Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar I-130 formunu online doldururken imza isteniyor mu? Bir de doğum sertifikasını petitioner olarak ayrıca benim de sağlamam gerekiyor mu yoksa sadece beneficiary olarak başvurduğum kızımın doğum sertifikası yeterli mi? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@floryalı, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar I-130 formunu online doldururken imza isteniyor mu? Bir de doğum sertifikasını petitioner olarak ayrıca benim de sağlamam gerekiyor mu yoksa sadece beneficiary olarak başvurduğum kızımın doğum sertifikası yeterli mi? Teşekkürler.

Imza istenmiyor. e-imza olarak isminizi yaziyorsunuz diye hatirliyorum...

hem kendinizin hem de kizinizin dogum belgelerini yukleyin.

• merhabalar, doğum belgesini, e-devlet üzerinden alıp kullanabilirmiyiz yoksa nüfüs müdürlüklerinden apostilli mi almak gerekiyor. Bunların tercümesini noterden mi yaptırmamız lazım. Teşekkürler

• @floryalı e-devletten alabilirsiniz.. Noter e gerek yok, yeminli bir tercüman yeterli. Online çeviri ajanslarını bile kullanabilirsiniz. Ben herşeyi pro translate diye bir online çeviri sisteminde yaptırıp yüklemiştim, hiç bir sorun olmadan onaylandı.

• teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@floryalı, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

merhabalar, doğum belgesini, e-devlet üzerinden alıp kullanabilirmiyiz yoksa nüfüs müdürlüklerinden apostilli mi almak gerekiyor. Bunların tercümesini noterden mi yaptırmamız lazım. Teşekkürler

Su basligi da incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3328/resmi-işlemler-için-kullandığınız-çeviri-translation-hizmetleri

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar evlilik cüzdanının hangi bölümünü yüklememiz gerekiyor? Biz nüfustan evlilik belgesini yüklemiştik ama kabul etmediler. Tam mülakat tarihi beklerken eksik belgeyle moraller bozuk.

• @fzt cüzdanın yazı olan tüm sayfalarını taratıp eklemistik biz

• @basaknaz çok teşekkürler umarım bu sefer olur

• Merhaba dosyamız Ankara’ya aktarılmış. Vize tarihi bekleyeceğiz. Görüşmeye tek mi giriliyor eş ile mi?

• @mervetk 🙂 hoşgeldiniz randevu bekleme bölümüne. tek vize alacak kişi giriyor, sponsor olan eş girmiyor.

• Teşekkür ederim hülya hn. 😌

• Bu ileti silindi!

• i-130 a belgeleri yüklerken problem yaşıyordum gercekten de isimler ing. karakterli olmadıgı icinmiş. birisi yazmış. çözüldü sorunum yok saolun:)

başka bir sorum daha var.
    babam green cardı kaybettiği icin yakında green cardı yenilecek. biz eski green card bilgileri uzerinden başvuru yapıyoruz. sonrasında yeni green card'ı sanırım bildirmem gerekecek, ama başvurum yanmaz degil mi? durumla ilgili bilgisi olan var mı acaba

• merhabalar formu doldururken beneficary icin (benim) daha önce Amerika'da bulunup bulunmadığını soruyor. turist vizesi ile giriş çıkış yaptım. I-94 departure record number istiyor. bunu bulup son girişimin record numarasını yazdım fakat altta "When does the beneficiary's authorized stay expire?" sorusu var, çoktan dönüş yapmışım Turkiyeye. Buraya dönüş tarihimi mi yazmalıyım? Yoksa gidiş tarihimden itibaren 6 ay sonrasını mı yazmalıyım? Çünkü dönüş tarihimi sormuyor. ne yazacağımı bilemedim. boş bıraktığımda "you should provide a response" uyarısı ile karşılaşıyorum. şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@martymcfly, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

i-130 a belgeleri yüklerken problem yaşıyordum gercekten de isimler ing. karakterli olmadıgı icinmiş. birisi yazmış. çözüldü sorunum yok saolun:)

başka bir sorum daha var.
    babam green cardı kaybettiği icin yakında green cardı yenilecek. biz eski green card bilgileri uzerinden başvuru yapıyoruz. sonrasında yeni green card'ı sanırım bildirmem gerekecek, ama başvurum yanmaz degil mi? durumla ilgili bilgisi olan var mı acaba

Sorun olmaz, bu tur guncellemeleri USCIS'e bildirebilirsiniz.

Ama surecinizi daha iyi anlamamiz icin lutfen basvuru bilgilerinizi imzaniza girmeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@martymcfly, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

merhabalar formu doldururken beneficary icin (benim) daha önce Amerika'da bulunup bulunmadığını soruyor. turist vizesi ile giriş çıkış yaptım. I-94 departure record number istiyor. bunu bulup son girişimin record numarasını yazdım fakat altta "When does the beneficiary's authorized stay expire?" sorusu var, çoktan dönüş yapmışım Turkiyeye. Buraya dönüş tarihimi mi yazmalıyım? Yoksa gidiş tarihimden itibaren 6 ay sonrasını mı yazmalıyım? Çünkü dönüş tarihimi sormuyor. ne yazacağımı bilemedim. boş bıraktığımda "you should provide a response" uyarısı ile karşılaşıyorum. şimdiden teşekkürler

I-94'te yazan 6 ay sonraki tarihi yazin.

• @crazycells çok teşekkür ederim, yeni üyeyim. kendi başıma online dolduruyorum formu. bugun siteye submit edeceğim sonrasında verilen bilgilere gore buradaki profilimi güncellerim.
    evet babam 6 sene once green card aldı, maalesef süreç çok uzun diye düşündüğümden ben hiç oralı bile olmamıştım keşke biraz araştırsaymışım. umarım daha da uzatmadan eksizsiz başvuru yaparız ve hızlı ilerler. çok teşekkürler cevaplar ve yardım icin

• yeniden merhabalar 2 sorum daha var.
    1- Babamın anne babasının dogum tarihlerini istiyor fakat bu tarihleri net olarak bilmiyoruz, yılları kesin biliyoruz o yüzden 01.01.1938 gbi yazsak problem olur mu? bu bilgilerin kesin olması gerekiyorsa bi sekilde nüfus müdürlüğüne gidip babamın öğrenmesi gerekecek.
    2- Annem ile babamın evlilik ve boşanma tarihlerini soruyor. Bosanmadıkları icin boş bırakıyorum. Ama boşanma durumu yok iken bu section neden çıkıyor anlamıyorum. Boşanma tarihini kısmını boş mu bırakmalıyım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |