Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba,

Sonunda ben de deneyimimi paylaşacağım için çok mutluyum.

2 yıldan beri her aşamasıyla o kadar çok bekledik ki, sanki süreç yine uzayacak ve giriş tarihi ötelenecek diye kafamdan geçirmeden edemiyordum. Ta ki ülkeye giriş yapıp damganın basılmasına kadar. 😊

Vizemiz 23 Mart’ta sona erecekti, ancak yasakların kalkmasıyla birlikte tekrar yeni bir süprizle karşılaşmamak adına 5 Mart tarihine eşimle birlikte biletlerimizi İstanbul-Washington uçuşu olarak aldık. Uçuş öncesi PCR testlerimizi Mecidiyeköy’deki Düzen Labratuarı’nda 20-25 dk gibi kısa bir sürede hallettik. Uçuş günü havaalanında oldukça yoğun bir kalabalık vardı. Bir de o stresle görevlilerle "ödeniyor-ödenmiyor" polemiğine girmemek adına yurtdışı çıkış harcını ödeyip pasaport kontrolden geçtik. Buraya kadar her THY görevlisi pasaportları kontrol edip sarı zarflar konusunda hatırlatmalarını yaptılar. Uçağa binmeden hemen önceki kontrolde rast geldiğim bir görevli de DV2021 talihlisi çıktı. 😊 Bizim adımıza güzel temennilerde bulunup, yeni hayatımızda mutluluklar diledi. Ben de onun süreci adına şans dileyip dua ettim.

10 saatlik yolculuğun ardından Washington’a akşam saatlerinde iniş gerçekleştirdik. Pasaport kontrol noktasına ulaştığımızda da Green Card kazananları olarak ayrı bir bankoya aldılar. Buradaki görevli kayıt işlemini yaptıktan sonra pasaportları açılmayan bir kutu içine yerleştirip bizi ilerideki bir odaya yönlendirdi. Buradaki memur kutuyu ve sarı zarfları alıp beklememizi söyledi ve onları işlem yapan diğer polis memuruna iletti. Adres değişikliği yapacağımız için atlanmaması adına büyük bir kağıda yazılı olarak çıktısını almıştım. Önce eşim çağırıldı ve adres değişikliğini iletti. Sonra beni çağırarak aynı adres mi diye sordu. Bunun dışında ne para ne de başka bir şey hakkında soru soruldu. Akabinde damgaları basıp pasaportları bize teslim etti ve bankonun arka tarafından çıkışımızı sağladı. Sanırım o damga sesini hiçbir zaman unutmayacağım. 😊

Biz süreç uzadığından dolayı Türkiye’de tamamen toparlanamadığımız için giriş çıkış yapmayı tercih ettik. 9 Mart günü tekrar Türkiye’ye geri dönüş yaptık. Şimdi buradaki işlerimizi halledip önümüzdeki ay içerisinde temelli olarak yerleşmeyi planlıyoruz.
    Oldukça yorucu geçen 2 yıl süresince öncelikle @crazycells ve @Muhtaradana başta olmak üzere siz değerli forum üyelerinin destekleri, yönlendirmeleri sayesinde sürekli takip ederek süreci güzel bir şekilde tamamladık. Darısı geride bekleyen tüm dostların başına. Sabretmeye devam, güzel haberler yakında gelecektir. 😊
    Bundan sonraki yaşantımızda da forumu her türlü konuya ilişkin takibe devam edeceğiz. Kıymetli emeği geçen herkese de destekleri adına teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@dirilo 2 sene zorlu ve sabır dolu geçse de, sonunda o damga sesinin verdiği mutluluğa şahit oldunuz çok şükür.

Yeni hayatınızda size ve eşinize mutluluk dolu anlar dilerim. 🙂

Darısı tüm guzel haber bekleyen DV2020 ve DV2021 talihlilerin başına insallah.

• @dirilo Tebrikler!! Yeni hayatınız; Sağlık, mutluluk, başarı getirsin.🙏
    Size ve eşinize mutluluklar dilerim😃
    Darısı benim başıma inşallah. 🙏

• ⭐⭐

@dirilo Tebrikler, mutluluklar 🙂

• ⭐⭐⭐

@dirilo tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluk dilerim.

Zorlu geçen süreçten sonra güzel günlerinizin olması dileğiyle yolunuz açık olsun 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo böyle deneyimleri okumayalı bizim için de çok oldu 🙂
    tebrik ederim, çok ama çok sevindim.

yeni hayatınız size ve ailenize mutluluk ve sağlık getirsin.
    darısı bizlerin de başına 🙂

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@dirilo böyle deneyimleri okumayalı bizim için de çok oldu 🙂
    tebrik ederim, çok ama çok sevindim.

yeni hayatınız size ve ailenize mutluluk ve sağlık getirsin.
    darısı bizlerin de başına 🙂

Önce size nasip etsin sonra da bize nasip olsun diyelim 🙏

• @dirilo yeni yaşamınızda basarılar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba,

Sonunda ben de deneyimimi paylaşacağım için çok mutluyum.

2 yıldan beri her aşamasıyla o kadar çok bekledik ki, sanki süreç yine uzayacak ve giriş tarihi ötelenecek diye kafamdan geçirmeden edemiyordum. Ta ki ülkeye giriş yapıp damganın basılmasına kadar. 😊

Vizemiz 23 Mart’ta sona erecekti, ancak yasakların kalkmasıyla birlikte tekrar yeni bir süprizle karşılaşmamak adına 5 Mart tarihine eşimle birlikte biletlerimizi İstanbul-Washington uçuşu olarak aldık. Uçuş öncesi PCR testlerimizi Mecidiyeköy’deki Düzen Labratuarı’nda 20-25 dk gibi kısa bir sürede hallettik. Uçuş günü havaalanında oldukça yoğun bir kalabalık vardı. Bir de o stresle görevlilerle "ödeniyor-ödenmiyor" polemiğine girmemek adına yurtdışı çıkış harcını ödeyip pasaport kontrolden geçtik. Buraya kadar her THY görevlisi pasaportları kontrol edip sarı zarflar konusunda hatırlatmalarını yaptılar. Uçağa binmeden hemen önceki kontrolde rast geldiğim bir görevli de DV2021 talihlisi çıktı. 😊 Bizim adımıza güzel temennilerde bulunup, yeni hayatımızda mutluluklar diledi. Ben de onun süreci adına şans dileyip dua ettim.

10 saatlik yolculuğun ardından Washington’a akşam saatlerinde iniş gerçekleştirdik. Pasaport kontrol noktasına ulaştığımızda da Green Card kazananları olarak ayrı bir bankoya aldılar. Buradaki görevli kayıt işlemini yaptıktan sonra pasaportları açılmayan bir kutu içine yerleştirip bizi ilerideki bir odaya yönlendirdi. Buradaki memur kutuyu ve sarı zarfları alıp beklememizi söyledi ve onları işlem yapan diğer polis memuruna iletti. Adres değişikliği yapacağımız için atlanmaması adına büyük bir kağıda yazılı olarak çıktısını almıştım. Önce eşim çağırıldı ve adres değişikliğini iletti. Sonra beni çağırarak aynı adres mi diye sordu. Bunun dışında ne para ne de başka bir şey hakkında soru soruldu. Akabinde damgaları basıp pasaportları bize teslim etti ve bankonun arka tarafından çıkışımızı sağladı. Sanırım o damga sesini hiçbir zaman unutmayacağım. 😊

Biz süreç uzadığından dolayı Türkiye’de tamamen toparlanamadığımız için giriş çıkış yapmayı tercih ettik. 9 Mart günü tekrar Türkiye’ye geri dönüş yaptık. Şimdi buradaki işlerimizi halledip önümüzdeki ay içerisinde temelli olarak yerleşmeyi planlıyoruz.
    Oldukça yorucu geçen 2 yıl süresince öncelikle @crazycells ve @Muhtaradana başta olmak üzere siz değerli forum üyelerinin destekleri, yönlendirmeleri sayesinde sürekli takip ederek süreci güzel bir şekilde tamamladık. Darısı geride bekleyen tüm dostların başına. Sabretmeye devam, güzel haberler yakında gelecektir. 😊
    Bundan sonraki yaşantımızda da forumu her türlü konuya ilişkin takibe devam edeceğiz. Kıymetli emeği geçen herkese de destekleri adına teşekkür ederim.

hosgeldiniz 🙂 bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @Sono çok teşekkür ederim. Darısı sizlerin başına. 🙏🏻

• @Ali-Ege-Can-0 çok teşekkür ederim. 😊

• @goblis teşekkürler 😊

• @fetihy çok teşekkür ederim. 😊

• @gucarslan çok teşekkür ederim. Darısı sizlerin başına. Dualarımız sizinle 🙏🏻

• @dirilo Tebrikler ve bol sanslar!

• @oprmngr teşekkür ederim. 😊

• @crazycells çok teşekkürler, emeklerinize sağlık 🙏🏻

• @MySea teşekkür ederim.😊

• Merhabalar değerli forum üyeleri,

Bizde eşim ve çocuğum 18 mart günü bitecek olan vizemizin son günlerine yaklaşırken 10 Mart günü Miami'den giriş yaptık. Öncesinde ankara da düzen lab. pcr testlerimizi olduk kişi başı 250 TL, daha sonra bavul ve hazırlanma süreçleri derken 12 saatlik uçuşun ardından Miami'ye ulaştık. Çok önemli bir nokta paylaşacağım, ABD ye ilk gidişinizde mutlaka uçağın en önlerinden koltuk satın alınız çünkü pasaport kontrolüne giderken önlerde ulaşmak için uçaktan önce inmelisiniz ve böylece pasaport ve sarı zarf süreçlerinde özellikle bizim gibi çocuklu ailelere çok zamankazandırıyor. İndikten yarım saat içinde pasaport kontrolümüz yapılmış oldu, polis sizinle bir odaya geliyor burda beklemenizi söylüyor daha sonra başka bir polis sizi çağırıp adresi değiştirip isteyip istemediğinizi soruyor daha sonra damgayı vurup tebrikler hoşgeldiniz diyorlar. Bavulların olduğu yerde bu beklemeden ötürü sizin bavullarınızı duvar diplerine koyabiliyorlar taşıyıp. Bizim için sorunsuz bir giriş oldu 14 Mart itibariyle TR'ye geri döndük, geçen sene bu zamanlar rüyamızda bile göremeyeceğimiz şeyleri yaşadık çok şükür, Ben Curtis davacısıydım o yüzden bu yüksek numarayla imkansız denilen şeyleri başardığım için yaşadığım için ayrıca çok çok mutluyum. Umarım hayalleri için vazgeçmeyen insanlara örnek olurum ve hayal eden, isteyen herkesin bu süreci yaşamasını dilerim. DV2020 olarak çok iyi ilişkiler edindiğimiz bu süreçte yola birlikte başladığımız ve hiçbir zaman desteğini esirgemeyen değerli insanlar--> İrem Hanım Taner Abi ve Veli abi'ye (Abiler Parantezinde) -->Hüseyin, Tolga ,Fatihcan, Yasin,Omaykan, Emre ve Jr. Efe'ye değerli dostlukları ve paylaşımları için ayrıca teşekkür ederim.

• @gdogar Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar.

Benzer Başlıklar

• 13
  • 10
  • 66
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |