Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells
    Merhaba dosya numaramı imzaya kaydettim görüntüleyebilirsiniz teşekkür ederim

• @gucarslan öncelikle teşekkür ediyorum case numaramı imzaya taşıdım bakabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feridetlngn dosya numaranız aylar once aktif oldu, neden aktif olmadı dediniz anlamadım. evrak onayıniz ne zaman gelir bilemiyorum suan kcc çok yavaş çalışıyor evrak onaylarinda. bahsettiğiniz konu için de endişelenmeyin, eger okunmayacak sekilde olursa kcc size mail atıyor. sabırla beklemeye devam edin lütfen..

• @gucarslan anladım çok teşekkür ederim mülakat tarihi belirlenmediğinden aktif olmadı dedim esasında 6-7 aydır bekliyorum bu aşamada işi danışmanlık şirketine devretsem fayda zarar bakımından ne düşünüyorsunuz beklerken bir hak kaybı yaşama ihtimalim var mı bu kadar uzun sürmesi beni tedirgin etti açıkcası. 2020 eylülden beri bekliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feridetlngn danışman şirketin bu aşamadan sonra size yapabileceği hiçbir şey yok. hiçbir hak kaybınız olmaz, forumu sıkı takip edin yeterli. onlara vereceğiniz parayı LOSEV'e bağışlayın, biz size burada seve seve yardımcı oluruz 🙂

• @gucarslan bunu duyduğuma çok sevindim yardımcı olduğunuz için teşekkürler 🙂

• @gucarslan kalpleri eritiyorsunuz 🙏🏼

• Merhabalar, hiç evlenmemiş, askere gitmemiş, herhangi mahkemeye çıkmamış, yurt dışında yaşamamış biri olarak evrak mailinde göndereceğim 3 evrak var sanırım; Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı ve pasaport biyometrik sayfasını göndereceğim hepsi türkçe olacak şekilde. Lütfen yanlışım varsa düzeltin. İyi forumlar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@axl7x evet doğru. adlı sicil kaydını e-devlermt üzerinden ingilizce alabilirsiniz aklınızda bulunsun. (elzem değil)

• Merhaba, 2021 talihlisiyim , ds260 formunu geçen sene gönderdim sıra numaram 2021EU23xxx, Buraya yazan arkadaşlar kcc evrak isteği ve evrak onayı diye birşeyden bahsetmişler, numaram Haziran 2021 de Current gözüküyor, Şu ana kadar KCC den bana herhangi bir evrak talebinde bulunulmadı, Bu evrak talebi herkezden isteniyormu,yoksa bazı kişilerdenmi. Acaba bazı sebeğlerden diskalfiye olmuş olma ihtimalimmi var. Yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@themasterfl mesajınızdan anladığım kadarıyla sürece çok hakim değilsiniz. lütfen aşağıda verdiğim linkteki başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun. orada yapmanız gereken bütün işlemler var. şuan evrak talepleri 20,000lerde. kcc'den size mail geldiğinde evraklarınızı gönderecek ve sonrasında onay bekleyeceksiniz. bol şans..

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari?page=1

• @gucarslan Merhaba benim numaramda 2021EU21xxx ,anladığım kadarı ile kcc nin bana evrak talep maili göndermesine biraz daha zaman var. Doğrumu anladım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@themasterfl, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Merhaba benim numaramda 2021EU21xxx ,anladığım kadarı ile kcc nin bana evrak talep maili göndermesine biraz daha zaman var. Doğrumu anladım ?

Evet, yakin zamanda gelecektir.

• merhaba arkadaslar, dubai de yasadigim icin eger cagirilirsak abu dhabi de vize gorusmesine girecegiz. kcc den henuz evrak istenmedi fakat istendiginde e-devlet'ten ingilizce alamadigimiz belgeler icin turkce gondermem konsoloslugun dili turkce olmadigi icin ise yaramayacaktir diye dusunuyorum. bu durumda bu belgeleri yeminli tercumandan cevirtmek yeterli olacak midir? yoksa buradaki turk konsoloslugundan ingilizcelerini mi almaya calismaliyim? simdiden cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

merhaba arkadaslar, dubai de yasadigim icin eger cagirilirsak abu dhabi de vize gorusmesine girecegiz. kcc den henuz evrak istenmedi fakat istendiginde e-devlet'ten ingilizce alamadigimiz belgeler icin turkce gondermem konsoloslugun dili turkce olmadigi icin ise yaramayacaktir diye dusunuyorum. bu durumda bu belgeleri yeminli tercumandan cevirtmek yeterli olacak midir? yoksa buradaki turk konsoloslugundan ingilizcelerini mi almaya calismaliyim? simdiden cok tesekkurler

e-devletten aldiginiz belgeleri yeminli tercuman araciligi ile cevirtmeniz yeterli olacaktir.

• Arkadaşlar merhaba;
    Ben KCC ye 2020 aralık ayı başında gönderdiğim evraklara onay gelmediğini ve bir sorun olup olmadığını sorduğum bir mail attım ve aşağıdaki şekilde dönüş yaptılar.
    tam olarak ne demek istediklerini anlayamadım ama bir aşama bilgisi olması ihtimaliyle paylaşmak istedim.

"Thank you for your inquiry.
    The information you provided will be forwarded to the appropriate department. In the future, please send your required documents to [email protected].
    In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.
    For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/ "

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kratos sanırım siz maili [email protected] adresine yolladınız?
    [email protected] adresine göndermeniz gerekmekte sorgu maillerini.

+ yolladığınız mailde case no, ad- soyad, doğum tarihi bilgisi vermeniz lazım.

• Yasaklı

Merhaba, Merak ettiğim için soruyorum İranlılar mülakat için Ankara konsolosluğundan başka konsoloslukta mülakata girebilirler mi ? Örneğin Tiflis veya erivan konsoloslukları gibi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

malumun ilami..

beklenen aciklama gerçekleşti diyebiliriz.
    az önce travel state tarafından yapılan açıklamay hepimizin aklından geçenin ilk ağızdan dile getirilmesi oldu sanırım.

travel state; mevcut durum, covid ve özellikle dv hakkında yaptığı açıklama ile önümüzdeki aylarda bizleri nelerin beklediğini açıkça dile getirdi sonunda..

açıklamada özellikle son cümle sanırım bizleri bekleyen sonucun ilk kez resmi olarak yazıya dökülmüş hali;

However, as a result of COVID the number of visas issued in lower-priority preference categories or in such programs as the diversity visa program likely will not approach the statutory ceiling in Fiscal Year 2021.

kisaca; 55,000 vizeyi veremeyecegiz, elimizden geleni yapıyoruz ama dv bizim icin 4. sirada..

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/immigrant-visa-prioritization.html

• Yasaklı

@gucarslan Olumlu tarafından bakarsak, hiç değilse sesimizi duyup böyle bir açıklama yapmışlar. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |