Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@gucarslan Teşekkür ederim hocam. Sayfanın linkini verebilir misiniz güncellemem için.

• ds260 formunda sorulan sorularda liseye giriş tarihi soruluyor ancak sistem üzerinden bu tarihe ulaşamıyoruz. bu tarihi tahmini olarak yazsak sorun olur mu?

• Ds260 formunu iki çocuğum için de dolduracağım. ancak formda çocuklara ait seyahat belgesi isteniyor. çocuklara ait pasaport yok. biz de o yüzden diğer belge seçeneğini işaretledik. eşimle ayrıldık çocukların velayeti annesinde o yüzden ilk etapta benimle giriş yapmayacaklar. pasaport gerekli midir. bilgi verirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@umut-gndgn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ds260 formunda sorulan sorularda liseye giriş tarihi soruluyor ancak sistem üzerinden bu tarihe ulaşamıyoruz. bu tarihi tahmini olarak yazsak sorun olur mu?

Liseyi okumaya başladığınız yılda eğitim öğretim yılının başladığı günü yazabilirsiniz.

Google’da küçük bir aramayla hangi gün olduğunu bulabilirsiniz.

• Yasaklı

Merhaba. Ben Azerbaycan vatandaşı olarak başvurdum ama Ankara da mülakata gireceğim.

Doğum belgem azerice onun orjinalini mi göndericem yoksa tercümesini mi ?

Bir de Türkiye’den alacağım sicil belgesini türkçe göndersem kabul ederler mi yoksa onu da mı ingilizceye çevirmem gerekiyor?

Azerbaycandan aldığım sicil belgesini ingilizce diline çevirdim. Sadece ingilizcesini göndersem yeterli olur mu ? Orjinal, azerice olanıda göndermem gerekiyor mu?

• @Orhan-Cabarov İngilizce sicil belgesi ıslak imza yada elektronik imza ise gerek yok.türkiye vatandaşı iseniz belgeyi İngilizce alın yollayın?yada noter tasdikli çeviri ingilizce yada azerice).noter tasdikli çevirilerde orjinalini yollamalısınız.doğum belgesini ankarada Türkçe yada orjinal isterler ama kcc gönderirken gerek yok

• Green card 2021kazandım. Ds 260forumunu 2ay önce doldurup yolladım. Hala ilgili evrak talebiyle ilgili e-posta almadım. Sizce bu normalmi? bu postayı alan ve evrakları yollayan varsa lütfen bilgi versin.

• @Babək-Nağıyev evrak mailleri gelmemiş olabilir.mailler kazanan numara sırasıyla geliyor ve alttaki linki kontrol edebilirsiniz.sizde diğer arkadaşlar gibi imzanıza bileğilerinizi yazın soru sorarken ona göre cevabı doğrudan alabilirsiniz.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BmmBZVmRchomkNQBJ9qlKKwzBWIhqWyxZl3NSxKRxBc/htmlview

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ds260 formunda sorulan sorularda liseye giriş tarihi soruluyor ancak sistem üzerinden bu tarihe ulaşamıyoruz. bu tarihi tahmini olarak yazsak sorun olur mu?

tahmini yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ds260 formunu iki çocuğum için de dolduracağım. ancak formda çocuklara ait seyahat belgesi isteniyor. çocuklara ait pasaport yok. biz de o yüzden diğer belge seçeneğini işaretledik. eşimle ayrıldık çocukların velayeti annesinde o yüzden ilk etapta benimle giriş yapmayacaklar. pasaport gerekli midir. bilgi verirseniz sevinirim.

Eger Green Card alacaklarsa onlar icin bir DS-260 formu doldurmalisiniz ve pasaportlari olmali.

Ama eger Green Card almayacaklarsa kendileri icin bir form doldurmaniza gerek yok, o durumda pasaporta da gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Ben Azerbaycan vatandaşı olarak başvurdum ama Ankara da mülakata gireceğim.

Doğum belgem azerice onun orjinalini mi göndericem yoksa tercümesini mi ?

Bir de Türkiye’den alacağım sicil belgesini türkçe göndersem kabul ederler mi yoksa onu da mı ingilizceye çevirmem gerekiyor?

Azerbaycandan aldığım sicil belgesini ingilizce diline çevirdim. Sadece ingilizcesini göndersem yeterli olur mu ? Orjinal, azerice olanıda göndermem gerekiyor mu?

Hem orijinallerini hem de ingilizce cevirilerini goturmelisiniz.

Dili Turkiye Turkcesi olmayan tum belgeleri ingilizceye cevirin...

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@crazycells
    @mahmutenis
    Teşekkür ederim hoca ama tam anlamadım kusura bakmayın, emin olmak istiyorum.

1/ Azerbaycan dan aldığım sicil belgesini appostilli ingilizceye tercüme ettim, onu kcc ye sadece ingilizce olanı göndericem? Azerice orjinal olanını göndermeyeceğim doğru mu hocam?

2/ Türkiye den alacağım arşiv kayıtlı sicil belgesini türkçe mi göndericem kcc ye ? KCC Türkçe anlarlar mı hocam?

3/ Doğum belgem azerice. Onu yeminli tercümana götürüp ingilizceye çevirip sadece ingilizcesini KCC ye göndericem değil mi?

KCC maili için soruyorum, mülakatı değil. PDF dosyası hazırlamam gerekiyor:

• @Babək-Nağıyev, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Green card 2021kazandım. Ds 260forumunu 2ay önce doldurup yolladım. Hala ilgili evrak talebiyle ilgili e-posta almadım. Sizce bu normalmi? bu postayı alan ve evrakları yollayan varsa lütfen bilgi versin.

Merhaba, Şu an evrak talebi dosya numarası 3 binlerde olan arkadaşlara gelmekte. Sürecinizi imzanıza taşırsanız daha ayrıntılı cevaplar verile bilir.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @mahmutenis kendimizi nasıl tabloya ekleyecez anlamadim

• @Servet-Demir düzenlenebilir açık halde bilgisayardan yapılıyor.

• @Orhan-Cabarov abim sana gelen mailde ne yazıyorsa bilmiyorum.anadilinde istemiyormu?sen PDF yapabiliyorsan aynı dosyada ikisinide eklemelisin ne zararı olurki?1.sen her halukarda görüşme için İngilizce çeviri yaptıracağın için herseyi ingilizce çevirt
    2.hepsinin fotosunu çek yolla belgelerde dursun sende mülakat zamanı onları götürürsün.
    Orijinalleri gönderilecek.

• Yasaklı

@mahmutenis İngilizcem iyi değil diye onu tam bilmiyorum hocam. Ben en iyisi ingilizceye tercüme edeyim dediğiniz gibi. Ondan sonra nasıl hazırlayıp göndereceğime bakarım. Onun rehberi vardı forumda ama bulamadım şimdi.

• @Orhan-Cabarov tamam abi öyle yapalım.hayırlısı olsun hadi

• @Orhan-Cabarov bütün senedleri ingilisceye tercüme et.Türkiyeden alacağın adli sicil kaydın e devletden ala bilersen.Arşiv kayıtlı ve ingilisce seçeneği var orda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |