Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @efooja teşekkürler 🙂

• @fbazer DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

bu arada herkese merhabalar. nihayet foruma donebildim. eskilerin dedigi tamamen dogruymus. abd ye girdikten sonra duzeni oturtup normal yasama donmek bi hayli zaman aliyor. bundan sonra daha sik giris yapabilecegim foruma.

hocam hoşgeldiniz inş tecrübelerinizi bize aktarırsınız 6 ay oldu neredeyse herhalde gideli 🙂 neler yapabildiniz iş güç, ehliyet, ssn ve ev gibi seyleri nasıl hallettniz tecrübelri süper aydınlatır bizi

• basimdan gecenleri ozetle kronolojik olarak hatirladigim kadariyla yazmaya calisayim.
    -10 aralik 2017 ilk giris. (tek basima giris yaptim. esim ve cocugumuz daha sonra subat ayinda ilk girislerini yaptilar)
    -20 aralik SSN geldi
    -16 ocakta ehliyet aldim. (tercuman bekledigim icin biraz gec kaldim ehliyet konusunda. sonra tercuman olmadan kendim denedim ve sinavi gectim.)
    -18 ocak chase banktan hesap actim. (arkadasimin israri nedeniyle chase banktan hesap acabilmek icin ehliyeti almayi bekledim. cunku chase bank 2 tane gecerli kimlik istedi hesap acilisi icin.)
    -20 ocak lyft soforlugu yapmaya basladim. halen tek is olarak devam ediyorum. (uber birkac kez gorusmeme ragmen 1 yildan az abd ehliyeti gecmisini kabul etmedi. lyft tr ehliyetimi kabul ederek basvurumu onaylayip accountumu hemen acti)
    -10 subat green card adresime ulasti. (odemeyi giris yapmadan once yapmistim.)
    -15 mart chase banka mobil uygulama uzerinden kredi karti basvurusu yaptim ve onaylandi. 1500 dolar limitli normal kredi karti gonderdiler. (lyft gelirlerimin chase hesabima yatmasinin ve surekli aktif hesap hareketleri olmasinin etkili oldugunu dusunuyorum. zira hesabimda acilistan beri yuklu miktar para hic kalmadi.)
    -30 mart yakinimdaki bir toyota bayisinden dusuk pesinatla krediyle arac satin alabildim. (kredi skorum henuz olusmadigi icin yuksek faiz oldu tabi )
    -1 nisan nihayet ev kiraladim.

araba alana kadar ve ev kiralayana kadar burada yasayan bir cocukluk arkadasimin evinde kalarak ve onun arabasini kullanarak idare ettim.

gozlemlerim ve tecrube ettiklerimden yola cikarak sunu soyleyebilirim, ilk geliste ciddi miktarda birikimle gelmek cok buyuk avantaj burada. acikcasi arkadasim olmasaydi ben cok buyuk sikintilar yasayabilirdim. geldikten sonra anladim ki mulakatta gormek istediklerini dusundugumuz rakamlar gercekten green cardla buraya yerlesmek isteyenler icin gerekli olan miktarlar. tabi california ya da new york kadar olmasa da miami nin biraz pahali olmasinin da bunda etkisi var.

• Sayın @FBazer miamide olduğunuzu bilmiyordum.Bende miamiye gideceğim inşallah. lyft hakkında bilgi verebilir misiniz? geliri yeterli oluyor mu,haftalık kaç saat çalışıyorsunuz gibi ?birde miami hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim

• @fbazer DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

basimdan gecenleri ozetle kronolojik olarak hatirladigim kadariyla yazmaya calisayim.
    -10 aralik 2017 ilk giris. (tek basima giris yaptim. esim ve cocugumuz daha sonra subat ayinda ilk girislerini yaptilar)
    -20 aralik SSN geldi
    -16 ocakta ehliyet aldim. (tercuman bekledigim icin biraz gec kaldim ehliyet konusunda. sonra tercuman olmadan kendim denedim ve sinavi gectim.)
    -18 ocak chase banktan hesap actim. (arkadasimin israri nedeniyle chase banktan hesap acabilmek icin ehliyeti almayi bekledim. cunku chase bank 2 tane gecerli kimlik istedi hesap acilisi icin.)
    -20 ocak lyft soforlugu yapmaya basladim. halen tek is olarak devam ediyorum. (uber birkac kez gorusmeme ragmen 1 yildan az abd ehliyeti gecmisini kabul etmedi. lyft tr ehliyetimi kabul ederek basvurumu onaylayip accountumu hemen acti)
    -10 subat green card adresime ulasti. (odemeyi giris yapmadan once yapmistim.)
    -15 mart chase banka mobil uygulama uzerinden kredi karti basvurusu yaptim ve onaylandi. 1500 dolar limitli normal kredi karti gonderdiler. (lyft gelirlerimin chase hesabima yatmasinin ve surekli aktif hesap hareketleri olmasinin etkili oldugunu dusunuyorum. zira hesabimda acilistan beri yuklu miktar para hic kalmadi.)
    -30 mart yakinimdaki bir toyota bayisinden dusuk pesinatla krediyle arac satin alabildim. (kredi skorum henuz olusmadigi icin yuksek faiz oldu tabi )
    -1 nisan nihayet ev kiraladim.

araba alana kadar ve ev kiralayana kadar burada yasayan bir cocukluk arkadasimin evinde kalarak ve onun arabasini kullanarak idare ettim.

gozlemlerim ve tecrube ettiklerimden yola cikarak sunu soyleyebilirim, ilk geliste ciddi miktarda birikimle gelmek cok buyuk avantaj burada. acikcasi arkadasim olmasaydi ben cok buyuk sikintilar yasayabilirdim. geldikten sonra anladim ki mulakatta gormek istediklerini dusundugumuz rakamlar gercekten green cardla buraya yerlesmek isteyenler icin gerekli olan miktarlar. tabi california ya da new york kadar olmasa da miami nin biraz pahali olmasinin da bunda etkisi var.

Çok sevindim mutluluklar. Bu arada sadece lfyt yetiyor mu acaba.

• @evren merhaba amerika da L1 vizesiyle 2016 ekimde yasamaya basladik , ayni sekilde babamin vefati sebebiyle annem ile beraber yasiyorduk. Anneme turist vizesine basvurduk ilk basvurusunda red aldi , 1 hafta sonraki basvurusunda 10 senelik aldi. 2016 da bizimle beraber geldi , 6 ay kalip dondu... 1 ay sonra tekrar geldi 11 ay kalip dondu(amerika’da uzatma istedik) , simdi yeniden Turkiye de haziranda tekrar gelmesini bekliyoruz....bu gelisinde 6 ayin sonuna dogru Kanada seyahati ile bir 6 ay daha uzatmayi planliyoruz. Eger ucak korkusu yok ise annenizin beraber yasamaya devam edebilirsiniz soylemeye calistigim. Tabi herkesin durumu farkli olabilir hakkimizda en hayirlisi 🙂

Annem hic ingilizce bilmiyor bu arada , tek basina cok sIkIliyor evde ama digiturk sayesinde biraz rahatladi, evde mevcut olan kanallari izleyebiliyor.

• @fbazer yeni hayatınızda başarılar dilerim. ayrıntılı paylaşım yapmışsınız. Kendi adıma teşekkür ederim. Bu paylaşımlar yeşilkartforum.com. sitesinin amacına ulaştığını gelecekte de var olacağını göstermektedir. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @fbazer , bundan sonraki surecte bol sanslar!

Eger mumkunse yazdiklarinizi su konuya tasiyarak, yasam tecrubenize suradan devam edebilir misiniz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/90/amerika-da-green-cardla-yaşayanların-tecrübeleri/

Yazdiklarinizi daha sonra ihtiyac duyacaklarin bu konuda bulmalari cok zor 🙂

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Eger mumkunse yazdiklarinizi su konuya tasiyarak, yasam tecrubenize suradan devam edebilir misiniz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/90/amerika-da-green-cardla-yaşayanların-tecrübeleri/

sorarken aklıma geldi şimdi @crazycells konuyu buraya taşıyalım der diye 🙂

• Sevgili @fbazer her şeyin yolunda olmasına çok sevindim. Ben de 4 Haziran'daki görüşme sonrası GC alırsam Ağustos başında gelmeyi düşünüyorum. Kısmetse orada görüşürüz.

• @fbazer merhaba. Süreciniz çok hızlı ilerlemiş. İnşallah bize de nasip olur. Ben de daha önce yurtdışında değişik yerlerde bulundum. Oralardan bakarken hiç iç açıcı değildi. Eminim şimdi daha beterdir. Son bir yıldır, buradan kurtulmanın derdindeyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

sorarken aklıma geldi şimdi @crazycells konuyu buraya taşıyalım der diye 🙂

sayin @gkhanfeez ,

sayin @FBazer in ABD'ye gittikten sonra ne yapmak istedigini merak eden biri bu konuya tiklayip bilgi arar 🙂
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/90/amerika-da-green-cardla-yaşayanların-tecrübeleri

sonradan giren arkadaslar dusunemez ki, sayin FBazer deneyimlerini baska konuya aktarmistir 🙂

Siz o konuda konusmaya baslayin, ben konunun ilk sayfalarini alintilar seklinde duzenleyecegim bir ara, guncel forum kullanicilarinin deneyimlerine daha rahat ulasilir olacak.

• @elo Merhaba Elo, ben de arkadaslarimin orda olmasi sebebiyle cok fazla california ya gelip gidiyorum. en son gittigimde de 6 ay kaldim. Anneniz oradayken, uzatmayi nasil yaptiniz? Ve gecerli bir gerekce gostermek gerekir mi acaba? Gelip giderken, orada sizle kalabilcegine dair bir davet mektubu vs bulundurdu mu her seferinde? Bende sormadilar ama sorarlarsa elimde bir sonraki sefere bir kanit olsun mu ne dersiniz?

• @elo Ya bir de gecenlerde bu forumda biri yazmisti. tursit vizenizle yilda sadce 6 ay kalabilirsiniz diye. Ama anladigim kadariyla boyle bir seyle karsilasmadiniz siz. 6 aydan fazla da kaldi anneniz bir yil icerisinde degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @jade annem eylul 2016 - mayis 2017 ve haziran 2017 -mayis 2018 tarihleri arasinda bizimle kaldi . Girerken sorgulayabiliyorlarmis neden bu kadar siklikla gelip uzun kaldigini, daha basimiza gelmedi , umarim gelmez....o sirada memurun insanligina kaliyoruz mecburen durumu anlattiktan sonra....I539 formunda dilekce onemli uzatma asamalarinda gercekten turistik amacli kalinacagini ve calisilmayacagini kanitlamak gerekiyor. Sanirim bunu baska baslik altinda konusmak gerekiyor.

• Selam arkadaşlar Sn @crazycells in yukarıda belirttiği şu topikte https://yesilkartforum.com/forum/topic/247/change-of-status-i-539-gocmen-olmayan-vizeyi-uzatma-ya-da-degistirme belki bir fikir verir ne olduğu konusunda fayda sağlar diye Abd ye girişte yaşadığım Bir 3 saatlik sorgu serüvenimi paylaşmak istedim.Sizin yukarıda bahsettiğiniz konuyla benzerlik vardır diye düşündüm bilginiz olsun

• selam arkadaşlar temmuz ayı için randevusu olan var mı acaba,24.05 tarihli ceac verilerini incelerken temmuz ayı için Ankarada hiç randevu göremedim (20300-21900 case arası),acaba ben mi birşey kaçırıyorum?

• @illusion henüz belli olmadı benim de. Nisandan beri iki posta halinde açıklanıyormuş, bu ayın sonuna doğru veya Haziran başında belli olur büyük ihtimal.

• @illusion 2. postayi bekleyiniz. nisan 2018 den sonra mulakat randevu mailleri bir onceki ayin ilk haftalarinda 2 parca halinde gonderiliyordu. temmuz icin mailleri bu sefer 2 hafta kadar one cektiler. muhtemelen bu aralar 2. posta da gonderilir. turkiye genelde 2. postada oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |