Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih128, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Mrb arkadaşlar kccden evrak talebi geldi şöyle bir sorum var 1 ay sonra dünyaya bebeğimiz gelecek sizce n yapmam lazım bebek doğduktan sonra mı evrakları yollayalım yoksa beklememe gerek yokmu sonradan ds260 formunu actirabilirmiyim.

Hayirli olsun simdiden 🙂 Evet, bebeginiz dogduktan sonra once formlari actirip, guncelleyip, sonra evraklari gonderebilirsiniz.

• @crazycells çok teşekkür ederim
    Dediğinize göre bebeğin doğmasını beklemeliyiz sonra formları açtırıp guncelleyip sonradan evrakları yollamaliyim bu durumda geç kalmış olmazmiyz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim
    Dediğinize göre bebeğin doğmasını beklemeliyiz sonra formları açtırıp guncelleyip sonradan evrakları yollamaliyim bu durumda geç kalmış olmazmiyz acaba?

DV 2021 süreci henüz başlamadı ve yıl sonuna kadar vize işlemleri durduruldu. Geç kalmış olmazsınız.

• Selamlar, Eşim DV2021 tahlilisi, case no 224XXX, malum süreç, virus vs bu sene gidememe veya sıranın gelmem ihtimali hale var. Tabi ki amaç gidebilmek. DV2022 green card başuru yapmamızda bir sıkıntı var mı?
    zaten DV2021 green card çıkmış neden başvurdun gibi bişey olur mu?

• @Cemil-Hacioglu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar, Eşim DV2021 tahlilisi, case no 224XXX, malum süreç, virus vs bu sene gidememe veya sıranın gelmem ihtimali hale var. Tabi ki amaç gidebilmek. DV2022 green card başuru yapmamızda bir sıkıntı var mı?

Merhaba,
    Forumda yazılan, DV 2022’ye engel olmadığı şeklindedir.
    Bol şanslar

• ⭐⭐⭐

@Cemil-Hacioglu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar, Eşim DV2021 tahlilisi, case no 224XXX, malum süreç, virus vs bu sene gidememe veya sıranın gelmem ihtimali hale var. Tabi ki amaç gidebilmek. DV2022 green card başuru yapmamızda bir sıkıntı var mı?

Problem olmaz. Nitekim bu şekilde başvuru yapıp 2.kez kazanan arkadaşlarımızın da olduğunu hatırlatmak isterim.

• @Cemil-Hacioglu Her ne kadar case 9xxx olsa dahi ben de yeniden başvuru yapmayı düşünmekteyim. Ne olur ne olmaz 😉

• Merhabalar,
    DS-260 formumu doldururken, evlendiğim yerin ve anne&babamin dogum yerlerinin bağlı oldukları ilceyi yazmayarak, bağlı oldukları ili yazdım. Bu bir problem olur mu?
    örn: ílce: Manyas Il: Balikesir (Ben direk Balikesir yazdım)
    KCC ile iletişime geçerek bunu düzeltmeme gerek var mi sizce? yoksa il zaten doğru diye hiç tekrar artırmadan ilerlesem bir sikinti olur mu?
    Cok teşekkürler

• ⭐⭐

@Minevra
    Bence sorun olmaz. Kritik bir detay değil.

• merhaba
    eşim asıl talihli

1. bana sorulan " Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social or charitable organization? " sorusu , eşimin formunu doldururken karşımıza çıkmadı. bu durum normal midir?

2. gene bana sorulan "Can u speak and or read languages other than your native language ? " sorusu asıl talihli olan eşime sorulmadı. sizce bu durum normal mi? nedeni ne olabilir? henüz submit etmedik . ne yapmalıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba
    eşim asıl talihli

1. bana sorulan " Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social or charitable organization? " sorusu , eşimin formunu doldururken karşımıza çıkmadı. bu durum normal midir?

2. gene bana sorulan "Can u speak and or read languages other than your native language ? " sorusu asıl talihli olan eşime sorulmadı. sizce bu durum normal mi? nedeni ne olabilir? henüz submit etmedik . ne yapmalıyız?

Herkes sadece kendi formunda sorulan soruları yanıtlamaktan sorumlu. Çıkmayan sorular için endişe etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba
    eşim asıl talihli

erkek / kadın talihlilerin soruları birbirinden farklı oluyor bazı sorulara verdiğiniz yanıtlardan ötürü. mesela erkeklerin askerlik sorusuna verdiği yanıt sonrası

• "Can u speak and or read languages other than your native language?"

çıkıyor diye hatırlıyorum. sn. @knnrn'nin da dediği gibi siz kendinize çıkan sorulardan meshulsünüz, eşiniz de kendisine çıkanlardan. içiniz rahat olsun. doğru cevapları verin ve formunuzu submit edin.

sürecinizde bol şans.

• Merhaba,

Eşim asıl talihli,
    lise döneminde , min 1 , max 15 günlük 6 değişik yerde çalışmış. SSK kaydında da görünüyor. ama uzun dönem çalışması mezuniyet sonrasına dek geliyor. Sizce bu eski kısa dönem(max 15 gün) çalışmaları iş tecrübesi kısmına eklenmeli mi?

şimdiden yardımlar için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba,

Eşim asıl talihli,
    lise döneminde , min 1 , max 15 günlük 6 değişik yerde çalışmış. SSK kaydında da görünüyor. ama uzun dönem çalışması mezuniyet sonrasına dek geliyor. Sizce bu eski kısa dönem(max 15 gün) çalışmaları iş tecrübesi kısmına eklenmeli mi?

şimdiden yardımlar için teşekkürler

merhaba,
    çok eski ve kısa iş tecrübelerinizi yazmanıza gerek yok. uzun soluklu iş tecrübelerini yazmanız isteniyor aslında. bu şekilde formunuzda uzun iş tecrübelerini rahatlıkla belirtebilirsiniz. bol şans

• @gucarslan teşekkürler

• Selam DS 260 formunu doldurduğum zaman geçerlilik tarihini uzun vadeye almak için pasaportumu deyişdirdiysem KCC-ye evrakları yollarken eski pasaportumun kopyasınıda skan edib yollamammi lazım ? Lazımsa onu yollarken nasıl adlandıriyim ve pasportla ilgili aciklamada yazıp yollamak lazımmı ?

• Arkadaşlar ds260 formunda dikkatimi çeken bir soru şu oldu. Aşı kartı ile ilgili bir soru vardı. E-devlet üzerinde yapılan aşıların hiçbiri yazmıyor. Aşı kartı isterlerse ne yapacağız?

• ⭐⭐⭐

@local1907, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar ds260 formunda dikkatimi çeken bir soru şu oldu. Aşı kartı ile ilgili bir soru vardı. E-devlet üzerinde yapılan aşıların hiçbiri yazmıyor. Aşı kartı isterlerse ne yapacağız?

Mülakat öncesinde gireceğiniz sağlık taraması sağlık raporu alabilmek icin. Ankara’da Dr. Unganlar yapacak bu kontrolü. O kontrolde aşılarınız yapılacak:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim

Dosya numaraniz kucuk, bebek 1 ay sonra dogacak demissiniz ve henuz DV2021 sureci baslamadi 🙂 bu nedenlerden dolayi gec kalmis olmazsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Minevra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    DS-260 formumu doldururken, evlendiğim yerin ve anne&babamin dogum yerlerinin bağlı oldukları ilceyi yazmayarak, bağlı oldukları ili yazdım. Bu bir problem olur mu?
    örn: ílce: Manyas Il: Balikesir (Ben direk Balikesir yazdım)
    KCC ile iletişime geçerek bunu düzeltmeme gerek var mi sizce? yoksa il zaten doğru diye hiç tekrar artırmadan ilerlesem bir sikinti olur mu?
    Cok teşekkürler

sorun olmaz, bu sekilde kalabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |