Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

I-130 formlarımız an itibariyle onaylandı 🙂 13. ayda... Bekleyen herkese sabırlar, sevgiler

gozunuz aydin 🙂

• @hulyaek hayırlı olsun 🙂 onaylananlari görünce bana da moral oluyor,gidişat hakkında yine bilgiler paylaşın lütfen

• @crazycells teşekkür ederim, herşey için 🙂 ben hangi forum başlığına geçsem bundan sonrası için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells teşekkür ederim, herşey için 🙂 ben hangi forum başlığına geçsem bundan sonrası için

AOS yapmadiginiz surece (yani ABD icinde Green Card surecine devam etmediginiz surece) bu baslikta yazmaya devam edebilirsiniz 🙂

• @crazycells I-130 onaylandıktan 3 gün sonra NVC case oluşturuldu..Benim ve 21 yaş altı kızım için 2 ayrı I130 oldurmuştuk ve her iki ayrı case de approve oldu. Her iki case için de ayrı ayrı NVC case number lar geldi. Ancak ben kendi case ime girdiğimde kızımın case ini orada görüyorum ve NVC fee ödemesini de ordan yapabildim..Bu durumda ayrıca onun case ine de girip bir daha ödeme yapmıyor olmam gerekli değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells I-130 onaylandıktan 3 gün sonra NVC case oluşturuldu..Benim ve 21 yaş altı kızım için 2 ayrı I130 oldurmuştuk ve her iki ayrı case de approve oldu. Her iki case için de ayrı ayrı NVC case number lar geldi. Ancak ben kendi case ime girdiğimde kızımın case ini orada görüyorum ve NVC fee ödemesini de ordan yapabildim..Bu durumda ayrıca onun case ine de girip bir daha ödeme yapmıyor olmam gerekli değil mi?

Bir kere odemeniz yeterli.

• @crazycells Bu konuda kafam karışık.

• NVC de Kendi case ime girdiğimde: Hem kendimi, hem kızımı görüyorum ( as a child ) olarak ve oradan ikimiz için de ödeme yaptım.
    • NVC de ayrıca kızımın case ine girdiğimde orda sadece kızım var as a principal applicant olarak. ve hala ödeme bekliyor görünüyor, hem DS için hem Sponsor için.
    • Bu durumda kafam karıştı, kızım bundan sonrası için kendi başına bir case olarak mı işleme devam ediyor olacağım.. Yoksa Zaten benim case im altında devam edecek şekilde mi? Acaba en baştan ona ayrı bir I130 doldurmamalı ayrı bir case açtırmamalı mıydık.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Bu konuda kafam karışık.

• NVC de Kendi case ime girdiğimde: Hem kendimi, hem kızımı görüyorum ( as a child ) olarak ve oradan ikimiz için de ödeme yaptım.
    • NVC de ayrıca kızımın case ine girdiğimde orda sadece kızım var as a principal applicant olarak. ve hala ödeme bekliyor görünüyor, hem DS için hem Sponsor için.
    • Bu durumda kafam karıştı, kızım bundan sonrası için kendi başına bir case olarak mı işleme devam ediyor olacağım.. Yoksa Zaten benim case im altında devam edecek şekilde mi? Acaba en baştan ona ayrı bir I130 doldurmamalı ayrı bir case açtırmamalı mıydık.

Herkes icin ayri bir I-130 form doldurmak sart...

Kizinizin durumunu hatirlatir misiniz? 21 yasini mi gecmisti? Yoksa ilk basvuruya mi eklememistiniz?

USCIS'e iki ayri basvuru yapip, iki ayri bilgilendirme aldiniz mi?

• @crazycells 21 yaş altı.. 2 ayrı I130 form doldurduk, onun ve benim için.. dolayısıyla 2 ayrı USCIS de case oluştu ve ikisi de ayrı ayrı onaylandı..
    NVC de de 2 ayrı case oluştu, ancak benim case de ben zaten kızımı da görüyorum ve onun için ordan ödemesini yaptım.
    Ancak ona ait case e gridiğimde hala ödeme beklenyor durumda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 21 yaş altı.. 2 ayrı I130 form doldurduk, onun ve benim için.. dolayısıyla 2 ayrı USCIS de case oluştu ve ikisi de ayrı ayrı onaylandı..
    NVC de de 2 ayrı case oluştu, ancak benim case de ben zaten kızımı da görüyorum ve onun için ordan ödemesini yaptım.
    Ancak ona ait case e gridiğimde hala ödeme beklenyor durumda

Bir tanesinden devam etmek yeterli olacaktir diye dusunuyorum, iki ayri odeme yapmaniza gerek yok; fakat bu iki dosya ne zaman birlestirilecek ben de emin degilim...

Isterseniz suradan NVC'ye sorun ve iki dosyanin birlestirilmesini talep edin, sonraki asamalar kolaylassin...

• @crazycells çok teşekkürler, link ekleyecektiniz sanırım "suradan sorun" diye ??!!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkürler, link ekleyecektiniz sanırım "suradan sorun" diye ??!!

Evet, sayfayi kopyalamistim ama yapistirmayi unutmusum 🙂

• @crazycells yazdım yolladım, cevap ne zaman gelir bilmiyorum ama ben işlemlere benim casenumaram altından devam ediyorum. Ama I-864 de bu karışıklığı ilgilendiren sorular var ne yazacağıma emin olamadığım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yazdım yolladım, cevap ne zaman gelir bilmiyorum ama ben işlemlere benim casenumaram altından devam ediyorum. Ama I-864 de bu karışıklığı ilgilendiren sorular var ne yazacağıma emin olamadığım.

Siz sorularinizi simdilik su konuda sorun:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Elimizden geldigince yardimci oluruz...

• @crazycells cevap geldi..

Dear Sir/Madam:

We updated the derivative applicant’s derivative visa status to accompanying, as he or she will travel and apply for their immigrant visa at the same time as the principal applicant.

Regards

• Merhaba
    Nişanlım green cardını aldı ve Marttan beri Amerikada ve çalışıyor. Ben de mart ayında turist vizesi ile yanına gittiM ve coronadan dolayı planlanan süreden daha uzun kalıp temmuz ayında türkiyeye geri döndüm.
    En kısa zamanda evlenmeyi planlıyoruz ve sizce bu nikah Amerikada mı, Türkiyedemi olmalı ve nikahtan sonra izlenmesi gereken en verimli prosedür nedir?
    Yardımlarınız için teşekkürler.

• @itsmebb - Bence Amerika resmi makamlarında evlenip, konsolosluk kanalıyla TR ye onaylatmak Onay süreci için en güvenli yol, ama TR de olur çok fark edeceğini sanmıyorum ilişki gerçek bir ilişki olduğu sürece.. * Süreç ile ilgili bu forumun ilk sayfası ilk post en net süreç anlatan post.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cevap geldi..

Dear Sir/Madam:

We updated the derivative applicant’s derivative visa status to accompanying, as he or she will travel and apply for their immigrant visa at the same time as the principal applicant.

Regards

Tamamdir, bu birlesim problemi cozecektir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@itsmebb, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba
    Nişanlım green cardını aldı ve Marttan beri Amerikada ve çalışıyor. Ben de mart ayında turist vizesi ile yanına gittiM ve coronadan dolayı planlanan süreden daha uzun kalıp temmuz ayında türkiyeye geri döndüm.
    En kısa zamanda evlenmeyi planlıyoruz ve sizce bu nikah Amerikada mı, Türkiyedemi olmalı ve nikahtan sonra izlenmesi gereken en verimli prosedür nedir?
    Yardımlarınız için teşekkürler.

Buna sizin iliskiniz ve hayatiniza gore karar vermelisiniz, ama ABD'ye tekrar turist vizesiyle girip evlenmeniz mumkun olmayabilir. Iki sureci de forumdan okuyup hangisinin sizin icin daha uygun olduguna karar vermelisiniz.

• Herkese merhabalar,

Eşim temmuz ayından beri ABD'de kendisi green card sahibi ve orada yaşamaya başladı. Ben şu an türkiyedeyim ve F2A vize süreci ile eşim dolayısıyla green card sahibi olmak için I-130 formunu doldurup önümüzdeki iki hafta içerisinde göndermeyi düşünüyoruz. Birkaç sorum olacaktı sizlere:
    1- Visa bulletinlerde F2A sırası Current olması tam olarak ne anlama gelmektedir? Şu anda sürece başladığımızı varsayarsak benim green card'ımı almam tahminen ne kadar sürer? USCIS'in I-130 formunu onaylaması ve diğer aşamaların ne kadar süreceğine göre eğer bu süre çok uzunsa F1 vizesiyle doktora öğrencisi olarak gidip F2A'ya AOS yapmayı da düşünüyoruz bir yandan.
    2- F2A sürecimi Türkiye'den başlattığımızda göçmenlik sürecim devam ederken ABD'deki okullardan kabul almam durumunda F1 vizesi almam mümkün olur mu?
    3- F2A sürecimi Türkiye'den yürütürken green carddan önce ABD'de çalışma iznimin daha erken çıkması gibi bir durum söz konusu mudur?

Consular Processing ile Türkiye'den F2A süreci yürütmek ile F1 vizesi ile ABD'de doktora gibi bir programa dahil olup AOS ile green card sürecimi orada başlatmak arasında bir kararsızlık yaşıyoruz. Yardımlarınız ve önerilerinize açığım, çok teşekkür ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |