Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@lntcko, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Herkese merhabalar,

İlk girisimizi 16 martta Houston’dan yaptik. Ucakta herhangi bir form dagitmadilar. Pasaport kontrole geldigimizde bir yetkili ile bizi baska bir odaya aldilar. Orada pasaportlarimizi ve sari zarflari teslim edip yarim saat kadar bekledik. Sonrasinda cagirip adres degistirip degistirmeyecegimizi sordu. Degistirmeyecegimizi soyledik. Uzerimizde 10 bin dolardan fazla para olup olmadigini sordu var dedik. Sonrasinda bizi valizlerimizi alacagimiz yere goturduler oradan valizlerimizi aldik tekrar xrayden gecirdik icerisinde yiyecek vs olup olmadigini sordular biz hic yiyecek almamistik. Kisi basi 10 paket sigara vardi valizlerde herhangi bir problem olmadi. Sonra butun paramizi alip para sayma makinasindan gecirdiler saydilar ve bize teslim ettiler. Bu asamada formu doldurduk. Form uzerinde tekrar adres bilgisi vardi yine ayni adresi verdik ve sonrasinda ciktik. Ertesi gun Kadir bey’den arabamizi aldik sagolsunlar bize her konuda cok yardimci oldular. Arac sigortamizi yaptirdik sonrasinda Tmobile hatlarimizi aldik prepaid olarak. Bank of Americadan hesabimizi actirdik. Sonraki gun Dallasa dogru yola ciktik. 10 gun kadar otellerde kaldiktan sonda evimizi tuttuk ve esyalarimizi alip yerlestik. Simdilik aklima gelenler bu kadar sorulariniz varsa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Tum forum uyelerine destekleri icin tesekkur ederiz. Herkes icin en iyisini dilerim 🙂

hayirli olsun, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sir-altan, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Herkese merhabalar,

İlk girisimizi 16 martta Houston’dan yaptik. Ucakta herhangi bir form dagitmadilar. Pasaport kontrole geldigimizde bir yetkili ile bizi baska bir odaya aldilar. Orada pasaportlarimizi ve sari zarflari teslim edip yarim saat kadar bekledik. Sonrasinda cagirip adres degistirip degistirmeyecegimizi sordu. Degistirmeyecegimizi soyledik. Uzerimizde 10 bin dolardan fazla para olup olmadigini sordu var dedik. Sonrasinda bizi valizlerimizi alacagimiz yere goturduler oradan valizlerimizi aldik tekrar xrayden gecirdik icerisinde yiyecek vs olup olmadigini sordular biz hic yiyecek almamistik. Kisi basi 10 paket sigara vardi valizlerde herhangi bir problem olmadi. Sonra butun paramizi alip para sayma makinasindan gecirdiler saydilar ve bize teslim ettiler. Bu asamada formu doldurduk. Form uzerinde tekrar adres bilgisi vardi yine ayni adresi verdik ve sonrasinda ciktik. Ertesi gun Kadir bey’den arabamizi aldik sagolsunlar bize her konuda cok yardimci oldular. Arac sigortamizi yaptirdik sonrasinda Tmobile hatlarimizi aldik prepaid olarak. Bank of Americadan hesabimizi actirdik. Sonraki gun Dallasa dogru yola ciktik. 10 gun kadar otellerde kaldiktan sonda evimizi tuttuk ve esyalarimizi alip yerlestik. Simdilik aklima gelenler bu kadar sorulariniz varsa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Tum forum uyelerine destekleri icin tesekkur ederiz. Herkes icin en iyisini dilerim 🙂

.kendim ilk defa yabanci bir ulkeye yerlesmeye gitsem yanimda sigara goturmek alkimin ucundan bile gecmezyeni maceraniz hayirli olsun,hizli bir giris olmus.

sanirim duty free magazadan alinan vergisiz karton sigaralardan bahsediyorlar.

• SSN nin tarafımıza ulaşmış olması USCIS in dosyamızı aldıgı ve processing yaptigi anlamına geliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lntcko gözünüz aydın, hayırlı olsun.
    yeni hayatınız mutluluk ve huzur getirsin sizlere.
    darısı her zaman dediğim gibi bizlerin başına 🙂

• ⭐⭐

@lntcko Hayırlı olsun, bundan sonrası için bol şans ve mutluluk diliyorum.

• @lntcko Hayırlı olsun, yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.
    Darısı diğer talihlilerin başına.

• ⭐⭐⭐

@lntcko Tebrikler, yeni hayatınızın size ve ailenize mutluluk getirmesi dileğiyle.

• @lntcko tebrik ederim. Yeni yaşamınızda başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@lntcko tebrik ederim hayırlı olsun
    Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim yolunuz açık olsun 🤚

• @lntcko tebrikler darısı bizlere inşallah 🙂

• Ben burayı atlamışım yoğunluktan dolayı... lütfen saygısızlık olarak algılamayın...

Cileli bir süreç ardından giriş yapabilen herkese güzel bir başlangıç ve devamında güzel bir hayat diliyorum... Bir çok aile ile tanıştık ve bir çok ailenin, çocuğun sevincine şahit olduk... Bu gerçekten farklı bir duygu... Herhalde, birazda isim ve forumlarin fayda ve karşılıksız paylaşım ortamına güvenen biri olmamdan dolayı, benim kadar "hayallerine" yelken açmış, umut ve mutluluk dolu kişi/aileye şahit olan çok azdır yada tek ornegiyim diyebilirim...

Hatta son dönemde burada karşılaştığım olayları yazıya dökmeyi bile düşünmeye başladım... Türkiye de ki hikayelerini sonlandirmis yada en azından ara vermiş kişilerin umutları ve mutlu olma arzularına dışarıdan bakabilmek çok değişik hissettiriyor...

Asıl teşekkürümu ise şimdiye kadar ve umuyorum ki, bundan sonrada , tecrübelerini buraya aktarıp sonrakilere faydalı olmaya çalışan arkadaşlara sunmak istiyorum...

Emin olun forum ve benzeri kanallar üzerinden bilgi akışı fazlalastikca burada "geldiğimde şunu yaşadım, üzüntü duydum, yanlış yonlendirildim, dolandirildim vs tarzı durumlar çok çok az yaşanıyor...

Herkese mutluluklar...

• @lntcko Tebrik ederim, çok güzel bir başlangıç olmuş. Darısı DV2022 için başımıza 🙂

• Hayir aslinda Türkiye’den aldigimiz sigaralari valizimize koymustuk, kur dolayisiyla burada ilk etapta cok pahali gelecegi icin ve sigara da ictigimiz icin getirebildigimiz kadar yanimizda getirelim diye dusunduk. Forumdan ve baska yerlerden okuduklarima nazaran 10 paket getirebiliyorduk biz de oyle yaptik. Kimisi tarhana getirir kimisi sigara. 🙂 Bir problem de olmadi neyse ki. @sir-altan @crazycells

• ⭐⭐

Hayir aslinda Türkiye’den aldigimiz sigaralari valizimize koymustuk, kur dolayisiyla burada ilk etapta cok pahali gelecegi icin ve sigara da ictigimiz icin getirebildigimiz kadar yanimizda getirelim diye dusunduk. Forumdan ve baska yerlerden okuduklarima nazaran 10 paket getirebiliyorduk biz de oyle yaptik. Kimisi tarhana getirir kimisi sigara. 🙂 Bir problem de olmadi neyse ki. @sir-altan @crazycells

..bu anda australyada 20 tanelik en ucuz sigara 35 dolar,devlet bana haftalik 350 dolar emekli maasi oduyor,10 paket sigara benim bir haftalik maasim eder.biraz konu disi oldu,22 yil evvel sigarayi biraktim,maddi ve saglik bakimindan kazancim cok oldu, sigara kullanirken adeta nefes darligi ceken astmali insan gibiydim,,bir abi tavsiyesi olarak en kisa zamanda o lanet sigara icmeyi birakin derim,hem kendinize hemde yakinlarinizdaki kisilere zarar vermekten kurtulmus olursunuz.tum sigara kullananlar icin diyorum...

• @sir-altan, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Hayir aslinda Türkiye’den aldigimiz sigaralari valizimize koymustuk, kur dolayisiyla burada ilk etapta cok pahali gelecegi icin ve sigara da ictigimiz icin getirebildigimiz kadar yanimizda getirelim diye dusunduk. Forumdan ve baska yerlerden okuduklarima nazaran 10 paket getirebiliyorduk biz de oyle yaptik. Kimisi tarhana getirir kimisi sigara. 🙂 Bir problem de olmadi neyse ki. @sir-altan @crazycells

..bu anda australyada 20 tanelik en ucuz sigara 35 dolar,devlet bana haftalik 350 dolar emekli maasi oduyor,10 paket sigara benim bir haftalik maasim eder.biraz konu disi oldu,22 yil evvel sigarayi biraktim,maddi ve saglik bakimindan kazancim cok oldu, sigara kullanirken adeta nefes darligi ceken astmali insan gibiydim,,bir abi tavsiyesi olarak en kisa zamanda o lanet sigara icmeyi birakin derim,hem kendinize hemde yakinlarinizdaki kisilere zarar vermekten kurtulmus olursunuz.tum sigara kullananlar icin diyorum...

Sir, sizin emekli maasi bana biraz dusuk geldi. Bazi kesintiler falan mi oluyor? Yoksa Avustralya'da normali bu sekilde mi?

• ⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@sir-altan, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Sir, sizin emekli maasi bana biraz dusuk geldi. Bazi kesintiler falan mi oluyor? Yoksa Avustralya'da normali bu sekilde mi?

..burda yuksek devlet gorevlileri haric herkes devletten emekli oluyor,hayatinda hic calismamis vergi odememis insanda 65 yasina gelince emekli oluyor,evli cifler icin 16 yasindan asagi cocuk yoksa normal bir cetvel var,,biz kari/koca emekliyiz, hatun topu topu 3 yil calisti ama yasi 65 olunca oda emekli oldu,,,2 kisi olarak haftada 700 dolar aliyoruz,hatunun kalp problemi var ben ayni anda bakicisi olarak haftada 65 dolar filan ekstra para aliyorum,normal aileler icin emekli maasi herkes icin aynidir.......eslerden bir vefat etmis olursa veya emekli yasinda bosanmislarsa,tek kisilik emekli haftaligi 500 dolar filan olabilir.simdilik ikimizin 1 haftalik emekli maasi 711,80 $ olmus,,,ev kira degilse borc harc yoksa rahat rahat yeter ve tasarruf yapilabilir.

• @sir-altan Sistem fena degilmis. Tabii ki ABD'e gore oldukca farkli gorunuyor.

• Onca olumsuzluğa rağmen sonunda ABD ye sorunsuz giriş yapmış tüm talihlileri canı gönülden kutlarım. Bundan sonraki hayatlarında Allah hepinizin talihini rast getirsin , iyi insanlarla karşılaştırsın.
    Darısı bizlerin de başına.

• @Erdemizmir Hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar. Darısı dv2021 lerin başına. 🙏

• @semavi sizin adınıza çok seviniyorum . açıkcası imreniyorum size neden mi ?Türkiye'den gelen, çekilişi kazanmış, bütünüyle olmasada kötü anıları arkalarında bırakmış, yeni bir hayata iyi anılarıyla başlayacak hep mutlu insanları görüyorsunuz . o kadar özledim ki mutlu insan yüzü görmeyi. sağlıcakla kalın....

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |