçlar da 30 eylül tarihinin farkındalar. buna göre hareket edeceklerdir, tıpkı DV2020'de olduğu gibi.

son karar elbette sizlerin ancak imkanınız varken ve sonradan pişman olmamak için yapacağınız şey belli. bol şans dilerim..

• @crazycells Merhabalar yeniden(Azerbaycandan). Bir sorum daha olacaktı. Kazanan kişinin lise diplomasını değil de üniversite diplomasını göstersek oluyormu? Zaten lise diploması olmadan hiç bir üniversiteye kabul görülmüyor. 1985 ci yılda bitirdiyi için okulu ve o zamanlar kiril alfabesi eski rus rejimi falan derken kaybetmiş ola biliriz okul diplomasını. Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rzacanm, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhabalar yeniden(Azerbaycandan). Bir sorum daha olacaktı. Kazanan kişinin lise diplomasını değil de üniversite diplomasını göstersek oluyormu? Zaten lise diploması olmadan hiç bir üniversiteye kabul görülmüyor. 1985 ci yılda bitirdiyi için okulu ve o zamanlar kiril alfabesi eski rus rejimi falan derken kaybetmiş ola biliriz okul diplomasını. Şimdiden teşekkür ederim.

sorun olmaz. En yuksek diplomaniz hangisiyse onu gosterin.

• Konsolosluk Dv için vize vermeye başlayacak diye mesaj yağmuruna hazır olalım, güzel olurdu yani. Harika 😊

• Yasaklı

@crazycells Merhaba hocam. Son kez mülakat yeri değiştirme hakkında bilgi verir misiniz ? KCC ye attığım her mülakat yeri değiştirme talebime bu cevabı veriyorlar. Bu saatten sonra mülakat yerimi değiştirmem imkansız mı ? Ona göre vazgeçeceğim ama bir yolu varsa denemek istiyorum. Bu arada Mayıs'ın son haftası Azerbaycan'a
    gidiyorum, değişebilseydim iyi olurdu. Ankara konsolosluğuna da yazdım ama cevap vermediler.

Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

KCC is not authorized to assist you with this issue. Please contact the American Embassy/Consulate with jurisdiction over your area for further information.

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba hocam. Son kez mülakat yeri değiştirme hakkında bilgi verir misiniz ? KCC ye attığım her mülakat yeri değiştirme talebime bu cevabı veriyorlar. Bu saatten sonra mülakat yerimi değiştirmem imkansız mı ? Ona göre vazgeçeceğim ama bir yolu varsa denemek istiyorum. Bu arada Mayıs'ın son haftası Azerbaycan'a

Dosyanız onay aldığı için artık talebinize KCC cevap vermiyor. Bundan böyle Tiflis'in sürece girip dosyayı üzerine alması lazım.

Tiflis bugünkü açıklamasında yalnızca Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşlarına / oturumu olanlara bakacağını açıkladı. Ancak mülakatlar orada da durmuş bir süredir, henüz haziran ayına bile mülakat gelmemiş.

• Yasaklı

@Sono Teşekkür ederim. KCC den gelen cevabı Tiflis konsolosluğuna mail atarak söyledim, bana bu cevabı vermişlerdi hocam.

Hello, I am one of the DV2021 winners and I'm an Azerbaijan citizen. I
    chose Turkey/Ankara US Embassy for the interview. But Ankara currently
    doesn't give DV visas. So I want to have the interview at Georgia/Tbilisi
    US Embassy.

I wrote a mail to KCC. Their answer was ''your case is ready to be
    scheduled, KCC can no longer unlock your application.'' They asked me to
    contact with you. I am adding the screenshot of the mail from KCC and my
    passport information. Please help me for this. I would like to be
    interviewed in Georgia.

Gelen cevap:

Dear Applicant,

Thank you for writing to the U.S. Visa service desk.

We understand that you would like to have your immigrant interview in Tbilisi.

Please note that according to the provided response from KCC you were not requested to contact the Embassy regarding the transferring your immigrant case.

Please follow the instructions provided by the Embassy:

"Dear Sir / Madam,

Thank you for your email. For questions on interview scheduling please contact the Kentucky Consular Center (KCC).

KCC contact information is available at the following website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

For complete information on Diversity Visa program please visit the following website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-interview.html

Best regards,
    Consular Section"

We hope this information is helpful to you.

Sincerely,

U.S. Visa Service Desk

• @Orhan-Cabarov Kardeş, KCC açıkça "Büyükelçilikle iletişime geç" demiş. Büyükelçilik de açıkça "'KCC büyükelçilikle iletişime geç' dememiş" demiş. Bunun Türkçe'si "Sana yardım etmek istemiyoruz" demek. Attığın son mesaja da cevap gelene kadar bekle. Ama ondan sonra, artık mülakat yeri değişikliği kovalamayı bırakmanın zamanı geldi. Tamamen keyfi, kötü niyetli ve yasadışı (Bkz. Açılan davaların yasal dayanakları) olarak, yardım etmek istemiyorlar (Çünkü, "Bak kardeşim. Senin evraklarını onayladık. Ankara'ya gönderdik / göndermeye hazır hale getirdik. Bu saatten sonra mülakat yeri değişikliği yapamayız" dememiş; çocuk kandırır gibi, yalan söyleme ve diğer kurumun söylediği şeyi inkar etme yoluna gitmiş). Zaten davalar da, hakkımız olanı (Hayır, özellikle "ayrıcalık" demiyorum. Zira, benim gibi dosya numarası 38.000 olanlar için "ayrıcalık" ama, senin gibi dosya numarası 3.000 olanlar için gayet de "hak". ABD yasaması DV kanununu kaldırmadığı sürece de öyle kalacak), kötü niyetli, (Amerikan yerlileri dışında, istisnasız hepsi göçmen olmasına rağmen) göçmen düşmanı, ırkçı kişi ve kurumların keyfiyetine bırakmadan ya da onların keyfiyetinden kurtararak alabilmemiz için var. Dosya numarası benim gibi yüksek olanların işi hala çok zor ama, sen inşallah davayla istediğin şeyi söke söke alırsın ve sana (da, bize de), ömrünün sonuna kadar, önce green card'ına, sonra ABD pasaportuna her baktığında, yüzünde alaycı bir gülümsemeyle "Siz vermemek için her türlü pisliği yaptınız ama, ben sizden söke söke aldım" diye, bize aylar boyunca eziyet eden kötü niyetli, göçmen düşmanı, ırkçı kişi ve kurumları "sevgiyle" yad etmek nasip olur.

• Iyi gunler.Ben ds260 formu uzun zaman once gondermeme ragmen hala evrak istek talebi almamishim.Sizce kcc mail yazmalimiyim?Bu arada evrak istek talebi hala geliyormu?geliyorsa dosya numarasi kacda?

• Yasaklı

@kingocali Güzel yorumunuz için teşekkür ederim hocam. İnşallah açılan tüm davalar kazanılır ve herkes vizesini alıp gider. 🙏

• KCC' ya email atıp evrak talep etmeleri için email atmıştım. Gelen cevabı kopyalıyorum. Ben herhangi evrak yollamadım email almadığım için.

Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

• @Günel-Mammadli Yazmanızın genelde bir yararı olmuyor ama, zararı da yok. Ben dahil, çoğunluk yazmıştır diye tahmin ediyorum. Bazıları yazdıktan sonra istediğine kavuştu. Bazıları otomatik ve hiçbir işe yaramayan cevaplar aldı. Benim de aralarında olduğum bazıları cevap bile almadı. Cevap alıp almayacağınız ve alırsanız, istediğinizi alıp almayacağınız, e-mail'inizin düştüğü KCC memurunun keyfine göre değişiyor ne yazık ki. Evrak talebi normalde 19.000'lerde. Ama 39.000'lerden de alan var. Sırası gelenlerin bazılarına göndermiyorlar; e-mail atıp isteyenlerin bazılarına gönderiyorlar, Kafalarına göre iş yapıyorlar. İş tamamen keyfiyete dönmüş durumda.

Bence e-mail'inizi atın. Sonra "Atmadım. İstemedim. Elimden geleni yapmadım" diye pişman olmayın. E-mail muhtemelen bir işe yaramayacak ama, en azından sizin içiniz rahat etsin. Mesela, ben sırf içim rahat etsin diye gönderdim. Tabii ki, herhangi bir cevap almadım. Ama en azından, artık içim rahat 🙂

• @kingocali o zaman en iyisi mail atayim.dediyiniz gibi sonra pishman olurumfalan)en iyisi shansimi deneyeyim.cevepladiginiz icin tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |