Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba 19.09 Cumartesi sağlık raporu için randevum, 21.09 Pazartesi 11:30 vize görüşmem vardı.

Sağlık raporundan bahsetmiyorum çünkü süreç herkeste aynı sadece doktorun sorduğu bir kaç soru oldu onları yazmak isterim;

Nereye gideceksin ?
    Ne iş yapıyorsun ?
    Alkollü Araç kullandınmı ?
    Hiç Ameliyat oldunmu ? Yara izin varmı ?
    Kronik rahatsızlık şeker tansiyon vb. varmı ?
    1 yıl kendini geçindirecek paran varmı ve bunu belgeledinmi ?

Sonrası malum aşı yaptı 2 tane, bu konuşurken farkında olmadığım anda gerçekleşti. İğnenin girdiğini bile hissetmedim.

21.09 Ptesi 11 de konsolosluk önündeydim, tek eksik evrak sağlık raporumuzdu.

Tam saatinde içeriye alındım. İçeriye girerken covid 19 ile ilgili bir form doldurdum. Sonrasında bir görevli numara verdi ve beklemeye başladım. 15 dk sonra numaramız yandı ve türk bir bayan evraklarımızı sordu, bende talep edilenler;

-Sağlık raporu (olmadığını ama bugün çıkacağını ve gün içinde elden getirebileceğimi söyledim. Memur mülakat esnasında bunu dile getirin dedi.

• Adli sicil kaydı
      -nüfus kayıt örneği
    • diploma aslı ve 1 fotokopi
    • banka dökümü aslı (350K TL)
    • evlilik cüzdanı aslı ve iki fotokopi

Bu kadar dedi ve para ödemem için beklememi söyledi. 5 dk kadar bekledikten sonra vize ücretlerinide nakit olarak ödedim,
    Yine 5 dk sonra mülakatım başladı çok tatlı bir adamdı esprili aynı zamanda
    Mülakatım İngilizce oldu
    Yeminden ve parmak izinden sonra
    Nereye gideceksin ?
    eşinle birlikte ne iş yapıyorsunuz ve kaç yıldır bu meslektesiniz ?
    Başkada soru sormadı vizenizi onaylıyorum dedi.
    Bunun üzerine ben sağlık raporumun eksik olduğunu ve bugün elden getirebileceğimi belirttim. Sonra şaşırarak aaaa evet yokmuş dedi 😊 sorun değil bize dr gönderir dedi sen gidebilirsin.
    Ben ne olur ne olmaz Unganlara gittim onlarda biz gönderemeyiz siz elden yada ptt ile göndeceksiniz dedi… biraz şaşırdıktan sonra raporumu aldım ve bizden sonra mülakatı olan bir aileye rica ettim siz mülakata girdiğinizde benim raporumu da verebilirmisin dedim. Sağ olsunlar kabul ettiler ve raporumu değişik bir yol ile konsolosluğa teslim ettim.
    Durum bu şekilde umarım faydalı olur. Ve bekleyen herkes vizesini alabilir…

• @serotonin tebrikler ! Darısı başımıza hayırlı olsun 🖖🏻

• @Muhtaradana teşekkür ederim hocam

• @DustyBlue bilgiler için teşekkür ederim 🙏

• @Emrejoy, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba 19.09 Cumartesi sağlık raporu için randevum, 21.09 Pazartesi 11:30 vize görüşmem vardı.

Sağlık raporundan bahsetmiyorum çünkü süreç herkeste aynı sadece doktorun sorduğu bir kaç soru oldu onları yazmak isterim;

Nereye gideceksin ?
    Ne iş yapıyorsun ?
    Alkollü Araç kullandınmı ?
    Hiç Ameliyat oldunmu ? Yara izin varmı ?
    Kronik rahatsızlık şeker tansiyon vb. varmı ?
    1 yıl kendini geçindirecek paran varmı ve bunu belgeledinmi ?

Sonrası malum aşı yaptı 2 tane, bu konuşurken farkında olmadığım anda gerçekleşti. İğnenin girdiğini bile hissetmedim.

21.09 Ptesi 11 de konsolosluk önündeydim, tek eksik evrak sağlık raporumuzdu.

Tam saatinde içeriye alındım. İçeriye girerken covid 19 ile ilgili bir form doldurdum. Sonrasında bir görevli numara verdi ve beklemeye başladım. 15 dk sonra numaramız yandı ve türk bir bayan evraklarımızı sordu, bende talep edilenler;

-Sağlık raporu (olmadığını ama bugün çıkacağını ve gün içinde elden getirebileceğimi söyledim. Memur mülakat esnasında bunu dile getirin dedi.

• Adli sicil kaydı
      -nüfus kayıt örneği
    • diploma aslı ve 1 fotokopi
    • banka dökümü aslı
    • evlilik cüzdanı aslı ve iki fotokopi

Bu kadar dedi ve para ödemem için beklememi söyledi. 5 dk kadar bekledikten sonra vize ücretlerinide nakit olarak ödedim,
    Yine 5 dk sonra mülakatım başladı çok tatlı bir adamdı esprili aynı zamanda
    Mülakatım İngilizce oldu
    Yeminden ve parmak izinden sonra
    Nereye gideceksin ?
    eşinle birlikte ne iş yapıyorsunuz ve kaç yıldır bu meslektesiniz ?
    Başkada soru sormadı vizenizi onaylıyorum dedi.
    Bunun üzerine ben sağlık raporumun eksik olduğunu ve bugün elden getirebileceğimi belirttim. Sonra şaşırarak aaaa evet yokmuş dedi 😊 sorun değil bize dr gönderir dedi sen gidebilirsin.
    Ben ne olur ne olmaz Unganlara gittim onlarda biz gönderemeyiz siz elden yada ptt ile göndeceksiniz dedi… biraz şaşırdıktan sonra raporumu aldım ve bizden sonra mülakatı olan bir aileye rica ettim siz mülakata girdiğinizde benim raporumu da verebilirmisin dedim. Sağ olsunlar kabul ettiler ve raporumu değişik bir yol ile konsolosluğa teslim ettim.
    Durum bu şekilde umarım faydalı olur. Ve bekleyen herkes vizesini alabilir…

Önce tebrikler.
    siz davacı mıydınız ve nerde
    tşkler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrejoy tebrikler 🙂 yeni hayatınızda mutluluklar..

• Telegram üzerinden okuduğum mülakat deneyimlerinin en az yarısını burada görmeyi beklerdim. Arkadaşlar lütfen vizemizi aldık rahatladık olarak düşünmeyin. Sizlerle aynı kaderi paylaşan ve sonuca gitmeye çalışan hala birçok insan var. Bu yüzden bilgi ve tecrübelerinizi buradan da aktarmanızı rica ediyorum. Vizesini alan herkesi gönülden kutluyorum.

• @salih2825 telegram linkini paylaşabilir misin?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

6 kere başvurdum. 10'larca belki 100'lerce mülakat okumuşumdur.

Arkadaş her mülakat okumada bir insan aynı şekilde heyecanlanır mı? Abartısız bende böyle.
    Vizesini alan arkadaşlar mutlu, huzurlu bir yaşamınız olsun.
    Mülakat için bekleyen arkadaşlar umarım bir an önce bu heyecanı yaşayıp yeni hayatınıza başlarsınız 😊

• Herkese selamlar,
    18 Eylül 2020'de Unganlarda sağlık kontrolünün ardından 19 Eylül'de raporumu teslim aldım.
    21 Eylül 10.45'de vize mülakat randevum vardı ve 10.20 civarında konsolosluk önündeydim. Covid önlemleri gereği içeri 3'er 3'er alıyorlar ve içeriden kimse çıkmadan giriş yapılamıyor. Bu yüzden bekleme süresi de oldukça uzun olabiliyor.
    Ben de 11.20'de ancak içeri girebildim. Güvenlikte ankaraiv'ye mail atmamızı istedikleri covid mailinin aynısını doldurttular ve içeri o şekilde aldılar. Mülakat alanına girince ilk olarak pasaport kontrolü yapıldı ve arkasına etiket yapıştırılarak sıra numarası verildi. Sıra numaram yanında gişeye gittim ve evrak teslim süreci başladı. Malum bu zor DV2020 tecrübesi ile yanıma 100 sayfa evrak almış olabilirim ama benden istedikleri sadece aşağıdakilerdi.
    -KCC'ye gönderilen dökumanlar ( Adli sicik kaydı-nufus kaydı, yeni tarihli olarak çıkardıklarımı almadı sadece eskileri aldı)
    -2 adet fotoğraf
    -Diploma( En son hangi okuldan mezunsanız onun diplomasını ve fotokopisini alıyor, ben lisans ve yüksek lisans diplomamı götürdüm ama lisansı almadı)
    -Mali dökumanlar. (Ben New Jersey için 2 farklı bankadan hesap gösterdim yaklaşık 18K DOLAR olarak)
    -Geçerli ABD vizesi var mı diye sordu ekstra olarak, ben de var dedim ve pasaportta vizeyi bularak baktı.
    -AIS kaydı yaptınız değil mi dedi bende evet dedim ama çıktısını istemedi.

Evrak tesliminden sonra 330 dolar ödeme için başka bir gişeye yönlendirdi. Ödemeyi yaptıktan sonra da beklemeye başladım.
    7 numaraları gişede, daha önce anlatılan kişilere hiç benzemeyen, tatlı, çok güler yüzlü hafif kel, gözlüklü bir bey isim okuyarak beni çağırdı ve mülakata başladı.
    Toplasanız 2 dakika sürmedi bile. Elinde tüm evraklarım vardı zaten. Bana iki tane soru sordu;
    -Şu an ne iş yapıyorsun
    -ABD'de nereye gideceksin?
    Hepsini cevapladım ve tamam diyerek bilgisayarda uzunca bir şeyler yazdı. ABD'de ne iş yapacağımı bile sormadı ben muhabbet olsun diye kendim konuştum.
    Sonra da tebrikler vizeniz onaylandı, bütün evraklar şu an bende pasaportunuz ve evraklarınız en geç 5 iş günü içinde size ulaşır dedi ve görüşme sona erdi.

Zorlu bir senenin ardından mülakat tarihi almak ve olumlu sonuçla dönmek oldukça sevindirici tabii, ama pasaport elime ulaşamadan da emin olamıyorum:)
    Umarım bekleyen herkes vizesini alır, bu sene hepimiz çok hak ettik.

• ............

• ⭐⭐

@Emrejoy Tebrikler! Sağlık raporunu başkası ile göndermek çok cesurca bir hareket olmuş 🙂 Bundan sonrası için de bol şanslar!

• @EzgiLera teşekkür ederim. raporumu teslim ettiğim aile ile sabahtan birlikte mülakata girmiştik. sonra onlar evrak ekslikliği sebebiyle 2. kez öğleden sonra tekrar görüşmeye girdiler. 2. kez girecekleri için tecrübelilerdi bende gönül rahatlığıyla kendilerine teslim ettim ve hallettiler sağolsunlar 🙂

@EzgiLera teşekkür ederim. raporumu teslim ettiğim aile ile sabahtan birlikte mülakata girmiştik. sonra onlar evrak ekslikliği sebebiyle 2. kez öğleden sonra tekrar görüşmeye girdiler. 2. kez girecekleri için tecrübelilerdi bende gönül rahatlığıyla kendilerine teslim ettim ve hallettiler sağolsunlar 🙂

öncelikle hayırlı olsun.
    bende aynı şeyi düşündüm sağlık raporu için ama yazmayayım dedim moralinizi bozmamak için
    🙂
    ama ben okurken gerildim.
    sonrasında teyit ettiniz mi konsolosluktan belgenin durumunu?

• @sinan-ruscuklu buna gerek olduğunu düşünmüyorum 🙂

@sinan-ruscuklu buna gerek olduğunu düşünmüyorum 🙂

🙂
    hayırlı olsun tekrardan.

• @sinan-ruscuklu tekrar teşekkür ederim. darısı başınıza inşallah...

• Merhaba
    AIS hesabım tekrar aktif oldu ancak hala randevu yok diyor. Benim case numaramda normal mi?
    Davaya katılmamıştım.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Aristoi tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

teşekkür ederim, umarım süreç kaldığı yerden devam eder ve herkese vizesini almak nasip olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |