DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @drserdar Büyük konuşmak istemiyorum ama bence kesin red cevabı alırsınız,hele ki işlemlere amerikada başlatmak istiyoruz derseniz,yetkili kurumların istediği şey her vizenin uygun koşullarda kullanılması,turist vizesinin adı üstünde zaten trustik gezi amacıyla veriliyor ve sizden ülkenize geri dönmeniz isteniyor,ki zaten geri döneceğinizi göstermeniz ve ikna etmeniz gerekiyor.Bu vizeyi alamıyacağınız anlamına gelmiyor,deneyebilirsiniz.göçmenlik vizesine başvurmanızı beklemelerinin nedeni göçmenlik vizesi aşamalarına girmenizi istemeleri,örneğin güvenlik taramasına girmeniz,ki en çok önem verdikleri bu..

• @drserdar Süreç ile ilgili en önemli aşama ilk aşama olan USCİS aşaması,en çok zaman alan aşama olduğu için,bizim USCİS onaylanma sürecimiz 10 ay sürdü,çok uzun da sürebilir çok kısa da sürebilir,örneğin ben bu forumda 4 ay sonunda USCİS onayı alan gördüm,bu sizi yanıltmasın istisnai bir durum bu..
    USCİS süreci uzadığında congressman 'a E-posta yollayan arkadaşlarımız dahi olmuş,yurtdışında başvuranlarda çok yaygın bir durum çünkü süreçleri çok uzun olan öteki ülke vatandaşları var..
    Hatta biz bile OMBUDSMAN 'a başvurmayı bile düşündük araştırdık..
    Şanslıysanız süreciniz makul bir zamanda bitebilir,şanssız kişilerdenseniz oldukca uzun bir süre de bekleyebilirsiniz..

• @bulls merhaba eşim çift vatandaş hem Türk hem amerikan, ikimiz de Türkiye'de yasiyoruz burada evlendik ana konsolosluktan evlilik beyannamesi almadık , şu an noa1 aşamasında beklemedeyiz , herhangi bir sorun olur mu acaba ?

• @basaknaz benzer durumda biz beyanname almadık. sorun olmadı.

• @enrique çok teşekkür ederim, processing time tablosundan takip ediyorum ben senkronzie mi ilerliyor acaba ,nebraskada belgelerimiz şu anda 7-9 ay gösteriyor sizin nasildi

• @basaknaz Evlilik yemin beyannamesi sadece Amerikan vatandaşlarının başka ülkede evlenmesi için (nikah) gerekli bir belge,eşinizin türk vatandaşlığıda olduğu için sizin almamanız doğal..
    Dediğim gibi sadece evlilik için gerekli bir belge,Göçmenlik vizesi aşamasıyla ilgili bir durum değil ..

• @drserdar
    2.sorunuzun cevabi olarak saglik muayenesinden sonra vize basili pasaportu aldiktan yaklasik 6 ay icinde giris yapmaniz gerekiyor muayene raporu 6 ay grcerli

• @drserdar 1.sorunuzun cevabi olarak esiniz size zaten sponsor olacak ama yillik geliri size sponsor olmaya yetmiyorsa nvc nin belirttigi gelire sahip bir sponsor bulmaniz sart.Bu arada asil sponsor ve yedek sponsorda form dolduracak o asamaya yine sorulariniz olursa burdan yanitlayabiliriz.

• @drserdar 3. sorunuzun cevabi olarakda hali hazirda gocmenlik basvurunuz olacagindan dolayi B1 vize alamayabilirsiniz hatta turist vizesini vermedikleri kesin ama sizin durumunuzda ancak o gun geldiginde konsolosluk size bilgi verebilir.

• bulls, e.sh07, Turgut Yıldız arkadaşlar ve diğer arkadaşlarada sorayım bize bugün bu mail geldi. Bu mail gelen başka arkadaşlar var mı? En son DQ onayı aldık NVC den ve elçilikten mülakat tarihi bekliyorduk, bugün bu mail geldi.
    "Sayın ABD Göçmen Vize Başvuru Sahibi,

Ankara da yer alan Göçmen Vize Konsolosluk Bölümü tüm göçmen vize başvuru sahiplerinin belirlenmiş mülakatlarına katılmadan önce randevu kayıtlarını yapmalarını önerir.

Kayıt sürecini tamamlamadığınız için bu elektronik postayı almış bulunmaktasınız. Kayıt işleminizi tamamlamak için lütfen bu linke tıklayınız https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv/account. Randevu kayıt işleminizi yaparken aynı dosya numarasını kullanarak lütfen birden fazla kayıt oluşturmayınız. Vizeye dahil olacak kisiler asıl başvuru sahibi hesabına eklenmelidir.

Bu işlemi randevu tarihinizden önce tamamlamazsanız, başvuru işlem sürecinizde gecikmeler yaşanabilir.

Saygılarımızla,
    CSRA Vize Bilgi Servisi

• @bonjour merhaba, simdi siz söyleyince baktım, ayni mailden bize de gelmiş. Siz tıklayıp kayıt yaptirdiniz mi?

• Doğrudur arkadaşlar,elçilikden aynı E postayı bende aldım,şimdi kayıt yaptıracağım.
    CEAC sistemini de kontrol ettim, READY yazıyor...sanırım önce bu kaydı yapmamızı bekliyorlar..

• Bu ileti silindi!

• @bulls ceac sistemindeki ready ibaresi nerede geçiyor? Ben de baktim ama göremedim. Kayit yaptıracağım şimdi ben de.

• Bu nasıl oluyor anlamadım,kayıt yaptım ve randevu tarihim çıktı 7 ocak sabah 8.30

• bugün zaten 4 ocak ,7 ocak tarihinde nasıl randevum olur ki anlayamadım ben bu işi....kayıt yaptıran oldu mu başka?

randevu tarihimizi biz böyle mi öğreniyoruz? herkes E posta gelecek diyordu,PTT kaydı yaptırdım orada randevu tarihim yazıyordu 7 ocak ...! bugün zaten 4 ocak...

• @cnnfgm google ' NVC CHECK STATUS yazın,dosya numaranızı yazın oradan sizin dosyanızın durumu çıkıyor...siz hesap oluşturmadınız mı hala?

• @bulls ben de sizden hemen sonra yaptim kaydımı, 29 Ocak saat 08.45’e randevu geldi. Ben de cok şaşkınım ama bana verilen süre daha makul, sizinki jet hizinda olmuş, gözünüz aydın. 🙂 bence hemen sağlık randevusu alın zaman kaybetmeden. Bu arada başka bir soru; bütün maillerime baktım ama istenen belge maili yok bende? Giderken yanimizda ne götüreceğiz bende yazmıyor hicbir yerde...

• @cnnfgm aynı sorun bende de var,Elçilikden bana randevu mail'i gelmedi....evraklarla ilgili bilgi yok,randevunuza. RANDEVU e maili ile gelin diyor,öyle bir mail yok ki....!

• PTT kayıt sisteminde mi 29 0cak mı gözüküyor sizde?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |