Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu aralar sanırsam giriş-çıkışlara pek takılmıyorlar sorun yaşayan biri duymadım hiç.1 seneyi geçirenleri bile sorguladıktan sonra içeri alıyorlar.

• @SAVAS, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Arkadaşlar 1 yıl 3 ay oldu states dışında.. Green cardlıyım bu arada...Haftaya bilet alacağım.. Daha sorunsuz bir giriş için Washington dulles mi JFK mi önerirsiniz? Tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim..

Merhabalar , umarım sorunsuz olarak giriş yapabilmişsinizdir , hangi havalimanından giriş yaptınız ?

• Merhaba arkadaşlar arkadaşımın annesi kalp hastası olduğu için pandemi döneminde yanlız bırakmak istemiyor , Amerika dışında 9 ay olmuş , girişte green cardıma el konulur mu diye endişe ediyor bundan dolayı yola çıkmamayı düşünüyor , bu konuyu forumda size sormamı rica etti . Teşekkürler

• @doki-arlington, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba arkadaşlar arkadaşımın annesi kalp hastası olduğu için pandemi döneminde yanlız bırakmak istemiyor , Amerika dışında 9 ay olmuş , girişte green cardıma el konulur mu diye endişe ediyor bundan dolayı yola çıkmamayı düşünüyor , bu konuyu forumda size sormamı rica etti . Teşekkürler

1 yıl dolmadan giriş yaparsa sorun olmaz. Neden bu kadar kaldın diye sorarlarsa, pandemi döneminde annemi yalnız bırakamadım demesi yeterli olur.

• 19 yaşında, Greencardlı, 11 aydır TR de, LAXdan giriş yaptı 2 gün önce, hiçbir sorun yaşamadı ve hiç bir soru sormamışlar. takipte olanların bilgisine,

• Merhabalar, Daha önce re entry permit almıştım. Re entry permitin geçerlilik süresi Nisan 18 de doluyor. Ama işim , pandemi , ailevi sebeplerden dolayı ancak yaza doğru Mayıs sonu yada haziranda en erken giriş yapabileceğim. Bu konuda sıkıntı yaşatırlar mı? Önerileriniz nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bionicks, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhabalar, Daha önce re entry permit almıştım. Re entry permitin geçerlilik süresi Nisan 18 de doluyor. Ama işim , pandemi , ailevi sebeplerden dolayı ancak yaza doğru Mayıs sonu yada haziranda en erken giriş yapabileceğim. Bu konuda sıkıntı yaşatırlar mı? Önerileriniz nedir?

Re-entry permit'in son tarihinden cok en son ne zaman ABD'ye giris yaptiginiz onemli. Eger 2 yillik sure boyunca hic girmediyseniz re-entry permitiniz bitmeden girmenizi tavsiye ederim.

• @crazycells yani re entry permit 2 sene boyunca girmek zorunda olmamak için alınıyor. Haliyle bu sürede giriş yapmadım. Sonra zaten pandemi patladı. Evden bile çıkamadık. Sonuç olarak 3. Dalga muhabbetine biraz endişede duyuyorum. Bu süreçte bu konularda bir tolerans sağlanıp sağlanmadığını sormak istemiştim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bionicks Dün Türkiye'de 26 bin vaka varken tüm ABD genelinde sadece 10 bin vaka vardı. ABD'de 100 milyon aşı yapıldı bile. Pek çok eyalette artık yaş sınırı olmaksızın tüm yetişkinler aşılanıyor. Artık pandemi ile ilgili bir endişe duymanıza veya bu konuda ilave bir tolerans beklemenize gerek yok diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yani re entry permit 2 sene boyunca girmek zorunda olmamak için alınıyor. Haliyle bu sürede giriş yapmadım. Sonra zaten pandemi patladı. Evden bile çıkamadık. Sonuç olarak 3. Dalga muhabbetine biraz endişede duyuyorum. Bu süreçte bu konularda bir tolerans sağlanıp sağlanmadığını sormak istemiştim.

Maalesef sorunuzun cevabini bilmek mumkun degil, giris sirasinda tamamen sizinle gorevli arasindaki iletisim bunu belirleyecek. Eger 2 yili gecirecekseniz (ki tavsiye etmem), elinizde olmayan nedenlerle bunun gerceklestigine dair belgeler ile girmenizi tavsiye ederim. Anlayis gostermelerini kolaylastirir...

Sayin @knnrn 'in da belirttigi gibi, ABD normal bir yaz gecirmeye hazirlaniyor. Mayis sonuna kadar tum yetiskinleri asilamayi hedefliyorlar. Eger pandemi konusunda endiseleniyorsaniz size tavsiyem ABD'ye girip asi olmaniz yonunde.

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells yani re entry permit 2 sene boyunca girmek zorunda olmamak için alınıyor. Haliyle bu sürede giriş yapmadım. Sonra zaten pandemi patladı. Evden bile çıkamadık. Sonuç olarak 3. Dalga muhabbetine biraz endişede duyuyorum. Bu süreçte bu konularda bir tolerans sağlanıp sağlanmadığını sormak istemiştim.

Maalesef sorunuzun cevabini bilmek mumkun degil, giris sirasinda tamamen sizinle gorevli arasindaki iletisim bunu belirleyecek. Eger 2 yili gecirecekseniz (ki tavsiye etmem), elinizde olmayan nedenlerle bunun gerceklestigine dair belgeler ile girmenizi tavsiye ederim. Anlayis gostermelerini kolaylastirir...

Sayin @knnrn 'in da belirttigi gibi, ABD normal bir yaz gecirmeye hazirlaniyor. Mayis sonuna kadar tum yetiskinleri asilamayi hedefliyorlar. Eger pandemi konusunda endiseleniyorsaniz size tavsiyem ABD'ye girip asi olmaniz yonunde.

@crazycells dönüşünüz için teşekkürler. ABD ye girip aşı olma süreci nasıl oluyor. Bu konuda bilginiz var mı?

• @bionicks, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells dönüşünüz için teşekkürler. ABD ye girip aşı olma süreci nasıl oluyor. Bu konuda bilginiz var mı?

Hangi eyalete gidecekseniz, o eyaletin Department of Health sitesine bakabilirsiniz. Su an Texas, Georgia gibi eyaletlerde16 yasindan buyuk herkes randevu alip asi olabiliyor. Bazi eyaletler, o eyaletin kimligine sahip olmanizi istiyor. Bazilari herhangi birsey istemiyor. Incelemeniz lazim.

• Emin olmak icin sormak istiyorum. Ilk girisi yaptiktan sonra pasaport uzerindeki vizenin gecerlilik suresi +1 yil oluyor degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YollardakiAdam evet, +1 yıl kullanabiliyorsunuz.

• Herkese öncelikle merhaba, green card sürecimi en doğru şekilde nasıl yönlendireceğim konusunda büyük bir sıkıntı içerisindeyim kısaca anlatıyorum; 2018 yılında green card sahibi oldum bu zamanda Türkiye’de üniversite okuyordum (Hala okuyorum bu yıl son yılım) üniversitem dolayısıyla 6 ayda 1 bazen 1 yılda 1 giriş çıkışlar yaptım en son girişimi ise 2019 kasım ayında yapıp aralık ayında tekrardan dönüş yaptım Türkiye’ye (en son girişimde emin olmamakla birlikte polis memuru sanıyorum ki bu şekilde okulum devam edecekse re entry permit almamı söyledi ama ingilizcem dolayısıyla tam anlayamadım o an) Re entry permit almadan geri döndüm Türkiye’ye sonra tekrardan zaten giriş yapamadım Amerika’ya pandemi dolayısıyla yaklaşık 1.5 senedir Türkiye’deyim. Durumum bu şekilde, ilk soracağım soru Amerikaya mayıs ayında re entry permit almak için giriş yapsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım sıkıntı yaşayacağım aşikar ama pandemiyi bahane etsem bir şekilde anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum. Tüm hepsinin dışında green cardımı iade mi etsem diye düşünüyorum çünkü oraya gidip yaşama konusunda babam çok arkamda değil açıkcası sen burda paranı kazanmaya bak paran olduğu sürece istediğin zaman gidersin Amerika’ya ne işe yarayacak green card gibi düşünüyor babam . Böyle bir durumda ise şu soruyu sormak istiyorum green card’ı iade edersem 10 yıllık vize vereceklerini okudum forumda bu herkes için geçerli mi yoksa istisnai durumlara mı veriliyor sadece? Böyle bir şansı tepmekte istemiyorum ama burda kurulu bir düzen var ve babam bırakıp gitmemi istemiyor. Benim aklımda ki ise 2 yıl re entry permit alıp burda işi öğrenip sonra oraya işi taşımak. (Kumaş tekstili ile uğraşıyoruz) Burda samimi bir şekilde sıkıntımı anlatmaya çalıştım yorumlarınızında aynı şekilde geleceğine eminim Nasıl bir yol izlenmeli Sorduğum soruların hepsine cevap verirseniz çok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@YollardakiAdam evet, +1 yıl kullanabiliyorsunuz.

@YollardakiAdam Burada ifadeyi biraz daha açıklamak lazım. İlk girişten sonra pasaporttaki damga bir yıl boyunca green card yerine geçiyor, ama vizenizin geçerlilik süresi dolmuş oluyor. ABD'ye girişte sıkıntı yaşamazsınız, ancak aktarmalı uçuş yaparsanız sıkıntı olabilir. ABD yetkilileri damgayı geçerli kabul etse de diğer ülke yetkilileri elinizde geçerli bir vize olmadığı için sizi uçağa almak istemeyebilirler. Bu konuda sıkıntı yarattığını bildiğimiz ülkeler İngiltere ve Kanada, ama başka ülkeler için de risk var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samidkmc, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese öncelikle merhaba, green card sürecimi en doğru şekilde nasıl yönlendireceğim konusunda büyük bir sıkıntı içerisindeyim kısaca anlatıyorum; 2018 yılında green card sahibi oldum bu zamanda Türkiye’de üniversite okuyordum (Hala okuyorum bu yıl son yılım) üniversitem dolayısıyla 6 ayda 1 bazen 1 yılda 1 giriş çıkışlar yaptım en son girişimi ise 2019 kasım ayında yapıp aralık ayında tekrardan dönüş yaptım Türkiye’ye (en son girişimde emin olmamakla birlikte polis memuru sanıyorum ki bu şekilde okulum devam edecekse re entry permit almamı söyledi ama ingilizcem dolayısıyla tam anlayamadım o an) Re entry permit almadan geri döndüm Türkiye’ye sonra tekrardan zaten giriş yapamadım Amerika’ya pandemi dolayısıyla yaklaşık 1.5 senedir Türkiye’deyim. Durumum bu şekilde, ilk soracağım soru Amerikaya mayıs ayında re entry permit almak için giriş yapsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım sıkıntı yaşayacağım aşikar ama pandemiyi bahane etsem bir şekilde anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum. Tüm hepsinin dışında green cardımı iade mi etsem diye düşünüyorum çünkü oraya gidip yaşama konusunda babam çok arkamda değil açıkcası sen burda paranı kazanmaya bak paran olduğu sürece istediğin zaman gidersin Amerika’ya ne işe yarayacak green card gibi düşünüyor babam . Böyle bir durumda ise şu soruyu sormak istiyorum green card’ı iade edersem 10 yıllık vize vereceklerini okudum forumda bu herkes için geçerli mi yoksa istisnai durumlara mı veriliyor sadece? Böyle bir şansı tepmekte istemiyorum ama burda kurulu bir düzen var ve babam bırakıp gitmemi istemiyor. Benim aklımda ki ise 2 yıl re entry permit alıp burda işi öğrenip sonra oraya işi taşımak. (Kumaş tekstili ile uğraşıyoruz) Burda samimi bir şekilde sıkıntımı anlatmaya çalıştım yorumlarınızında aynı şekilde geleceğine eminim Nasıl bir yol izlenmeli Sorduğum soruların hepsine cevap verirseniz çok sevinirim

ilk olarak mesajınızdan şunu çıkarttım.;
    siz tam olarak ne green cardınızı iade etmek istiyorsunuz, ne de elinizde tutmak istiyorsunuz.
    burada aslında karar tamamen sizin neyi ne kadar istediğinizle alakalı. çünkü sahip olduğunuz ayrıcalık için insanlar ya senelerce bekliyor ya da yüksek meblağlar ödeyip farklı şekilde vize alıp sonrasında bu ayrıcalığa sahip olmak istiyor.

seçenekleriniz ilki için;
    bütün okul kayıtlarınızı, öğrenci olduğunuza dair bilgileri ve buna benzer evraklarınızı yanınıza alıp, sakin olan bir havalimanından giriş yapmayı deneyerek gümrük polisini re-entry permit almaya geldiğinizi ve uzun süredir giriş yapamamanızın nedeninin pandemi + öğrenciliğiniz olduğunu inandırmayı deneyebilirsiniz. burada iyi argümanlarla gittiğinizde başarılı olacağınıza inanıyorum şahsen.

ama! bunu gerçekten istiyor musunuz?
    çünkü re-entry permit için de bir şekilde orada bir süre kalmanız ve ilgili süreci sıkı takip edip işleminizi tamamlamanız gerek. eğer bunu yapmayacaksanız re-entry permit için uğraşmanıza gerek yok. çünkü onu da kuralına göre yapmazsanız bu sefer sonraki vizeleriniz için iyi bir sicil sahibi olma durumunuzu kaybedebilirsiniz.

gelelim ikinci şıkka, yani green cardı iade etmenize.
    burada aslında fikrinizin (eğer yasal bir göçmen olma niyetiniz yoksa) ne kadar doğru olduğunu belirtmem gerek, sizi tebrik ederim. bu şekilde bir işlemi ilgili başlığı inceleyerek yapabilirsiniz. sonrasında da turist vizesine başvurup (ki rahatlıkla alacaksınızdır) 10 yıllık vizenize sahip olabilirsiniz.

umarım en doğru kararı vereceksinizdir.
    sizin için en iyisi hangisi ise onun için uğraşın. elbette aile büyükleri fikirlerini beyan edecekdir ama en doğru kararı yine siz vereceksiniz.

gelişmelerden bizi de haberdar edin lütfen.
    bol şans dilerim.

bir ekleme yapmak istiyorum; çok zor bir vize türü olsa da SB1 (geri dönen göçmen vizesi) de sonrası için alternatifleriniz arasında olabilir. yalnız bu vize türü çok zor alınabilen ve ciddi gerekçeler sunmanız + kanıtlamanız gereken bir vize türü. sadece aklınızda bulunması için yazdım.

• @samidkmc su donemde "bence" hala kartiniz ile giris yapabilirsiniz. @gucarslan in dedigi gibi okulunuzu ve pandemiden dolayi gelemediginizi savunmaniz gerekir, okul ile ilgili belgeleriniz yaninizda bulunsun. Re-entry permit , size zaman kazandiracak bir yol lakin bunu almak icin bir sure Amerikada kalmaniz gerekecek, forumdaki re-entry permit konusuna bakarsaniz, covid sebebi ile islerin yavasladigini goreceksiniz bu durumda karsiniza yeni bir soru cikaracagim, "permit icin babaniz ne kadar Amerikada kalmaniza goz yumacak ya da destek olacak ? " . Paran oldugu surece istedigin zaman gidersin kismini forumu okuyarak kendiniz karar verin. Green Card iadesinde benim de bildigim 10 senelik turist vizesi veriliyor , konsoloslukla yazisarak net bilgi almanzi oneririm. Sahsi fikrim ; GC nizi korumayi deneyin. İyi aksamlar.

• ⭐⭐

@samidkmc
    Orta ve uzun vadede ne istediğinize karar verin. İş mülakatlarında klasik sorudur, 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz. Siz de bunu kendinize sorun. Allah uzun ömür versin büyükleriniz yaşlandığında, yokluklarında, orta yaşlarınızda, eğer aile kurmayı düşünüyorsanız eşiniz ve çocuklarınızla nerede, nasıl bir hayat hayal ediyorsunuz? Vereceğiniz cevaba göre gerisini şekillendirmeniz kolay. Yukarda arkadaşlar yöntemleri yazmışlar zaten.

• @knnrn THY ile direk gidiyor olacagim sikinti olmamasi lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

166

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |