Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@gucarslan dilerim en kisa zamanda daha guzellerini yasarsiniz.

• @HockeyUmpire2 Cig kofte partisi zamani gelmis Esin

• ⭐⭐

@redsat2000 abi gecen ay 3 kilo getirdik Turkiyeden 🤣 oglumla ,esim 3 gunde yedi 🤣

• Bende Abd'de 53. haftamı dolduruyorum.2018 de J1'la gelmenin cok ekmegini yedim bana resmen gelisim staj niteligindeydi, sosyal hayatı, kültürü bi nebze önceden yasadim. social, driver license,arkadasa sahip olmam lockdown zamanında isimi cok kolaylastirdi.İlk 5 ay amazon fresh yaptim, ardından uber eats hesabım aktif oldu 6aya yakındır Nusret boston'da calisiyorum.Güzel seyler oldugu gibi kötü seylerde oldu illaki ama burada oldugum hergüne sükrediyorum.Umarım hep güzel hikayelerle dolu olur cevreniz
    selametle

• @Burak-Erdoğan kardeşim maaşlar kiralar anlatırmsın biraz sonuçta restorantta çalışıyorsun ? yaşamın nasıl

• evet burdada faydalı bılgıler var

• @serkanist, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

@Burak-Erdoğan kardeşim maaşlar kiralar anlatırmsın biraz sonuçta restorantta çalışıyorsun ? yaşamın nasıl

Burası Abd’yi gezip gördügüm kadarıyla en cok avrupa sehirlerini andiran diger eyaletlere göre daha is imkani ve bir tik daha güvenli olan bir yer.Bununla beraber pahali olusu cok kuralci olusu cabası.Yaşantımız konusunda sosyal hayatımızdan ödün vermeden güzel saving yapabiliyoruz.

• @Burak-Erdoğan Teşekkürler Dostum iyi olur umarım daha güzel günler .

• Arkadaslar selam, bende birseyler yazayim. Benim gelelim 2 yil oldu ben olk New york a long island a geldim. Bi kac ay orda burda calistim bi akrabamizin yaninda kaldim ilk zamanlarda. Sonra 1600 dolara 1 odali cati arasi bi ev tuttuk derken ben o arada adam gibi bi is buldum. Technical Support Engineer. Sonrasinda arastirdim biraz 5 ay once Raleigh Kuzey karolina ya tasindim. Sanirim hayatimda verdigim en iyi kararlarinda biriydi. Burasinin new york la alakasi yok her sey cok uygun insani duzgun ne biliyim temiz duzenli. Havasi iliman oyle pis bi soguk yok. Her neyse gelmek isteyeni beklerim.

Amerikaya gelmekte kararsiz olan varsa hic dusunmeden gelsin elbet bi is bulur bi yerde yasarsiniz he turkiyede ki konforonuz olmaz ama sabir. En gec 2 sene ye duzeninizi oturtur sonra keyfini surersiniz. Ben 28 yasinda geldim evliyken geldim yasiniz daha kucukse gelin burda bi community college dan 6 ayda bi sertifa alin iyi is bulun. Yasiniz 35 e kadar ise gelin bence. Ama beni yanlis anlamayin moral bozmak istemem ama her insan farklidir. 40 yasindan sonra tavsiye etmem. Neden etmem cunku duzenini bozucaksin maceraya gibi biseye atilacaksin. Yaparim derseniz ben arkanizdayim.

Turklerle yiyin icin ama alisverise gelmeyin. Amerkada hic bir soylenene inanmayin. Hata yapmaktan korkmayin en fazla para cezasi yersiniz. Gelir gelmez kredi gerektiren herhangi bi sey yapmayin (araba, ev, motor, mobilya...) almak gibi. Paran varsa git 2000 dolara bi araba isini gorsun yerles skorun yukselsin sonra gider en iyisini alirsiniz. Gelip de gaza gelip kazik yemeyin...

Is cok diye buyuk sehirleri tercih etmeyin. New york, los angeles, chicago berbat. Daha cok amerikalilarin goc ettigi, (immigrantlarin degil) yerleri secin yerlesmek icin. Cunku boyle yerlerde ne is yaparsaniz parasini alirsiniz. Belki Ny da daha fazla alirsiniz ama burda emin olun daha iyi yasarsiniz. North Carlona, Virginia, florida, texas, colorado, utah, georgia oneririm...

Varsa sorunuz yardimci olurum. Ben kuzey karolina dayim buraya gelen olursa bana ulassin evimde misafir ederim istedigi kadar (aileyse tabi) ben geldigimde bize yardim eden oldu etmeyen yanlis yol gosteren de oldu.. bizde yardim etmeliyiz bence. kalin saglicakla...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nuri tecrübelerinizi aktardığınız için minnettarız. sizin gibi deneyim sahibi kişiler bizlere cesaret veriyor. deneyimleriniz bizler için çok ama çok değerli. ailenizle birlikte güzel bir hayat diliyorum sizlere. umarım bir gün bizler de deneyimlerimizi foruma aktarma şansınız elde ederiz..

• @nuri, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

North Carlona, Virginia

Ben de çeşitli parametrelere göre yaptığım araştırmalar neticesinde Amerika'ya gelecek bütçesi kısıtlı ve ilk zamanlar kendi mesleğinde iş bulabilmekte zorlanacak kişiler için genel olarak ve de göçmenlik açısından en uygun eyaletlerin New Jersey, Texas (Malum 4 büyük şehir), North Carolina(Raleigh), Virginia(Muhtemelen Richmond), Arizona(Phoenix), Georgia(Atlanta) olabileceği sonucuna varmıştım. Oralarda yaşayan biri ile analizimin eşleşmesinden memnun oldum 🙂

Fakat bu sene Gc çıkarsa New Jersey'den başlamak istiyorum çünkü araba için bütçe ayırmam zor gözüküyor, alacağım ikinci el araç bozulursa patlayabilirim 🙂 bu sebeple Nj merkez şehirleri toplu taşıma açısından yeterli olacağı için başlangıç olarak araç için bütçe ayıramayacaklar için avantaj olabilir. Ayrıca Jersey City v.b gibi şehirlerde nispeten daha uygun şartlarda oturup toplu taşıma sayesinde New York City iş imkanlarından da faydalanalabiliriz zannedersem. Bir de ehliyet verirken yol testine sokmuyorlar, o da benim için çok önemli :)))))

Diğer eyaletlerle ilgili görüşleriniz zaten benim araştırma sonuçlarımla uyuşuyor. Nj ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

• Herkese selamlar..Birkac tecrube bende aktarayim..las vegastayim.geleli 4.5 ay oldu benimde.Ben evlilik ile geldim.esim burada oldugu birseyle ugrasmadim acikcasi..sadece ilk 50 gun bos kaldim oda ehliyet alma ssn bekleme vs.evrak isleri ile gecti.ve sonra doordash yapamaya basladim..cok fazla ING.bilmememe ragmen kolaylikla adapte oldum.hatta su ara tecrube kazanip isi bir tik ilerletip grubhub ta takviyeli calismaya basladim..turkiyede yoneticilik yaptigim hatta kar ortagi oldugum isimi birakip geldim..sosyal statu olarak bir kac tik asagi inmis gibi geliyor insanlara bahsedince ama surada eni gelmis dili bile dogru durust olmayan birisi olarak iki uc ayda kazandigim parayi tr de bir yilda ancak kazandigimi ve her gecen gun gelirimi arttirdigimi kimseye borclanmadigini gelecek ve cocuklarim icin kaygilanmak yerine onlar icin biseyler yapamaya baslayabildiginizi gorunce kisacasi kafaniz rahat olunca yemisim sosyal statuyu diyorsunuz..gelebilen herkes icin tavsiyem bir dk bile dusunmeyin gelin..

• @Ozgur-tunali Tecrübelerinizi bizlere aktararak motive ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu şeref bizlere de nasip olur inşallah

• Arkadaşlar forumdaki giden çoğu kişi ingilizce biliyor muydu yada orta seviye miydi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Özbey hiçbir şey bilmesen bile ücretsiz o kadar çok dil kursları var ki sen istemedikçe konuşamamazlık yapamazsın. Bunun tam tersini düşün yabancı birisi ilk defa türkçe çat pat konuşan görünce ne yaparsın hemen yardımcı olmak için sen uğraş verirsin işte aynısını düşün ondan yeter ki gir içeri gerisi çok kolay youtube videosu o kadar çok var ki yes no başka bilmeyip şu anda tam zamanlı çalışan ayrıca 8 mayıs ile 1 ekim arasında bu kadar zaman varken hiç mi bir şey öğrenemezsin bence insan tembel olmasın yeter ki

• @nuri Deneyimlerinizi aktardığınız için ve samimi olmanızdan dolayı size teşekkür ederim☀

• ⭐⭐

@Ozgur-tunali, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

Herkese selamlar..Birkac tecrube bende aktarayim..las vegastayim.geleli 4.5 ay oldu benimde.Ben evlilik ile geldim.esim burada oldugu birseyle ugrasmadim acikcasi..sadece ilk 50 gun bos kaldim oda ehliyet alma ssn bekleme vs.evrak isleri ile gecti.ve sonra doordash yapamaya basladim..cok fazla ING.bilmememe ragmen kolaylikla adapte oldum.hatta su ara tecrube kazanip isi bir tik ilerletip grubhub ta takviyeli calismaya basladim..turkiyede yoneticilik yaptigim hatta kar ortagi oldugum isimi birakip geldim..sosyal statu olarak bir kac tik asagi inmis gibi geliyor insanlara bahsedince ama surada eni gelmis dili bile dogru durust olmayan birisi olarak iki uc ayda kazandigim parayi tr de bir yilda ancak kazandigimi ve her gecen gun gelirimi arttirdigimi kimseye borclanmadigini gelecek ve cocuklarim icin kaygilanmak yerine onlar icin biseyler yapamaya baslayabildiginizi gorunce kisacasi kafaniz rahat olunca yemisim sosyal statuyu diyorsunuz..gelebilen herkes icin tavsiyem bir dk bile dusunmeyin gelin..

Doordash ve grubhub için herhangi bir koşul var mı peki? Arabanın yeni olması, ehliyetin belli bir süre önce alınmıl olması vs. gibi? Bir de sizi rahatsız etmeyecekse aylık ortalama kazanç bandı ne kadar? Tabi vergi öncesi olduğu için yıllık vergi hariç olacak bu kazanç haliyle.

Ben de yıllardır özel sektörde beyaz yakalı kölelerdenim. İngilizcem iyi düzeyde, yaptığım iş yurtdışı satınalma zaten. Ancak, olur da gc çıkar ve oraya gelirsek bu tarz bir işte çalışmak istemiyorum. Tam olarak ben de sizin yaptığınızı yapmayı planlıyorum. Evliyim ve 1 çocuğum var. Kazancım her şeyi kurtarır mı onun derdindeyim 🙂

• @GrayCollarDude Sadece araba icinse ben NJ ye gitmezdim. 2 3 bin dolara alicagin bi corolla camry sizi hayli hayli goturur. NJ de daha cok masrafiniz olucak emin olun.

Ben oraya gitmezdim ama siz tabi kendi karariniz

• @nuri, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

a gitmezdim ama siz tabi kendi karariniz

merhaba 3 bıne toyota camrt sızce alabılrımıyız emınmısınız nuri bey???

• @bitkicel, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

@nuri, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

a gitmezdim ama siz tabi kendi karariniz

merhaba 3 bıne toyota camrt sızce alabılrımıyız emınmısınız nuri bey???

Zor ama neden olmasin?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |