Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana İnşallah o gün güzel haberler alırız . 🙂

• @Muhtaradana heycanla bekliyoruz🤗🙏🙏🙏

• Merhabalar herkese, 9 Mart itibariyle New York JFK'den girişimizi yaptık. Uçaktan indikten sonra pasaport kontrolünde sarı zarflarımızı pasaportlarımızı aldılar. Eşim ve benden parmak izi ve webcam den fotoğraf aldılar. Sarı zarfları yırtıp pasaportlar ile birlikte bir memur çağırarak bizi içerideki ofise gönderdiler. Ofiste adımız okundu yanına gittik, adres teyidi yapıldı. Sonra bir kaç dk da bekleyin dediler ve ardından pasaportları teslim edip gidebilirsiniz dediler. Vizenin yan sayfasında damga basılmış ve DV-1 / DV-2 olarak yazılmış. Sürecimiz tamamen bu şekilde geçti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkyurdum hayırlı olsun, çok sevindim sorunsuzca giriş yapmanıza.
    yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• @berkyurdum Hayırlı olsun. Yeni hayatınız; sağlık, mutluluk, başarı getirsin. 🙏

• ⭐⭐

@berkyurdum Hayırlı olsun. Yeni yaşamınızda mutluluklar diliyorum.

• Biraz önce duydugum bilgi dogrumudur arkadaslar?? ( public charge)kaldirildi.finansal olarak.bugun aciklanmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope78, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Biraz önce duydugum bilgi dogrumudur arkadaslar?? ( public charge)kaldirildi.finansal olarak.bugun aciklanmis.

https://yesilkartforum.com/forum/post/183600

https://yesilkartforum.com/forum/post/183704

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope78

haber bu

• ⭐⭐⭐

@berkyurdum hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@berkyurdum Berk bey hayırlı olsun, yeni hayatınızın size ve ailenize mutluluk getirmesi dileğiyle.

ABD’deki deneyimlerinizi okumayi da dört gözle bekliyoruz. ☺

• @berkyurdum Hosgeldiniz ve bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkyurdum, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar herkese, 9 Mart itibariyle New York JFK'den girişimizi yaptık. Uçaktan indikten sonra pasaport kontrolünde sarı zarflarımızı pasaportlarımızı aldılar. Eşim ve benden parmak izi ve webcam den fotoğraf aldılar. Sarı zarfları yırtıp pasaportlar ile birlikte bir memur çağırarak bizi içerideki ofise gönderdiler. Ofiste adımız okundu yanına gittik, adres teyidi yapıldı. Sonra bir kaç dk da bekleyin dediler ve ardından pasaportları teslim edip gidebilirsiniz dediler. Vizenin yan sayfasında damga basılmış ve DV-1 / DV-2 olarak yazılmış. Sürecimiz tamamen bu şekilde geçti.

hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar 🙂

• Merhabalar,

Rezerve edilen vizeler konusunda bir gelişme varmı acaba? dava günleri güncel nedir?

• @berkyurdum sonunda Berk bey 🎉🎉🎉🎉🎉Amerika yaşamınız çok güzel başlasın ve aynı şekilde devam etsin, bol şans ve başarılar

• @Senay-VATANSEVER
    @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Gezgin-Paksoy
    Aslında bu tarihlerde bir güncelleme oldu, şöyle ki

Bu bilgileri foruma aktardığımız günün sabahında, hükümet avukatları 19 şubat kararlarına itiraz etmeyi düşündüklerini söyleyerek, mahkemeden brifing takviminin her aşaması için ek 21 gün süre talep etmek istediklerini, Gomez konsolide davasının avukatlarına e-mail atarak haber vermişti ⬇️ 3 mart 2021

20210308_150511.jpg

Yukarıdaki e-mailin hemen ertesi günü, bazı sebepler öne sürerek mahkemeye tarihleri uzatmak için yasal olarak başvurdular ⬇️ (bu metin) 4 mart 2021

220_Gomez_Biden_motion_to_delay_visas_for_DV2020_+_proposed_order.pdf

20210308_151813.jpg

Daha sonra bizim avukatlarımız (Gomez konsolide) bu uzatma talebine hemen itiraz etti ⬇️ (bu metin) 5 mart 2021

221_Gomez_Memorandum_in_opposition_to_MOTION_for_Extension_of_Time(1).pdf

Bunun ardından hükümet avukatları 21 günlük taleplerini biraz geriye çekerek revize etti ⬇️ 5 mart 2021

222_Gomez_BIden_Reply_in_Support_of_Delaying_Immigrants'_Dreams.pdf

20210308_151923.jpg

Ve nihayetinde sayın Mehta 5 mart tsi akşam saatlerinde kararını açıkladı, buna göre hükümet avukatlarının iki talebinide reddederek ortalama her aşama için bir hafta süre uzatımı verildi⬇

20210308_152150.jpg

MINUTE ORDER granting in part and denying in part [220] Defendants' Motion to Extend the Remaining Briefing Schedule for Summary Judgment. Defendants' Combined Reply to their Motion for Summary Judgment and Opposition to Plaintiffs' Cross-Motion for Summary Judgment shall be due on March 15, 2021; Plaintiffs' Replies to their Cross-Motions for Summary Judgment shall be due on March 29, 2021; and the Joint Appendix shall be filed by April 5, 2021. The court will set a hearing on this matter when its schedule permits. Signed by Judge Amit P. Mehta on 3/5/2021.

15 Martda hükümet brifing takvimi deki kendi cevabını mahkemeye sundu ⬇️ okumak isterseniz

224 Gomez Gov reply to motion.pdf

Klasik herşeye itiraz etmişler yine 😊 Curtis Morrison kendi telegram kanalında hükümetin mahkemeye sunduğu dosya ile ilgili

"Shameful update in #Gomez litigation. President Biden and Secretary Blinken have filed brief with court arguing #DV2020 plaintiffs in Mohammed, Fonjong, Kennedy, and Aker lack standing and their cases are moot." bu yorumu yaptı

Şu anda Gomez tarafı(bizim avukatlar) 29 Marta kadar mahkemeye cevaplarını sunacaklar

• @Muhtaradana Bilgilendirme için çok teşekkür ederim herkes için en iyisi olur inşallah. Revize edilen vize sayılarının arttırılmasının geriye kalan tamamımın olma olmadığı nedir acaba bu yöndeki çabalar ne durumda ?

• @Senay-VATANSEVER iki avukat da lobi çalışması yapıyor, bizde sosyal medyadan kampanya başlattık savediversityvisa.org sitesini ve tweetir adresini takip edip, gönderileri beğenip, paylaşalım lütfen

Sadece rezerve vizeleri istemiyoruz, tüm verilmeyen vizeleri istiyoruz. Sloganımız
    Save 36,000 Diversity Visas

• @Muhtaradana bilgilendirmeler için çok teşekkürler. Beğenip paylaşıyorum

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Senay-VATANSEVER
    @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Gezgin-Paksoy
    Aslında bu tarihlerde bir güncelleme oldu, şöyle ki

Bu bilgileri foruma aktardığımız günün sabahında, hükümet avukatları 19 şubat kararlarına itiraz etmeyi düşündüklerini söyleyerek, mahkemeden brifing takviminin her aşaması için ek 21 gün süre talep etmek istediklerini, Gomez konsolide davasının avukatlarına e-mail atarak haber vermişti ⬇️ 3 mart 2021

20210308_150511.jpg

Yukarıdaki e-mailin hemen ertesi günü, bazı sebepler öne sürerek mahkemeye tarihleri uzatmak için yasal olarak başvurdular ⬇️ (bu metin) 4 mart 2021

220_Gomez_Biden_motion_to_delay_visas_for_DV2020_+_proposed_order.pdf

20210308_151813.jpg

Daha sonra bizim avukatlarımız (Gomez konsolide) bu uzatma talebine hemen itiraz etti ⬇️ (bu metin) 5 mart 2021

221_Gomez_Memorandum_in_opposition_to_MOTION_for_Extension_of_Time(1).pdf

Bunun ardından hükümet avukatları 21 günlük taleplerini biraz geriye çekerek revize etti ⬇️ 5 mart 2021

222_Gomez_BIden_Reply_in_Support_of_Delaying_Immigrants'_Dreams.pdf

20210308_151923.jpg

Ve nihayetinde sayın Mehta 5 mart tsi akşam saatlerinde kararını açıkladı, buna göre hükümet avukatlarının iki talebinide reddederek ortalama her aşama için bir hafta süre uzatımı verildi⬇

20210308_152150.jpg

MINUTE ORDER granting in part and denying in part [220] Defendants' Motion to Extend the Remaining Briefing Schedule for Summary Judgment. Defendants' Combined Reply to their Motion for Summary Judgment and Opposition to Plaintiffs' Cross-Motion for Summary Judgment shall be due on March 15, 2021; Plaintiffs' Replies to their Cross-Motions for Summary Judgment shall be due on March 29, 2021; and the Joint Appendix shall be filed by April 5, 2021. The court will set a hearing on this matter when its schedule permits. Signed by Judge Amit P. Mehta on 3/5/2021.

15 Martda hükümet brifing takvimi deki kendi cevabını mahkemeye sundu ⬇️ okumak isterseniz

224 Gomez Gov reply to motion.pdf

Klasik herşeye itiraz etmişler yine 😊 Curtis Morrison kendi telegram kanalında hükümetin mahkemeye sunduğu dosya ile ilgili

"Shameful update in #Gomez litigation. President Biden and Secretary Blinken have filed brief with court arguing #DV2020 plaintiffs in Mohammed, Fonjong, Kennedy, and Aker lack standing and their cases are moot." bu yorumu yaptı

Şu anda Gomez tarafı(bizim avukatlar) 29 Marta kadar mahkemeye cevaplarını sunacaklar

ben şunu merak ediyorum biden 80 bin green card vermeye çalışıp göçmenler gelsin diye açıklama yapıyor sonra trump zamanı açılan dava da trump'ın tavrını devam ettiiriyorlar. bu tutarsızlık değil mi? davanın tarafı olan avukatla oturup anlaşamıyor mu hükümet? sonuçta 9000 vizenin kavgası değil mi bu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |