DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @periscope bu sayılar 31 mayısa kadar olan mülakat sonuçları mı ?

• @periscope Bu tablodan tam olarak neyi çıkarmamız gerekiyor?

• evet 31 mayıs

• @gökberk-bozdoğanoğlu Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@periscope Bu tablodan tam olarak neyi çıkarmamız gerekiyor?

4 ay ve 20500 vıze kalmış ayda ortalama 5100 vize verilirse kuresel kota dolacak. asya ve afrıkanın kullanılmayan vızelerıde vıze talebı olan bolgelere aktarılabılır o nedenle onemlı sayılar.

• @periscope Bu ciddi bir rakam. O zaman vize kotalarını doldurmak isterlerse bu iki ayda ciddi bir sıçrama yapılması gerekiyor. Ynalış mı yorumluyorum?:)

• Ne Özbekistanmış be arkadaş Haziranda geçmişten 115 ready Temmuzda 134 ready gelmiş gelmeye de devam ediyor. Bi bitmediniz .. 😃

Maalesef Temmuz sonuna kadar gelecek ready ler henüz bitmiş değil. AF den yaklaşık 740 ready, EU dan yaklaşık 620 ready daha gelecek görünüyor.

• asya % 30 issued oranından %6 lara düşmüş .. afrika %25 lerden %10 lara düşüyor .. EU için current kokusu geliyor sanki :)))

• @yekta seni tanımıyorum ama çok seviyorum.umutsun hayallerime agzından bal damlıyor bal hadi bismillah 😀

• @greencardli58 bilmukabele 🙂

• ⭐⭐

@onur1601 temmuz sonuna kadar gelecek ready sayılarını nasıl hesap ettin? In transit mi görünüyor onlar. ? Yoksa Temmuz için artık ready gelemez. Ds260 ı bugün dolduran temmuza randevu alamaz.

• @arnblt son rakamlara yorumun ne abi güneşli günler yakın mı

• ⭐⭐

@yekta sadece geçen ayın bülteninde hava bir gürledi o kadar. Yoksa hep güneş vardı. Önemli olan sıcaklığın nerelere kadar çıkacağı. Ağustosda Antalya’nın sıcağından durulmaz derler bizim memlekette.

• @arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Benim tahminime göre Ağustos ayında EU bölgesi Current olacak. Şu anda yapılan analizlerin hepsi ilk 6 ay için. Ready olanların hepsi verilse dahi sayı 27 bin civarında. Hepsinin Issued olması mümkün değil. 50000 vizeyi tamamlamaları bile küçük bir ihtimal. İlk 6 ay en yoğun olan dönem. İkinci ayda boşluklar çok. Ülke kotaları da devreye girecek. 2015 yılının 2018 ile karşılaştırılması doğru bir analiz değil.
    Son olarak bu sene Cut-off sistemi değişti. Geçen senelerde hızlı gitse dahi mülakata çağırmalarda 1-2 aylık gecikmeler yaşanmış.

3 ay önce sayın @arnblt un dedikleri umarım dediği gibi olur 🙂

• @barisaslanpence dün dündür bugün bugündür ) Bu response rate ile current olma ihtimali tabiiki de olabilir ama current"i tetikleyecek konu Africa& Asia ve adamlarin 50K kota icin bu retribution"i saglamak isteyip istememesi. Ben hala bir umutla bu EU temposuyla toplamda 21-22K"lari gorecegi kanisindayim. Haziran ilk 10 gün issued sayılarını bır bekleyelim derim.

• @periscope farzedelimki EU'nun issued visa temposunu 18300 kota için şuanki aylık 2K'dan biraz daha düşürdüler. Bu durumda Africa'nın ortalama 2,5-3K gibi bir artış yapması lazım ki aylık 5k gibi global bir artış yakalansın. EU'nun temposunu düşürürlerse bu global artış hem Africadaki RR hem de refuse sayılarıyla zor görünüyor.

• ⭐⭐

@barisaslanpence artık Current olmasındansa 38-39 bin gibi bir sayı yazmaları daha düzgün bir istek olacak herhalde. Current yazarlarsa kaça kadar çağıracaklarını bilmiyoruz. Ama sayı yazarlarsa içimiz rahat olur. Ağustos Eylül farketmiyor ama benim tahminlerimde bir değişme yok. Bence çekilişte EU dan herkesi çağıracak şekilde sayı çektiler. Response ları tahmin edemediler ama AF ve AS onları kurtaracak.

• @arnblt bal damlıyor heyecanla okuyorum

• @arnblt bu ayki VB de 28-29k görürüz gibi geliyor bana.

• Bu ileti silindi!

• @arnblt Gecenlerde yaptigin ileti dikkatimi cekti. 28600e kadar 17266 Real Case mi var? Bu reel caseleri hesaplamak gormek nasil yapiliyor? Mayis sonu rakamlari da aciklandi ya hani simdi. Reel case i bilmiyorum. Mayistan yola cikarak yaptigin hesaplamalarla da 28600 civari cikmaya devam ediyor mu?
    Briti bosverelim ya gercekten yanlis yorumluyor kota durumunu. sanki en fazla 18300 vericekler gibi... Kota, EU icin talebin cok oldugu yillarda hic bu rakamda kalmamis, hep ustune cikmis. 50000 vizeye ulasmak amac oldugundan, hep de fazlasini vermisler valla. Bu yil da oyle olucaktir umut ediyorum bunu. Bu durumda,18300 bu yil, minumum alacagi rakam EUnun eger diger tum bolgelerde minumumlarini tamamlayabilirseler. E tamamlayamayacaklar iste artanlar da bize gelicek 🙂 Elbette her bolgenin kotasi yuzdeleri vardir asagi yukari da 18300 civarindadir. Ama, bu minimumdur her yil her bolge icin boyle olmus sonucta

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |