Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells
    Sayın Crazycells, tekrar merhaba,
    Ayrıca başka bir kategori sorumuz da bir kardeşim için 2019 Kasım' da F2B kategorisinde yaptığımız başvurumuz hakkında olacak. Başvuru ile ilgili notice of receipt dışında elimize bir belge geçmedi. Başvurunun onaylanıp onaylanmadığı hk. bir bilgi yaklaşık ne zaman elimize geçer dersiniz? Dahası, aile bazlı yeşilkartları iptal olacak ya da daha azaltacak gibi söylemler vardı, bunların gerçekçiliği var mıdır acaba? F2B kategorisinde PD nin güncel olması genelde 5-6 yıl sürüyor. Sizce kardeşimin yeşilkartını alması 5-6 yıldan fazla sürebilir mi acaba?
    Ellerinize sağlık, mutluluk ve sıhhat sizlerle olsun inşallah.
    Hürmetlerimizle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkazanci, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells
    Sayın Crazycells, tekrar merhaba,
    Ayrıca başka bir kategori sorumuz da bir kardeşim için 2019 Kasım' da F2B kategorisinde yaptığımız başvurumuz hakkında olacak. Başvuru ile ilgili notice of receipt dışında elimize bir belge geçmedi. Başvurunun onaylanıp onaylanmadığı hk. bir bilgi yaklaşık ne zaman elimize geçer dersiniz? Dahası, aile bazlı yeşilkartları iptal olacak ya da daha azaltacak gibi söylemler vardı, bunların gerçekçiliği var mıdır acaba? F2B kategorisinde PD nin güncel olması genelde 5-6 yıl sürüyor. Sizce kardeşimin yeşilkartını alması 5-6 yıldan fazla sürebilir mi acaba?
    Ellerinize sağlık, mutluluk ve sıhhat sizlerle olsun inşallah.
    Hürmetlerimizle...

Bu sureler her zaman degisebilir, ama su an icin vizelerde bir iptal durumu yok. Bunun icin yasalarin degismesi lazim ancak.

Suradan bekleme suresine bakabilirsiniz:

Eger size sira geldigini gostermiyorsa o durumda bildirim almamaniz cok normal. Sadece beklemelisiniz.

• Sayın @crazycells, çok mersi. Söz konusu başvuru için receipt numarası IOE ile başlıyor, IOE için bir servis center göstermiyor. Bu durumda bir "estimated time to completion" görebiliyor muyuz acaba?
    Saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkazanci, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Sayın @crazycells, çok mersi. Söz konusu başvuru için receipt numarası IOE ile başlıyor, IOE için bir servis center göstermiyor. Bu durumda bir "estimated time to completion" görebiliyor muyuz acaba?
    Saygılar

Zaten imzanizdaki bilgilere gore sizin dosyaniz su an NVC'ye aktarilmis? dogru mu anladim? Siz sadece NVC'den mulakat tarihinin verilmesini bekliyorsunuz?

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @crazycells
    Sayın Crazycells merhaba, çok mersi.
    Kendi dosyam hk ilgili kısımda tekrar yazıyor olacağım.

Bu sorumuz, diğer başka bir kategoride- kardeşim için 2019 Kasım' da F2B kategorisinde yaptığımız başvurumuz hakkında: Söz konusu başvuru için receipt numarası IOE ile başlıyor, IOE için bir servis center göstermiyor. Bu durumda bir "estimated time to completion" görebiliyor muyuz tahmini ne kadar zaman alır acaba?
    Saygılar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Sayın Crazycells merhaba, çok mersi.
    Kendi dosyam hk ilgili kısımda tekrar yazıyor olacağım.

Bu sorumuz, diğer başka bir kategoride- kardeşim için 2019 Kasım' da F2B kategorisinde yaptığımız başvurumuz hakkında: Söz konusu başvuru için receipt numarası IOE ile başlıyor, IOE için bir servis center göstermiyor. Bu durumda bir "estimated time to completion" görebiliyor muyuz tahmini ne kadar zaman alır acaba?
    Saygılar,

Size ilk gonderilen mektubun alt kismina bakin, hangi Service Center'da oldugunu oradan gorebilmeniz lazim.

• Sayın @crazycells, bilgilendirme için teşekkür ediyoruz. CSC da imiş. Kontrol ettik processing time 56.5 Months to 73.5 months diyor. Dolayısıyla, 2024' ten itibaren kontrol ederek, Kasım 2026' e kadar NVC' den duymamış olursak, başvurumuzun durumu hk. NVC ile tekrar temasa geçiyor olacağız.
    Nice yeni yıllara...
    Saygılar,
    Not: petitioner permanent residency olduğu üzere zaman çizelgesinde ufak bir değişiklik oldu :).

• merhaba .

7 yaşında amerikan vatandaşı coçugun anne ve babası abd de çalışma izini ve oturum alabilirmi

abd vatandaşı oglum u orada okula yazdırıp oturum hakkı ve çalışma izini alabilirmiyim ? saygılarımla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogan-koc, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

merhaba .

7 yaşında amerikan vatandaşı coçugun anne ve babası abd de çalışma izini ve oturum alabilirmi

abd vatandaşı oglum u orada okula yazdırıp oturum hakkı ve çalışma izini alabilirmiyim ? saygılarımla.

Hayir, ancak 21 yasina gelince size sponsor olup Green Card cikartabilir.

Ama oglunuz ABD'de siz olmadan da okuyabilir.

• Iyi gunler,

Bugun NVC bircok belgemizi onayladi (accepted), yalniz benim Dogum belgemi reddetti. Ben USCIS'e de yukledigimiz Turkiye'de iken aldigim Formul A'yi yuklemistim. Anladigim kadari ile NVC dogum belgesi icin Nufus kayit ornegi istiyor.

E-devlet'ten alinabildigi icin kolay, yoksa yasagidim ulkedeki konsolosluktan almam gerekecekti, yalniz e-devlet'ten verilen belge Turkce. Bu belgeyi sisteme yuklemeden once Turkce'den ingilizce'ye tercume ettirmem gerekir mi?

Ayrica E-devlet'te nufus kayir ornegi icin 3 adet secenek var; Kisi, Aile ve Nufus Aile. Bunlardan hangisini almam gerekecektir?

Tesekkurler.

Not: Belki merak eden arkadaslar vardir, NVC'ye dokumanlarimizi 15 ocak'ta yukledik ve bugun islem yapiyorlar ustunde. Dokumanlarimizin cogu approved statusune geldi. Yani sanirim NVC baya hizli calisiyor.

Bunun yaninda bir sikintimiz daha oldu aslinda onu da bu vesileyle sorayim ayri bir mesaj acmadan.

Esim ABD'de ya da baska bir yerde son uc yildir calismadigi icin tax return ya da ona benzer herhangi bir dokumani yok. Zaten Joint sponsor kullaniyoruz. Yukleyecek bir belgemiz olmadigi icin dogal olarak "not available" sectik ve bizden zorunlu bir not girmemizi istedi biz de o not kismina esimin calismadigini vs yazdik. Simdi o belge "missing" gorunuyor. Yani rejected de degil. Bu konu hakkinda mesaj da almadik sistemde. Yani bir aciklama yok. sadece missin diyor ve bizim oraya bir dokuman yuklememizi bekliyor. dedigim gibi yukleyecek bir tax return ya da transcriptimiz yok. Bu durumda ne yapmamiz gerekir?

O kisma bir mektup yazip yuklememiz mi gerekiyor acaba durumu anlatan?

• @eire

Şöyle bir bilgi var, dediğiniz gibi yazılı ve imzalı bir belge hazırlayıp yüklemeniz gerekiyor buna göre:

If you did not file taxes: If you did not file Federal Income Tax Returns for the most recent tax year, write and sign a statement indicating why you were not required to file taxes.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eire, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Iyi gunler,

Bugun NVC bircok belgemizi onayladi (accepted), yalniz benim Dogum belgemi reddetti. Ben USCIS'e de yukledigimiz Turkiye'de iken aldigim Formul A'yi yuklemistim. Anladigim kadari ile NVC dogum belgesi icin Nufus kayit ornegi istiyor.

E-devlet'ten alinabildigi icin kolay, yoksa yasagidim ulkedeki konsolosluktan almam gerekecekti, yalniz e-devlet'ten verilen belge Turkce. Bu belgeyi sisteme yuklemeden once Turkce'den ingilizce'ye tercume ettirmem gerekir mi?

Ayrica E-devlet'te nufus kayir ornegi icin 3 adet secenek var; Kisi, Aile ve Nufus Aile. Bunlardan hangisini almam gerekecektir?

Tesekkurler.

Not: Belki merak eden arkadaslar vardir, NVC'ye dokumanlarimizi 15 ocak'ta yukledik ve bugun islem yapiyorlar ustunde. Dokumanlarimizin cogu approved statusune geldi. Yani sanirim NVC baya hizli calisiyor.

Bunun yaninda bir sikintimiz daha oldu aslinda onu da bu vesileyle sorayim ayri bir mesaj acmadan.

Esim ABD'de ya da baska bir yerde son uc yildir calismadigi icin tax return ya da ona benzer herhangi bir dokumani yok. Zaten Joint sponsor kullaniyoruz. Yukleyecek bir belgemiz olmadigi icin dogal olarak "not available" sectik ve bizden zorunlu bir not girmemizi istedi biz de o not kismina esimin calismadigini vs yazdik. Simdi o belge "missing" gorunuyor. Yani rejected de degil. Bu konu hakkinda mesaj da almadik sistemde. Yani bir aciklama yok. sadece missin diyor ve bizim oraya bir dokuman yuklememizi bekliyor. dedigim gibi yukleyecek bir tax return ya da transcriptimiz yok. Bu durumda ne yapmamiz gerekir?

O kisma bir mektup yazip yuklememiz mi gerekiyor acaba durumu anlatan?

dediginiz gibi Formul A kabul edilmiyor, fakat e-devletten alacaginiz Turkce belge kabul edilecek. Ingilizceye cevirmenize gerek yok.

En kapsamli olani gonderebilirsiniz, vize alacak kisilerin bilgileri belgenin ustunde oldugu surece hangisi oldugu onemli degil.

vergi belgesi konusunda sayin @hulyaek 'e katiliyorum.

• @crazycells Tesekkur ederim bu bilgi icin.

Vize gorusmesine Abu Dhabi'de girecegim, Ankara'da degil yalniz, ikametim burda oldugu icin. Bu durumda belgenin Turkce olmasi hala uygun mudur? Yoksa NVC'ye Turkce yukledikten sonra tercumesini yaptirip konsolosluga tercume ile mi gitmeliyim?

Ya da konsolosluk Abu Dhabi oldugu icin, en basindan NVC'ye tercumeli mi yuklemeliyim?

@hulyaek size de verdiginiz bilgi icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eire, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells Tesekkur ederim bu bilgi icin.

Vize gorusmesine Abu Dhabi'de girecegim, Ankara'da degil yalniz, ikametim burda oldugu icin. Bu durumda belgenin Turkce olmasi hala uygun mudur? Yoksa NVC'ye Turkce yukledikten sonra tercumesini yaptirip konsolosluga tercume ile mi gitmeliyim?

Ya da konsolosluk Abu Dhabi oldugu icin, en basindan NVC'ye tercumeli mi yuklemeliyim?

@hulyaek size de verdiginiz bilgi icin tesekkur ederim.

Hayir, bu durumda Turkcesi uygun degildir. Dili Turkce olan tum evraklari ingilizceye cevirtmelisiniz ve o sekilde NVC'ye yuklemelisiniz.

• @crazycells Burada Turkce-Ingilizce ceviri yapan birisi ile anlastim cevirisi icin. Umarim cevirmenin muhru vve imzasi yeterli olacaktir ceviri icin. Sanirim her hangi bir apostil ya da onay almamiza gerek olmuyor BAE'deki Turkiye konsoloslugumuzdan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Burada Turkce-Ingilizce ceviri yapan birisi ile anlastim cevirisi icin. Umarim cevirmenin muhru vve imzasi yeterli olacaktir ceviri icin. Sanirim her hangi bir apostil ya da onay almamiza gerek olmuyor BAE'deki Turkiye konsoloslugumuzdan.

Bazi belgeleri TC konsoloslugundan ingilizce olarak da alabilirsiniz, eger alabiliyorsaniz bunlari da yukleyebilirsiniz. Aksi durumlarda "certified translation" yaptirmanizi tavsiye ederim, ayrica bir noter veya konsolosluk onayina ya da apostile gerek yok.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3328/resmi-işlemler-için-kullandığınız-çeviri-translation-hizmetleri

• Merhaba , NOA2 evrağı halen elime gelmedi , form doldurarak istedim , oradada başvuru sahibi değilsiniz diyor. Bu evrak elden alınabilme imkanı varmıdır?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba , NOA2 evrağı halen elime gelmedi , form doldurarak istedim , oradada başvuru sahibi değilsiniz diyor. Bu evrak elden alınabilme imkanı varmıdır?
    Teşekkürler.

Online USCIS hesabinizda gorebiliyor musunuz?

• @crazycells göremiyorum , benim başvurum kağıt başvuru olduğundan sadece gerçekleşen adımları gösteriyor. Evrak göremiyorum. Ancak tekrar deneyeyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |