Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn evet ama basvuru yapan benim ona es durumundan ds formu doldurduk. yani e2 yatirimla alakali oldugu icin benim durumumdan dolayi vize alamadik. o da teknik olarak e2 vizesi alamamis oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Use-Myplan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn evet ama basvuru yapan benim ona es durumundan ds formu doldurduk. yani e2 yatirimla alakali oldugu icin benim durumumdan dolayi vize alamadik. o da teknik olarak e2 vizesi alamamis oluyor mu?

Eger vize basvuru yaptiysa o da red almis oluyor.

• Merhaba,
    Bu sene green kart kurası kazananalardanız. Eşim formu doldurup 25 haziranda gönderdi. Bu siteyi yeni keşfettim ve az önce sizin DV2021 açıklamalar pdf formunuza bakıyordum;

"Dropdown menuden Istanbul da secilebilliyor; fakat Turkiye’de gocmen
    vizeler sadece ABD Ankara Konsoloslugu’nda veriliyor. Turkiye’de
    mulakata girmek isteyenler, o kisimda Ankara’yi secmeliler"

yazısını gördüm. Bursa da yaşadığımız için yakınlık nedeniyle İstanbul u seçtik. Bununla ilgili sorun yaşar mıyız dosyayı konsolosluk Ankara ya yönlendirirler mi?

Saygılarımla.

• Teşekkürler @crazycells @redsat2000 @mahmutenis. E-devlet'teki vukuatlı nüfus kaydında mahkeme adı, tarihi, boşanma kararının sayısı vs. her şey var. O halde ben KCC'ye bunu gönderip bir şansımı deneyeyim. Sonrasında konsolosluk randevusuna kadar, ki en iyi ihtimalle Şubat'tan önce olacağını sanmıyorum, Ankara'ya gidip mahkemeleri dolaşıp hard copy'sini bulmaya çalışırım sağlık muayenesi öncesinde. ABD'de neden lazım olabileceğini anlamadım ama; orada biriyle evlenmek istediğimizde, evli olmadığımıza dair TRden kayıt filan mı istiyorlar? Tekrar teşekkürler.

• @yemeng ben kendi forumumda istanbul seçeneğini görmedim. ds260'da böyle bir seçenek var mı?

• @ruhimücerret evet vardı ve bizde yakınlık nedeniyle tercih ettik. Gereksiz olsaydı eklemezlerdi herhalde diye düşündük.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yemeng, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    Bu sene green kart kurası kazananalardanız. Eşim formu doldurup 25 haziranda gönderdi. Bu siteyi yeni keşfettim ve az önce sizin DV2021 açıklamalar pdf formunuza bakıyordum;

"Dropdown menuden Istanbul da secilebilliyor; fakat Turkiye’de gocmen
    vizeler sadece ABD Ankara Konsoloslugu’nda veriliyor. Turkiye’de
    mulakata girmek isteyenler, o kisimda Ankara’yi secmeliler"

yazısını gördüm. Bursa da yaşadığımız için yakınlık nedeniyle İstanbul u seçtik. Bununla ilgili sorun yaşar mıyız dosyayı konsolosluk Ankara ya yönlendirirler mi?

Saygılarımla.

Istanbul'da gocmen vize almaniz mumkun degil, o nedenle Ankara'ya yonlendirecekler dosyanizi.

• @crazycells Başvuru değerlendirmesi yer yanlış oldu diye KCCDV ye az önce mail attık, değişiklik için cevap bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Gezzio, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Teşekkürler @crazycells @redsat2000 @mahmutenis. E-devlet'teki vukuatlı nüfus kaydında mahkeme adı, tarihi, boşanma kararının sayısı vs. her şey var. O halde ben KCC'ye bunu gönderip bir şansımı deneyeyim. Sonrasında konsolosluk randevusuna kadar, ki en iyi ihtimalle Şubat'tan önce olacağını sanmıyorum, Ankara'ya gidip mahkemeleri dolaşıp hard copy'sini bulmaya çalışırım sağlık muayenesi öncesinde. ABD'de neden lazım olabileceğini anlamadım ama; orada biriyle evlenmek istediğimizde, evli olmadığımıza dair TRden kayıt filan mı istiyorlar? Tekrar teşekkürler.

@Gezzio normal cezai durumlar haricinde boşanmanıza ilişkin mahkeme kaydı , sizin eski eşinizle olan herhangi bir bağlantı& mahkemece edinilen karşı tarafın hakları , onun hak kazanımı olup olamayacağı veya ne sebeple ayrıldığınız (kadına şiddet ,sahte evlilik gibi) konularda Ankara daki ABD Büyükelçilİği tetkik etmektedir. Zaten bununla ilgili DS-260 formunda sorular vardı hatırladığım. Bu açıdan önemli .KCC göndemenizde fayda var. Bizim zamanımzda KCC yoktu. Biz direkt mülakata götürdük .Ancak Sizin durum farklı mülakata gidecek evraklar önceden inceleme için KCC gidiyor. Bilginize

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezzio, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

orada biriyle evlenmek istediğimizde, evli olmadığımıza dair TRden kayıt filan mı istiyorlar?

Evet, evli olmadiginiza dair belge gosteriyorsunuz, evlendiyseniz bosandiginiza dair...

Resmi olarak tek eslilige izin veren tum ulkelerde durum benzer... Eger resmi olarak evliyseniz, yeni yapacaginiz evlilik resmi olarak gecerli olmayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 evet, size katiliyorum sayin @redsat2000 ; bu belgeler lazim olabilecegi icin onceden hazirlanmali diye dusunuyorum ben de...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yemeng, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Başvuru değerlendirmesi yer yanlış oldu diye KCCDV ye az önce mail attık, değişiklik için cevap bekliyoruz.

O secenegin istanbul olarak kalmasi cok sorun degil; ama sizin Istanbul'da gocmen vize alamayacaginizi bilmeniz ve planlarinizi Ankara'ya gore yapmaniz onemli olan 🙂

• Bu ileti silindi!

• lisedeki okulumun ismi degisti, diploma uzerindeki okulun ismini mi yoksa suanda ki ismini mi yazmak lazim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Use-Myplan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

lisedeki okulumun ismi degisti, diploma uzerindeki okulun ismini mi yoksa suanda ki ismini mi yazmak lazim?

Mezun olduğunuz tarihteki ismini yazın.

• selamlar herkese, ds260 formuna aile bireyi ekleteceğim. kccden evrak onayı geldikten sonra bile bu işlemi yaptırtabiliyor muyum?

• Selam.
    geçmiş iş tecrübeleri kısmında :

1. benim çalıştığım şirketin merkezi istanbul , adreside istanbulda , ancak ben fiilen 2 yıl Suudiarabistanda çalıştım. İstanbuldaki şiket merkezine hiç gitmedim. ssk dökümünde adres istanbul merkez görünüyor. şirket adını yazdım, adres yerine sudiarabistandaki proje adresini mi yazmalıyım yoksa istanbuldaki şirketin merkez adresini mi?

cevap için şimdiden teşekkürler

• Merhabalar ben ds 260 formunu 07.06.2020 de yolladım onay maili geldi case number ım da 9xxx ama belgeleri isteyen mail gelmedi ilk sayfadaki dv 2021 talihlileri exel tablosunu takip ediyorum çok daha yüksek case numberlara evrakları isteyen mail gitmiş ama hiçbir 8 -9 binller mail geldiğini belirtmemiş acaba sadece bana mı gelmedi yoksa başka bir olay mı var benim kaçırdığım bir nokta falan yardımcı olabilecek varmı çok teşekkür ederim

• @crazycells teşekkür ederim
    Kurumun adını İngilizce değil de İspanyolca yazmış olmamda problem yok değil mi? 🙂 Mülakatta herhangi bir detay isterlerse verebilecek bir belgem var zaten.

• ⭐⭐⭐

@furkan44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar ben ds 260 formunu 07.06.2020 de yolladım onay maili geldi case number ım da 9xxx ama belgeleri isteyen mail gelmedi ilk sayfadaki dv 2021 talihlileri exel tablosunu takip ediyorum çok daha yüksek case numberlara evrakları isteyen mail gitmiş ama hiçbir 8 -9 binller mail geldiğini belirtmemiş acaba sadece bana mı gelmedi yoksa başka bir olay mı var benim kaçırdığım bir nokta falan yardımcı olabilecek varmı çok teşekkür ederim

Formu tekrardan açtıran arkadaşların dosya numaraları kaç olursa olsun evrak talebi maili geldiği için öyle bir durum var. Formu açtırmamış olup, evrak talebi alan arkadaşların numaraları henüz 1000-2000 arasında.

Benzer Başlıklar

• 22
  • 5
  • 36
  • 51
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |