Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@akurtlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhabalar KCC'den bugün evrak mail talebi aldım. Başvuru sırasında kullandığım pasaport ile DS-260 formunda kullandığım pasaportlar farklı. Başvuru sırasında kullandığım pasaportun süresi konsolosluktaki görüşmeye kadar biteceği için 10 yıllık yeni bir pasaport aldım ve formu bununla doldurdum. KCC'ye eski pasaportu da taratıp atacağım fakat açıklama kısmına ne yazmalıyım ? İngilizcem yeterli olmadığı için bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

I've got a new passport because the one that I used for the lottery application will expire (eğer zaten bittiyse will expire yerşne has been exired) by month/year (sonlanma ay ve yıl girin). I've included copy of my old passport.

• @goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ve got a new passport because the one that I used for the lottery application

Süresi bitmemişti yenilerken eski pasaportun üzerinde delik açtılar. Pasaportu bana geri verdiler ve iptal edildiğini söylediler. Pasaportumun süresi 20.10.2020 tarihinde bitiyor. bu durumda '' I've got a new passport because the one that I used for the lottery application will expire
    by month/year
    I've included copy of my old passport.'' şeklinde doldurursam uygun olur heralde

• suan herhangi gorusme talebi gelmeyecegi icin erken ds formu doldurmak avantaj gibi gozukmuyor. onemli olan mulakatlar acilinca case numarasi, dogru mu anliyorum?

• ⭐⭐

@akurtlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ve got a new passport because the one that I used for the lottery application

Süresi bitmemişti yenilerken eski pasaportun üzerinde delik açtılar. Pasaportu bana geri verdiler ve iptal edildiğini söylediler. Pasaportumun süresi 20.10.2020 tarihinde bitiyor. bu durumda '' I've got a new passport because the one that I used for the lottery application will expire
    by month/year
    I've included copy of my old passport.'' şeklinde doldurursam uygun olur heralde

I've got a new passport because the one that I used for the lottery application was going to expire by October 2020.
    I've included copy of my old passport.

şeklinde yazabilirsiniz.

• merhaba
    [email protected] adresine gönderdiğimiz belgeler icin mail basliginin bir formatı var mi. case Number vs ne yazilmali
    tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Gökdeniz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba
    [email protected] adresine gönderdiğimiz belgeler icin mail basliginin bir formatı var mi. case Number vs ne yazilmali
    tesekkurler

Mülakat Deneyimleri konusunun ilk mesajını okuyabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• @crazycells Ds260 formunda amerikada yaşamayı ve green cardın postlanmasını istediğim adresleri boş bıraktım. ikisini de doldurmam mı gerekir? yoksa sadece posta adresini doldurmam tek başına yeterli olur mu?

• @knnrn teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba. Benim de bir sorum olacak bilgisi olan tecrübesi olan varsa cevaplarsa sevinirim.formda ikamet adreslerinde 6 ay süreliğine iş için gittiğim Almanya'daki adresi yazmadım fakat iş tecrubelerinde almanyadaki iş tecrubelerim kisminda oradaki firma bilgisini ekledim.ikamet adresi girmemek sorun teşkil eder mi sizce.bu konuda sorun yaşamış biri var mı?formu actirmam gerekir mi?

sorun degil, boyle kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba lordum. İyi günler dilerim. Ds 260 formunda amerika adresini boş bıraktım. Çünkü şu an için ne orada kalacağım adres ne de greencard'ımın postalanmasını istediğim adres belli değil. Bu noktada usa'dan bir adres bulma konusunda önerileriniz nelerdir? Orada bir tanıdığımız yoksa mümkün değil midir? Yok ise bir tanıdık edinip onun adresini mi vermemiz en etkili yoldur? yoksa airbnb'den adres bulup onu göstermemiz de geçerli bir yöntem olur mu? Farklı ne gibi yöntemlere başvurabiliriz? çoğunluk bu noktada bu soruna çözümü nasıl buluyor? forumda bu konu biraz dağınık olduğu için derli toplu bir bilgi edinemedim. Teşekkürler lordum.

ben de sayin @knnrn 'in dedigi yontemi oneririm. Iyi tanimadiginiz biri yoksa riske atmayin, dediginiz gibi bir durumda sorun yasayip sonra 550 odeyip yeni Green Card basvurusu yapan kisiler oldu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Use-Myplan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

suan herhangi gorusme talebi gelmeyecegi icin erken ds formu doldurmak avantaj gibi gozukmuyor. onemli olan mulakatlar acilinca case numarasi, dogru mu anliyorum?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Ds260 formunda amerikada yaşamayı ve green cardın postlanmasını istediğim adresleri boş bıraktım. ikisini de doldurmam mı gerekir? yoksa sadece posta adresini doldurmam tek başına yeterli olur mu?

Sadece ilk adresi yazip hem yasayacaginiz adres hem de GC'nin postalanacagi adres olarak belirtebilirsiniz.

• Merhabalar bugün DS260 formunu doldurmak için siteye girdim bilgileri girdikten sonra case nm hatalı yazıyor site girişinde 18 temmuza kadar hizmet veremiyoruz yazmışlar acaba bununla alakalı olabilirmi oturum açma kısmına giremedim teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, mülakatlar durdurulduğu icin ve sıralamam 34 bin olduğu icin ben DS260 formunu yollamadım. Çekilişi kazanmadan once non-immigrant vize almayı düşünüyordum. Bu formu yolladıktan sonra "dual intent" gibi bir seyler varmış non-immigrant vize alırken problem çıkarıyorlarmış bu sebeple mülakatlar başlasın bu süreç ilerlemeye başlasın diye bekliyorum.

Size üç sorum var:
    1- Sizce bu düşünce mantıklı mi?
    2- 34 bin sıralamamla şubat veya mart gibi formu göndermemde sorun olur mu?
    3- Daha önceki yıllarla 34 bin gibi sıralamalarla green card alan oldu mu?

Çok teşekkürler.

• @Cengstro yok be abi öyle yapma sen Ocak’ta değilde ekimde olcak gibi ayarla.Amerika sistemli çalışır red Alman etkilemez Ocak’ta açılır gibi bir durum olursa ve beyanlarında tutarsızlık yoksa burdan alacağın red diğer başvurularda da alacağın redtir.

• Merhaba,
    Bu kcc evrak istemi maillerinde bir sıkıntı yok değil mi normal sürecinde ilerliyor. Her gün kontrol ediyorum deli yaptım kendimi çünkü.

• Bu ileti silindi!

• @erenaksoyyy Sıkıntı yapmanıza gerek yok . Önce daha düşük dosya numaralarına istek gelmesi lazım. Sizden önceki arkadaşları takip ede bilirsiniz Google DV2021 Excel Dosyası

• ⭐⭐⭐

Telegram grubunda sorulan bir soru üzerine DS260'daki bir girişimle ilgili soru oluştu aklımda.

Adresleri girdiğimiz yerde 16 yaşından sonra yaşadığınız adresler uyarısı bulunduğu için ilk adresimde yaşamaya başladığım tarih olarak formda 16 yaşımın dolduğu belirtilen tarihi girdim. Ancak o adreste normalde doğduğumdan beri oturuyordum.

Burada bir düzeltme yaptırmalı mıyım? Yaptırmam gerekirse mülakat günü mü düzelttirmemi önerirsiniz yoksa formu açtırayım mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |