Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammed-Yasin 5k dolar ile önce konsolosluktan KESİN geçebileceğini nerden biliyorsun. 250 - 300 dolar sadece sağlık raporuna 330 dolar konsoloslukta vereceksin. gidiş dönüş alsan 1000 doları civarı uçak bileti olacak kısacası 5k dolar ile bu yola çıkma çünkü ödediğin paraları geri alamıyorsun. Bu miktarı yükseltmen lazım. Youtube gördüğün ben 500 dolarla geldim yok 2000 dolarla geldim sakın inanma şu anda bu olaylar hayal artık.

• dönüş yapacağımı nereden biliyorsun.ben oraya kesin dönüş yapacağım. 1 sene kaldıktan sonra Türkiye ye dönerim.5 k ile çıkmama ihtimali olsa bile ben yine şansımı deneyeceğim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammed-Yasin senin yazdığın "1 sene kaldıktan sonra Türkiye ye dönerim" dönüş olmuyor mu dönerken uçak dışında hangi aracı kullanıyorsun söyle biz de onu kullanalım.

• kardeşim hani ben orada çalışacağım ya para kazanacağım hani.şimdiden bir sene sonrasının uçak parasını neden biriktireyim.greencard çıkarsa tek yön istanbul-houston bileti alırım.orada düzenimi kurduktan sonra 1-2 aylığına Türkiye ye gelirim.Ailem var Tr de.Türkiye ye döneceğim zaman da o zaman uçak bileti alırım sevgili kardeşim.
    ha tabi mülakattan geçtim amerikaya kesin gideceğim diyelim. o zaman uçak biletleri tek yönlü 3000-3500 tl arasında.

• Ahhh ahhh bu sene başvuru yapmadığıma o kadar pişmanım ki... Umarım eşime çıkar da bu sene biz de oralara gelebiliriz...

• @Chipotle Foruma yeni kayıt olmuşsunuz, hoşgeldiniz.

• Bu arada Türkiye'de bir devlet kurumunda 657 memur olarak çalışıyorum. Mesleğimi severek yapıyorum ve görece iyi de kazanıyorum (6bin Tl). Fakat özellikle son zamanlarda yaşananlar, ülke gündemi, kamuda bile adam kayırma, torpil, iltimas olayları öyle arttı ki yaptığım işten zevk alamaz oldum. Çok rahatlıkla bir "kurum müdürünün" tamam demesiyle olabilecek işleri; "Torpilin yoksa olmaz, malum partiden birini aratmazsan olmaz, ben tek başıma onaylayamam" gibi sözleri birinci ağızdan ve açık açık, hiçbir çekince olmadan duymak beni o kadar rahatsız etti ki... Eşimin aklında amerika fikri vardı ve bu sene onun için başvuru yapmıştık, benim hala bu kötü giden düzeni değiştirmek için bir umudum vardı fakat onu da bırakmadılar maalesef. O yüzden bu sene kendi adıma başvuruyu kaçırdığıma çok ama çok üzülüyorum. Ama dediğim gibi umarım eşime çıkar da biz de amerikada bir düzen kurarız. Şimdiden başvuran tüm arkadaşlara bol şans diliyorum. Bu süreçte youtube'da yayınladığı videolarla amerika ve özellikle houston konusunda bize rehberlik eden, cesaretlendiren ve yol gösteri rol oynayan @semavi Kadir Bey'e de şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Mutlu haberler almak ümidiyle...

• @Ali-Ege-Can-0 teşekkür ederim sağolun

• ⭐⭐⭐

@Chipotle teşekkür ederiz sağolun. Hoşgeldiniz aramıza 🙂

• @fetihy hoşbulduk teşekkür ederim 🙂

• @Chipotle, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Bu arada Türkiye'de bir devlet kurumunda 657 memur olarak çalışıyorum. Mesleğimi severek yapıyorum ve görece iyi de kazanıyorum (6bin Tl). Fakat özellikle son zamanlarda yaşananlar, ülke gündemi, kamuda bile adam kayırma, torpil, iltimas olayları öyle arttı ki yaptığım işten zevk alamaz oldum. Çok rahatlıkla bir "kurum müdürünün" tamam demesiyle olabilecek işleri; "Torpilin yoksa olmaz, malum partiden birini aratmazsan olmaz, ben tek başıma onaylayamam" gibi sözleri birinci ağızdan ve açık açık, hiçbir çekince olmadan duymak beni o kadar rahatsız etti ki... Eşimin aklında amerika fikri vardı ve bu sene onun için başvuru yapmıştık, benim hala bu kötü giden düzeni değiştirmek için bir umudum vardı fakat onu da bırakmadılar maalesef. O yüzden bu sene kendi adıma başvuruyu kaçırdığıma çok ama çok üzülüyorum. Ama dediğim gibi umarım eşime çıkar da biz de amerikada bir düzen kurarız. Şimdiden başvuran tüm arkadaşlara bol şans diliyorum. Bu süreçte youtube'da yayınladığı videolarla amerika ve özellikle houston konusunda bize rehberlik eden, cesaretlendiren ve yol gösteri rol oynayan @semavi Kadir Bey'e de şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Mutlu haberler almak ümidiyle...

Talih sizinle olsun... Hosgeldiniz

• @Chipotle ...

• @Volkan-Şale mutlu ve sağlıklı bir "ikinci" yaşam geçirmeniz dileğiyle...

• @Volkan-Şale Bu kadar ülkesini seven, fakat nefes alamayacak duruma gelmiş olan, binlerce beyin göçünün sebebi olanlara, binlerce kez lanet olsun.

• @semavi Hoşbulduk Kadir bey çok teşekkür ederiz

• @Volkan-Şale herşeyin gözümüzün önünde hatta gözümüze sokularak açık açık yapıldığı bir yerde yaşamayı geçtim, nefes almak zor geliyor bazen... Maaşım tarafından zorla işe getirildim bugün de...

• @Volkan-Şale, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

gecemi gündüzüme katarak girdiğim meslekten üç satırlık kağıtla ayrılmak hayatımdaki en zor olaylardan biri olacak

aynı hislerle doluyuz.

• ⭐⭐⭐

@Muhammed-Yasin kardeşim demek istediği şu uçak bileti alırken gidiş dönüş bileti alınca tek gidişten daha ucuza geliyor bilet fiyatları dönüş biletini sonra açığa aldırıyorsun istediğin zaman kullanıyorsun

• @Tongel...

• @Chipotle Az daha sabredin umarım eşiniz üzerinden sizde kazanırsınız.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 97
  • 547
  • 76
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |