Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells yok adres icin demedim ben green card basvurusuna basvururken Highest level of education you have achieved, as of today? sorusuna ? Uni okumama ragmen lise diye isaretledim onu neden boyle yazdin diye sorarlarmi yanlis yazmisim dersem sikinti olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mansfield1 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells yok adres icin demedim ben green card basvurusuna basvururken Highest level of education you have achieved, as of today? sorusuna ? Uni okumama ragmen lise diye isaretledim onu neden boyle yazdin diye sorarlarmi yanlis yazmisim dersem sikinti olur mu

ha yok yok, hic problem olmaz. Bunun konusu bile gecmez. Mulakatta calistiginiz yerden sorarlar 🙂 merak etmeyin.

• @crazycells son 9 yılın DV Dosya numarası takibi tablosunda 2018 çok farklı görünüyor. Nedeni ne olabilir? 2019 da benzer mi olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orlandohan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells son 9 yılın DV Dosya numarası takibi tablosunda 2018 çok farklı görünüyor. Nedeni ne olabilir? 2019 da benzer mi olur?

Eskiden gonderilen formlar sisteme yavas isleniyordu, simdi hizli bir sekilde isleniyor. DV2018'de mulakat tarihini belirlemede tek etken dosya numarasi oldu, buyuk ihtimal ayni sistem DV2019'da da devam edecektir. Gidip gitmeyecegi belli olmayan ve ayagini suruye suruye formu doldurup gec gondermis dusuk dosya numarali kisiler, cok istekli olup hizli bir sekilde formu doldurup gondermis olan yuksek dosya numarali kisilerden daha once cagriliyorlar. Ayrintilar icin su konuya bakabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/401/sayılar-ile-dv-2018

• selamlar, DS260 FORM doldurulma videosunun son kısmında pasaport noyu yazın diyor pasaport sahibi olmadan DS260 formu dolduramayız mı

• Merhaba ds260 formunu paylaşımınızı izleyerek doldurdum fakat iki kısım için fikrim yok.1.si üniversite 3.sınıf öğrencisiyim aynı zamanda parttime mağazada çalışıyorum.Mezun olmadığım için eğitim kısmıma sadece lise bilgilerimi girdim, iş bilgilerim olarak da şu anki çalıştığım mağazayı girdim.Üniversite bilgilerimi girmeli miyim?Eğer girmeliysem bunu başka secenek ekle deyip iş bilgileri bölümüne mi ,yoksa eğitim bölümüne mi girmeliyim?2.si ise yeşil pasaportum var fakat süresi dolmak üzere onun bilgilerini girdim vize görüşmesi gelene kadar süreyi uzatırım diyorum fakat yarı zamanlı sigortamdan dolayı yeşil pasaportumu bordoya cevirmem gerekir mi?Yardımcı olursanız cok sevinirim.Teşekkür ederimm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@biber DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

selamlar, DS260 FORM doldurulma videosunun son kısmında pasaport noyu yazın diyor pasaport sahibi olmadan DS260 formu dolduramayız mı

doldurabilirsiniz, video'da anlatiyor olmasi lazim; other travel documents'i isaretleyin. Eger buna ragmen pasaport number sorulursa NONE , N/A ya da 0 yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basak DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ds260 formunu paylaşımınızı izleyerek doldurdum fakat iki kısım için fikrim yok.1.si üniversite 3.sınıf öğrencisiyim aynı zamanda parttime mağazada çalışıyorum.Mezun olmadığım için eğitim kısmıma sadece lise bilgilerimi girdim, iş bilgilerim olarak da şu anki çalıştığım mağazayı girdim.Üniversite bilgilerimi girmeli miyim?Eğer girmeliysem bunu başka secenek ekle deyip iş bilgileri bölümüne mi ,yoksa eğitim bölümüne mi girmeliyim?2.si ise yeşil pasaportum var fakat süresi dolmak üzere onun bilgilerini girdim vize görüşmesi gelene kadar süreyi uzatırım diyorum fakat yarı zamanlı sigortamdan dolayı yeşil pasaportumu bordoya cevirmem gerekir mi?Yardımcı olursanız cok sevinirim.Teşekkür ederimm

Verdiginiz bilgiler tam olsun diye yazmanizi tavsiye ederim. Zaten is tecrubeleri ve egitim kismi ayni yerde. Siz universiteyi egitim kismina yazin.

Sanirim yesil pasaportu belli bir yasa kadar yenileyebiliyorsunuz, yesil pasaport sahibi arkadaslar bilgi verirse daha iyi olur.

• @crazycells çok teşekkürler 🙂

• @basak Merhaba, ebeveynlerden gelen yeşil pasaportu da kullanabilirsiniz, ama mülakat günü 8 ay daha süresinin kalmış olması gerekiyor. DS 260'ı submit etmeden yeni pasaport alsanız daha pürüzsüz bir süreç devam ederdi. Ama şimdi iki seçenek var önünüzde DS260'ı açtırabilirsiniz ve yeni pasaport bilgilerini girip güncellersiniz. Veya konsolosluk görüşmesinde iki pasaportu da götürüp orada bir güncelleme yaparsınız. Bu son seçenek için güncel tecrübeler ne yönde bilmiyorum. Ama CN'ye göre ve vakit olduğunu düşünürsek pasaport bilgisini DS260'dan güncellemek de olası.
    Yeşil Pasaport (sehven GC yazmıştım düzelttim) bazı vizesiz ülkeler dışında US, GB gibi ülkelere bir artı sağlamıyor. Bana sorarsanız 10 yıllık turistik pasaport alın bitsin gitsin. Biz böyle yaptık. Yeşil pasaport ücretsiz ama süresi 5 yıl ile sınırlı. Ve gereksiz bir ayrı işlem hissi oluşturuyor -şahsen bende-.

• Ben ds260 'yı doldurduktan sonra pasaportumu değiştirdim. Bilgileri güncellemek için ds260 'ın açılmasını istemedim mulakat tarihim belli olunca mail attım ankara konsolosluğuna onlarda ''siz bize bilgileri mail atın biz değiştiririz'' dediler ve bende gelen maili cevaplayarak bilgileri güncelledim tekrar ds260 ile uğraşmıyorsunuz yani

• @gkhanfeez eski pasaportunu atma görüşmede lazım oluur.

• Merhaba, ds260 forumunu doldururken işe başlangıç tarihini 2 gün farkla yanlış girmişim. Gönderdikten sonra farkettim. Bu problem olur mu Kentuckyle iletişime geçmeli miyim? Bu arada üniversite mezunuyum. Çok teşekkür ederim.

• @harun-dv2019 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ds260 forumunu doldururken işe başlangıç tarihini 2 gün farkla yanlış girmişim. Gönderdikten sonra farkettim. Bu problem olur mu Kentuckyle iletişime geçmeli miyim? Bu arada üniversite mezunuyum. Çok teşekkür ederim.

çok şey olur, açar bakarlar bu adam yalan beyanda bulunmuş direk iptal.kardeşim şaka diyorum.böyle basit seylerden elenemzsin korkma. üniversite mezunusun zaten bişey olmaz.kentucky ile ilitişime gerek yok.

• @crazycells teşekkür ederimm @caglaror sıra numaram gelirse tabi 🙂 çok teşekkürler:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Basak Hanim, ben de sayin @caglaror 'a katiliyorum. bir ya da iki yillik pasaport alsaniz bile uzun bir sure ABD icinde kalmayacaksaniz pasaporta yurtdisi seyahatlarinizde ihtiyaciniz olacak. Biliyorsunuz ki ABD'de TC konsoloslugu pasaport basamaz, ancak Turkiye'de basilir ve size gonderilir, yani Turkiye'den aldiginiz kadar hizli pasaport cikarttirmak mumkun degil, ayrica bulundugunuz bolgede bir TC konsoloslugu yoksa size en yakin olana gitmek zorunda kalirsiniz. Benim de tavsiyem mumkunse 10 yillik pasaport alip islemleri onunla halletmeniz, en azindan ABD vatandasi olana kadar bir daha pasaport islemleriyle ugrasmak durumunda kalmazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harun-dv2019 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ds260 forumunu doldururken işe başlangıç tarihini 2 gün farkla yanlış girmişim. Gönderdikten sonra farkettim. Bu problem olur mu Kentuckyle iletişime geçmeli miyim? Bu arada üniversite mezunuyum. Çok teşekkür ederim.

hicbir sorun olmaz, eger baska yanlislar varsa mulakattan once ds260 formunuzu actirip duzeltirsiniz ama baskalari yoksa sadece bu bilgi icin bir sey yapmaniza gerek yok.
    siz sayin @badman 'e bakmayin, onun cani sikildi herhalde 🙂

• @pusat DV2019 Dedikodu Grubu içinde söyledi:

Merhabalar 2019 Green card çıkan herkese hayırlı olsun . Ben bir sorum olacak . Ben green card hem kendi adıma hemde kız arkadaşım adına başvuru yaptık. 2019 Green card kız arkadaşıma çıktı .Kız arkadaşımın ailesi illa tutturdu kpss sınavına girmeden evlilik olmaz diyorlar . Kpss ye 57 gun var 57 gün sonra hemen resmi nikâhı kapsak ve ds260 formunu doldursak geç mı olur ? Nikahi yaptigimiz gun Ds260 formunu dolsurabilir miyiz ?Ds260 formunu doldurmak için herhangi başlangış ve son tarihi nedir acaba ? Ek olarak ds260 formunu doldururken isteyecekleri adress için amerikada hıc tanıdığı olmayan birisi için ne önerirsiniz? Teşekkürler .

Bu konuyu ilk sayfasindan itibaren incelerseniz sorulariniza yanit bulacaginizi dusunuyorum.

Su iletiyi de lutfen gozden gecirin : https://yesilkartforum.com/forum/post/16082

Sorulariniza daha detayli ve dogru yanitlar alabilmeniz icin DV-2019 ibaresini ve case number'inizi imzanizda paylasmanizi oneriyorum (binler basamagindan sonrasina xxx koyun, orn. case number 12.345 -->12XXX)

• 65×× civarı case number

• @pusat

@sharm DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@pusat DV2019 Dedikodu Grubu içinde söyledi:

Merhabalar 2019 Green card çıkan herkese hayırlı olsun . Ben bir sorum olacak . Ben green card hem kendi adıma hemde kız arkadaşım adına başvuru yaptık. 2019 Green card kız arkadaşıma çıktı .Kız arkadaşımın ailesi illa tutturdu kpss sınavına girmeden evlilik olmaz diyorlar . Kpss ye 57 gun var 57 gün sonra hemen resmi nikâhı kapsak ve ds260 formunu doldursak geç mı olur ? Nikahi yaptigimiz gun Ds260 formunu dolsurabilir miyiz ?Ds260 formunu doldurmak için herhangi başlangış ve son tarihi nedir acaba ? Ek olarak ds260 formunu doldururken isteyecekleri adress için amerikada hıc tanıdığı olmayan birisi için ne önerirsiniz? Teşekkürler .

Bu konuyu ilk sayfasindan itibaren incelerseniz sorulariniza yanit bulacaginizi dusunuyorum.

Su iletiyi de lutfen gozden gecirin : https://yesilkartforum.com/forum/post/16082

Sorulariniza daha detayli ve dogru yanitlar alabilmeniz icin DV-2019 ibaresini ve case number'inizi imzanizda paylasmanizi oneriyorum (binler basamagindan sonrasina xxx koyun, orn. case number 12.345 -->12XXX)

Tekrar hayirli olsun, dosya numaraniz oldukca iyi.

65xx (altibinbesyuzler) kucuk case number, eger oncesinde DS260 formunuzu eksiksiz submit ederseniz, muhtemelen Kasim-Aralik 2018 aylarindan birinde current olursunuz/mulakat randevunuz verilir. DV-2018 oldukca farkli bir case number tablosu olusturdu, bu nedenle "current" olacaginiz ay icin yakin bir tahmin yapmak oldukca guc. Kendi case number/dosya numarasi “current” olma tarihinizi tahmin etmek icin su tabloyu inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/bulten/

DV2019 sureci, Eylul 2019 ayinda sona erecek. Teoride DS260 formunu DV2019 sona ermeden dilediginiz tarihte submit edebilirsiniz ancak son birkac aya birakmanizi tavsiye etmem zira son aylarda verilecek vize numarasi kalacaginin garantisi olmayabilir veya belgeler,saglik raporu vs konusunda cikabilecek bir gecikme, sure yetmediginden hak kaybina neden olabilir.

Unutmamaniz gereken onemli nokta; mulakata cagrilmaniz icin DS-260 formunuzun submit edilmis/islenmis olmasi VE case numaranizin vize bulteninde current olmasi gerekiyor.
    Dolayisiyla, mulakatinizi biraz geciktirmek isterseniz, DS-260 formunuzu evlendikten sonra ve esinizin degisen soyadiyla alinmis yeni pasaportuyla submit edersiniz. Siz DS-260 formunuzu submit etmeden (case numaraniz vize bulteninde current olsa dahi)mulakat tarihi verilmeyecektir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |