Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hasan44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Doktorum_Spain, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar bugun KCC den evrak talep maili geldi. Forumda aradim ama bulamadim, mukerrer soru ise kusura bakmayin. Biz mulakata Paris, Fransa da girecegiz. Bu yuzden istenilen evraklari Turkce olarak mi yoksa yeminli tercumelerini mi yuklemem gerekli. Ornegin nufus kayit ornegi. Diger evraklar zaten ingilizce olraka alinabiliyor sanirim. Birde Nufus kayit ornegi yerine nufus mudurluklerinden alinan orjinal dogum belgesi var, Formul A - Uluslararasi dogum belgesi. Ornegin bu belge cok dilli bu evrakida kullanabilirmiyiz?

Onceligim Nufus kayit ornegini kullanmak. Saygilar

Merhaba, sorunuza cevap değil ama imzanızda 2020 yazıyor, düzeltin dilerseniz.

Guncelledim, tesekkurler

• Selamlar, KCC'nin evrak taleplerini 3 hafta önce gönderdim ama hala onay maili gelmedi. DV2021 kazananlarının olduğu excel tablosuna baktığımda genelde belgeler gönderildikten sonra bir kaç gün içinde onay maili gelmiş. Bu konuyla alakalı mail atmama gerek varmı KCC ye?

• @Masda Casedaşım bize de az kaldı, 2020'ler için de bir şans doğdu, umarım onlar da rahatlıkla gc lerini alırlar.

• @Mustafa-Sayılan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda Casedaşım bize de az kaldı, 2020'ler için de bir şans doğdu, umarım onlar da rahatlıkla gc lerini alırlar.

Cumaya bizde galiba 🙂

• ⭐⭐⭐

@Oguz-Talan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar, KCC'nin evrak taleplerini 3 hafta önce gönderdim ama hala onay maili gelmedi. DV2021 kazananlarının olduğu excel tablosuna baktığımda genelde belgeler gönderildikten sonra bir kaç gün içinde onay maili gelmiş. Bu konuyla alakalı mail atmama gerek varmı KCC ye?

Merhaba,

Sheets’den mutlaka kendi slotunuzdakileri takip edin. Normalde 3000’lere gelmişti onay, 4000’lerden de gelen vardı. Mail kutunuzun gereksizler / istenmeyenler bölümünü kontrol edin. Birçok arkadaşımıza onay maili oraya düşmüş.

• @Sono , teşekkürler cevabınız için. Ancak dediğiniz gibi kontrol ettim spam ve tüm mailleri ama herhangi birşey görünmüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono , teşekkürler cevabınız için. Ancak dediğiniz gibi kontrol ettim spam ve tüm mailleri ama herhangi birşey görünmüyor.

sn. @Oguz-Talan imzanızdan gördüğüm kadarıyla evrak gönderimini 20.08'de yapmışsınız. normal şartlarda kkc 4~6 hafta olarak açıklıyor. tavsiyem, ayın 20'sine kadar bekleyip eğer evrak onayı almazsanız kcc ile telefon/mail ile iletişime geçmeniz. numaranız bu ayki vize bülteninde current olacaktır. siz de buna mukabil kcc'ye durumu açıklayan bir mail atıp evrak onayı talep edebilir, durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

• @crazycells Tekrar merhaba,Bizim randevumuz normalde Ekim'de olması gerekıyor .Dıgelım davalar sonuclandı Ekım'de randevu ıcın cagırdılar ve hersey olumlu gectı pasaportlar onaylandı.Ulkeye gırısı hemen yapabılıyormuyuz yoksa yıne sene sonunun gecmesı gerekıyor mu ?

• @BelmaSarvan başkanlık kararnamesi yüzünden 31 Aralık 2020 öncesi ABD girişler şu an için yasaklı. İlgili mahkeme ile sadece Ekim ayında mülakatlara başlanıp vize verilme ihtimali var ancak kesin değil. Bu hafta içinde durumun böyle olup olmayacağı ABD'den gelen haberlere göre belli olacak. Ancak dediğim gibi vize verilse bile ABD giriş şu an için en erken 01.01.2021 tarihi diyebiliriz o da başkanlık kararnamesi uzatılmazsa.

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Tekrar merhaba,Bizim randevumuz normalde Ekim'de olması gerekıyor .Dıgelım davalar sonuclandı Ekım'de randevu ıcın cagırdılar ve hersey olumlu gectı pasaportlar onaylandı.Ulkeye gırısı hemen yapabılıyormuyuz yoksa yıne sene sonunun gecmesı gerekıyor mu ?

Bu kadar hızlı mülakat tarihi verebilir mi sayin @crazycells ?

• @Oguz-Talan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar, KCC'nin evrak taleplerini 3 hafta önce gönderdim ama hala onay maili gelmedi. DV2021 kazananlarının olduğu excel tablosuna baktığımda genelde belgeler gönderildikten sonra bir kaç gün içinde onay maili gelmiş. Bu konuyla alakalı mail atmama gerek varmı KCC ye?

Merhaba mailiniz ellerine ulaşmamış ola bilir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi. DV2020

• Merhaba;
    DS-260 Gönderimini 01.08.2020 de yaptım fakat hala evrak isteği gelmedi sıralama 37XXX şeklinde. Gelmemesi normal midir? Mail ile iletişime geçmemi mi tavsiye edersiniz

• @Masda merhabalar, maili gönderdikten sonra otomatik bir cevap maili gelmişti ben ulaştığını düşünmüştüm bundan dolayıda. Dediğiniz gibi belkide ulaşmadı, tekrar göndermekte bir sakınca yoksa gönderebilirim.

• @Oguz-Talan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda merhabalar, maili gönderdikten sonra otomatik bir cevap maili gelmişti ben ulaştığını düşünmüştüm bundan dolayıda. Dediğiniz gibi belkide ulaşmadı, tekrar göndermekte bir sakınca yoksa gönderebilirim.

Tekrar göndermek yerine KCCyi telefonla aramanız daha iyi olur, sayın @crazycells in cevabını bekleyin.

• @iirrr789456 Merhaba, şuan evrak talep mailleri 8xxx case numaralarına gidiyor. Yüksek case numarasından dolayı size evrak talep maili gelmesi biraz uzun sürecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Krmkci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells peki vize pasaporta basıldığında teslimi nasıl alacam

ilgili PTT subesini mulakattan once sececeksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doktorum_Spain, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar bugun KCC den evrak talep maili geldi. Forumda aradim ama bulamadim, mukerrer soru ise kusura bakmayin. Biz mulakata Paris, Fransa da girecegiz. Bu yuzden istenilen evraklari Turkce olarak mi yoksa yeminli tercumelerini mi yuklemem gerekli. Ornegin nufus kayit ornegi. Diger evraklar zaten ingilizce olraka alinabiliyor sanirim. Birde Nufus kayit ornegi yerine nufus mudurluklerinden alinan orjinal dogum belgesi var, Formul A - Uluslararasi dogum belgesi. Ornegin bu belge cok dilli bu evrakida kullanabilirmiyiz?

Onceligim Nufus kayit ornegini kullanmak. Saygilar

Evet, butun belgeler ingilizce olmali.

Resmi dil (sizin durumunuzda Fransizca) veya ingilizce olmayan tum belgeler ingilizceye cevrilmeli.

Nufus kayit ornegi alip ingilizce cevirisini yaptirin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Tekrar merhaba,Bizim randevumuz normalde Ekim'de olması gerekıyor .Dıgelım davalar sonuclandı Ekım'de randevu ıcın cagırdılar ve hersey olumlu gectı pasaportlar onaylandı.Ulkeye gırısı hemen yapabılıyormuyuz yoksa yıne sene sonunun gecmesı gerekıyor mu ?

Su an icin, 31 Aralik'tan once DV vizesiyle ABD'ye giremiyorsunuz maalesef.

Sadece DV vizesini kararname oncesinde alan kisiler (23 Nisan) ABD'ye giris yapabilir, sonrasinda vize alanlar giris yapamaz. Orijinal vizesini 23'unden once alip vize yenilemesi yapan kisiler de vizenin annotation bolumunde "exception to proclamation" tarzi bir yazi olduguna emin olmalilar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu kadar hızlı mülakat tarihi verebilir mi sayin @crazycells ?

Su ana kadar konsolosluk DV vizesi basmadi, o nedenle cevabim hayir 🙂

Eger 25 Eylul'de hakim yeni bir karar almazsa konsolosluk Ocak ayina kadar DV vizesi basmayacak diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda merhabalar, maili gönderdikten sonra otomatik bir cevap maili gelmişti ben ulaştığını düşünmüştüm bundan dolayıda. Dediğiniz gibi belkide ulaşmadı, tekrar göndermekte bir sakınca yoksa gönderebilirim.

Bence birkac hafta bekleyip sonra gondermeniz iyi olur. Su an icin acele etmenize gerek yok, eger KCC ulasmazsa once belgeleri bir daha gonderirsiniz, sonrasinda hala cevap gelmezse telefon ile arayabilirsiniz.

Su asamada bu kadar streslenmenize gerek yok 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |