Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Süregelen davalardan ötürü, hükümet tarafından da bazı vize istatistikleri geliyor. Jacob davası kapsamında hükümetin mahkemeye sunduğu bir dilekçede aile birleşimi vizelerinde belge onaylı biriken dosya sayısı 473,000'e ulaşmış. Hep PP'ler ile buzdağının görünen kısmını konuşuyoruz ama işin mutfağındaki karışıklığın haddi hesabı yok.

e2897a56-55cc-4b3c-aa77-315389d8e6ee-telegram-cloud-photo-size-1-5553256288843048885-y.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono burada kafamı karıştıran bir nokta var. Jacob davasında hükümet avukatlarının bu şekilde bir detayı mahkemeye sunmasında amaç ne olabilir?

diyelim ki savunma için yaptılar. bu detay savunmanın hangi kısmında işe yarayacak ki? yargıç Chen'e bu şekilde argümanla gitmeleri çok saçma geldi bana. Chen çıkıp, "madem bu kadar birikmiş dosya var hala neden bu yasakların kalkmasını, kurumların çalışmasını, vizelerin verilmesine karşı çıkan bir tutum içindesiniz" dese buna nasıl cevap verecekler anlamıyorum.

PP'ler kaldırılmasını bütün vize tipleri için isteyen bir davada böyle bir konuyu gündeme getirmek ciddi manada acemilik geldi bana. tamam, bütün dava dosyasını okumadım, belki bu detayı verip farklı yerden yürüyecekler lakin; ben yargıç olsam madem birikmiş yüzbinlerce dosya var o zaman kaldıralım yasakları da bir hata da biz yapmayalım derdim.

umarım Chen de bunu der 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hulya-Myradova, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese merhaba, ben ve eşim abd de ikamet ediyoruz. Eşim GC sahibi ben de Öğrenci statüsündeyim. Eşimden dolayı GC a başvurmak istedim ancak bugün avukatla konuştum ve dedi ki J1 dan kalma social ımı kullanarak çalıştığım ve tax return yaptığım için, eşimde vatandaş olmadığı için Green Card alamazmışım. Vatandaş olmayanların eşlerini yasa dışı çalıştıkları için affetmiyormuş yasalar. Hemen ortaya çıkmasa da görüşmeye kadar anlarlarmış hatta deport bile edilebilirmişim. Eşimin vatandaşlığına daha 4 yıl var. Ben çok üzgünüm bunun bir yolu yok mudur? Ya da örneği? Bu durumda olup almış olan birileri?

Evet, maalesef eger statunuzu ihlal ettiyseniz AOS yapamiyorsunuz.

Sadece IR kategorilerinde (yani ABD vatandaslarinin eslerinde, ebeveynlerinde) bu tur durumlara istisna saglaniyor yasalarda; ama Green Card esleri icin bu sekilde bir istisna yok maalesef.

• @crazycells Tesekkur ediyorum

• @hulyaek @crazycells merhaba bir şey sormak istiyorum. dosyanın nerede işlendiğini tam olarak nerden öğrenebiliyoruz. uscis e girince herhangi bir şey yazmıyor. benim nebraska diye kalmış aklımda neden se [umut herhalde:) ama eşime gelen evraklar alındı mektubunun üzerinde california yazıyor.sanırım california işlendiği büro :((((

• Buradan size verilen numarayla kontrol yapabilirsiniz

• @israfil sadece bu yazı çıkıyor
    As of December 4, 2020, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IO********. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• @HNDBRKN bende bu şekilde çıkıyor, sizinki daha işlenmemiş olabilir.
    Case Was Received and A Receipt Notice Was Emailed
    On August 5, 2020, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE*********, and mailed you a receipt notice or acceptance notice. It is being processed at our California Service Center location. The notice describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• @israfil merhaba ilk başvuru yaptığımızda bizimde sorgulama ekranında aynen bu bilgi vardı sizinki gibi nebraskada görünüyordu dosya sonra sn. @HNDBRKN nin sorgu ekranındaki aynı bilgi ile güncellendi şuan hala o şekilde sadece özel bilgi ve tarihler farklı tabi. Avukatımız dosyamızın incelendiğini fakat rutin bir güncelleme yazısı olduğunu söyledi..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HNDBRKN, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@israfil sadece bu yazı çıkıyor
    As of December 4, 2020, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IO********. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Size USCIS'ten bildirim geldigi zaman orada hangi Service Center'da islendigi yazacak. Basvuru yapilan vize kategorisi, sponsorun yasadigi eyalet ve Service Center'lardaki yogunluk hangi merkezde formunuzun islenecegini belirliyor. Bu merkezi siz belirleyemiyorsunuz.

• Selamlar, girişten sonraki SSN ve GC hakkındaki süreçlerin bilgisi için yazıyorum.

29.01.2021 Miami'den USA'a giriş yaptım.
    06.02.2021 USCIS Immigrant Fee 220$ Ödedik.
    06.02.2021 USCIS Immigrant Fee Ödeme Alındı güncellemesi geldi (https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do)
    07.02.2021 Card Üretiliyor güncellemesi geldi.
    08.02.2021 SSN elime geçti. (02.02.2021 SSN üzerindeki basım tarihi. DS260'da SSN talep ettiğim için başka herhangi bir yere başvuru yapmamıştım.)
    09.02.2021 GC Basıldı güncellemesi geldi.
    11.02.2021 Green Card postalandı. (13.02.2021 Tarihinde posta kutumuzda olacağı e-maili geldi.)
    Edit: 12.02.2021 Tarihinde Green Cardımı posta kutusundan aldım.

Şimdi ehliyet sınavına çalışıyorum, onunla ilgili gelişmeleri de FL için diğer başlıkta arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla yazarım. Görüşmek üzere.

• Herkese merhabalar bir sorum olacaktı. Eylül 2020'de I-130 formunu doldurduk noa2yi bekliyoruz, eşim ABD'de ben Türkiyede'ydim. Eşim Türkiye'ye ziyarete geldi ve ABD'ye geri dönecek. Ben de onunla beraber gidip 10 gün kadar kalıp dönmek istiyorum. Benim evlenmeden öncesinden aldığım 10 senelik b1/b2 turist vizem bulunmakta. Ancak bu vize eski soyadımla olan pasaportta işli. Daha önce de ABD'ye bu vizeyle gidip geldim 4 kere. Şimdi bu süreçte olduğumuz için ABD'ye eşimle beraber gidersem kapıda sorun yaşar mıyım? Daha önce benzer şekilde ABD'yi sorun yaşamadan ziyaret edebilen var mı aramızda? Geçerli pasaportumda evlendiken sonraki soyadım yazıyor, ABD vizemi eski soyadlı pasaporttan göstereceğim, eşim de aynı uçakta olacak, green card sürecinde olduğumuzu kapıda söylersek sorun olur mu diye sormak istedim.

• ⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Selamlar, girişten sonraki SSN ve GC hakkındaki süreçlerin bilgisi için yazıyorum.

29.01.2021 Miami'den USA'a giriş yaptım.
    06.02.2021 USCIS Immigrant Fee 220$ Ödedik.
    06.02.2021 USCIS Immigrant Fee Ödeme Alındı güncellemesi geldi (https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do)
    07.02.2021 Card Üretiliyor güncellemesi geldi.
    08.02.2021 SSN elime geçti. (02.02.2021 SSN üzerindeki basım tarihi. DS260'da SSN talep ettiğim için başka herhangi bir yere başvuru yapmamıştım.)
    09.02.2021 GC Basıldı güncellemesi geldi.
    11.02.2021 Green Card postalandı. (13.02.2021 Tarihinde posta kutumuzda olacağı e-maili geldi.)
    Edit: 12.02.2021 Tarihinde Green Cardımı posta kutusundan aldım.

Şimdi ehliyet sınavına çalışıyorum, onunla ilgili gelişmeleri de FL için diğer başlıkta arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla yazarım. Görüşmek üzere.

Öncesi biraz zorlayıcıydı ama sonrası ne güzel hızlı gelişti @cesurcaner bey. Yeni hayatınızın tekrardan size ve ailenize mutluluk getirmesi dileğiyle. 🙂

• @moonlight aynı durumu ben de merak ediyorum vize eski pasaportumda , süreç devam ederken ABD ye gidenlerde hiç sorun yaşayan duymadim, evlilik cüzdanı orijinalini beraberinde gösterirseniz sorun yaşayacağınızi düşünmüyorum ,benim planında yaza doğru bu şekilde gitmek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@moonlight, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese merhabalar bir sorum olacaktı. Eylül 2020'de I-130 formunu doldurduk noa2yi bekliyoruz, eşim ABD'de ben Türkiyede'ydim. Eşim Türkiye'ye ziyarete geldi ve ABD'ye geri dönecek. Ben de onunla beraber gidip 10 gün kadar kalıp dönmek istiyorum. Benim evlenmeden öncesinden aldığım 10 senelik b1/b2 turist vizem bulunmakta. Ancak bu vize eski soyadımla olan pasaportta işli. Daha önce de ABD'ye bu vizeyle gidip geldim 4 kere. Şimdi bu süreçte olduğumuz için ABD'ye eşimle beraber gidersem kapıda sorun yaşar mıyım? Daha önce benzer şekilde ABD'yi sorun yaşamadan ziyaret edebilen var mı aramızda? Geçerli pasaportumda evlendiken sonraki soyadım yazıyor, ABD vizemi eski soyadlı pasaporttan göstereceğim, eşim de aynı uçakta olacak, green card sürecinde olduğumuzu kapıda söylersek sorun olur mu diye sormak istedim.

Sorun olma ihtimali var maalesef. Eger CBP gorevlisi Turkiye'ye geri donmeyeceginizi dusunurse sizi turist vizesiyle ABD'ye almayabilir. Her sey tam olarak ne amacla ABD'ye girip, ne kadar kalacaginiz ve de bu konuda CBP memurunu ikna edebileceginize bagli.

• @crazycells merhaba, NVC sürecindeyiz. ben 2019 yılında sizin bu başlıkta belirtmiş olduğunuz evrakları eşimle Amerikaya göndermiştim bu sebeple tarihleri 2019 yılına ait. Şimdi NVC sistemine bu evrakları yüklerken bunların güncel tarihli versiyonlarını mı tekrar çıkartıp yüklemeliyiz yoksa 2019 yılına ait olan versiyonları geçerli midir onları yüklesek?

Bir de bu sürede Amerikada bebeğimiz doğdu onun doğum belgesini de göndereceğiz ama Türkiyede henüz vatandaşlık kaydı yok o yüzden benim nüfus kayıt örneğimde çıkmıyor bir sorun olur mu sizce?

Dogum belgesi (vukuatli nufus kayit ornegi)
    Olum, evlilik, bosanma ya da evlatlik edinme ile ilgili belgeler
    Polis belgesi (arsiv kayitli adli sicil kaydi)
    Eger askerliginizi yaptiysaniz e-devletten, askerliginiz tecilliyse bir askerlik subesinden gerekli evraklari alabilirsiniz.
    pasaport ve diger seyahat belgelerinin fotokopileri

• @ipeke En güncellerini yükleyebilirsiniz varsa, günceli olmayanların da ilk hallerini. Doğum, vukuatlı nüfus ve polis belgesini zaten edevletten en güncel hallerini alabilirsiniz.

• @hulyaek haklısınız ama adli sicil kaydı harici diğer evrakların ingilizcelerini alamıyoruz e-devletten tekrar çeviri gerektiriyor aslında o yüzden sordum. Bir de vukuatlı nüfusu doğum belgesi olarak istiyorlar o yüzden e-devletteki geçerli değil diye biliyorum nüfus müdürlüğünden doğum belgesi olarak almıştım ben ingilizce açıklamalı.

• @crazycells @moonlight sadece kendi tecrübemi paylaşmak için yazıyorum, her case kendi özelindedir ama bunu unutmadan.
    Ben evlendikten ve işlemler başladıktan sonra, varolan turist vizemle, eski soyadımla olan pasaportuma basılı 10 yıllık daha önceden de defalarca kullanılmış turist vizemle USA ya giriş-çıkış yaptım, hiçbir sorun yaşamadım, hiçbir soruya muhatap olmadım. Ancak yanımda eşim yoktu, beraber olsaydık da aynı mı olurdu bilmiyorum. Daha önce de aynı vizeyle çok sık iş için giriş-çıkış yapmış olmam da olabilir bu kadar sorunsuz olması. Sadece bilginize.

• @ipeke edevletten aldığınız vukuatlı nüfus sureti geçerli, nufus md lüğüne gitmenize gerek yok. Belgeyi seçerken tüm aile fertleri ve olayları da göster diye işaretliyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

36

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |