Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar Herkese,

Joe Biden'ın göreve gelmesiyle ve yaşanacak gelişmelerden dolayı daha aktif ve bilgi dolu olacağımızı düşünüyorum.
    Şimdiden herkese boş şans diliyorum.
    @gucarslan Rica etsem telegram grubuna ekleyebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE özel mesajla bilgi verdim size.

• @crazycells Çok teşekkür ederim hocam, ne zamandır kararsızdım ne yapayım diye. Çünkü banka hesabıma tc ile giremiyorum, eski geçici yabancı kimlik no ile girebılıyorum bu da beni rahatsız ediyordu, çünkü artık yabancı kimliğini kullanmıyorum. İleride bankayla sorun çıkar diye devam etmek iştemiyordum.

Yarın gidip hesabı kapatıp, başka bankada tc kimlik no ile yeni hesap açıp parayı oraya koyarım. 🙂

• Merhabalar
    Şuanda kacinci siraya kadar evrak isteği mail i geldi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oguzcannnn suan 16.500'lerde.

• @gucarslan merhaba, beni de telegram grubuna ekleyebilir misiniz? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hnd özel mesajla bilgi verdim size.

• Biden'in bugün aldığı kararlar arasında "Undoes Trump's expansion of immigration enforcement within the United States" diyor , bu acaba bizi ilgilendiren karar mıdır ?

• EU cut off 9400 Ekran Resmi 2021-01-22 15.28.27.png

• @ucakci Bu kararname ICE faaliyetleri hakkinda.

• ⭐⭐ Yasaklı

case 39 bin bu sene sıra gelirmi yoksa binyılın talihsizligi version 2 yi mi yaşayacam

• @gucarslan merhabalar bende telegram grubuna katılabilir miyim

• @Calibraturbo bence siz olmayacakmış gibi düşünün. Süreci de ara ara takip edin. Evrak talep ederlerse ve numaranız current olursa inşallah o zaman umutlanırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzhangr, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan merhabalar bende telegram grubuna katılabilir miyim

özel mesajla bilgi verdim size

• Merhaba
    Green karta başvururken soyadimdaki ç harfi yerine ch kullandım ve ds260 formunu da öyle doldurdum. Bu benim için bir sorun olur mu?
    Yalnız Adınızı pasaporttaki gibi yazın dediği yerde doğru yazdım.
    Yardımcı olursanız sevinirim!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-Sezgin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba
    Green karta başvururken soyadimdaki ç harfi yerine ch kullandım ve ds260 formunu da öyle doldurdum. Bu benim için bir sorun olur mu?
    Yalnız Adınızı pasaporttaki gibi yazın dediği yerde doğru yazdım.
    Yardımcı olursanız sevinirim!

Isminiz resmi dokumanlarda "ch" olarak mi geciyor? Ya da resmi isminizi "alias" olarak yazdiniz mi?

• merhaba iyi günler dv 2021 de green card almaya hak kazandım case no 16k civarlarında idi. DS 260 formunu bu hafta gönderebildim acaba geri dönüş alma şansım nedir yoksa çok mu geç kaldım ?

• ⭐⭐⭐

@olcay1, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba iyi günler dv 2021 de green card almaya hak kazandım case no 16k civarlarında idi. DS 260 formunu bu hafta gönderebildim acaba geri dönüş alma şansım nedir yoksa çok mu geç kaldım ?

Merhaba,

Öncelikle tebrikler. Şu anda mülakat aşaması henüz başlamadığı için herhangi bir gecikmeniz söz konusu değil. Sizin numaranızla benzer aralıktaki arkadaşlarımız yeni evrak talebi alıyor. Siz de bir aksilik olmazsa 1-2 hafta içerisinde evrak talebi alacaksınız.

DV2021 süreci biraz farklı ilerliyor. O yüzden forum ile bağlantınızı kesinlikle koparmayın; gelişmeleri mutlaka takip edin.

• Farklılıklardab biraz bahsetmeniz mümkün müdür rica etsem ?

• ⭐⭐⭐

@olcay1, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Farklılıklardab biraz bahsetmeniz mümkün müdür rica etsem ?

Elbette.

Sürecin sekteye uğramasına neden olan iki şey var. Birincisi Trump'ın geçtiğimiz nisan ayında çıkardığı ve 31 Mart 2021'de yürürlükten kalkacak olan bir başkanlık kararnamesi. Bu kararname, bazı vize türlerindeki göçmenlerin ülkeye girişini sınırlıyor. Kapsamındaki vize türlerinden biri de DV'ler. Bu kararnamenin tarihinden önce Biden tarafından iptal edilmesi bekleniyor ancak kesin bir şey yok maalesef.

İkincisi ise COVID'den ötürü konsolosluklar rutin vize faaliyetlerine ara verdiler ve şu anda yalnızca ABD vatandaşlarıyla bağlantılı göçmenlik vizeleriyle ilgili mülakatları yapıyorlar. Normal şartlar altında mülakatların 1 Ekim 2020 itibariyle başlaması gerekiyordu fakat maalesef ki başlamadı.

Uzun lafın kısası, yaklaşık 4 ay geçti fakat henüz mülakatlar başlamadı ve ne zaman başlayacağı da net değil maalesef. Bu sebeple mutlaka forumu takip etmenizi önerdim. Yarın ne olacağını yarını yaşarken öğreniyoruz. Gelişmeler hakkında anında bilgi sahibi olmak için forumdan kopmayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |