Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells , aylar once greencardima hatali fotograf basimiyla ilgili olarak yazmistim. USCIS ofis greencardim hatali oldugu icin i-90 formunu posta yoluyla iletmem gerektigini soyledi. Amerikada ablam oldugu icin o gerekli evraklari postaya verecek ama corona dolayisiyla USCISin biometrik randevu verme suresi posta ellerine gectikten ortalama kac hafta sonra oluyor? Corona dolayisiyla bu surenin uzadigini dusunuyorum. Bunu sorma nedenim normalde tamamen gidip yerlesicektim ama corona dolayisiyla olusan olan issizlik gidersem beni de etkileyecek. Bu nedenle buradaki isimden izin alip Amerikayaya gidip halledecegim. Ucak biletlerimi de ona gore planlayacagim.

Diger sorum ise I-551 stampini almak icin biometrik randevudan sonra mi local USCIS office gitmem gerekiyor?

Herhangi bir bilginiz var ise aydinlatabilirseniz cok sevinirim. Destekleriniz icin cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@milenium, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells , aylar once greencardima hatali fotograf basimiyla ilgili olarak yazmistim. USCIS ofis greencardim hatali oldugu icin i-90 formunu posta yoluyla iletmem gerektigini soyledi. Amerikada ablam oldugu icin o gerekli evraklari postaya verecek ama corona dolayisiyla USCISin biometrik randevu verme suresi posta ellerine gectikten ortalama kac hafta sonra oluyor? Corona dolayisiyla bu surenin uzadigini dusunuyorum. Bunu sorma nedenim normalde tamamen gidip yerlesicektim ama corona dolayisiyla olusan olan issizlik gidersem beni de etkileyecek. Bu nedenle buradaki isimden izin alip Amerikayaya gidip halledecegim. Ucak biletlerimi de ona gore planlayacagim.

Diger sorum ise I-551 stampini almak icin biometrik randevudan sonra mi local USCIS office gitmem gerekiyor?

Herhangi bir bilginiz var ise aydinlatabilirseniz cok sevinirim. Destekleriniz icin cok tesekkurler.

Maalesef bu aralar zamanlamayi kestirmek oldukca zor... 2-2.5 ay sonra vereceklermis gibi dusunup gonderin isterseniz, sizin girisiniz de buna denk gelsin...

I-551 stamp, I-90'dan bagimsiz; onun icin de ayrica USCIS'ten randevu almaniz gerekecek. Isterseniz online ve telefon ile almayi deneyin onceden randevuyu...

• Merhaba arkadaslar. Esim acil Türkiye’ye gitmesi gerekiyor ama Green card yerine 18 Ay uzatılmış I 797 formu var. Green cardı yenilediğimiz için Henüz yenisi elimize ulaşMadı. Sizce I 797 formu ABD den çıkış yapması için yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eyup-Dincer, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba arkadaslar. Esim acil Türkiye’ye gitmesi gerekiyor ama Green card yerine 18 Ay uzatılmış I 797 formu var. Green cardı yenilediğimiz için Henüz yenisi elimize ulaşMadı. Sizce I 797 formu ABD den çıkış yapması için yeterli mi?

Eger, gelen I-797 formunda statunun uzatildigi yaziyorsa kullanabilirsiniz. Resmi yonergede su sekilde geciyor:

"Expired Conditional Resident Card, Form I-551 accompanied by Form I-797, Notice of Action indicating the card validity is extended"

Dolayisiyla giris-cikis yaparken sorun yasamazsiniz. ABD'ye giris yaparken CBP gorevlilerinin referans aldigi kitapcik:

• ⭐⭐

Kayip greencard icin I -90 formunu ,3 kisilik bir aile olarak 3 tane ayri ayri doldurmaliyiz degilmi ? Guncel ucretleri usciste goremedim. Formu doldurup ,parayi odeyip, ehliyet fotokobisi ile konunun basinda Ali'nin verdigi adresemi gondermeliyiz ? Her isimiz aksiyor kart olmadigi icin. Yol gosterirseniz sevinirim. Konuyu okuyorum en basindan ama anlamadigim yerler var. Cok yardima ihtiyacim var. 😊 sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Kayip greencard icin I -90 formunu ,3 kisilik bir aile olarak 3 tane ayri ayri doldurmaliyiz degilmi ? Guncel ucretleri usciste goremedim. Formu doldurup ,parayi odeyip, ehliyet fotokobisi ile konunun basinda Ali'nin verdigi adresemi gondermeliyiz ? Her isimiz aksiyor kart olmadigi icin. Yol gosterirseniz sevinirim. Konuyu okuyorum en basindan ama anlamadigim yerler var. Cok yardima ihtiyacim var. 😊 sevgiler

Evet, 3 ayri I-90 formu doldurmalisiniz.

Online doldurabilirsiniz tum islemleri, sanirim odeme konusunda son sayfada yonlendirme yapiyor.

Bu arada 2 Ekim'den sonra I-90 ucreti 50 dolar ucuzlayacak, biyometrik randevu ucreti de 55 dolar ucuzlayacak, bilginize.

Ayrintilar surada: https://yesilkartforum.com/forum/post/154966

• Merhaba, Benim biraz degisik bir sorunum var. Kartimi epey gec aldim fakat ilk ismimle ikinci ismimi yer degistirerek basmislar. Doldurdugum formlari kontrol ettim bir sikinti gozukmuyor, I-90 formu online olarak dolduracagim, peki bu hata icin para odeyecek miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coolblazer, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba, Benim biraz degisik bir sorunum var. Kartimi epey gec aldim fakat ilk ismimle ikinci ismimi yer degistirerek basmislar. Doldurdugum formlari kontrol ettim bir sikinti gozukmuyor, I-90 formu online olarak dolduracagim, peki bu hata icin para odeyecek miyim ?

Hayir, sizden kaynaklanan bir problem olmadigindan, bu basim hatasini duzeltmek icin para odemenize gerek yok.

• @crazycells Tesekkur ederim👌 Ama sistemde sorun var sanirim, online olarak formu doldurmaya calistigimda herhangi bir nedenden dolayi 500 error sayfasi aliyorum. Posta ile de gondermek istemiyorum, postahaneden money order yapmayi bilmiyorum cunku.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coolblazer, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells Tesekkur ederim👌 Ama sistemde sorun var sanirim, online olarak formu doldurmaya calistigimda herhangi bir nedenden dolayi 500 error sayfasi aliyorum. Posta ile de gondermek istemiyorum, postahaneden money order yapmayi bilmiyorum cunku.

daha sonra deneyin isterseniz.

incognito mod ile de giris yapmayi deneyin, bazen sorunu bu sekilde cozebiliyorsunuz.

• @crazycells Tesekkur ederim, sitede sorun varmis👍 Gelismeleri bildirecegim, belki ayni sorun yasayan arkadaslara yol gostermis oluruz.

Formu doldurdum, fee odemesi su an icin gozukmedi. Onemli bir not; bu isim hatasindan dolayi ben kredi karti basvurusundan ret yedim. Esimle ortam banka hesabimiz var, o almasi ragmen alamadim. Sanirim bu isimden dolayi background check sorun cikartiyor. Credit karma programinda da kredi skorum gozukmuyor. Gerci esimin de cikmadi ama bundan dolayi oldugunu dusunuyoruz.

• Merhaba, 10 yılı dolan green cardı yenilerken 3 yıl tax return yapmış olmak vb... kurallar hakkında bilgisi olan varmıdır? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SAVAS, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba, 10 yılı dolan green cardı yenilerken 3 yıl tax return yapmış olmak vb... kurallar hakkında bilgisi olan varmıdır? @crazycells

Maalesef bilmiyorum net olarak ama ABD'de olan herkesin eski kartinin yenilenmesi gerekir diye dusunuyorum. Isterseniz sorunuzu Muslu Hukuk Burosu'na sorun.

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaslar,

Biz 2019 'da greencarti kazandigimizda malesefki bir arkadasimizin adresini vermistik greencardlarin gitmesi icin, cunki hep gitmeden odersek greencardlarimiz erken gelir diye dusunuyorduk.

Arkadaslar baska sehre tasininca greencard larimiz eski evlerinin posta kutusunda kaldi ve yeni adreslerine dogal olarak gitmedi.

Bizede ders oldu sizede olsun diye soylemek istiyorum adres konusunda net olmadan asla rastgele guvenip kimsenin adresini vermeyin...

Daha ilk girisimizde sinir kapisinda adres degistirmistik ama hicde guncellemiyorlar. Herneyse 2. Girisimizi 6 ay olmadan greencardsiz olarak 10 ay once gelmistik, sonra corona problemi dunyayi sardi ve greencard olmadan hayatimiza devam ettik.

Yaklasik bir ay once 3 kisilik Ailem icin ,cok iyi bir arkadasim sayesinde online olarak l90 formu doldurduk ve 1600 $ a yakin para odedik. 31 Aralikta'da parmak izi icin randevu verdiler.

Benim salakligim size ornek olsun ,gelmeden yerlesmeden gerekirse greencard paranizi odemeyin yada emin olun. Kimseye guvenmeyin 😂 sevgiler

• ⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba Arkadaslar,

Biz 2019 'da greencarti kazandigimizda malesefki bir arkadasimizin adresini vermistik greencardlarin gitmesi icin, cunki hep gitmeden odersek greencardlarimiz erken gelir diye dusunuyorduk.

Arkadaslar baska sehre tasininca greencard larimiz eski evlerinin posta kutusunda kaldi ve yeni adreslerine dogal olarak gitmedi.

Bizede ders oldu sizede olsun diye soylemek istiyorum adres konusunda net olmadan asla rastgele guvenip kimsenin adresini vermeyin...

Daha ilk girisimizde sinir kapisinda adres degistirmistik ama hicde guncellemiyorlar. Herneyse 2. Girisimizi 6 ay olmadan greencardsiz olarak 10 ay once gelmistik, sonra corona problemi dunyayi sardi ve greencard olmadan hayatimiza devam ettik.

Yaklasik bir ay once 3 kisilik Ailem icin ,cok iyi bir arkadasim sayesinde online olarak l90 formu doldurduk ve 1600 $ a yakin para odedik. 31 Aralikta'da parmak izi icin randevu verdiler.

Benim salakligim size ornek olsun ,gelmeden yerlesmeden gerekirse greencard paranizi odemeyin yada emin olun. Kimseye guvenmeyin 😂 sevgiler

Ben hikayenin boyle oldugunu bilmiyordum. Yanlis adres gibi bir seyden kayboldu saniyordum. Boyle bir durumda postayi postaneden kurtarma yolu var aslinda. Su cok gec tabi ama belki baskalarina yardimci olur. Uscis green card lari artik priority mail ile yolluyor. Bu da demek oluyor ki mail tracking number ile geliyor. Uscis den kontrol ettiginizde uscis bu tracking number i size sagliyor mu bilmiyorum. Eger sagliyorsa kart yola ciktiginda kartin gittigi adresin bagli oldugu post office i bulup arayabilirsiniz. Malesef genelde telefonlara yanit vermiyorlar. Ama ulasirsaniz tracking number i vererek gelen mail in dagitima cikmasini engelleyebilirsiniz. Sizin icin en fazla 1 ay hold yaparlar.

Bu bedava olan yontem. Bunun disinda premium forwarding yontemi var. $20 fee si var ve haftalikta $21. Green card in ulkeye ilk girdiginiz anda process olup yola cikmasi en azindan 3 haftayi buluyor. Kartin statusunu takip edip premium forwarding baslatirsaniz priority postalariniz (green card priority mail ile geliyor) postane tarafindan istediginiz adresinize gonderilir

• ⭐⭐

@goodluck aslinda biz adresi yenilemistik ama eski adrese yollamislardi. Yani yanlis adresse 😊

• ⭐⭐

12/31/20 de gittigimiz Uscis ofisinde parmak izimiz alindi ve greencartimizi beklememiz soylendi. 5yasina girecek oglumdan imza istediler. Ben adini,soyadini yazdim. Bakalim ne zaman gelicek kartlarimiz.

• ⭐⭐

@goodluck aslinda biz adresi yenilemistik ama eski adrese yollamislardi. Yani yanlis adresse 😊

Premium forwarding normal forwarding den farkli. Normal forwarding de paketin gonderen yere donme olasiligi yuksek. Premium forwarding de ozel hizmet almis oluyorsun. Senin paketin postanede hold yapilip yeni label basildiktan sonra belirttigin adrese tekrar gonderiliyor

• Merhabalar,Acil yardıma ihtiyacım var.Annem’in yarın Miami uçuşu var fakat greencardını bulamıyoruz.4 yıl oldu alalı.Pasaportunda B1/B2 vizesi devam ediyor.Pasaportu ile giriş yapabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epsilon05, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhabalar,Acil yardıma ihtiyacım var.Annem’in yarın Miami uçuşu var fakat greencardını bulamıyoruz.4 yıl oldu alalı.Pasaportunda B1/B2 vizesi devam ediyor.Pasaportu ile giriş yapabilir mi?

Green Card ile giris yapmak zorunda maalesef. Turist vizesiyle kesinlikle giris yapmaya calismayin.

Eger karti hala bulamadiysaniz ucusu ertelemeyi dusunebilirsiniz?

Green Card'i bulamazsaniz konsolosluga "kayip Green Card" basvurusu yapip "boarding foil" almalisiniz.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 14
  • 1441
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |