Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Maybeoneday hayır Green Cardlılar için bu uygulama geçerli değil, bu kişi turist vizesiyle gitmek istemiş olmasın eğer bu şekildeyse bu uygulama normal

Sec. 2. Scope of Suspension and Limitation on Entry.

(a) Section 1 of this proclamation shall not apply to:

(i) any lawful permanent resident of the United States;

Bu şekilde muafiyetler sıralanarak devam ediyor, ilk girişini yapmış göçmen vize sahibi LPR (Lawful Permanent Resident) olduğu için bu yasaklardan muaf tutuluyor

Daha fazla bilgi için ⬇

• @neslikaan Hayır Lpr ler için muafiyet var, Greencardlılar bu yasaklardan muaflar. Ayrıntılar için ⬇

20210204_025852.jpg

• @Muhtaradana aradıgım cevap buydu elinize sağlık teşekkür ederim

• İlk girişin üzerinden 6 ay geçtikten sonra 1 yıl dolmadan 2. girişi yaparken elimizde green card'ın fiziki olarak olmasına gerek var mı? Yoksa pasaport üzerindeki vize ile ikinci giriş yapabilir miyiz? İlk girişi yaptığımız yerdeki polis vize üzerindeki "upon endorsement serves as temporary I-551 evidencing permanent residence 1 year" yazısını yuvarlak içine alarak giriş yaptığımız tarihe oradan ok çizmişti.

• @elburco bir ay öncesine kadar bu durumda olanlar için direk uçuşta hiçbir sorun yaşamadan gidebilirsiniz denilebilir, hatta aktarmalı yolculuktada bazen zorluk çıkartsalarda yolculuklarını sıkıntısız tamamlayanlar var, fakat son deneyimlerdede ⬇️ görebileceğiniz gibi eğer elinizde fiziksel olarak Green Card yoksa sıkıntı çıkartabiliyorlar, bunun sebebi PP10014 yasaklarına takılan vize sahiplerinin ülkeye girişlerini engellemek diyebiliriz

@cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

sayin @Muhtaradana , greencard'i mutlaka gormek istiyorlar. İlk Gozen kontrol esnasinda bakiyor. C-in esnasinda TK kontuarindaki THY gorevlisi pasaporttaki ilk giris damgasini da sormus ama biz pasaportlari yenilemiştik, damgalar eski pasaportta idi ve kartlar da elinde oldugu icin ustelememis, onemli degil demis, devam etmisler. GC varsa pasaporttaki damgayi sormasi isguzarlik olabilir, zaten ustelememis. Ben 12 gun once LH ile gelmistim, GC olmadan almadiklarini bana soylemislerdi, ben ozellikle sormustum. Su aralar Biden br suru karar imzaliyor, sanirim kisa surede isler daha rahatlayacak .

@cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Bugun LH ile Frankfurt uzerinden LA e tekrar dondum. İstanbulda fiziksel olarak green cardi gormek istediler ve karti olmayanlari almadıklarini soyledler. IST-FRA ayagi rahat gecti, ucak cok dolu degil idi, soyleki 3lu koltuklarda genelde orta koltuk bos idi. Frankfurtta aktarma oldugu icin test istemiyorlar. FRA-LA biraz daha kalabalik idi. RAhat bir ucus oldu. LA de 15-20 dakika icinde alandan ciktim, pasaport kontrolu cok hizli oldu, bagajlarda hizli geldi. Kimse soru sormadan girdim. En son 2 ay once gidip donmustum, onun etkisi var hehalde.

Son deneyimler nedir henüz bilmiyoruz ama en son bize aktarılan bilgilere göre, uçuşlara izin veren Gözen firması net bir şekilde daha önce giriş çıkış yapanlar uçabilir demiş. Arkadaşımızın tavsiyesi eğer elinde fiziksel olarak Green Cardı olmayan varsa havalimanına gidip, Cbp ye kendi adına mail attırması şeklinde oldu

Sizde yukarıdaki tavsiyeye göre hareket edebilirsiniz belki⬆

• @elburco bizim ilk girişimizin üzerinden beş ay geçmişti. Kartlarımız elimizde değildi. Direk uçuş THY. Uçağa girmeden hemen önceki son güvenlikteki genç karşı tarafındaki amirine sordu ‘kartları yanında değil, ne yapmalıyım’ diye, o da ‘damgaları varsa sorun değil,’ diye cevap verdi.

• Merhaba benim vizem onylandi air Canada ucusu ile istanbul fransa ve kanada varis noktasi Washington bileti alsam sikinti yasarmiyim?

• @xdjsez bu göçmen vizenizle ilk uçuşunuzmu olacak,sorunuza cevap verebilmek için biraz daha detay öğrenmemiz gerekiyor, vize türünüz nedir?

Sanırım K1 ile girişinizi yapacaksınız, eğer vize türünüz bu vizeyse schengen ülke aktarmalı uçuşunuzu yapamazsınız, detaylar aşağıdaki linkte⬇

Not:THY ile direk uçmanızı yada Qatar airways ile Doha aktarmalı uçmanızı tavsiye ederim

• geçen hafta Luftansa ile frankfurt aktarmalı houstona gittik. giderken türkiyede pcr testi yaptırdık,istanbul da ve frankfurtta testlere baktılar. houstonda Curative Labs ta gelmeden 2 gün önce test yaptırdık, sigortamız yok dedik kartlarımızla ücretsiz test yaptılar sonuçları ertesi gün mail olarak geldi. yine houstanda ve frankfurtta sonuçlara baktılar.

• Merhaba

Biz 2 gün önce lufthansayla newarkdan frankfurt aktarmalı izmire geldik . Newarkda frankfurtta ve izmirde covid testlerimizi kontrol ettiler . Newark havalimanı ciddi anlamda yogundur ama almanya çok sessiz ve boştu . İzmire indigimizde bir grup vatandaşı ingiltereden geldigi için ülkeye almadılar . Muhtemelen geri gönderildiler .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Arkadaşlar Abd'ye uçuşta son durum nedir? Nisan başında ikinci ve temelli girişimi gerçekleştireceğim fakat green cardımı bir türlü alamadım. Uscis doğru adrese postalıyor ancak Usps adrese teslim edemiyor ve kart geri dönüyor. Tekrar gönderim talebinde bulununca da geri dönmeleri bir ayı buluyor. Anladığım kadarıyla bu aya kadar green cardsız girişler kabul edilmezken son giren arkadaşlar pasaport damgasıyla giriş yapabilmiş. Aksi durum yaşamamak için ne yapmak lazım? Cbp'ye mail mi atmalı? Lufthansa ile Almanya aktarmalı gitmeyi düşünüyorum

• @Emre-Dilekçi kartınızı almadan vizenizin süresi ne durumda ? Nitekim 31 marta kadar giriş yasakları var. Pasaportunuzdaki vize tarihi ne durumda ?

• ⭐⭐

@Emre-Dilekçi 17/07/2021 tarihine kadar pasaportunuzdaki damga ile giriş yapabilirsiniz.

• @arnblt teşekkürler, green card'ın fiziken yanımda olmaması sorun olmuyor yani değil mi? @23enCo 17 temmuza kadar ikinci girişi yapmam gerekiyor

• Almanya aktarmalı Turkiye’ye ve Abd’ye giderken sorun olmuyor degil mi? Abd Avrupa dan gelişlere yasak koymustu,o yasak hala devam ediyor mu ya da kimler icin gecerli?

• @Erkangeziyor Avrupa aktramasi yapabilmek icin vatandas yada resident olmak gerekiyor. Greencard elinizde ise hic bir sorun yasamazsiniz.

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Dilekçi, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@arnblt teşekkürler, green card'ın fiziken yanımda olmaması sorun olmuyor yani değil mi? @23enCo 17 temmuza kadar ikinci girişi yapmam gerekiyor

Bir sorun yasarsaniz, gorevlileri CBP'yi aramalari yonunde yonlendirin.

Elinizdeki vize ile aktarmali ucus yapmanizda bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Erkangeziyor Avrupa aktramasi yapabilmek icin vatandas yada resident olmak gerekiyor. Greencard elinizde ise hic bir sorun yasamazsiniz.

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Evet, ayrica listeye yakin bir zamanda F vizelerini de eklediler.

Yani universite egitimi vs. icin gelecekler varsa da aktarma yapmalarinda sorun olmamasi lazim.

• @23enCo Emre bey ilk girişini daha önceden yaptığı için yasaklardan muaf, sadece IATA sitesindeki uyarı ve buna ek sanırım yasaklardan(PP10014) etkilenen DV vize sahiplerinin uçuşlara katılmalarını engellemek için Türkiye çıkışında Greencardı fiziksel olarak görmek istiyorlar, son zamanda bu konuya dair foruma deneyimler aktarıldığını gördük

LPR ler (ülkeye daha önceden göçmen vizesi ile giriş yapmış) PP10014 den muaflar, havalimanındaki görevlilerin pasaport üzerindeki admitted damgasını görmesiyle, kişinin yanında Greencardı fiziksel olarak olmasa bile uçuşlara katılmalarına izin vermeleri lazım ama sanırım son gelişmeler kafalarını karıştırmış olacak ki vize ve damga görmek yerine direk Greencardı görmek istiyorlar, bir nevi kendilerince önlem almaya çalışıyorlar ama bu şekilde genellemeler yanlış

En son sıkıntısız Greencardı elinde olmayan Lpr birisinin yolculuk deneyimini okusaydık rahatlıyacaktık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |