Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

• Gecikmenin bir kaç gün süreceği söyleniyor, sanırım önümüzdeki hafta içi bu olayın sonlanmasını bekleyebiliriz

• @Muhtaradana Çok güzel haberler verdiniz çok teşekkürler umutlanmak istemiyorum ama çok mutlu oldum umarım haftaya yasakları iptal eder Biden reyizzz.

• Dv2020 mülakata giremeyenlerdenim, sizce bu gelişmelerin bize de bir faydası olur mu?

• @marvin öyle umuyoruz,sanırım PP 10014&10052 nin yürürlükten kaldırılmasını iyi gelişmelerin başlangıcı olarak sayabiliriz , bundan sonrası Gomez konsolide davasında 12 mart sonrası nihai kararının bizim lehimize verilmesi ve ayrılmış 9095 vizenin konsolosluklar tarafından işleme alınması olacak

9095 rezerve vizenin dağıtılmasından sonra Dv2020 nin kullanılmayan yaklaşık 28 bin vizesi için Curtis Morrison'un kongredeki lobi çalışması Project Voyager den olumlu sonuç alınmasını bekliyeceğiz, kongreden bu kullanılmayan yaklaşık 28 bin vize için olumlu karar çıkarabilirsek, artık isteyen tüm dv2020 talihlileri vizelerine kavuşabilecek

Şöyle uzaktan bakınca süreç biraz zor ve zahmetli gözüksede, sonuçta başkan Biden eski başkan Trumpı geçip Amerikanın yeni başkanı olduğu bir dünyada her şey mümkün olabilir, biz çok zor günler geçirdik, geçiriyoruz ama inanıyorum ki sonu güzel bitecek inşallah

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

PP 10014&10052

PP 10014&10052 nin yürürlükten kaldırıldığına dair haberi nereden bulabiliriz. link atabilir misiniz?

• @Gezgin-Paksoy henüz kaldırılmadı, kaldırılırsa buralar şenlenir zaten linklerle merak etmeyin 🙂

• Bu haberde dırek bızı anlatmıslar.
    Ilk kez bu kadar net seyler yazılmıs.
    Sanırım onumuzdekı hafta cumaya kadar mujdelı bır haber alacagız.:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

@marvin öyle umuyoruz,sanırım PP 10014&10052 nin yürürlükten kaldırılmasını iyi gelişmelerin başlangıcı olarak sayabiliriz , bundan sonrası Gomez konsolide davasında 12 mart sonrası nihai kararının bizim lehimize verilmesi ve ayrılmış 9095 vizenin konsolosluklar tarafından işleme alınması olacak

9095 rezerve vizenin dağıtılmasından sonra Dv2020 nin kullanılmayan yaklaşık 28 bin vizesi için Curtis Morrison'un kongredeki lobi çalışması Project Voyager den olumlu sonuç alınmasını bekliyeceğiz, kongreden bu kullanılmayan yaklaşık 28 bin vize için olumlu karar çıkarabilirsek, artık isteyen tüm dv2020 talihlileri vizelerine kavuşabilecek

Şöyle uzaktan bakınca süreç biraz zor ve zahmetli gözüksede, sonuçta başkan Biden eski başkan Trumpı geçip Amerikanın yeni başkanı olduğu bir dünyada her şey mümkün olabilir, biz çok zor günler geçirdik, geçiriyoruz ama inanıyorum ki sonu güzel bitecek inşallah

evet, su an DV2020 icin yasal olarak vize basabilmek imkansiz. Yasalara gore surec bitti, zaten konsoloslar boyle bir inisiyatif de alamazlar. Dediginiz gibi ancak bunun yasal bir duzenlemesi veya bir mahkeme karari gerekiyor.

Zaten mahkeme karari ciktiginda, Trump yonetimindekinden cok daha farkli bir tepki ve uygulama gorecegiz 🙂

• PP10014&10052 nin kalkması için önümüzdeki salı günü için bir beklenti içerisine girebiliriz

• @Muhtaradana

Acaba kongre onayi ve 60 oy gibi bir gereklilik var mi? 50 senator demokratlarda ve 10 cumhuriyetci gibi bir sey gerekli mi? Eger varsa is yine kongre vssureciyle uzar. Ya da yokusa surulur.

Ama direk Ppleri iptal ettim deyince oluyorsa umitlenelim.

Simdi su videoyu izlemeye basliyorum
    Gocmenlik avukatinin guncel videosunu izliyorum.

• Pardon! Paylasacagim haber Sayin @muhalif tarafindan zaten paylasilmis.

• @Doncarleone direk PP10014&10052 yi kaldırabiliyor, kongre onayına gerek yok

• Beyaz Saray Sekreteri Jen Psaki 13. dakikadan sonra göçmenlikle ilgili açıklamalar yapıyor. Konu ile ilgili draft çalışma birkaç kez değişti diyor. Homeland Security'nin başına Pazartesi günü Mayorkas geçecek. Anladığım kadarı ile o yüzden salıyı bekliyorlar. Bu hafta Cumhuriyetçilerden dolayı göreve başlayamamış, o yüzden ertelemişler. Sekreter "reunifying families" dedi PP ile ilgili net birşey söylemedi ancak artık PP10014&10052 in kaldırılacağına dair bir beklentiye girmek yanlış olmaz diye düşünüyorum.

• Umarim bir an once butun belirsizlikler netlesir. Guzel haberler aliriz.

• Yeni yönetimin bu yasağa karşı ki sessizliği, yasağın şu aşamada kalkmayacağını düşündürüyordu ama son günlerdeki haberler bu yaklaşımın değiştiğini ve salı günü yasağın kalkıcağını gösteriyor. Ben yönetimin yasağa sessiz kalmasını covid politikalarıyla bağdaştırıyordum ama haberde bahsedilen yasağın ekonomik gerekçelerle daha alakalı olduğu ve şu anki ekonomik krizde yasağın kalkmasını açıklamanın kolay olmayacağı buda yönetimin yasağa karşı sessizliğini bir nebze olsun açıklıyor. Merak ettiğim yeni yönetimin yasağa karşı olan tepkisizliğinin neyin bozduğu, ilk aklıma gelen açılan davaların yarattığı baskı ve son günlerde sosyal medyada oluşturulan kampanyalar ses getirmiş olabileceği.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doncarleone, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Acaba kongre onayi ve 60 oy gibi bir gereklilik var mi?

gerek yok. bunlar baskanlik kararnamesi, o nedenle direkt baskan tarafindan kaldirilabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alfio, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Yeni yönetimin bu yasağa karşı ki sessizliği, yasağın şu aşamada kalkmayacağını düşündürüyordu ama son günlerdeki haberler bu yaklaşımın değiştiğini ve salı günü yasağın kalkıcağını gösteriyor. Ben yönetimin yasağa sessiz kalmasını covid politikalarıyla bağdaştırıyordum ama haberde bahsedilen yasağın ekonomik gerekçelerle daha alakalı olduğu ve şu anki ekonomik krizde yasağın kalkmasını açıklamanın kolay olmayacağı buda yönetimin yasağa karşı sessizliğini bir nebze olsun açıklıyor. Merak ettiğim yeni yönetimin yasağa karşı olan tepkisizliğinin neyin bozduğu, ilk aklıma gelen açılan davaların yarattığı baskı ve son günlerde sosyal medyada oluşturulan kampanyalar ses getirmiş olabileceği.

Bence de olusturulabilecek algiyi onlemek icin oyle davraniyor olabilirler.

Hepimiz biliyoruz, bu yasaklari kaldirdiginda bir suru Cumhuriyetci medya kurulusu sanki Biden Amerika'daki isleri gocmenlere veriyormus gibi davranacak. Oysaki gercek cok farkli 🙂

• Sonuc bugunmu aciklaniyor peki yani onay..bilen varmi 😊

• @hope78 Bugün açıklanacak abd saatine göre öğleden sonra 5 gibi

• @hope78

Yukarıdaki tweete göre bugün Tsi 21:30 gibi bir basın açıklaması yapılacak, 3 Şubat Tsi 01:00 gibide PP10014&10052 nin kaldırılma haberinin resmileşmesini bekliyoruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |