Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells evet 1 ay icinde evleneceğim hayırlısı ile, işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte (eşimin pasaport ve kimlik işlemleri) max. 40-45 güne kadar evrakları duzenlemek icin mail atacağım. sanırım 33binden evrak istenene kadar biz re-open maili atmış oluruz. ama prosedürü ögrenmek istedim.

Simdiden hayirli olsun, evlendikten sonra foruma yazin isterseniz. Surecte oldugunuz yere gore yonlendirebiliriz.

• Olumlu olabilecek sinyaller var galiba arkadaşlar

• Bu ileti silindi!

• @crazycells cok tesekkur ederim size, herkese iyi geceler 🙂

• Arkadaşlar Kazakistandan adli sicil kaydı almak için konsoloslukla görüşüyorum 4 ay sürer bu işlem diye dediler. Vekaletname ile alan arkadaşlar bu işleri nasıl yaptılar acaba noterde ingilizce mi yaptırıyoruz veya süreçleri nedir? Birde alamama durumunda, Kcc benden evrak istendiginde konsolosluk bana 4 ay sürer dedi gelince ibraz etsem diye yazsam sorun olur mu?

• Arkadaşlar Kazakistandan adli sicil kaydı almak için konsoloslukla görüşüyorum 4 ay sürer bu işlem diye dediler. Vekaletname ile alan arkadaşlar bu işleri nasıl yaptılar acaba noterde ingilizce mi yaptırıyoruz veya süreçleri nedir? Birde alamama durumunda, Kcc benden evrak istendiginde konsolosluk bana 4 ay sürer dedi gelince ibraz etsem diye yazsam sorun olur mu?

• Meslek ile ilgili olan bölümü dolduruyoruz şu an. eşim öğretmenlik 4. Sınıf öğrencisi, 15-20 gün içinde mezun olacak. 1 yıldan fazladır bir okulda sigortalı olarak çalışıyor(henüz mezun olmadığı için SGK da halkla ilişkiler olarak giriş yapıldı)
    Primary Occuppation bölümüne öğrenci olarak mı giriş yapmalıyız, çalışan olarak mı?
    Yoksa hem iş hem de öğrenci olarak 2 giriş mi yapalım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vseravno, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar Kazakistandan adli sicil kaydı almak için konsoloslukla görüşüyorum 4 ay sürer bu işlem diye dediler. Vekaletname ile alan arkadaşlar bu işleri nasıl yaptılar acaba noterde ingilizce mi yaptırıyoruz veya süreçleri nedir? Birde alamama durumunda, Kcc benden evrak istendiginde konsolosluk bana 4 ay sürer dedi gelince ibraz etsem diye yazsam sorun olur mu?

Su basligi incelediniz mi?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

Oradaki bilgileri inceleyip sorunuzu orada sormanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Görkem-Güngör, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Meslek ile ilgili olan bölümü dolduruyoruz şu an. eşim öğretmenlik 4. Sınıf öğrencisi, 15-20 gün içinde mezun olacak. 1 yıldan fazladır bir okulda sigortalı olarak çalışıyor(henüz mezun olmadığı için SGK da halkla ilişkiler olarak giriş yapıldı)
    Primary Occuppation bölümüne öğrenci olarak mı giriş yapmalıyız, çalışan olarak mı?

Bugunku bilgilere gore doldurmaniz yeterlidir. Iki turlu de bir sorun yasamazsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Meslek ile ilgili olan bölümü dolduruyoruz şu an. eşim öğretmenlik 4. Sınıf öğrencisi, 15-20 gün içinde mezun olacak. 1 yıldan fazladır bir okulda sigortalı olarak çalışıyor(henüz mezun olmadığı için SGK da halkla ilişkiler olarak giriş yapıldı)

Bugunku bilgilere gore doldurmaniz yeterlidir. Iki turlu de bir sorun yasamazsiniz.

2 giriş yapıp birine aktif olarak çalıştığı işi diğerine de öğrenciliği yazalım o zaman değil mi?

Halkla ilişkiler “communications” bölümüne girer mi yoksa “other” mı yapmalıyız?

• @crazycells Tekrar merhaba. Ds260 formunda Green kartın amerıka da hangı adrese gelecegını yazmıştım ama o adreste yasayan arkadasım 1 ay sonra adresınden taşınacakmış. Mulakat gunu adresı nasıl degısecegım hocam ? Bana soru soran konsolosluk çalışanına mı söyleyecegım yenı adresı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

2 giriş yapıp birine aktif olarak çalıştığı işi diğerine de öğrenciliği yazalım o zaman değil mi?

Halkla ilişkiler “communications” bölümüne girer mi yoksa “other” mı yapmalıyız?

evet iki ayri sekilde girin; communications uygundur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Tekrar merhaba. Ds260 formunda Green kartın amerıka da hangı adrese gelecegını yazmıştım ama o adreste yasayan arkadasım 1 ay sonra adresınden taşınacakmış. Mulakat gunu adresı nasıl degısecegım hocam ? Bana soru soran konsolosluk çalışanına mı söyleyecegım yenı adresı ?

yeni adres belli olunca ve bir de mulakat tarihiniz belli olunca, formu actirip kendiniz degistirin. Mulakat tarihi aldiktan sonra forumda yine sorunuzu sorun, sizi yonlendireyim.

• ⭐⭐

Merhaba,
    Mülakat randevusu verilmeden ve hatta dosya cut-off ilan edilmeden sağlık raporu alınabiliyor mu?
    Diyelim ki mülakatlar 1 Ocak itibariyle başladı. Şubat-Mart-Nisan-Mayıs bültenleri yayınlandı, henüz numaram current olmadı ama gidişata göre Temmuz'da sıra gelmesini tahmin ediyorum. Herhangi bir sağlık sorunu ve sürecin uzaması ihtimaline karşın Mayıs ayında sağlık muayenesine gidebilir miyim? Çünkü önceki deneyimlerde ilave test sonuçlarının 8 hafta kadar sonra çıktığı söylenmiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    Mülakat randevusu verilmeden ve hatta dosya cut-off ilan edilmeden sağlık raporu alınabiliyor mu?
    Diyelim ki mülakatlar 1 Ocak itibariyle başladı. Şubat-Mart-Nisan-Mayıs bültenleri yayınlandı, henüz numaram current olmadı ama gidişata göre Temmuz'da sıra gelmesini tahmin ediyorum. Herhangi bir sağlık sorunu ve sürecin uzaması ihtimaline karşın Mayıs ayında sağlık muayenesine gidebilir miyim? Çünkü önceki deneyimlerde ilave test sonuçlarının 8 hafta kadar sonra çıktığı söylenmiş.

Maalesef alinamiyor. Once dosyanizin Ankara'daki ABD konsolosluguna ulasmasi lazim, sonra da konsoloslugun isimleri Ungan'lara iletmesi lazim. Ungan'lar sistemlerinde sizin isminizi gormeden size belge vermezler. O nedenle mulakat tarihinden en fazla 30 gun oncesinde saglik raporu icin gun alabiliyorsunuz.

• @crazycells Çok teşekkur ederım. 🤗

• @crazycells merhaba lordum. İyi günler dilerim. Ds 260 formunda amerika adresini boş bıraktım. Çünkü şu an için ne orada kalacağım adres ne de greencard'ımın postalanmasını istediğim adres belli değil. Bu noktada usa'dan bir adres bulma konusunda önerileriniz nelerdir? Orada bir tanıdığımız yoksa mümkün değil midir? Yok ise bir tanıdık edinip onun adresini mi vermemiz en etkili yoldur? yoksa airbnb'den adres bulup onu göstermemiz de geçerli bir yöntem olur mu? Farklı ne gibi yöntemlere başvurabiliriz? çoğunluk bu noktada bu soruna çözümü nasıl buluyor? forumda bu konu biraz dağınık olduğu için derli toplu bir bilgi edinemedim. Teşekkürler lordum.

• @crazycells Merhabalar KCC'den bugün evrak mail talebi aldım. Başvuru sırasında kullandığım pasaport ile DS-260 formunda kullandığım pasaportlar farklı. Başvuru sırasında kullandığım pasaportun süresi konsolosluktaki görüşmeye kadar biteceği için 10 yıllık yeni bir pasaport aldım ve formu bununla doldurdum. KCC'ye eski pasaportu da taratıp atacağım fakat açıklama kısmına ne yazmalıyım ? İngilizcem yeterli olmadığı için bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba lordum. İyi günler dilerim. Ds 260 formunda amerika adresini boş bıraktım. Çünkü şu an için ne orada kalacağım adres ne de greencard'ımın postalanmasını istediğim adres belli değil. Bu noktada usa'dan bir adres bulma konusunda önerileriniz nelerdir? Orada bir tanıdığımız yoksa mümkün değil midir? Yok ise bir tanıdık edinip onun adresini mi vermemiz en etkili yoldur? yoksa airbnb'den adres bulup onu göstermemiz de geçerli bir yöntem olur mu? Farklı ne gibi yöntemlere başvurabiliriz? çoğunluk bu noktada bu soruna çözümü nasıl buluyor? forumda bu konu biraz dağınık olduğu için derli toplu bir bilgi edinemedim. Teşekkürler lordum.

Bu konu artık çözüldü. ABD'de bir yakınınız yoksa Turquoise Horizon firması size adres temini konusunda yardımcı oluyor.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3468/ds-260-göçmenlik-formu-ve-dv-süreci-danışmanlığı-turquoise-horizon?_=1594743561343

• Arkadaşlar merhaba. Benim de bir sorum olacak bilgisi olan tecrübesi olan varsa cevaplarsa sevinirim.formda ikamet adreslerinde 6 ay süreliğine iş için gittiğim Almanya'daki adresi yazmadım fakat iş tecrubelerinde almanyadaki iş tecrubelerim kisminda oradaki firma bilgisini ekledim.ikamet adresi girmemek sorun teşkil eder mi sizce.bu konuda sorun yaşamış biri var mı?formu actirmam gerekir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |