Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @Muhtaradana sizinle benzer durumda olduğumuzu düşünerek sormak istiyorum:
    “Congratulations” ile başlayan ve numaranız current olduğunda mülakat tarihiniz bildirilecek yazan mail gelmişti KCC’den en son. Dosyamız şu an KCC’de midir, yoksa KCC’den Ankara’daki Konsolosluğa gelmiş olabilir mi: Bunu tam olarak nasıl öğrenebiliriz? KCC’yi mi aramalıyız? Buna göre KCC’yi devreden çıkarıp sadece konsoloslukla iletişime devam edebilir miyiz diye soruyorum.
    2020EU00023XXX

• @tolgamg dosya numaranızı 23xxx olarak belirtmelisiniz. gerekli cevap yazılacaktır

• @stilll “000” olmadan mu diyorsunuz yoksa son 3 haneyi “XXX” olarak belirterek mi? Bugüne kadar hep 3 sıfırlı ve son 3 hane de açık olarak yazarak göndermişim ve cevap almışım maillerden gördüğüm kadarıyla?

• Sevgili @tolgamg kardeşim, forumda veya herhangi bir sosyal mecrada Case Number'ını açıktan vermen/yazman bir güvenlik açığı meydana getirir. Mesela az önce ben senin evrağının durumumu, nerde olduğunu sorgulayabildim. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesin. Istersen mesajını yeniden düzenleyebilir veya forumdan silebilirsin...

• @Warrior99 teşekkür ederim uyarın için, düzelttim ve dikkat edeceğim. “Mesela az önce ben senin evrağının durumumu, nerde olduğunu sorgulayabildim” demişsin. Peki yukarıda da sorduğum bu çok merak ettiğim konuda bana da bilgi verebilir misin lütfen? Özelden maille de olabilir onu burada paylaşmamın sakıncası yoksa 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Eğer inceleme fırsatınız olursa değerli yorumlarınızı okumak isteriz sayın @crazycells sayın @MySea

Ilk firsatta inceleyip yazacagim. Elinize saglik.

• Merhaba, bugün konsolosluğu telefonla arayarak randevu almaya çalıştım. Durumu anlattım. Randevumun covid yüzünden iptal edildiğini ve 4 eylülde açıklanan yeni dava sonucuna göre tekrar mülakat tarihi almak istediğimi söyledim. Not etti, konsolosluğa ilettiğini, onlardan haber beklememi söyledi. Şuan başka yapabileceğimiz bir şey yok sanırım. Perşembe veya cuma gününe kadar bekleyip hala dönüş yapmazlarsa avukatlara iletmeyi düşünüyorum.

• @MySea, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@tolgamg Paylastiginiz videodakiler avukatlarin dusunceleri. Olay appeal islemine girerse, mahkemeden nasil bir karar cikacagini kimse bilemez. Yani sadece tahmin olur.

Ben acikcasi hicbir mahkemenin covid nedeniyle kapali olan konsoloslugu, halen pandemi devam ederken, acilmasina ve yuzyuze vize islemi yapilmasina direct olarak karar cikartabilecegine ihtimal vermiyorum. Ve Turkiye'de vaka sayilari her gecen gun yukseliste. DOS Turkiye gibi ulkelerdeki konsolosluk islemleri icin bu durumu bahane edecektir. Yani insan sagligi, hem konsolosluk calisanlari hemde vize basvuruculari acisindan...

konsolosluk kapalı değil. sadece istisnalar haricinde mülakat yapılmıyor. ayrıca her gün ortalama 50-60 bin yeni vakanın kayda geçtiği abd'de uscis, kcc ve diğer muhtelif devlet kurumları hizmet vermeye devam ediyor.

• @tolgamg Bey, https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV linkinden evrakınızın durumunu öğrenebilirsiniz. Sorgulama yapmak için, "Immigrant Visa" seçeceği ile "2020EU" ve "Case Numberınız (Sıfırlar Olmadan)" ile sorgulama yapabilirsiniz...

Sorgu için gerekli örnek Case No: 2020EU31739

Not: Hatırladığım kadarıyla sizin dosyanız hala "NVC"de idi. Ama, siz tekrar sorgu yaparak güncel durumunuzu öğrenin...

• @pawlover hangi numaradan arayıp, hangi tuş kombinasyonları ile görüşme sağlayabildiniz, paylaşabilir misiniz?

+90 (850) 390 2884 bu numara mıydı?

• @tolgamg Merhaba..Ds260 Formunu doldurduğunuz https://ceac.state.gov/ceac/ adresine bilgilerinizle tekrar giriş yaparsanız açılan sayfada sağ üst köşede dosyanınızın şuanda KCC demi yoksa Konsoloslukta mı olduğunu görebilirsiniz.
    Örneğin benim evrak onay mailimde geldi ama dosyam şuan KCC de görünüyor.

• @OZTURK KCC’de ya da NVC’de olmasinin farki nedir acaba? Cehaletimi mazur gorun 🙂

• If you case is processing electronically, please log into your CEAC account at ceac.state.gov/iv with your NVC case number and 16 digit Invoice ID for case status and to learn what steps you must take to advance your case. Disregard the instructions below, they do not apply to electronic processing.“ bu Status Check'te yazıyor baktığımda.

Ve buradaki NVC case numberin ne oldugunu cikartamadim acikcasi, std case numaramiz mi? 16 digit invoice id saniyorum ds260 formunun altindaki ID. Fakat nvc case numberdan emin olamadim

• @Warrior99 teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Evet doğru hatırlıyorsunuz, NVC’deymiş. NVC de Portsmouth, New Hampshire’da, hemen International AirPort’un içindeymiş. Buradan dosyamızı uçakla Ankara Konsolosluğu’na gönderecekler sanırım 🙂 Şaka bir yana, dosya NVC’deyse ne yapmamız gerekiyor? KCC ve konsolosluğa acil mülakat talebi maillerini göndermiştim en son...

• @OZTURK Benim de evrak onay mailim geldi ve numaram 3XXX. Buna rağmen "Check My Visa Application Status" linkindeki formu kullandığımda "Invalid Immigrant Visa Case Number" uyarısı alıyorum. Case no (2021EU3XXX) ve captchada sorun yok, tekrar tekrar denedim. Neyi farklı yapıyor olabiliriz acaba?

• Bazı elçilikler mahkeme kararını dikkate almaya başlamış gibi görünüyor:

• @arnold-layne Haklisiniz, geri planda islem yapiyorlar ama istisnalar haricinde yuzyuze gorusmeler askida su an icin.

ABD'deki devlet kurumlarinin cogunlugu remote olarak online calisiyor veya sinirli sekilde yuzyuze islem yapiyorlar. Bazilari Temmuz ayindan bu yana calisanlarini officelere fiziksel olarak cagirmaya basladi ama hepsi degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

If you case is processing electronically, please log into your CEAC account at ceac.state.gov/iv with your NVC case number and 16 digit Invoice ID for case status and to learn what steps you must take to advance your case. Disregard the instructions below, they do not apply to electronic processing.“

Ve buradaki NVC case numberin ne oldugunu cikartamadim acikcasi, std case numaramiz mi? 16 digit invoice id saniyorum ds260 formunun altindaki ID. Fakat nvc case numberdan emin olamadim

Siz tam mulakat tarihi alacakken mi surec durdu?

• @Warrior99 +90 (850) 390 2884 aradım ve 2'yi tuşladım. Hemen bağlandı.

• @Gezzio Şöyle düşünüyorum sizin kontrol ettiğiniz alan '' Check My Visa Application Status'' kısmı vize mülakatından sonra vizenin durumunu kontrol edeceğiniz alan. Ben ise' DS-260, Online Immigrant Visa and Alien Registration Application' bu linkten bilgilerimi yazıp giriş yapıyorum. ( ilk Ds260 formunu doldurmak için tıkladığımız alan. Farkı bu sanırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |