Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba
    Ben İstanbul’da yaşıyorum ve Rent A Carcılık yapıyorum burada, Lakin Amerika’ya taşınmak istiyorum ve aynı işi orada sürdürebilmek istiyorum,
    Ufak ufak çaplı araştırma yaptım kafama yatan ( TURO ) İşi Oldu,
    Fakat bu işi hangi eyalette yaparsam benim için daha uygun olacaktır.?
    Ayrıca kalacağım yerin villa olması lazım müstakil şeklinde ve bu konum havalimanına olabildiğince yakın olması gerekiyor.
    Saygılar diliyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum…

• @denizci10

@denizci10, içinde söyledi: E2 Vize Örnekleri, Yatırım Miktarları ve Şirket Tipleri

@rasmus Merhaba. Estağfurullah böyle bir şey demem asla haddim değil. Evet E2 den vazgeçtim. çünkü 100bin dolar para verip GC alamamak ve her seferinde yenileme yapmak bana saçma ve gereksiz geldi açıkçası. Bundan dolayı da EB3 vizesinin daha mantıklı ve kısa yol olduğunu düşünüyorum. Ben de bu yola girdim. 2 yıl içinde Green Card alacağımı düşünüyorum.

Selamlar, ABD’de yasal ve çalışma izni olmadan EB-3’e direkt başvurulamıyor diye biliyorum. E-2’den vazgeçti iseniz nasıl yasal olacaksınız ?
    Bilmediğimiz başka bir yolu mu var acaba ?
    Varsa bende öğrenmeyi çok isterim 🙏🏻

• @Yolcu34 ben hali hazırda Knoxville, TN west town mall alışveriş merkezinde şeker kiosk işini yapıyorum. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

Yunus şekeröz’ün dolandırıcı olduğu iddia ve videoları ben almadan önce çıktı, mahkemeler de lehine sonuçlandı. Evraklarını bizzat gördüm. Sizde isteyin, anlaşmayı da avukatınız ile yapın.

Evet şeker işi pahalı. Kendiniz yapsanız daha ucuz ama nasıl yapacaksınız önemli olan bu ? Burada güvenilir bir ABD vatandaşı arkadaş, kardeş, akraba olmadıkça çok zor.

Bizde biliyorduk ve İzmit’te görüşürken yüzüne söyledik bu işin lüZumundan daha pahalı olduğunu ama orada kiosk yanında hizmet de satılıyor neyse şeker konusu bu kadar sorunuz olursa yardımcı olurum.

Herkesin kendi gerçekleri var bizim seçme nedenimiz daha az çalışalım, dil gerekmesin, basit olsun, müşteri bulmak ile uğraşmayalım, hızlı ve Kolay bir başlangıç olsun diyeydi.

Bugün 100’e aldık yarın GC çıkar başka bir şey olur kazandığımızı kar sayar 40-50’ye satarız sonuçta iş yapan ciroları belli ( Square satış sistemi ) bir iş.

Diğer işlere cesaret edemedik ama sizin gerçeklerinizde başka iş yapacak cesaret ve burada da güvenilir eş, dost akraba var ise o zaman yapmak istediğiniz başka işe yönelin derim.

Dediğimin gibi herkesin gerçekleri farklı ve herkesin hikayesi kişiye özel.

• Instagram : / tahsin.ozdemir15 Linkedin 😕 tahsinozdemir15 ve amarikada iş fırsatı adlı youtube kanalı bulunan tahsin özdemir bey'in videoları hakkında bilgisi olan var mı. daha önce iletişim kuran var mı?. tahsin bey ile iletişime geçmemizi önerirmisiniz? bu konuda yardıma ihtiyacım var. yardımlar için forum yöneticileri ve üyelerine şimdi den teşekkür ederim.

• @uslanmaz Size mesaj attım, aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Biz Tahsin Özdemir Bey ile çalıştık

• Merhabalar,
    Eşimle Amerika'ya turist vizesiyle gidip, şirket kurup 3 ay sonra da statü değişikliği ile E2 başvurusu yapacağız. Şirket üretim üzerine olacak. Makine fln alınacak. Eşimin Türkiye'de de kendi şirketi vardı, onu ortağına devretti ve ayrıldı, şimdi benzer bir şirket Amerika'da kuracak. Bunun için bir avukatlık şirketiyle görüştük. İlk ödememizi yaptık hatta. Ancak birkaç gün önce tesadüfen biri ile tanıştık, aynı avukat ile çalışmışlar avukat onlara eksik bilgi vermiş, statü değişikliğinde Türkiye'ye döndüklerinde çalışma izinlerinin iptal olacağını statülerinin bozulacağından bahsetmemiş. Türkiye'den de E2 başvurusu yapmışlar ama dosya çok gelişi güzel hazırlanmış ve Türkiye'deki başvurudan red almışlar. Sonra da bunlamışlar ve Türkiye'ye geri dönmüşler 8 ay sonunda. Böyle olunca da bizim avukata güvenimiz azaldı. Amerika içinden E2 başvurusu daha kolay oluyormuş, acaba avukat olmadan kendi işimizi kendimiz halledebilir miyiz diye düşünmeye başladık. Bu konuda tecrübelilerin yorumlarını almak isterim. Teşekkürler.

• @Ozan-1 avukatınızdan memnun kaldınız mı sorunsuz halloldu mu işleriniz?

• @Müberra-Dikici merhaba siz avukatınızdan memnun kaldınız mı? Herhangi bir sorun yaşadınız mı?

• @duzmuhendis Biz sorun yaşamadık avukatımızla. Türk avukatların ücretleri yüksek maalesef, ama süreci avukatsiz yürütmek zor bence. Herşey istediğiniz gibi olur umarım 🙏

• @Müberra-Dikici Teşekkürler. başka bir başlık altında Muhammed Üzüm ile çalıştığınızı okudum. Biz de aslında onun ekibiyle anlaşmıştık ama birkaç gün önce bir yakınımızın olumsuz bir tecrübesine denk gelince biraz çekindik açıkcası.

• Merhabalar minimum fiyat nedir e2 vizesi için

• ⭐⭐⭐⭐

@fenerbahçe06 Change of Status yapacaksanız 55bin dolardan aşağısını düşünmeyin bence. Avukatlar da zaten bu şekilde söylüyor.

• @denizci10 55bin dusundugumden azmis. 100k zannediyordum.

• @charon Aslında resmi bir sınır yok, işin niteliğine uygun miktarda yatırım ve istihdam gerçekleştirmek gerekiyor. Kurulan şirket aktif, muhasebe anlamında girdi/çıktı gerçekleştiren aktif bir kurum olmalı. 55.000$ avukatların tavsiyesidir, zaten bu miktarda bir yatırım ile yukarıda bahsedilen şartlar sağlanabilir. Tabi her yerde olduğu gibi, burada da bu işin kolayına kaçan ve "satan" sözüm ona danışmanlar ve/veya avukatlar var. Mesela ciddi ciddi ABD'ye yerleşmeyi planlayan bir arkadaşıma, 20k öde, gelir bekleme, E-2 statünü onaylatalım, avukat onay verdi diyen bir danışman varmış.

Benim duyduğum en düşük miktar 38k. Çekici satın alan bir Türk vatandaşı araç, sigorta ve reklam için 38k ödemiş, avukata ödediği bedeli yatırımdan saymamışlar. Başvurusunu yaptıktan sonra ek belge iletip iş kurmak için gerekli hukuki prosedürlerle ilgili danışmanlık aldığına dair fatura vermiş; ancak yeni belgeler işleme alınana kadar onay almış.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon dün onayı geldi arkadaşımın 55k ya aldı E2 yi Houston'da pizza dükkanı açarak. Çok da memnun işlerden. Zaten bunun aşağısında da bir yatırım yapmak pek mümkün değil ABD'de şu an.

100k Türkiye'den vize almak isterseniz karşınıza çıkan ve avukatların söylediği bir rakam.

• @denizci10 55kya almasi guzel haber. Statu degisikliginin daha Rahat onaylandigini okumustum zaten.

• Ben Muhammed beyler ile çalışmaya başladım. Kendisi ile görüşmedim, ekibinden atadığı kişiler ile görüşme halindeyim. Henüz daha E2 dosyamız hazırlanmadı başlangıç aşamasındayız diyebilirim. Ama bana özellikle söylenen bilgiyi burada paylaşayım, TR'den başvuru yapacaksanız 300K civarı bir yatırım göstermek daha mantıklı dediler. 100k civarı bir yatırıma ret gelme olasılığı yüksek dediler. Ek olarak konsolosluklarda bekleme sıraları bir hayli uzun olabiliyormuş 1 seneyi bulan olmuş randevu tarihlerinde.

• Merhaba arkadaşlar, ben Türkiye'de araç galeri işi ve emlak işi yapıyorum ve hepsini vergilendiriyorum şirket üzerinden yapıyorum (yılda 70+ satış) bunları. E2 vizesi için bir kaç sorum olacak benim gibi durumda olanları görmediğim için (varsa da affola gözümden kaçmıştır) aklımda bir kaç tane soru var bunlar ilk olarak yatırım tutarını nakit olarak değilde araç ruhsatları veya gayrimenkul tapuları ile göstersem olur mu ? güncel şartlarda E2 vizesini alabilmemin benim için olasılıkları nelerdir ? eğer olurda alabilme şansım yüksek olursa eğer bu vizeye başvuracağım lakin orada bir ofisim yok ve ancak gittiğimde bir ofis tutabilir veya alabilirim ayriyetten sizce gitmeden mi bir şirket açmalıyım yoksa buradaki şirketimi gösterip oraya gittiğimde açacağımı söylesem kabul ederler mi ? arkadaşlar sorularım bu yönde şimdiden cevaplayan veyahut yönlendiren herkese teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim..

• @iamatakank Size bu başlığı en başından itibaren yeniden okumanızı tavsiye ederim. E-2 başvurusunu Türkiye'de ya da ABD'de yapabilmeniz için yatırımın gerçekleşmiş olması ve paranın harcanmış olması gereklidir. Bunu yapabilmeniz için de önce ABD'ye gelmeniz gereklidir (Şart değil ama gelmeden nasıl yaptırım yapabildiğinize iyi bir gerekçe bulmanız). E-2 vizesi şu an kağıt üzerinde en rahat alınan vize türü gibi görünse de birden fazla şartın gerçekleşmesi gerekiyor.

• @EasternStar Teşekkür ederim, görünüşe göre büyük bir eksiğim varmış bu konuda...

Benzer Başlıklar

• 2
  • 11
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |