Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• Valla Ankara konsolosluğu bu aralar Ankara'nın covid durumundan dolayı umarım çalışmayı bırakmaz. Zira önümüzde 20 gün var sayılır, ve 20 günde kime ne kadar vize basılacak o bile belli değil. Neyse yine de bir kaç kişi daha alabilecek vizesini umarım... En son kaçlarda kalmıştık vizede onu bile unuttum, sanıyorum bana sıra gelmez ama olsun 🙂

• Biraz önce şu haber geçti:
    “A D.C. federal judge on Friday temporarily barred the Trump administration from applying its visa ban to foreign citizens who won green cards in the Diversity Visa lottery, finding that the U.S. Department of State's refusal to process their visas is likely illegal.”

“The judge ordered the federal government to "undertake good-faith efforts" to "expeditiously process and adjudicate" their green card applications by Sept. 30, the end of the government's fiscal year.”

İnşallah bu karar doğrultusunda vize işlemleri hızlandırılır.

• @hardrock Benzer şekilde bu order'ı göstererek mutlaka konsolosluğunuza mail atıp interview isteyin demiş DV Observer. Twit şöyle;

• ⭐⭐

Bu arada, kararla birlikte mantıken dv2021 mülakatların da EO bitimini beklemeden Ekim'de başlaması gerekir ancak kararın tüm maddelerinde "DV2020" ifade edilmiş. Yani kağıt üzerinde 2021'i kapsamıyor. Tabi uygulama nasıl olacak, hükümet bu karara istinaden konsolosluklara hangi ifadelerle yeni talimat gönderecek, yakında belli olur.

• @heroinchains randevuyu konsolosluk mu verecek kcc mi

• @ahmeter32 İnanın hiç fikrim yok ,bu twitteki gibi davranmalı mı davranmamalı mı onu da bilmiyorum. Mail atacak olsak muhattabımız hakkaten KCC mi olacak? Valla şaşırdık kaldık 😃

• @heroinchains pazartesi ola hayrola ben kaçar yarın vardiyam var.Calisip para biriktirmeye devam :))

• @ahmeter32 Kolay gelsin forumdaş 🙂 Hayırlısı olsun hepimiz için

• Şu anda dosyaları elçilikte olanlar ne yapmalı sayın @crazycells ? Elçilikle iletişime geçilmeli mi, yoksa onların tarih vermesini mi beklemeliyiz?

• Sonunda 🙂 umarım korona herşeyi yine batirmaz. Bence karar cok olumlu 25 ine kadar kaç kişiye vize verilecek ona bakacaklar ( hükümetin iyi niyet göstergesine bakacaklar) . Hükümet yine sorun çıkarıp az vize verirse sureyi uzatmak için karar verecekler. Ben her şekilde bizim icin win-win olarak görüyorum. Herkes için hayırlısı olsun.
    Konsolosluğa mi mail atalım vize mülakatı konusunda yoksa kcc ye mi bilemedim. Ortak bir metin hazırlayıp atsak daha sağlıklı mı olur ? sevgili @crazycells ve @Muhtaradana sizin düşünceleriniz nedir ? Selamlar

• Bu kararin 2021 e yansimalari ne sekilde olabilir arkadaslar?

• Mülakat tarihi almış ve iptal edilmiş olanlar için çok olumlu bir gelişme. Üzgünüm fakat hiç tarih almamış olanlara bir faydası olacağını sanmıyorum bu kararın. Bekleyip göreceğiz tabii gene de.

• @actuntas, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Bu kararin 2021 e yansimalari ne sekilde olabilir arkadaslar?

Fazla iyimser değerlendirirsek eğer , Kasım ve ya Aralıkta mülakat görüşmeleri başlaya bilir.

• Merhabalar @crazycells @Muhtaradana Ankara veya KCC ile, mülakat randevusu talep etmeli miyiz? yoksa süreçle ilgili olarak sadece bekliyor muyuz?

• Maalesef Brit Simon’in dediklerine gore (ben grup 4’e giriyorum) mulakat alma sansimiz cok dusuk. http://britsimonsays.com/lawsuit-update-judge-issues-ruling/ cunku Eylul sonunda deadline uzatilsa dahi sadece ilgili davacilari kapsayacak. Benim gibi mulakata hazir olup henuz tarih almayanlar icin sans cok dusukmus.

• @heroinchains sure bitimine kadar ne kadar vize verileceğine bağlı tam bilmiyorum ama şimdiye kadar 10 bin civarı vize verildi sanırım dv için ayrılan vize 54 bin civarı diye biliyorum @Muhtaradana daha iyi bilir sayıyı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@ahmeter32 evet abi bu ne saçma tarih. iyi ki judge time-sensitivedi yani 😃 5 gün ne ya. Neyse tam anlayıp etmeden ortalığı karıştırmayalım elbette çıkar sonuçlar 1 saate 🙂

25'inde durum degerlendirilmesi yapilacak. Yani karara gore konsolosluklar vize vermeye devam etmeli.

Eger 25'e kadar durumda gozle gorulur bir ilerleme olmazsa hakim yeni kararlar alabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EmBus, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Arkadaşlar peki bu karar konsolosluklara nasıl yansıyacak sizce? yani IR1-CR1 vizelerini de hızlandırır mı? Aldığım bilgiye göre Ankara'daki artıştan dolayı Büyükelçilik yine çok düşük elemanla çalışmaya devam ediyormuş.

Su an icin karar sadece DV kategorisini ilgilendiriyor.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 40
  • 14
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |