Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tolgahan sorularınızı ilgili başlık altında sormalısınız ⬇
    DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/139345

• @Muhtaradana Tesekkurler

• Merhaba ben dv2020 kazananıyım vizemi aldım ve ocak ayında ilk giriş çıkışı yaptım green kart ücretini ödedim martta kart adrese teslim edildi (kartı henüz ben almadım) dün de Ankaradan böyle bir mail geldi 12 sinde Ankaraya gitmeli miyim ve neden çağırdıklarını anlamadım bu konuyla alakalı bilgisi olan var mı?

Dear ENES MÜCAHİD ÖLÇER,

Please print and bring this email to your appointment on 12 Aug 2020 and note the following COVID-19 measures:

You must be on-time and cannot arrive more than 10 minutes early;
    You must wear a mask covering both your nose and mouth;
    You must arrive with all required documents, photos, photocopies and answered security questionnaire.

If you do not follow all of these requirements, your appointment will be canceled and you will need to reschedule.

Please also be aware that we have no place to store your belongings, so only bring your application-related documents and your wallet/purse. (Large bags, backpacks and cell phones are not allowed inside the waiting room.)

Out of an abundance of caution, due to COVID-19, we need you to respond to this email answering the following questions, before we can grant you entry to our facilities for your appointment. In addition to emailing us your response, print your responses and carry with you on the day of your appointment. Security will ask you the questions, again, when you arrive at our facility.

Have you had any cold or flu-like symptoms in the past 14 days, such as a fever, shortness of breath, or a persistent cough?
    Have you checked your temperature in the last 24 hours and was it outside the normal range? Temperatures at or above 100.4°F/38°C are outside the normal range.
    Have you traveled to or through areas or regions that have a CDC Level 3 Travel Advisory or a State Department Level 4 Travel Advisory in the last 14 days? (e.g. Brazil, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the Republic of Ireland, the 26 countries that comprise the Schengen Area, the Islamic Republic of Iran, or the People’s Republic of China)
    Have you had close contact over the past 14 days with individuals who have traveled within the last 14 days through areas or regions that have a CDC Level 3 Travel Advisory or a State Department Level 4 Travel Advisory? (e.g. Brazil, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the Republic of Ireland, the 26 countries that comprise the Schengen Area, the Islamic Republic of Iran, or the People’s Republic of China)
    Have you had close contact with anyone currently under isolation or quarantine?

• @Muhtaradana güzel günler yakın, meşaleleri yakın

• Merhaba, vize yenilemek için konsolosluktan mülakat tarihi aldım. Daha önceki AIS kaydındaki PTT adresini nasıl değişebilirim ?

• @enessolcerr bir yanlışlık olmuş sanırım, siz Ankara konsolosluğunun göçmen vize soru formundan bu konuyu sorun isterseniz, düzeltme yapsınlar sizin yeniden mülakata gitmenize gerek yok @crazycells

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Arkadaşlar Son Fırsat lütfen bu fırsatı kaçırmayalım

Eğer DV2020 talilisi iseniz ve vize süreniz 23 Nisan 2020 den sonra bitmişse

Lütfen Ankara konsolosluğu ile iletişime geçip yeni mülakat tarihi isteyin

Bunun için yapmanız gerekenler

[email protected] e-mail adresine vizenizin bir kopyasını göndermek ve durumunuzu açıklayan küçük bir yazı ile yeniden mülakat tarihi istemek olsun

Ek olarak durumunuzu Göçmen vize soru formundan sorabilir⬇

Ayrıca Ankara konsolosluğuna telefonla ulaşmata çalışabilirsiniz

Lütfen ihmal etmeyelim

• sayın @enessolcerr, bahsi geçen mail covid19 ve uçuş yasakları nedeni ile ilk girişlerini yapamayıp 23 nisan sonrası vize süresi bitenler arasından yeniden mülakat tarihi alanlar için gönderildi, siz durumunuzu sayın @Muhtaradana'nın yönlendirmiş olduğu şekli ile elçiliğe sorabilirsiniz.

• sayın @crazycells merhaba, yeni verilen mülakat tarihi için ais üzerinde güncelleme yapmamız mı gerekir yada yeniden randevu kaydı mı oluşturmamız gerekir? Bu konuda, son gelen elçilik mailinde herhangi bir yönlendirme yapılmadı.

• @Muhtaradana Teşekkürler

• @gezgin34 ??? Ne olacak güzel ??

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@gezgin34 ??? Ne olacak güzel ??

Forumdaki çoğu konuyu okuyorum. Sizin sürekli olumsuz mesajlarınıza denk geliyorum.Madem bu kadar olumsuzsunuz neden hala buradasınız? Siz olumlu birşey olmayacağını düşünüyorsanız süreci bitirin devam etmeyin. Burada umut dolu insanlar var. Her gün uyanır uyanmaz buraya bakıp olumlu bir gelişme bekleyen insanlar var. Sizin kadar olumsuz birini daha görmedim forumda. Ya gerçekten çok olumsuz bakıyorsunuz ya da ters totem yapıyorsunuz. Tam olarak anlayamadım ama bence bu kadar umutlu insanın içinde,bu kadar umutsuz olmayın. Saygılar

• @cenkduzum Arkadaş “ Güzel günler yakın “ diye yazmış bende sordum “ Ne güzel olacak “ 30 Eylül e kalmış 45 gün! DV 2020 adayları için Bu arada olabilecek güzel şey nedir bana yazabilirmisiniz ? Son aylarda düzenli takip etmiyorum Benim bilmediğim sizin bildiğiniz nedir ? Ne olacak diye Ümit etmeliyiz yada beklenti içinde olmalıyız ?

@cenkduzum Arkadaş “ Güzel günler yakın “ diye yazmış bende sordum “ Ne güzel olacak “ 30 Eylül e kalmış 45 gün! DV 2020 adayları için Bu arada olabilecek güzel şey nedir bana yazabilirmisiniz ? Son aylarda düzenli takip etmiyorum Benim bilmediğim sizin bildiğiniz nedir ? Ne olacak diye Ümit etmeliyiz yada beklenti içinde olmalıyız ?

bence davanın içeriğini gözden kaçırıyorsunuz dava da hakim dv2020 kazannları lehine karar verirse 45 gün diye bir sorun kalmıyor 2021 30 eylülüne kadar yani dv2021 kazannlarıyla beraber 2020 kazananlarınada zaman tanınacak. işte kazancınız bu.

• ⭐⭐

@DustyBlue, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@cenkduzum Arkadaş “ Güzel günler yakın “ diye yazmış bende sordum “ Ne güzel olacak “ 30 Eylül e kalmış 45 gün! DV 2020 adayları için Bu arada olabilecek güzel şey nedir bana yazabilirmisiniz ? Son aylarda düzenli takip etmiyorum Benim bilmediğim sizin bildiğiniz nedir ? Ne olacak diye Ümit etmeliyiz yada beklenti içinde olmalıyız ?

bence davanın içeriğini gözden kaçırıyorsunuz dava da hakim dv2020 kazannları lehine karar verirse 45 gün diye bir sorun kalmıyor 2021 30 eylülüne kadar yani dv2021 kazannlarıyla beraber 2020 kazananlarınada zaman tanınacak. işte kazancınız bu.

Temennimiz tüm bekleyenlerin vizesini alabilmesi. Ancak beklentileri çok yüksek tutmamakta fayda var. Sınırlı hukuki bilgimle 30 Eylül tarihinin malesef uzatılamayacağını düşünüyorum. Böyle bir karar, yargının kendini kanun koyucu yerine koyması anlamına gelir.

Görünen o ki, en iyi sonuç bir TRO alınması ve hükümetin bunu yüksek mahkemeye taşımaması ya da taşısa bile 30 Eylül'e kadar mümkün olduğunca zaman kazanılması. Böyle bir durumda mülakat tarihi alıp, mülakatları gerçekleşmeyenler en şanslı grup. Onların dışında evrak onayı alanlardan bir grup, bu kısıtlı zamanda mülakat hakkı elde edebilir.

Keşke herkese sıra gelse ama dediğim gibi süre oldukça kısaldı. Bu arada, sayın @Muhtaradana ya ayrı bir parantez açmak isterim. Kendisinin çekilişi kazanma videosunu da izledim. Forumdaki yardımsever paylaşımları da herkesin malumu. Aramızdan ekstra 1 kişiyi bile gönderebilirsek kardır mantığı takdire şayan. Kendisinin gidebilmesini en az kendim kadar istiyorum.

Hayırlısı diyelim.

• @DustyBlue Herkes burda 30 Eylül tarihi kesinlikle uzatılamaz , kanun Çıkması lazım diyordu ! Bu değiştimi yani ? Hakim uzattım derse oluyormu öyle yani ?

@DustyBlue Herkes burda 30 Eylül tarihi kesinlikle uzatılamaz , kanun Çıkması lazım diyordu ! Bu değiştimi yani ? Hakim uzattım derse oluyormu öyle yani ?

valla dostum bence öyle bir şans yok ama "bence" nin bir anlamı yok. bildiğim kadarıyla o tarihin değişmesi için kongrede karar çıkmalı ama diğer açıdan bakarsan bir hukukçu imkanı olmayan bir şeyi hakimden talep edebilir mi? hakim kanunları hiçe sayabilir mi? saydığını farz edelim bunun anayasa mahkemesi safhası var. üstelik o vizeyi verdirmemeye kafayı takan bir trump olursa elçilikleri açtırmaz anayasa mahkemesindne durdurma kararı çıkana kadar. yani iş karışık bir iş. sadece olumsuz olarak çok yazınca arkadaşların tepkisini çekmişsiniz ben dava içeriğindne bahsettim. benim şahsi fikrim bu işin oluru çok yok. fakat kanun adamı değilim bilmediğim konularda da çok konuşmak istemiyorum. bu bir rüya insanlar gördükleri rüya bir süre daha devam etsin diyorsa susar kenara çekilirim. çünkü bu onların rüyası.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enessolcerr, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba ben dv2020 kazananıyım vizemi aldım ve ocak ayında ilk giriş çıkışı yaptım green kart ücretini ödedim martta kart adrese teslim edildi (kartı henüz ben almadım) dün de Ankaradan böyle bir mail geldi 12 sinde Ankaraya gitmeli miyim ve neden çağırdıklarını anlamadım bu konuyla alakalı bilgisi olan var mı?

Dear ENES MÜCAHİD ÖLÇER,

Please print and bring this email to your appointment on 12 Aug 2020 and note the following COVID-19 measures:

You must be on-time and cannot arrive more than 10 minutes early;
    You must wear a mask covering both your nose and mouth;
    You must arrive with all required documents, photos, photocopies and answered security questionnaire.

If you do not follow all of these requirements, your appointment will be canceled and you will need to reschedule.

Please also be aware that we have no place to store your belongings, so only bring your application-related documents and your wallet/purse. (Large bags, backpacks and cell phones are not allowed inside the waiting room.)

Out of an abundance of caution, due to COVID-19, we need you to respond to this email answering the following questions, before we can grant you entry to our facilities for your appointment. In addition to emailing us your response, print your responses and carry with you on the day of your appointment. Security will ask you the questions, again, when you arrive at our facility.

Have you had any cold or flu-like symptoms in the past 14 days, such as a fever, shortness of breath, or a persistent cough?
    Have you checked your temperature in the last 24 hours and was it outside the normal range? Temperatures at or above 100.4°F/38°C are outside the normal range.
    Have you traveled to or through areas or regions that have a CDC Level 3 Travel Advisory or a State Department Level 4 Travel Advisory in the last 14 days? (e.g. Brazil, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the Republic of Ireland, the 26 countries that comprise the Schengen Area, the Islamic Republic of Iran, or the People’s Republic of China)
    Have you had close contact over the past 14 days with individuals who have traveled within the last 14 days through areas or regions that have a CDC Level 3 Travel Advisory or a State Department Level 4 Travel Advisory? (e.g. Brazil, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the Republic of Ireland, the 26 countries that comprise the Schengen Area, the Islamic Republic of Iran, or the People’s Republic of China)
    Have you had close contact with anyone currently under isolation or quarantine?

Otomatik olarak herkese gondermisler demek ki... Arkadaslarin da belirttigi gibi sizin bu emaili muhattap almaniza gerek yok, zaten islemlerinizi tamamlayip ABD'ye giris yapmissiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreonline, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, vize yenilemek için konsolosluktan mülakat tarihi aldım. Daha önceki AIS kaydındaki PTT adresini nasıl değişebilirim ?

AIS'e giris yapamiyor musunuz?

Eger degisiklik yapamiyorsaniz iletisim bolumunden kendilerine yazabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 114
  • 247
  • 8481
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |