Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana teşekkür ederiz..

• @Maggo çok uzun zamandır hasret kalmıştık amerikaya giriş hikayelerini okumaya büyük zevk ve sevinçle okudum. yeni hayatınızda mutluluklar dilerim 🙂

• @Maggo Tebrik ediyorum ve yeni hayatınızda başarılar diliyorum. Deneyiminizi paylaştığınız içinde ayrı teşekkür ediyorum. Umarım bizlerde sizin gibi yakın zamanda vizelerimizi alıp giriş yapabiliriz.

• @Maggo Yeni hayatınızda bol şanslar! 🙂

• @Tayfun-Durkaya @salih2825 @Ali-Ege-Can-0 teşekkür ediyorum... herkes için hayırlısı olur umarım, dualarımız sizinle..

• @Maggo Yolunuz acik olsun, tebrik ederim.

• ⭐⭐⭐

@Maggo yolunuz açık olsunn amerika rüyasını en güzel şekilde yaşamanızı dilerimm☺☺🙏🏼 bir de polis türk müydü sinir oldum tavrına kesin kendi gidemiyor ya kıskançlıktan yapmıştır 😂

• @Meco teşekkür ederim..
    @ahsenaydgdu iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz, evet polis türktü herşey olabilir 😁

• Gecen sene mart bası giris yaptım, ay ortası gibi Birlesik Devlerler den cıkıs yaptım. Greencard fiziksel olarak alamadım, pasaporta basılı olan 1 sene gecerli, sorum 1 sene doldugu icin vizeye basılı olan ile giris yapabilir miyim? Daha once bu sekilde giris yapan oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aurelius, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Gecen sene mart bası giris yaptım, ay ortası gibi Birlesik Devlerler den cıkıs yaptım. Greencard fiziksel olarak alamadım, pasaporta basılı olan 1 sene gecerli, sorum 1 sene doldugu icin vizeye basılı olan ile giris yapabilir miyim? Daha once bu sekilde giris yapan oldu mu?

Hayır, geçerli vize olmadan giriş yapamazsınız. Bir yıllık süre dolmuşsa ve kart elinize geçmemişse Advance Parole başvurusu yapmanız gerekir.

• Yanıt için teşekkürler. Buna Birleşik Devletler içinde başvuru yapılıyor diye biliyorum, ben Usa dışındayım şuan. Ya da başvurulabiliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yanıt için teşekkürler. Buna Birleşik Devletler içinde başvuru yapılıyor diye biliyorum, ben Usa dışındayım şuan. Ya da başvurulabiliyor mu?

ABD disindayken iki yontem oluyor genelde,

1 yildan kisa sure ABD disinda bulunanlar "boarding foil" ile:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/149280

1 yildan uzun sure ABD disinda bulunanlar SB-1 ile:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

ABD'ye giris yapabiliyorlar. Fakat sizin durumunuzda bence en mantiklisi 10 yillik Green Card'i bir sekilde kendinize ulastirip bununla en yakin zamanda giris yapmaya calismak olmali.

• @crazycells, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Yanıt için teşekkürler. Buna Birleşik Devletler içinde başvuru yapılıyor diye biliyorum, ben Usa dışındayım şuan. Ya da başvurulabiliyor mu?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

ABD'ye giris yapabiliyorlar. Fakat sizin durumunuzda bence en mantiklisi 10 yillik Green Card'i bir sekilde kendinize ulastirip bununla en yakin zamanda giris yapmaya calismak olmali.

Anladım, Green Card eğer elime geçmez ise (tanıdığım bir kişi yok), Sb-1 başvursam 1 sene fazla geçmediği için alabilir miyim? (1 senedir kalmamın özel bir nedeni yok fakat aldığım üniversite kabullerini göstersem faydalı olur mu?)

• ⭐⭐ Yasaklı

@Muhtaradana abi naber bravoCIA istihparatcısı gibi caisiyosun dv2021 ciler ne zaman gidebiliyor bilgin varmı

• Merhabalar arkadaşlar.

Biz de girişimizi yaklaşık 5 gün önce yaptık. Eşim Meksikalı olduğu için, Mexico City-Miami uçuşunu kullanarak geldik. Mexico City’de check-in ya da boarding sırasında en ufak sorun olmadı. Miami’de pasaport kontrolüne gelene kadar müthiş bir yoğunluk vardı ancak secondary denen ofise alındıktan sonra işlemlerimiz 10 dk’da halledildi. CBP memuru sadece beni yanına çağırıp adres değişikliği düşünüp düşünmediğimizi sordu, hali hazırda giriş damgasını basmıştı. Gerekli bilgileri verdikten sonra da ABD’ye hoşgeldiniz diyerek, girişimize yardımcı oldu.

Yaklaşık 8 yıl burada çalışma vizesiyle bulunmuş biri olarak şunu diyebilirim ki; PR almış birine gösterilen tavır ile geçici türde bir vize ile gelene gösterilen tavır arasında geceyle gündüz kadar fark var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kushajj çok sevindim sizler adına, hayırlı olsun!
    yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• @gucarslan Teşekkürler. Darısı en kısa sürede sizlere inş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Anladım, Green Card eğer elime geçmez ise (tanıdığım bir kişi yok), Sb-1 başvursam 1 sene fazla geçmediği için alabilir miyim? (1 senedir kalmamın özel bir nedeni yok fakat aldığım üniversite kabullerini göstersem faydalı olur mu?)

Eger uygun oldugunuzu dusunuyorsaniz deneyebilirsiniz; ama eger konsolosa "aslinda gidebilirdim ama canim istemedi" gibi bir aciklama yaparsaniz SB-1 vizesini alabileceginizi sanmiyorum.

Eger daha ciddi nedenleriniz varsa bunlari one surup, ayrica COVID surecindeki ucus problemlerini de basvurunuza neden olarak ekleyip deneyebilirsiniz. Zaten ilgili basliklari ve oradaki deneyimleri okursaniz, sureci ve verilen tavsiyeleri daha iyi anlarsiniz.

• ⭐⭐

@kushajj Hayırlı olsun, bol şans!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kushajj, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar arkadaşlar.

Biz de girişimizi yaklaşık 5 gün önce yaptık. Eşim Meksikalı olduğu için, Mexico City-Miami uçuşunu kullanarak geldik. Mexico City’de check-in ya da boarding sırasında en ufak sorun olmadı. Miami’de pasaport kontrolüne gelene kadar müthiş bir yoğunluk vardı ancak secondary denen ofise alındıktan sonra işlemlerimiz 10 dk’da halledildi. CBP memuru sadece beni yanına çağırıp adres değişikliği düşünüp düşünmediğimizi sordu, hali hazırda giriş damgasını basmıştı. Gerekli bilgileri verdikten sonra da ABD’ye hoşgeldiniz diyerek, girişimize yardımcı oldu.

Yaklaşık 8 yıl burada çalışma vizesiyle bulunmuş biri olarak şunu diyebilirim ki; PR almış birine gösterilen tavır ile geçici türde bir vize ile gelene gösterilen tavır arasında geceyle gündüz kadar fark var.

hayirli olsun 🙂 ...

Dediginiz gibi Permanent Resident'lara gosterilen tavir ile vizeliler arasinda cok fark var. Neyse ki artik sizin icin H2B out , GC in 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |