DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@efooja hem tebrikler hem gecmis olsun. Proclamation oldukca sorunlu maalesef. konsoloslugun elinden de bir sey gelmiyor. Su an tek yapmaniz gereken esiniz adina pasaport cikartmaniz, elinizde pasaport ya da seyahat belgesi olmadan konsolosluktan vize almaniz mumkun degil. Turkiye'de vatandas olmayanlara pasaport disinda bir evrak veriliyor mu bilmiyorum, bugune kadar boyle bir sey duymadim ama isterseniz bir arastirin, belki bilmedigimiz bir belge vardir esinizin kullanabilecegi.

Eger esiniz 30 Eylul'e kadar pasaportu alamazsa -ki oyle gorunuyor-, konsoloslugun dedigi gibi F2A basvurusu yapmaniz gerekecek. F2A basvurunuzu ABD'ye girer girmez baslatin bence. Bekletmeye gerek yok. Sayin knnrn size konunun linkini vermis, o konuyu okuyup surece asina olmaya calisin, sorularinizi yine o konuda sorarsiniz.

Ayrica ABD'ye giris cikis icin su konuyu da okuyun: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bana mail henüz gelmedi ama dvlottery.state.gov'dan kontrol ettim, 3 temmuz olarak verilmiş randevum.

email'ler ilk basvuruyu yaparken verdiginiz email adresine gonderiliyor. Eger o email adresi artik kullanilir degilse email alamazsiniz, bu durumda sizin de yaptiginiz gibi dvloterry sayfasini kontrol ederek mulakat tarihinizi ogrenebilirsiniz.

• @crazycells dvlottery sayfasını kontrol etmem için bildiri emaili geldi, email adresim aktif. 2NL emaili de yakında gelecektir 1 ay var daha 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells dvlottery sayfasını kontrol etmem için bildiri emaili geldi, email adresim aktif. 2NL emaili de yakında gelecektir 1 ay var daha 🙂

yok, mulakat tarihleri emaille gonderilmiyor. Email ile sadece dvlottery sayfanizi kontrol etmeniz soyleniyor zaten, o durumda bir sikinti yok 🙂

• ucuc77 18 saat önce

selamlar,

Elimde tapunun sadece fotokopisi var. Fotokopiye e-devletten barkodlu tapu belgesini iliştirsem yeterli olur mu? Yoksa topunun yeni bir nüshasını mı çıkarmam gerekir ?

Lütfen cevap verebilen var mı?

• @crazycells merhaba. Amerikalı bir şirketten almış olduğum iş davetim var. Resmi USCIS sitesindeki pdf dokumanında "iş davetinin noter onaylı olması gerekli" gibi bir ibare yazdığını farkettim. İşveren bana sadece antetli kağıda imzalı şekilde vermişti. Bu noter onayı kritik bir nokta mıdır? Fikriniz var mı? İşverenden revize bir evrak istemeli miyim?
    Tşk,

• ⭐⭐

İki sorum var, cevaplarsanız sevinirim:

1. Bütün aile üyeleri için vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekiyor mu yoksa sadece asıl başvuran için aslı, diğerleri için fotokopisi yeterli mi?

2. Nüfus kayıt örneğinin "vukuatlı" olması gerektiği belirtilmiş. Benim vukuatlı talebiyle aldığım nüfus kayıt örneğinda "vukuatlı" yazmıyor. Yazması gerekiyor mu? Benim aldığım nüfus kayıt örneğinde "Nüfus Kayıt Örneği" yazıyor ve bir tablo içinde bütün aile üyelerinin nüfus bilgileri ayrıntılı yazıyor. Bu yeterli midir?

• @saulgoodman DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

1. Bütün aile üyeleri için vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekiyor mu yoksa sadece asıl başvuran için aslı, diğerleri için fotokopisi yeterli mi?

2. Nüfus kayıt örneğinin "vukuatlı" olması gerektiği belirtilmiş. Benim vukuatlı talebiyle aldığım nüfus kayıt örneğinda "vukuatlı" yazmıyor. Yazması gerekiyor mu? Benim aldığım nüfus kayıt örneğinde "Nüfus Kayıt Örneği" yazıyor ve bir tablo içinde bütün aile üyelerinin nüfus bilgileri ayrıntılı yazıyor. Bu yeterli midir?

-Herkes için nüfus kayıt örnekleri isteniyor aslında bu onların deyimi ile doğum sertifikası oluyor.
    -Ayrıca hepsi e-devletten alınabilir kabul görüyor. Biz çocuklar için ayrıca aldık ama ebeveynlerin fotokopisi kabul oluyur diyende var. Vukuatli diye ayrıca belirtisi yok sanırsam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucuc77 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

ucuc77 18 saat önce

selamlar,

Elimde tapunun sadece fotokopisi var. Fotokopiye e-devletten barkodlu tapu belgesini iliştirsem yeterli olur mu? Yoksa topunun yeni bir nüshasını mı çıkarmam gerekir ?

Genelde e-devletteki barkodlu belgeleri kabul ediyorlar. Deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arminas DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba. Amerikalı bir şirketten almış olduğum iş davetim var. Resmi USCIS sitesindeki pdf dokumanında "iş davetinin noter onaylı olması gerekli" gibi bir ibare yazdığını farkettim. İşveren bana sadece antetli kağıda imzalı şekilde vermişti. Bu noter onayı kritik bir nokta mıdır? Fikriniz var mı? İşverenden revize bir evrak istemeli miyim?
    Tşk,

Ankara icin noter onayli olmasina gerek yok. Sirketin imzasi, muhuru vs. varsa yeterli oluyor genelde. Neden USCIS'e baktiniz, AOS mi yapiyorsunuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

ayrica "vukuatli" olarak belirtmiyor. evlilik, bosanma, isim degisikligi gibi seyler yaziyorsa ustunde zaten "vukuatlidir" diyebilirsiniz...

Bu arada sayin @gkhanfeez 'in dedigi gibi esler alsinlar, cocuklar icin gerek yok. Aslinda kazanan kisinin almasi da yeterli , eger belgesinde diger tum aile bireyleri yaziyorsa bir daha istemiyorlar. Zaten e-devletten ckartmak kolay o nedenle sizin icin de sorun olacagini zannetmem.

• @crazycells aslında yanlış aktardım, pardon. https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf bu adresteki dokumanda bahsediyor noter onayından (5. sayfada , "İŞ" başlıklı alt kısımda).
    Bu noter onayı işi, mülakattan sonra eksik evrak sürecine sokarak süreci yavaşlatacak birşey olmaz yani, doğru anlıyorum değil mi?

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

selamlar,

yeterli nakit sunulamayan durumlarda tapunun aslınının gösterilmesi çok daha güvenli olur çünkü e-devette alım satım bedeli yazmıyor. E-Devlette tapu bedeli yazan bir bölüm varsa da ben bilmiyorum. Ayrıca gerçek tapu değerinin hesaplatılıp sunulması isteniyormuş sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arminas DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells aslında yanlış aktardım, pardon. https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf bu adresteki dokumanda bahsediyor noter onayından (5. sayfada , "İŞ" başlıklı alt kısımda).
    Bu noter onayı işi, mülakattan sonra eksik evrak sürecine sokarak süreci yavaşlatacak birşey olmaz yani, doğru anlıyorum değil mi?

ha ok, dert degil. Konsolosluk anlayisli oluyor bu belgelerde. noter onayli olmasa da kabul ederler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucuc77 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

selamlar,

yeterli nakit sunulamayan durumlarda tapunun aslınının gösterilmesi çok daha güvenli olur çünkü e-devette alım satım bedeli yazmıyor. E-Devlette tapu bedeli yazan bir bölüm varsa da ben bilmiyorum. Ayrıca gerçek tapu değerinin hesaplatılıp sunulması isteniyormuş sanırım.

evet sayin @ucuc77 aynen oyle, eger degeri yazmiyorsa baska bir belgeyle degerini gostermelisiniz. Fakat tapunun asli yerine e-devletteki barkodlu belgeyi kullanabilirsiniz.

• @crazycells süper. teşekkürler.

• Dostlar bana gelen davetiye malinde yanımda getireceğim evraklar yazılı,pasaport fotokopsi gereklimi ?ve tüm boş yapraklarıda fotokopi cekmelimiyim ?

• @engosti DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Dostlar bana gelen davetiye malinde yanımda getireceğim evraklar yazılı,pasaport fotokopsi gereklimi ?ve tüm boş yapraklarıda fotokopi cekmelimiyim ?

Pasaportun fotokopisine gerek yok.

• @gallifrey oncelikle hayirli olsun gorusmeniz. Umarim sorunsuz kolayca surecinizi tamamlarsiniz. 2 NL maili ne demek? Gorup de anlamadigim bir detay bu. Bir de, tum arkadaslara sorum, AOS durumu, AOS yapmak gibi ifadeler var. O da, Amerikadan mi gorusmeye giriyor olma durumu? Son olarak @crazycells universite diplomasini kaybetmisim anlasilan. edevletten mezun belgesi gibi bir alternatifi var mi gorusmede kabul edecekleri? Ya da universiteden mi almak gerekiyor?

• PTT kaydini yaparken “Ozel Teslimat” secenegini kullanan arkadaslar var midir ? Sorum su ki ozel teslimat secmemiz halinde ozel bir kurye firmasi ile mi calisiyorlar yoksa PTT kargo ile mi ?

Mulakat bayrama cok yakin oldugu icin pasaportu bayram tatilinden sonraya birakmadan teslim alma ihtimalleri uzerinde dusunuyordum. Tabii mulakatin sorunsuzca hallolmasini dileyerek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

203

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.5k

| | | |