Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Mumbai ye baktım bugün 130k yeni vaka var, covid tablosu hızla tırmanıyor.

İsveç de 7-8k vaka var ona rağmen vize vermiyorlar, enterasan.

Türkiye nin bugün yine 55k vakası var. Umarım artık azalışa geçeriz.

Bir gün önce covid vize vermemek için resmi bir sebep değil deyip bugün covid yüzünden vize vermiyoruz demeleri çok can sıkıcı. Mecbur bekleyeceğiz. 😞

Bu örnek verme olaylarını @gucarslan dan başka düzgün yapan bir kişi daha görmedim forumda. Abicim böyle deveyle dikeni kıyaslayarak örnekler vermeyin lütfen. Ya farkında olmadan yanlış yönlendiriyorsunuz.
    Ya da algı oyunu yapıyorsunuz diye düşünür biraz kafası basan.

İsveç in nüfusu 10m vaka 8k
    Türkiye nin nüfusu resmiyette 84m vaka 55k

84/10=8.4
    8.4x8=67,2k

Yani İsveç’ in bu durumda nüfusu TR ile eşit olsa daha fazla vaka olurdu oran olarak. Kabataslak rakam verdim. Elma ile armutu karşılaştırmayı bırakın artık.

Güzel yurdumun güzel insanları sokakta kendi aralarında konulup duruyorlar. Vah vahhhh gördün mü dün 10k olan vaka bugün 20k olmuş. Yahu teyze dün yapılan test miktarı 10k ilen bugün 20k test yapılmış. Oranda bir değişiklik yok. Bir bırakın her halta yorum yapmayı.

Bu yorumumun DV ve konsolosluk ile alakası yok. Kimse yanlış anlamadın lütfen.
    @Orhan-Cabarov hocam seni de tenzih ediyorum. Ben düşünmeden direk yazdığını düşünüyorum.
    Ama forumda sürekli böyle gerçek dışı rakamlarla konuşulması olmuyor. Rakamlarla arası iyi olmayan veya okuduğu gibi algılamaya alışmış insanlar. Vahhhh vahhh olaya bak oluyorlar.

🙃🙃🙃

• @Ping-PONG Haklısınız hocam teşekkür ederim. Düşünmeden yazdım, direk vaka rakamlarına bakıp yazdım. Bir de grafiğe baktım Türkiye deki gibi yükseliyorlar mı diye. Off çok üzülüyorum, ruh gibi geziyorum ortalıkta. Umarım yakında güzel haberler alırız artık. 🙏

• Kadir abi (semavi)yayin acti bir saattir ordayim yayin devam ediyor cikin cikin gelin 🙂

• arkadaşlar selam herkese
    ben yeniyim forumda kcc den gelen maili yeni gördüm ve hemen evraklarımı yolladım case no nun aktif olması demiş 1. sayfada onu nasıl anlayacağım ve tahminen ne zaman aktif olur bundan sonra napmam lazım bir de ben green karda başvuru yaparken 😞 doğum gün ile ay rakamını ters yazmışım mülakat aşamasında bu durumu ifade edersem bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kararlık, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar selam herkese
    ben yeniyim forumda kcc den gelen maili yeni gördüm ve hemen evraklarımı yolladım case no nun aktif olması demiş 1. sayfada onu nasıl anlayacağım ve tahminen ne zaman aktif olur bundan sonra napmam lazım bir de ben green karda başvuru yaparken 😞 doğum gün ile ay rakamını ters yazmışım mülakat aşamasında bu durumu ifade edersem bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?

Bulteni suradan takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

Eger tek hata ay ve gun ise sorun olmama ihtimali yuksek, ama tabii ki bu duruma dosyanizi inceleyen konsolos karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kararlık, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar selam herkese

merhaba, ilk olarak sürecinizi imzanıza taşıyın. bu sayede sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz. case numaranız 14K olduğunu hatırlıyorum, şuan case numaranız aktif. süreci takip etmeye devam edin.

• Merhaba bir sorum var. Wat programının iptal olması, konsolosluğun yükünü azaltmış olur mu ? Dv2021 mülakatları için bir artısı olur mu acaba ?

• Merhaba son bir haftadır KCC ye gönderdiğim maillere yanlızca otomatik cevap geliyor. Önceden ilk otomatik cevap gelirdi sonrasında da bi mail daha gelirdi "ds260 ınız incelendi yakında dosyanızın ilerlemesine yönelik mail alıcaksınız..." tarzında. Artık o mail gelmiyo acaba dosyamda bi sıkıntı mı oluştu başka birileri var mı aynı durumu yaşayan sormak istedim, bu konuda bilgisi olan var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hykargin şuan cevaplar min 10-12 gun içinde geliyor. merak etmeyin, cevap alacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba bir sorum var. Wat programının iptal olması, konsolosluğun yükünü azaltmış olur mu ? Dv2021 mülakatları için bir artısı olur mu acaba ?

konsolosluk yükü şuan tamamen family based vizelerden kaynaklı. wat vizeleri sadece ankara'da basilan vizeler degil ama elbette ki bir azalma olması gerek. burada iyi niyet önemli, dv basmak isteyen bir konsolosluğa engel olabilecek tek şey onların bunu istememesi, baska bi şey değil.

şubat ayi'nda bunlari basan konsolosluk, dv de basabilir.

Ankara CR1 16
    Ankara F2B 1
    Ankara F3 7
    Ankara F4 17
    Ankara FX 4
    Ankara IR1 41
    Ankara IR2 5
    Ankara IR5 2
    Ankara IW 1
    Ankara SB1 1
    Ankara SI 7

• @gucarslan Anladım hocam teşekkür ederim. Canım çok sıkılıyor bir an önce mülakatlar başlasa da rahat nefes alsak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba bir sorum var. Wat programının iptal olması, konsolosluğun yükünü azaltmış olur mu ? Dv2021 mülakatları için bir artısı olur mu acaba ?

gocmen olmayan vize birimiyle, gocmen vize birimi birbirinden ayri...

• @crazycells Teşekkür ederim bilgilendirme için hocam. Hepsine aynı kişiler bakıyor zannediyordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkür ederim bilgilendirme için hocam. Hepsine aynı kişiler bakıyor zannediyordum.

hayir, Ankara'da tamamen farkli iki grup ilgileniyor iki vize kategorisiyle...

• Merhabalar çok ama çok zorlu bir süreçten geçiyoruz ve eylül ayının sonuna kadar mülakat tarihi alamızın zora girdiği bir gerçek umarım bir an önce bu durum değişir ve mülakat mailleri gelir bunu çok istiyorum benim mülakat süresi ile ilgili bir sorum olacak acaba mülakatlar ortalama kaç dakika sürüyor ve normalde Ankara günde kaç dv mülakatı yapıyordu eksiden.

• Merhaba arkadaslar Kcdd sanirim artik ya saldi sadece otomatik cevaplarla olay gidiyor oda garkli emaile yanlis cevap yolluyorlar ya da sistemleri covidden aonra sureci hizlandirmak icin attigimiz mail bombardimanindan kotu etkilendi.3 hafta once evrak gonderimi icin mail atmistim bir kereligine bugun gelen cevap sanki gerekli belgeleri yollamisim gibi formlariniz ulasti ve isleniyor tarzinda bir mail geldi.bu durumda birsey yapmalimiyim yoksa akisinda tekrar evrak talep maillerini mi beklemeliyim dusunceniz nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar çok ama çok zorlu bir süreçten geçiyoruz ve eylül ayının sonuna kadar mülakat tarihi alamızın zora girdiği bir gerçek umarım bir an önce bu durum değişir ve mülakat mailleri gelir bunu çok istiyorum benim mülakat süresi ile ilgili bir sorum olacak acaba mülakatlar ortalama kaç dakika sürüyor ve normalde Ankara günde kaç dv mülakatı yapıyordu eksiden.

3-5dk arasi sürüyor mülakatlar. buna ufak yemin etme merasimi de dahil. ankara'nın günde basacağı vize sayısını mülakat suresi üzerinden hesaplamak yanlış olur ama. günde 10-15 mülakat ortalamaları var geçen yillara baktığımızda. bu eleman ve planlama sonucunda ortaya çıkan bir durum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar Kcdd sanirim artik ya saldi sadece otomatik cevaplarla olay gidiyor oda garkli emaile yanlis cevap yolluyorlar ya da sistemleri covidden aonra sureci hizlandirmak icin attigimiz mail bombardimanindan kotu etkilendi.3 hafta once evrak gonderimi icin mail atmistim bir kereligine bugun gelen cevap sanki gerekli belgeleri yollamisim gibi formlariniz ulasti ve isleniyor tarzinda bir mail geldi.bu durumda birsey yapmalimiyim yoksa akisinda tekrar evrak talep maillerini mi beklemeliyim dusunceniz nedir?

gelen mailin ilk iki paragrafıni paylaşır mısınız rica etsem?

• Merhaba arkadaşlar gren Kart başvurusu formunda
    üniversitesi mezunu
    ve orta okul mezunu
    Yazıyor orta okul mezunları başvuru yapabiliyorlarmi aca

• @gucarslan Çok Teşekkürler .

Benzer Başlıklar

• 2655
  • 6498
  • 11424
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |