DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @okan-yüksel, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@breezyguy aynı sorun benim için de geçerli oldu. 16 yaşına göre ayarlayın derken neyi kast ediyosunuz? Onu açıklayabilir misiniz?

Adres kısmini 16 yasininiza kadar doldurmaniz gerekli. Zaten aciklamada yıl kısmını sistem size veriyor. O yıla gore ayarlarsaniz hata vermeden kaydetmenize olanak sagliyor sistem

• merhaba
    formu submit ettikten sonra birkaç tane hatamı farkettim.
    Adresleri dogum tarihinden itibaren sıraladım 16 yaşından öncekilerde var malesef. WAT sırasında kaldığım adresleri yazmayı unutmuşum.
    DV ye basvururkenki pasaportumla ds260 formundaki pasaportum farklı. Onun süresi dolmuştu yenisini aldım. Bunun için ayrıca bir mail atmadım. Atmam gerekir mi.
    teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Mlarin28 tapu konusunda ki tecrübeniz yada bilginiz nedir? Yani Türkiye'de sahip olduğum taşınmazın ABD yaşamımı devam ettirmek için nasıl ikna edici bir belge olarak sunabilirim? Düşünceniz nedir.

Biz sunduk. Bir emlakçıya hazırlattığımız belgede evin muhtemel satış fiyatını yazdırdık. Gerçi tapuda yazan değer işinizi görüyorsa bunu yapmaya bile gerek yok. Örneğin tapuda evin değeri 300 bin TL yazıyorsa bunu 50 bin dolar olarak konsolosluk kabul ediyor.

• ⭐⭐⭐

@Batuhan-Erimli, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells benim case numaram ilk gün mülakata girecek kadar küçük.. dolayısıyla kentakyden evrak istediler gonderdim ve onay maili gonderdiler.

Batuhan bey merhaba,

Tebrikler öncelikle. Acaba Google Sheets’deki 2021 talihlileri dosyasına bilgilerinizi yazabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Altay, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells normal şartlar altında temmuz diyebilirim fakat bu mülakatları ocağa erteleme kararı sonrası ağustos/eylül ayında da düşünebiliriz. Tam olarak nasıl bir yol haritası izlemeliyiz pek de emin değilim 🙂

O halde su anda bekar olarak gonderin tum formlari. Evliligi yaptiktan sonra tekrar sorunuzu sorarsaniz, hangi asamada oldugunuza gore yonlendiririz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Use-Myplan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, ilgili bölümlerde göremedim ya da kaçırdım. Eşim GC talihlisi ve DS260 formunu dolduracağız. Benim eş olarak onun formunda doldurulması gereken alanı gördüm ve dolduracağım. Ancak bazı yabancı sitelerde rastladım ki, benim adıma da ayrı bir DS260 formu doldurmam gerekiyormuş. Konu ile ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim.

Imzamdaki linkteki formlari okuyabilirsiniz.

Herkesin ayri bir DS-260 formu doldurmasi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zaygon, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. DS260 formunu doldururken iş geçmişi bölümünde yaklaşık 1 yıl kadar Freelance çalıştım. Ama hem fatura kesebilmek hem sigortamı yatırabilmek için bir arkadaşımın mimarlık firmasını aracı olarak kullandım. Bu dönemin "Employer Name" bölümünü ne şekilde doldurmalıyım? Self employed veya Freelance yazsam 4A Hizmet Dökümümde farklı bir firma adı göründüğü için sorun yaşar mıyım? Teşekkürler.

Gercek bilgi neyse ona gore doldurun.

Lise veya ustu bir diplomaniz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BekleBeniLA, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@dilara34
    @goblis
    Gözden kaçırmışsınızdır. Öyle bir soru herkese sorulan genel bir soru. "Can you speak and/or read languages other than your native language?" Previous work/Educatiion/Training bölümünde Additional altında çıkıyor.

herkesin formunda farkliliklar olabilir.

• @Use-Myplan DS260 Formuna girmek istediğinizde sizden bir takım bilgiler istiyor. (Case Number, Confirmation Number vs. gibi) bunları girdikten sonra gelen ekranda eşiniz ve siz hatta varsa çocuklarınızın her biri için kendi isminizin olduğu formlar olması gerekiyor tabi eğer eşiniz loto başvurusu yaparken sizi ve varsa çocuklarınızı dahil ettiyse başvuru formuna (-ki o dönem evli ise etmiş olması gerekir.) Sonrasında evlendiniz ya da çocuğunuz olduysa, isimlerinizin olduğu listenin hemen sol üstünde Add Applicant diyerek sizi veya çocuklarınızı ekleyebilir eşiniz ve size de doldurmanız için form oluşmuş olur. Siz yine de ilgili yardım dosyalarını indirip iyice bir okuyun derim. Bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetkocwa, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Somali'de iki gün Jibutii'de 1 gün kalmıştım pandemiden hemen önce iş amaçlı ziyaretlerdi. Ayrıca avrupada fransa isviçre arası aynı gün içersinde ziyaretlerim oldu son bir yıl içerisinde.

En onemli gorduklerinizi yazmaniz yeterli. Liste uzunsa sadece uzun sureli kaldiginiz yerleri yazabilirsiniz, lise kisaysa hepsini de ekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetkocwa, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

meslek bölüm içerisinde mimarlık olmadığı için other diyerek architect yazmak doğru mudur acaba?

Baska bolume uymadigini dusunuyorsaniz yazabilirsiniz ama bence engineering olarak isaretlemeniz daha uygundur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells benim case numaram ilk gün mülakata girecek kadar küçük.. dolayısıyla kentakyden evrak istediler gonderdim ve onay maili gonderdiler.

O halde dosya numaraniz Ekim ayinda aktiflesecek diyebiliriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells başvuruyu bir yıl önce yaptığım ve daha sonra kontrol edemediğim için hatırlamıyorum. Ama birçok kişide aynı hata var surname kısmına isimlerini yazmalarını söylerek onlara sonuclarını oğrenmeleri için yardım ettim. Mülakat tarihi açıklandık sonra konsoloslukla (ANKARA) mail yoluyla irtibata geçerek eksiklikleri ve düzeltmeleri yaptırabiliyormuyuz? Yoksa mülakattan önce evrak teslimi sırasındamı sunmam avantajlı olur.

Eger soyisim kismina isim yazarak kontrol edebiliyorsaniz, basvuru yaparken isim ve soyismi ters yazdiginiz anlamina geliyor.

Fakat bu sekilde devam etmek yerine DS-260 formunu dogru bilgilerle doldurmalisiniz. Pasaportunuzdaki resmi isminiz ne ise, isim ve soyisim yerine onlari yazin...

Konsolosluk ile iletisime gecerek degisiklik yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Gökdeniz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba
    formu submit ettikten sonra birkaç tane hatamı farkettim.
    Adresleri dogum tarihinden itibaren sıraladım 16 yaşından öncekilerde var malesef. WAT sırasında kaldığım adresleri yazmayı unutmuşum.
    DV ye basvururkenki pasaportumla ds260 formundaki pasaportum farklı. Onun süresi dolmuştu yenisini aldım. Bunun için ayrıca bir mail atmadım. Atmam gerekir mi.
    teşekkürler.

Adreslerde ve tarihlerde degisiklik yapmaniza gerek yok.

Mulakat evraklarini gonderdiginiz zaman aciklamayi KCC'ye gonderebilirsiniz, su an gondermenize gerek yok.

• Yasaklı

@crazycells Tekrar merhaba hocam. Elime para geçtikçe banka hesabıma yatırıyorum. Banka hesabıma para yatırırken parayı banka defterine yazdırmam gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Tekrar merhaba hocam. Elime para geçtikçe banka hesabıma yatırıyorum. Banka hesabıma para yatırırken parayı banka defterine yazdırmam gerekiyor mu ?

gerek yok, mulakat icin bu belgeyi tek seferde almaniz yeterli... Zaten orada paranin miktari ve tarihi gorunecektir...

• Merhaba,
    13 Haziran'da ds260 formunu gönderdim. Henüz Kcc'den bir mail almadım acaba bu normal mi? Kcc'den mail alan varsa, formu gönderdikten ne kadar süre sonra mail aldıklarını söyleyebilir mi? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@newyorker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    13 Haziran'da ds260 formunu gönderdim. Henüz Kcc'den bir mail almadım acaba bu normal mi? Kcc'den mail alan varsa, formu gönderdikten ne kadar süre sonra mail aldıklarını söyleyebilir mi? Teşekkürler.

Merhaba,

Google Sheets'deki 2021 dökümanı içerisinde kimlerin ne zaman formu doldurduklarını, ne zaman da mail aldıklarını görebilirsiniz. Forumda arkadaşları sürekli bulmak pek mümkün olmayabilir. O yüzden Sheets dökümanını incelemenizi öneriyorum:

• Merhaba,
    DS 260 formunu J1 requirement kismiyla ilgili bir sorum olacakti:

***Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? ***

J1 statum hall devam editor. Former sayilir miyim bilemedim.

Bu kisim onceki yillarda da vardi anladigim kadariyla ve daha once @crazycells ifade etmisti konsoloslukta waiverlara cok takilmadiklarini.
    Bu durumda Yes dememde sorun olmaz mi? Yoksa zaten Yes apply etmiyor mu bana?

Tesekkur ederim.

• @knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@parametri Tabii ki yapabilirsiniz. İlgili sürecin ayrıntıları şurada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

Cevabiniz icin tesekkur ederim.
    Formla ilgili alanlari da sormak istiyorum musaadenizle:

Oraya gecmeden once durumdan bahsetmis olayim kisaca (tekrar olacak bazilarimiz icin ozur dilerim)

J1 vize sahibi iki birey olarak normalde waiver almamiz gerekiyor. Esimin borcu cok yuksek oldugu icin onun surecini baslatamiyoruz.
    CP olursa ikimizin de devam etmesinde sorun yok gibi anliyorum, konsolosluk cok aramiyormus waiver. (Soru: Ya orda derlerse , waiver yok! Esimin reddedilip, benim devam etmem soz konusu olur mu? Sadece ben devam etmis olsam ve ilerleyen yillarda esimin waiver i oldugunda ona family based green card yapilabilir mi? Bi onceki surec sorun teskil eder mi?)

AOS yaparsak ABD icinde, ikimize de waiver gerekecek. Ona alamayacagimiz icin il etapta, onceki ve simdi asagidaki sorularima cevap ariyorum genel olarak.

1. Ds 260 esim icin de form olusturuyor malum. Onun green card a cekilis firsatiyle devam etmeyecegi durumda bu form ne anlama geliyor?

2. Kendime ait formda, spouse seninle immigrate edecek mi diyor?
      Soruma kaynak teskil eden senaryoda, evet edecek ama bu cekilis surecinde degil daha sonra family green card yoluyla immigrate edecek. Ama bu sekilde ifade etme firsati yok orda. Sanirim sadece Yes No.

Tesekkur ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |