Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cinnamon, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Merhaba ornek mulakat sorularini biri benimle paylasabilir mi? Amerika’da evlilik sonrasi i485 örnek mulakat sorulari. 9 saat sonra mulakatim var:(

Panik olacak birşey yok. Evliliğinizin gerçek olup olmadığını anlamak için sorular soracaklar. Nasıl tanıştınız, ne kadardır birliktesiniz, kanıtlar vs. Sorulara doğru yanıt verin, bir sıkıntı çıkmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cinnamon, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Merhaba ornek mulakat sorularini biri benimle paylasabilir mi? Amerika’da evlilik sonrasi i485 örnek mulakat sorulari. 9 saat sonra mulakatim var:(

Su iletide soru listesini bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/21958

• Merhabalar herkese! Öncelikle umarım bu prosesten geçen herkesin sonucu kısa sürede tamamlanır. Benim sorum şu ki, biz evrakları avukatımız aracılığı ile Eylül sonu gibi gönderdik ve bize Ekim’de notice letter ulaştı. Ancak hala biometric randevu bilgilendirmesi gelmedi. Okuduğum tecrübelere göre çoğu kişiye 1 ay içerisinde ulaşmış. Covid dolayısı ile gecikme doğru mu? Benim gibi hala bekleyenler var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uhnht, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar herkese! Öncelikle umarım bu prosesten geçen herkesin sonucu kısa sürede tamamlanır. Benim sorum şu ki, biz evrakları avukatımız aracılığı ile Eylül sonu gibi gönderdik ve bize Ekim’de notice letter ulaştı. Ancak hala biometric randevu bilgilendirmesi gelmedi. Okuduğum tecrübelere göre çoğu kişiye 1 ay içerisinde ulaşmış. Covid dolayısı ile gecikme doğru mu? Benim gibi hala bekleyenler var mı?

Evet, normalde 1 ay suruyordu fakat su an gecikmeler var. O nedenle durumunuzda bir problem oldugunu sanmiyorum.

• @september5 merhaba, benim muslu hukuk burosuna sordugum sorunun cevabini sizin de beklediginizi bildigim icin yazmak istedim. Orada yazacaktim ama konu basligi klitlendii. Ayrica burada konu hakkinda bilgi vermek, ayni durumla karsi karsiya gelen ya da gelebilecek olan arkadaslara da yardimci olacaktir.

Muslu hukuk burosu bana cok guzel bir fikir verdi USCIS musteri hizmetlerini aradigimda live agent ile nasil konusacagima dair. Aradiginizda operator konunun ne oldugunu sordugunda, 'Schedule an infopass' deyin, o zaman sizi hemen canli bir agent e bagliyorlar.

Bugun bana verilen bilgi su sekilde; normal kosullarda evet, interpreter in (cevirmenin) sizinle birlikte mulakata gelmesi ve bir evrak imzalamasi gerekiyor. Ancak pandemi den oturu interpreter mulakata ancak telefon ile baglanabiliyor, Ayrica interpreter in certified olmasi gerekmiyormus. 18 yasini doldurmus ve her iki dili de (ingilizce ve ceviri yapilacak dil) cok iyi derecede konusup anlayan birinin olmasi yeterliymis.

Umarim bu bilgiler ihtiyaci olan herkesin isine yarar.

• @Nur-Sönmez merhabalar..
    Tercuman konusunda bir sonuca varabildinizmi acaba, banada gelen mektupta telefonla ayarlanmasi yaziyor ama muallakta kaldim cok.Bugun defalarca ofise ulasmaya calisdim ulasamadim..
    Ayni sorunu yasiyoruz bu yuzden size sormak istedim.
    Tesekkurler..

• @Nur-Sönmez Size ne kadar tesekkur etsem azdir..Buyuk yardiminiz oldu cok celiski yasiyordum.
    Dilirim her isiniz yolunda gider.😊

• @5september5 çok teşekkür ederim. Umarım sizin de mülakatını güzel geçer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Sönmez, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@september5 merhaba, benim muslu hukuk burosuna sordugum sorunun cevabini sizin de beklediginizi bildigim icin yazmak istedim. Orada yazacaktim ama konu basligi klitlendii. Ayrica burada konu hakkinda bilgi vermek, ayni durumla karsi karsiya gelen ya da gelebilecek olan arkadaslara da yardimci olacaktir.

Muslu hukuk burosu bana cok guzel bir fikir verdi USCIS musteri hizmetlerini aradigimda live agent ile nasil konusacagima dair. Aradiginizda operator konunun ne oldugunu sordugunda, 'Schedule an infopass' deyin, o zaman sizi hemen canli bir agent e bagliyorlar.

Bugun bana verilen bilgi su sekilde; normal kosullarda evet, interpreter in (cevirmenin) sizinle birlikte mulakata gelmesi ve bir evrak imzalamasi gerekiyor. Ancak pandemi den oturu interpreter mulakata ancak telefon ile baglanabiliyor, Ayrica interpreter in certified olmasi gerekmiyormus. 18 yasini doldurmus ve her iki dili de (ingilizce ve ceviri yapilacak dil) cok iyi derecede konusup anlayan birinin olmasi yeterliymis.

Umarim bu bilgiler ihtiyaci olan herkesin isine yarar.

elinize saglik.

• @crazycells @Nur-Sönmez Merhabalar..
    Bugun gorusmem vardi.Bana gelen mektupta belirtildigi gibi tercumani telefonla baglanmak uzere hazir bulunduarak gittik. Sira bize geldiginde gorusmeyi yapacak memur bizim ayarladigimiz telefonla tercuman kabul edilmedigini,yanimizda goturmenin zaten mumkun olmadigini soyledi ve oradan kendisi telefonla turkce cevirmen bakti bugun icin yoktu.Dolayisiyla gorusme olamadi.
    Moral bozuklugundan sonrasi icin dogru duzgun bilgide alamadik.Bize yeniden randevu bildiren mektup gonderilecegi soylendi..Anlamadigim sey yeni verilecek tarihte turkce cevirmenin olacagi bir gunemi ozellikle ayarlanacak ? yoksa o gunde yine turkce cevirmen yoksa gerimi donecegiz ? Aylarcami beklicem bilemedim.1.5 yil beklemenin sonunda bunu yasamak cok kotu.
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@5september5, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells @Nur-Sönmez Merhabalar..
    Bugun gorusmem vardi.Bana gelen mektupta belirtildigi gibi tercumani telefonla baglanmak uzere hazir bulunduarak gittik. Sira bize geldiginde gorusmeyi yapacak memur bizim ayarladigimiz telefonla tercuman kabul edilmedigini,yanimizda goturmenin zaten mumkun olmadigini soyledi ve oradan kendisi telefonla turkce cevirmen bakti bugun icin yoktu.Dolayisiyla gorusme olamadi.
    Moral bozuklugundan sonrasi icin dogru duzgun bilgide alamadik.Bize yeniden randevu bildiren mektup gonderilecegi soylendi..Anlamadigim sey yeni verilecek tarihte turkce cevirmenin olacagi bir gunemi ozellikle ayarlanacak ? yoksa o gunde yine turkce cevirmen yoksa gerimi donecegiz ? Aylarcami beklicem bilemedim.1.5 yil beklemenin sonunda bunu yasamak cok kotu.
    Tesekkurler

cok gecmis olsun, maalesef bir sonraki sefer de ayni seyleri yasamaniz mumkun. Oradaki USCIS gorevlisinin inisiyatifine bagli olarak bir sonraki sefer belki sizin ayarladiginiz kisi de tercumanlik yapabilir.

• @crazycells oncelikle cevap icin tesekkurler...Acaba yeminli tercuman ile gorusmeye katilmaktami kalkti oluyorsa oyle yapardim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@5september5, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells oncelikle cevap icin tesekkurler...Acaba yeminli tercuman ile gorusmeye katilmaktami kalkti oluyorsa oyle yapardim...

gercekten bilemiyorum sayin @5september5 , normalde kabul ediyorlardi ama pandemi donemindeki uygulamalardan ben de emin degilim. Zaten simdi gittiginiz USCIS ofise tekrar gideceksiniz, bence oranin telefonuna ulasip oradaki gorevlilere sorup nasil uyguladiklarini ogrenmeye calisin. Gerekiyorsa isim alin, kimi sizin yonlendirdigini not dusun, o sekilde hazirlikli gidin bir sonraki randevuya.

• @crazycells tesekkurler

• @5september5 Cok ama cok uzuldum olanlara. :(( Nasil olur, gelen mektupda acik acik soluyor bir interpreter' i telefon ile baglanmak uzere hazir bulundurun diye. Ayrica bunu USCIS' de dogruladi telefonla aradigimda. Siz hangi eyalette katildiniz mulakata?

• @5september5 ayrica asagidaki linki inceleyin lutfen. Gerci bu multeciler icin yazilmis ama, bizim icin de ayni kurallarin gecerli olacagini dusunuyorum. Ben yarin ya da Pazartesi USCIS i arayip field office tarafindan aranmayi talep edecegim interpreter hakkinda gorusmek icin.

• @Uhnht merak etme benim de yaklaşık 5 ay oldu daha gelmedi. Hatta sağlık evrağanızı tamamlayın belgesi geldi ama hala parmak izi randevusu yok. Bekleyeceğiz mecbur.

• Merhaba,
    Formlar için gerekli fotoğrafların ebatı nedir acaba? Bilen arkadaşların yanıtlamasını rica ediyorum.
    Ayrıca Türkiye’deki boşanma belgelerinin İngilizceye çevrilmesi gerekiyor mu?
    Bir de aşılar Amerika’da mı yapılacak. Çocuklukta yapılan aşılarımız var ama aşı kartımız yok
    Bu üç sorumu yanıtlayacak arkadaşlarıma teşekkür ediyorum

• @mümine formlar için gerekli fotograf boyutu 5×5 ve evet bosanma belgesinin İngilizce'ye çevrilmesi gerekiyor. Benim çocuklukta vurulduğum aşıları kartim olmadığı için kabul edilmedi ve vurulmasi gerekenler tekrar vuruldu.

• @Nur-Sönmez newyork eyaleti...Siz hangisindesiniz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |