Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@osahin4, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells teşekkür ederim. Evrak onayı için 6. haftayı bekliyorum. Gelmezse kcc’ye mail göndereceğim. Süreç ilerledikten sonra durumu tekrar paylaşacağım.

Henuz DV2021'de herhangi bir numara aktif olmadi, bilginize...

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Çok pardon, dosyanın aktif olmasından değil evrak onayından bahsetmek istemiştim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osahin4, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Çok pardon, dosyanın aktif olmasından değil evrak onayından bahsetmek istemiştim.

Acele etmenize gerek yok, henuz bir problem gorunmuyor. Sadece KCC'den haber beklemeniz yeterli su an icin...

• F2a süreci amerikada daha çabuk mu neticeleniyor? Iyi akşamlar diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecom, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese merhaba erkek arkadaşım greencardlı ve yakında evlenmeye karar verdik amerikada yaşamayı düşünüyoruz kendisi biraz araştırmış ve amerikadan başvuru yapıldığında sürecin daha hızlı ilerleyip neticeye vardığı yasal prosedürün amerikada daha hızlı ilerlediği kanısında bu konuda bilgisi olan varmıdır acaba süreç amerikada daha çabuk mu neticeleniyor? Iyi akşamlar diliyorum.

Hayirli olsun simdiden...

Su an icin Green Card esleri acisindan ABD'de hizli sekilde AOS surecine baslayabiliyorsunuz, ama bunun icin oncelikle ABD'de olmaniz gerekiyor. Maalesef ABD'ye evlenmek amaciyla giremezsiniz, ya evlenip gocmen vize surecine girmelisiniz, ya da ABD'ye gidip evlenip sureci baslatabilirsiniz...

Bu basliktaki bilgileri incelediginize emin olun...

Ayrica F2A ile ilgili su konuyu da okumayi unutmayin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@ecom, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese merhaba erkek arkadaşım greencardlı ve yakında evlenmeye karar verdik amerikada yaşamayı düşünüyoruz kendisi biraz araştırmış ve amerikadan başvuru yapıldığında sürecin daha hızlı ilerleyip neticeye vardığı yasal prosedürün amerikada daha hızlı ilerlediği kanısında bu konuda bilgisi olan varmıdır acaba süreç amerikada daha çabuk mu neticeleniyor? Iyi akşamlar diliyorum.

Hayirli olsun simdiden...

Su an icin Green Card esleri acisindan ABD'de hizli sekilde AOS surecine baslayabiliyorsunuz, ama bunun icin oncelikle ABD'de olmaniz gerekiyor. Maalesef ABD'ye evlenmek amaciyla giremezsiniz, ya evlenip gocmen vize surecine girmelisiniz, ya da ABD'ye gidip evlenip sureci baslatabilirsiniz...

Bu basliktaki bilgileri incelediginize emin olun...

Ayrica F2A ile ilgili su konuyu da okumayi unutmayin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

Tamamdır çok teşekkürederim yardımınız için

• sayın @crazycells merhaba cn 26xxx lerde ve nişanlımla ocak ayında evlenmeyi planlıyoruz. bunun bize bir dezavantajı olur mu? mülakat tarihinin açıklanmasını beklemek mi mantıklı yoksa ds260 ı açtırmak mı mantıklı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@black, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

sayın @crazycells merhaba cn 26xxx lerde ve nişanlımla ocak ayında evlenmeyi planlıyoruz. bunun bize bir dezavantajı olur mu? mülakat tarihinin açıklanmasını beklemek mi mantıklı yoksa ds260 ı açtırmak mı mantıklı?

imzanizi guncelleyin. DV2021 oldugunu tahmin ediyorum...

Evlilik yaptiktan sonra yine forumda sorun, sizi yonlendirelim... Farketmez, ikisi de olur, numaralarin gidisatina gore o zaman karar vermek daha iyi olur...

• @crazycells cevabınız için teşekkür ederim. imzami güncelledim. evet 2021 talihlisiyim. size yazdıktan sonra kcc evrak istemeden evlenmeye karar verdik. ekim ayında evlilik düşünüyoruz. size sormamın sebebi dosyamızı sıkıntıya düşürmeden hangisinin daha uygun olacağı içindi. ekim ayında evlenmemizin sanırım dosya açısından bir sıkıntısı olmaz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@black, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim. imzami güncelledim. evet 2021 talihlisiyim. size yazdıktan sonra kcc evrak istemeden evlenmeye karar verdik. ekim ayında evlilik düşünüyoruz. size sormamın sebebi dosyamızı sıkıntıya düşürmeden hangisinin daha uygun olacağı içindi. ekim ayında evlenmemizin sanırım dosya açısından bir sıkıntısı olmaz?

Son aylara kalmadiginiz surece dosyanizda sikinti olmaz 🙂 illaki bir sekilde esinizi dosyaya eklersiniz... Dosya numaraniz yuksek, o nedenle oncesinden KCC'ye haber verip, DS-260 formu actirip, esinizi eklemeniz daha iyi olur...

• @crazycells teşekkür ederim. iyi akşamlar

• Merhaba, daha önce soruldu mu bilmiyorum ancak biz erkek arkadaşımla evlendik şimdi kimlik değişimi daha sonra pasaport değişiminden sonra ds260 formunu doldurucam ancak merak ettiğim konu formu doldururken kızlık soyadım ile mi yoksa eşimin soyadı ile mi doldurmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba, daha önce soruldu mu bilmiyorum ancak biz erkek arkadaşımla evlendik şimdi kimlik değişimi daha sonra pasaport değişiminden sonra ds260 formunu doldurucam ancak merak ettiğim konu formu doldururken kızlık soyadım ile mi yoksa eşimin soyadı ile mi doldurmalıyım ?

ABD'de hangi ismi kullanacaksaniz o sekilde doldurun. Su basligi inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1910/evlilikte-yeni-soyadi-ve-resmi-islemler

• @ozengnr ben de sizinle tam olarak ayni durumdayim ve en verimli yol hangisi olur nisanlimla kararsiziz. Surecle ilgili forumda veya tarafima guncelleme yaparsaniz cok sevinirim. Ayni sekilde son donemlerde bu donemden gecmis tecrubeli arkadaslardan da feedback bekliyorum. Bol sanslar.

• @crazycells merhaba, ben henüz evrak maili almadım ve yakın bir tarihte evlilik düşünüyorum. Eşimi dahil ettikten sonra mı evrakları göndermeliyim yoksa maili alır almaz göndermeli miyim? kendi evraklarımı gönderdikten sonra eşimi dahil etsem onun için de evrak isteyecekler mi? şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sosın, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells merhaba, ben henüz evrak maili almadım ve yakın bir tarihte evlilik düşünüyorum. Eşimi dahil ettikten sonra mı evrakları göndermeliyim yoksa maili alır almaz göndermeli miyim? kendi evraklarımı gönderdikten sonra eşimi dahil etsem onun için de evrak isteyecekler mi? şimdiden teşekkür ederim.

Eger gercekten yakin bir tarihte evlenecekseniz, evlendikten sonra ikiniz icin de evraklari gonderebilirsiniz.

• Merhabalar
    B'rcok yazi okudum ama kafamda ne yapacagim henuz netlesmedi cevaplarsaniz cok sevinirim. Aralik 2019 da ABD ye geldim internship icin 1 yillik ave Mart sonunda program askiya alindi pandemiden dolayi Agustos basinda geri dondum ve kiz arkadasimla tanistik Aralik da j1 vizem bitiyor ve kalmak istiyorum. Turist vizesiyle uzatip evlilik hazirligi mi yapmaliyim acaba veya direk evlenirsek mi kalip calismaya devam ederim ? tesekkurler @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@I-C, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar
    B'rcok yazi okudum ama kafamda ne yapacagim henuz netlesmedi cevaplarsaniz cok sevinirim. Aralik 2019 da ABD ye geldim internship icin 1 yillik ave Mart sonunda program askiya alindi pandemiden dolayi Agustos basinda geri dondum ve kiz arkadasimla tanistik Aralik da j1 vizem bitiyor ve kalmak istiyorum. Turist vizesiyle uzatip evlilik hazirligi mi yapmaliyim acaba veya direk evlenirsek mi kalip calismaya devam ederim ? tesekkurler @crazycells

Kiz arkadasinizin statusu nedir acaba?

• @uzay çok merak ediyorum nasıl oldu evlilik işi 😃

• @crazycells Çıktığı belli olduktan bir süreç sonra evlenmeyi düşünüyoruz. Bunun için çıkan kişi formunda sadece eşi için ekstra bir bölüm açıyor değil mi ? Sonraki süreç her iki kişi içinde aynı devam ediyor ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |