Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@pusat Case number ve ds 260 içinde söyledi:

@sharm Hepinizin cevapları için çok teşekkür ederim . Ama biz ki z arkadaşımla 2 ay sonra evelip gitmeyi düşünüyoruz ds260 a 2 ay sonra başvurmayı düşünüyoruz. Sizce bir sıkıntı çıkar mı? Yada 2 ay sonra ds260 başvurmak için bildirim yapmamıza gerek var mı acaba ?

Sorun olmaz, evlilik konusunda ayrintili bilgi icin su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• @crazycells uyarınca için teşekkürler 🙂

• @crazycells benim basvuru formum hazır göndermek için sabırsızlanıyorum fakat pasaportumun süresini uzatıp veya pasaportumu değiştirip mi basvuru formumu göndersem formu bekletsem mi diyorum ama şu an bu formu göndermediğim her gün üzerimdeki yük artıyormuş gibi hissediyorum bu yüzden basvuruyu gönderip değiştirme işlerini daha sonra yapasım var.Ne önerirsiniz?

• Merhaba,
    Ben de 2019 talihlilerindenim, foruma yeni üye oldum, bilgi ve tecrübe paylaşımları için çok teşekkürler.

merak ettiğim şey ise, yaklaşık 2 ay önce ABD vize başvurusunda red verdiler, yakın zamanda vize için red almış biri olarak GC mülakatında veya sürecinde bu vizenin red olma durumu sorun çıkartır mı? hatırladığım kadarı ile DS 260 içerisinde de "daha önce ABD vize başvurusundan red aldın mı " diye bir soru var, vize reddi ile GC sürecinin ilişkisi var mı, bilgisi veya tecrübesi olan arkadaş paylaşa bilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basak DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells benim basvuru formum hazır göndermek için sabırsızlanıyorum fakat pasaportumun süresini uzatıp veya pasaportumu değiştirip mi basvuru formumu göndersem formu bekletsem mi diyorum ama şu an bu formu göndermediğim her gün üzerimdeki yük artıyormuş gibi hissediyorum bu yüzden basvuruyu gönderip değiştirme işlerini daha sonra yapasım var.Ne önerirsiniz?

bosuna isinizi zorlastirmayin 🙂 eger onumuzdeki birkac ay icinde yeni pasaport aliyorsaniz pasaport bilgisini forma ekledkten sonra gonderebilirsiniz. Eger pasaportu cok daha sonra mulakat oncesi almayi planliyorsaniz o durumda su an DS260 formunu gonderin. Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra konsoloslugu degisiklikten haber edersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    Ben de 2019 talihlilerindenim, foruma yeni üye oldum, bilgi ve tecrübe paylaşımları için çok teşekkürler.

merak ettiğim şey ise, yaklaşık 2 ay önce ABD vize başvurusunda red verdiler, yakın zamanda vize için red almış biri olarak GC mülakatında veya sürecinde bu vizenin red olma durumu sorun çıkartır mı? hatırladığım kadarı ile DS 260 içerisinde de "daha önce ABD vize başvurusundan red aldın mı " diye bir soru var, vize reddi ile GC sürecinin ilişkisi var mı, bilgisi veya tecrübesi olan arkadaş paylaşa bilir mi?

gocmen vize sureciyle gocmen olmayan vize surecleri birbirinden cok farkli isliyor. Daha once bir vize reddinizin olmasi bu mulakatta sorun cikarmaz, hatta konusu bile acilmaz. Size verdikleri vize reddi aciklamasi nedir? 214(b) mi?

• @crazycells pasaportumu ne zaman alacağım farketmez basvuru öncesinde kullanmayacağım cunku ama sıra numaram ilerilerde baya o yüzden formu erken doldurmak istemiştim..

• @crazycells hiçbir açıklama bile yapmadılar, iş ile ilgili idi hatta şirketim gönderiyordu, ancak vize görüşememde 2 defa GC başvurumu sordu, neden GC başvruduğumu? başta da söylediğim gibi herhangi bir açıklama yapmadı red verirken.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basak DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells pasaportumu ne zaman alacağım farketmez basvuru öncesinde kullanmayacağım cunku ama sıra numaram ilerilerde baya o yüzden formu erken doldurmak istemiştim..

o zaman erkenden almanizi gerektiren bir durum yok. Diger durumlar icin yukaridaki cevabim hala gecerli 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hiçbir açıklama bile yapmadılar, iş ile ilgili idi hatta şirketim gönderiyordu, ancak vize görüşememde 2 defa GC başvurumu sordu, neden GC başvruduğumu? başta da söylediğim gibi herhangi bir açıklama yapmadı red verirken.

size verilen red kagidini bulabilirseniz orada yaziyor olmali. Eger GC'yi sorduysa 214 b'dir... Ama GC'ye basvurdugunuz icin GC basvurunuz red edilmez 🙂

• @crazycells 🙂 teşekkürler.

• Ben universite icin 9 ay baska bir yerde 10 ay baska bir yerde kalmistim bunlari yazmalimiyim ds 260 formuna

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mansfield1 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ben universite icin 9 ay baska bir yerde 10 ay baska bir yerde kalmistim bunlari yazmalimiyim ds 260 formuna

evet, eger adresleri hatirliyorsaniz yazmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells yazarken karakterleri dogru yazdim ama hata veriyor su karakterleri kunlanil diyo ben zaten o karakterleri kunlanmistim neden acaba bu hata

• Merhabalar. Bende yeşil kart 2019 talihlilerin denim. Benim sorum şuanda nişanlıyım DS 260 formunu hemen dolduröalımıyım yoksa nikahı kıyıp mı doldurmalıyım.
    Eğer bekar olarak doldurursam eşim için süreç daha da uzar mı?
    DS 260 formunu doldurma süresi sizce hangi tarih aralığında olmalıdır?
    NUMARAM 2019 17XXX . Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yazarken karakterleri dogru yazdim ama hata veriyor su karakterleri kunlanil diyo ben zaten o karakterleri kunlanmistim neden acaba bu hata

ne yazdiginizi bilmedigimden hatanin nerede oldugunu soyleyemem, ama en cok yapilan hata i I hatasi. caps lock acik bir sekilde yazarsaniz belki duzelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstfylmz32 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar. Bende yeşil kart 2019 talihlilerin denim. Benim sorum şuanda nişanlıyım DS 260 formunu hemen dolduröalımıyım yoksa nikahı kıyıp mı doldurmalıyım.
    Eğer bekar olarak doldurursam eşim için süreç daha da uzar mı?
    DS 260 formunu doldurma süresi sizce hangi tarih aralığında olmalıdır?
    NUMARAM 2019 17XXX . Teşekkürler

Ne zaman resmen evlenmeyi dusunuyorsunuz? Eger yakin bir zamandaysa DS260'i bekletebilirsiniz, eger henuz tarih belli degilse siz DS260'i doldurup gonderebilirsiniz. Daha sonra evlenip, mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra DS260'inizi guncelleyebilirsiniz. 2019 yili gelmeden DS260'i gondermis olmanizi tavsiye ederim. Eger mulakat tarihinden once evlenirseniz beraber mulakata girersiniz.

Su konuya da goz atmanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• Green carda basvururken mailing adress kismina o an yasamadigim adresi yazdim baska bi adres yani ds 260 i oldururken o tarihlerde yasadigim adresi dogru yazicam o tarihlerde ds260 daki adrsle green card daki basvurdugum adres çakışmıycak sorun olur mu?

• @Basak cevap verilmiş fakat ben ekstra olarak başkasının işine yarar diye yazma ihtiyacı hissettim. Hem yeşil hemde bordo pasaport aynı anda kullanılabilir ve yasal. Türkiye de çoğu insan bilmiyor bunu fakat geçerli bir sebebin(hali hazırda kullandığın pasaport konsoloslukta olur ve senin yurtdışına çıkman gerekir mesela) olursa sadece il emniyet müdürlüklerinden(ilçe emniyetler olmuyor ben Üsküdar da denediğimde adam kardeşim dalgamı geçiyorsun yia bana memurluğumu yaktıracaksın git işine demişti yani haberi bile yoktu olaydan) dilekçe karşılığı ikinci pasaport başvurusu yapılabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Green carda basvururken mailing adress kismina o an yasamadigim adresi yazdim baska bi adres yani ds 260 i oldururken o tarihlerde yasadigim adresi dogru yazicam o tarihlerde ds260 daki adrsle green card daki basvurdugum adres çakışmıycak sorun olur mu?

sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |