Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Twitter'da H- 1B'lilerle ilgili bir yasak kaldırma gördüm sanki

H-1B vize sahiplerinin esleri (H4 vizesi oluyor) normalde calisma izni alabiliyorlar fakat Trump yonetimi gectigimiz yillarda bunu yasaklamisti. Su an, Biden yonetimi ise H4 vize sahipleri icin calisma vizelerini geri getirecek.

• @crazycells Muhtemelen gidişatın nasıl olacağı cuma günü az çok belli olacaktır

• cok konusulmamis ama tasarida, GC sahipleri icin 5 yil olan vatandasliga basvuru bekleme suresi 3 yila iniyor anladigim kadariyla. yanlis mi anladim ben?

• sizce cuma günü biden green cardlilarin aileleri icin guzel haber verir mi

• ⭐⭐⭐

@coder anladığım kadarıyla bu olay kaçak olarak kalanlar 5 yıl özel statüden sonra 3 yıl GC sonrası vatandaşlık yolu açılıyo normal GC lılar için değil

• Yasaklı

Garibanın yüzü gülür mü Bu sefer acaba 😢

• @tolgasatir tasari ile ilgili haberde soyle bir metin var ;

"Tüm Yeşil Kart sahipleri, üç yıl sonunda ilave güvenlik taramalarını, İngilizce dil sınavı ile ABD yurttaşlık bilgileri sınavını geçtikleri takdirde ABD vatandaşı olmak için başvuru yapabilecek. Başvuru yapacakların 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla ya da öncesinde bizzat ABD'de bulunmaları gerekiyor. "

ben bu ifadeden sadece kacak olup vatandasliga gececekler icin bir duzenleme olacagini anlamadim.

• ⭐⭐⭐

@coder bende yanlış yorumlamış olabilirim ama ana başlık kaçak olarak kalanlara GC ve arkasından vatandaşlık verme konusu olduğundan öyle düşünüyorum. Benim paylaştığım video daki avukat da bu şekilde olduğunu söylüyor ama inşallah dediğiniz gibidir.

• @katafalk hocam dv2013 e neden başvurmadınız 🙂 eksiksiz hepsine başvurmuşsunuz ama 2013ü esgeçmişsiniz. Başvuramayı mı unuttunuz ??

• ⭐⭐⭐

@AhmetSelim34 2017 de yok @katafalk 😃

• Yasaklı

@AhmetSelim34, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

@katafalk hocam dv2013 e neden başvurmadınız 🙂 eksiksiz hepsine başvurmuşsunuz ama 2013ü esgeçmişsiniz. Başvuramayı mı unuttunuz ??

O sene yoğun bir sınav dönemindeydim hocam çoğu zaman bırakın İnterneti Green Card falan, yiyecek bulmak bile sıkıntıydı 🙂

Şimdi dikkatimi çekti 2017 de atlamışım o da yeni atanıp da tuzumun kuru olduğu dönem 🙂

• Cumhuriyetcilerden isleri zorlastiracak bir adim daha geliyor:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coder evet, o duzenlemeler ABD'de statusu olmadan yasayan insanlar icin...

• Tasarıda ’Greencard başvurusu yapıp ülkesinde aile birleşimi bekleyenler için başvurular sonuçlanana kadar geçici statü ile ABD’ye gelebilmeleri’ maddesi var. Sizce bu nasıl bir statü olur Aile birleşimi üzerinden greencard alanlar için? (F1,F2A,F2B,F3,F4)

• Umarım yakında, vize süreleri bitmeden açıklanır

• @MySea ne olacak bu filibuster tehditi, demokratlar bu tehditle tamamen sınırlandırılacakmı, gop bunu sürekli kullanacak gibi, Trump döneminde de bazı kurumların başındaki kişilerin vekaletle kurumları yönettiklerini hatırlıyorum, Biden yönetimide bu yöntemi kullanamaz mı, belliki Cumhuriyetçiler anlaşmaya meyilli olmayacaklar

• @Muhtaradana Bence arka planda bazi pazarliklar donebilir veya su anda donuyordur belkide. Cumhuriyetciler gocmenlik konusunda cok hassaslar ve bu konudaki her hamleyi hemen onaylamayacaklardir.

Sadece kongredeki cumhuriyetciler degil, cumhuriyetci vali ve belediye baskanlari da bu konuda kendi eyaletlerinde/sehirlerinde cok hassaslar. Yani bazi seyler/talepler tabandan geliyor.

Birde son 4 yildir Trump ile birlikte gocmenlik konusunda belirli bir cizgide ilerlediler. Simdi birden U donusu yapmalari cok zor. Tabanlarindan cok tepki alirlar.

Biden covid ve ekonomik nedenlerle zaten ilk 100 gunde bu konuda bir sonuc almayi beklemedigini ima etti. Yani daha onceden buradada yazildigi gibi, tasarilari tumden geciremezlerse, parcalara bolerek deneyeceklerdir veya bazi kirpmalar yaparak.

Zaten su anda bazi kurumlar ve bakanliklar vekaleten yonetiliyor. Bunu daha fazla devam ettirmek istemeyecektir. O zaman politikalarini tam olarak uygulamasi zora girer.

Bunlar benim su andaki kisisel goruslerim. Okuduklarimdan yaptigim cikarimlar. Yarin gocmenlik ile ilgili birkac kararname imzalamasi bekleniyor. Bakalim neler olacak...

• Haydi hayırlısı dostlar, inşallah yarın DV 2020-21 Tertipler için güzel bir haber alırız

• ⭐⭐⭐

İnşallah yarın umutlu bekleyişin sevinçle son bulur ve hayallerinize bir an önce kavuşursunuz

• Yasaklı

@TURKEYANDUSA Hocam cahilliğime verin, PP10014 ne demek ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |