Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: Türkiye-Amerika arası iletişim yolları (Telefon, internet vs.)

Arkadaslar , Amerikadan Turkiyedeki bankami aramam lazim nasil en uygun sekilde ariyabilirim ?

Ben Turkiye'yi aramak icin Google Voice veya Skype'i kullaniyorum... landline icin dakikasi 4 cent oluyor... ikisi de kredi usulu calisiyor, once hesabiniza $10-$20 vs. yukluyorsunuz, sonra ariyorsunuz...

Turkey - Landline - $0.04/min
    Turkey - Mobile - $0.18/min
    Turkey - Special Services - $0.43/min

(abonelik istemeyen sekli icin)

Turkey - Landline - $0.037/min
    Turkey - Mobile - $0.15/min

• Merhaba, Amerika'da bankacılık vb işlemler için Türkiye numaramı korumak istiyorum ancak mevcut Turkcell müşterisiyim. Daha hesaplı olursa diye düşünerek numaramı Vodafone a taşıyıp devam etmeyi düşünüyorum. Turkcell- Vodafone hatların çekim durumu ile ilgili olumsuz bir tecrübeniz olan oldu mu acaba? Karar verme aşamasında bu konuyu da danışmak istedim.

• ⭐⭐

@monqnero ben bu yaz Vodafone red tarifemi ABD seyahatimizde kullandım. Rooming i aktif ettiğim her gün için 200 TL üzerinde bir tutar yansıttı faturama. Tarifemizdeki tüm hakları aynı şekilde kullanabiliyoruz ama bu haliyle çok masraflı. Sadece istediğimiz zaman sms ve arama alabilmek başka bir opsiyon var mı bilmiyorum. Vodafone daki bu paketin ismi “Her şey dahil pasaport” https://www.vodafone.com.tr/vodafone-business/yurtdisi/hersey-dahil-pasaport

• @monqnero esimle birlikte Turkcell hattimizi ikinci hat olarak surekli kullaniyoruz, telefonlar ucak modunda ve sadece wifi acik. Wifi calling sayesinde Turkiyeden gelen aramalar ve SMS’leri alabiliyoruz. Faturali tarifelerimizi gelmeden faturasiza cevirdik, arada TL yukleme yapiyoruz zaten onu da telsiz kullanim ucreti adi altinda aylik 10TL civarinda geri aliyorlar 🙂

Ek bir aciklama;
    Aramalari acmamayi tercih ediyoruz, telefon sessizde oldugu icin zaten cogu cevapsiz olarak dusuyor ama SMS’leri her zaman sorunsuz aliyoruz.

Bu arada bankalarda ABD no’larimiz kayitli, QNB ve Garanti ek bir ucret almadan ABD no’larina SMS’leri iletiyor.

• @tufank Çok teşekkür ederim yanıtınız için.

• @deebee çok teşekkürler yanıtınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@monqnero @tufank Vodafone faturasız hatlarımız yedi yıldır açık. Sadece 6 ayda bir minimum yükleme yapıyorum. Sms almak için roaming açmak yada herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor. Aramaları da zaten kabul etmiyoruz, ama açarsanız hem size hem karşı tarafa dakika ücreti yansıyor. Vodafone genelde AT&T alt yapısını kullanıyor, nadiren T-mobile da olduğunu gördük. Kapsama alanı açısından bir sorun yaşamadım ama telefon evde duruyor zaten. Bu yıl artık kapatmayı düşünüyorum çünkü Türkiye'deki bankalar ABD numarasını kabul etmeye başladı. En azından Yapı Kredi Bankası kabul ediyor.

• ⭐⭐

@knnrn teşekkürler. Hücresel veri açık olursa sms almamıza olanak tanıyor değil mi? "dolaşım / roaming" kapalı olmalı. sanırım bu sayede Vodafone'un zorunlu olarak bize fatura ettiği "her şey dahil pasaport" paketi ücretini ödememiş oluruz. gerçi bizim işimize yaradı ilk girişte taksi çağırmak ve diğer işlemler için (banka kredi kartı güvenlik / doğrulama aramaları). tabi ABD içerisinde bir hat satın almak uzun dönemli kullanımlar için çok daha avantajlı olacaktır.

• @knnrn mini bilgi garanti bankasi da kabul ediyor. 2 senedir sorunsuz sekilde onay alabiliyorum kendilerinden.

• Akbank'da acaba yurtdisi telefon numarasini kabul ediyor mu ? Yurtdisi hattina mi bankacilik islemleri icin sms geliyor numaramizi degistirdigimizde ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tufank Evet, mobil veri açık, roaming kapalı olacak. O zaman herhangi bir ücret kesilmiyor. Gelen aramaları yanıtlamadığınız sürece tabii.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 Evet, Yapı Kredi benim ABD numarama sms atıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Önemli bir hatırlatma, bazı bankalar ABD numarasını kabul etse de E-devlet, tapu, vergi dairesi gibi işlemlerde Türkiye numarası gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |