Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@fiyakasiz-adam e-devletteki belgeyi cikartabilirsiniz sorun degil, zaten ustunde barkod var, belgeyi onaylayabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetkocwa, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba @crazycells teşekkürler ilginiz için. 2021 talihlisiyim. 2017-2018 yılları arasında 4 ay kadar amerikada kaldım. B1/B2 vizesiyle gitmişti. 2 sorum olacak.

1. Burada bulunduğum süre boyunca gezdim ve dil eğitimi aldım. 4 aylık kaldığım süreci yurtdışında yaşama bölümünde belirtmem gerekir mi?
    2. Burada aldığım hat için 5 yıl içinde kullanılan numaralara eklemem gerekir mi?

Teşekkürler.

1. ABD oldugu icin yazin isterseniz, ama hatirlamiyorsaniz yazmamaniz da bir sorun olusturmaz.z

2. Hatirliyorsaniz yazabilirsiniz, ama yazmamaniz problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzi forumda yazarken kucuk harf kullanmalisiniz.

Su konuyu okuyabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

belli bir sure yasi 21'de dondurulacak, eger bu sureyi asiyorsa yani vize alma ihtimali 0'sa o durumda yazmaniza gerek yok. Eger CSPA dolayisiyla 21 yasinda kabul edilecekse o durumda formlara ekleyebilirsiniz.

• @crazycells Teşekkürler 🙂

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim. KCC ye belgeyi ne kadar çabuk gönderirsek o kadar avantajlı mı oluyoruz ? Eğer öyle bir şey varsa ben hiç risk almayayım, belgeleri şimdiden hazırlayıp KCC den gelecek maili bekleyeyim.

rahat olun, bu kadar stres yapmaniza gerek yok. Sizin icin KCC emaili geldikten sonra bu belgeyi almak daha iyi olur diye dusunuyorum 🙂 yoksa gereksiz strese gireceksiniz zamanlama konusunda...

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Bir şey daha sormak istiyorum lütfen kusuruma bakmayın. Azerbaycan dan alacağım sicil belgesinin son kullanım tarihi oluyor mu ? Örneğin Temmuz da alırsam ve KCC kışta benden belge isterse, yine aldığım sicil belgesi geçerli olur mu ? Bir de ben direk ingilizce dilinde alacağım belgeyi, azerbaycan dilinde almayacağım. Bir sorun olmaz değil mi hocam.

• Merhablar

Bende 2021 talihlisiyim ama tabi talihlimiyiz bilinmez ama ben belki hollanda ya gideceğim ama kalıp kalmamam daha henüz belli değil eğer form u attıktan sonra 6 ay kalırsam bunu konsoloslukta mı sölerm yada for mu geç mi göndersem daha iyi?
    Hollandaya gidiş tarihim henüz belli değil ama:(

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim. KCC ye belgeyi ne kadar çabuk gönderirsek o kadar avantajlı mı oluyoruz ? Eğer öyle bir şey varsa ben hiç risk almayayım, belgeleri şimdiden hazırlayıp KCC den gelecek maili bekleyeyim.

rahat olun, bu kadar stres yapmaniza gerek yok. Sizin icin KCC emaili geldikten sonra bu belgeyi almak daha iyi olur diye dusunuyorum 🙂 yoksa gereksiz strese gireceksiniz zamanlama konusunda...

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Bir şey daha sormak istiyorum lütfen kusuruma bakmayın. Azerbaycan dan alacağım sicil belgesinin son kullanım tarihi oluyor mu ? Örneğin Temmuz da alırsam ve KCC kışta benden belge isterse, yine aldığım sicil belgesi geçerli olur mu ? Bir de ben direk ingilizce dilinde alacağım belgeyi, azerbaycan dilinde almayacağım. Bir sorun olmaz değil mi hocam.

Buyuk ihtimal sorun olmaz, cunku sonrasinda Azerbaycan'da yasamayacaksiniz. Ama size daha once de dedigim gibi KCC sizden bu belgeyi istedikten sonra almanizi tavsiye ederim 🙂
    Bu sekilde cok strese giriyorsunuz, bu kadar streslenmenizi gerektiren bir durum yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cankara, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhablar

Bende 2021 talihlisiyim ama tabi talihlimiyiz bilinmez ama ben belki hollanda ya gideceğim ama kalıp kalmamam daha henüz belli değil eğer form u attıktan sonra 6 ay kalırsam bunu konsoloslukta mı sölerm yada for mu geç mi göndersem daha iyi?
    Hollandaya gidiş tarihim henüz belli değil ama:(

Bu tur guncellemeleri yapmaniza pek gerek yok. Su anki bilgilerle DS-260 formunu doldurup gonderebilirsiniz, daha sonra guncellemeye gerek yok.

Eger mulakatiniz 6 aydan sonraya verilirse, garanti olmasi amaciyla mulakat oncesi Hollanda'dan adli sicil kaydi (polis belgesi) alabilirsiniz.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Yok strese girmiyorum, azerbaycan'ın yolu kapalı ve sürekli ertelenıyor. Hazıranın 15 i açılacaktı, sonra oldu 1 Temmuz, şimdi de 1 ağustos diyorlar. Sürekli öteliyorlar anlayacagınız. Bu gidişle ben bu sene azerbaycana gidemeyebılırım. O sebeple para verip oradan belgeyi getirtmeyi düşünüyorum. Sorun olmaz dediğine göre Temmuz ayı içinde belgeyi getiririm. Bakarsınız KCC de 1-2 ay sonra belge ister.

Atıyorum ben azerbaycana giderim sonra KCC belge ister bu kez de Turkıye de olmadıgım ıcın belgeler yarım kalmış olur. Sonra oradan dönemem yollar kapanır fılan hiç risk almayayım en ıyısı.

• @Orhan-Cabarov Merhaba, Tebrik ediyorum. Çok fazla heyecanla soru sormanız nedeniyle forumda oldukça dikkat çektiğinizi söyleyebilirim. Heyecanınızı anlıyorum. Umarım sağlıkla süreci tamamlayabilirsiniz. Azerbaycan’da herhangi bir akrabanız yok mu? Ona vekalet verip Adli Sicil Kaydı almanız daha kolay olmaz mı? Bunu İçin neden para ödeyeceksiniz ? Mesela eşim üniversiteyi Kıbrıs’ta okumuş. Muhtemelen biz de vekalet vererek gerekli belgeyi vakti gelince alabileceğiz. Gerçi 36binlerde numaramız ama.

• @crazycells çok teşekkürler.

• Yasaklı

@özlemkaya Merhaba. Umarım herkes kazanıp amerıkaya gıder.
    Tanıdıklarım var ama hemen hemen aynı para çıkacak cebimden bir ton işle uğraşmam gerekıyor. Noter onaylı tercümeli vekalet almam gerekiyor. Sonra kargo bulup bunu azerbaycana gondermem gerekıyor, sonra tekrar buraya kargolanması fılan başa baş gelıyor. Hiç uğraşmadan 100 dolar verıcem hepsını benım yerıme yapacaklar ben sadece almaya gıdecegım.

• Merhaba Sayın @crazycells
    Mülakata Dakar/Senegal'de gireceğimiz için DS-260 formunu tamamen İngilizce doldurmamız mı gerekir?
    Örneğin adres bilgilerinde Mahalle, Cadde gibi yerleri Türkçe yazmamız uygun mudur?
    Bunun dışında Üniversite ismi,bölüm,iş yerindeki pozisyon gibi bilgiler İngilizce mi olmalı Türkçe mi?
    Şimdiden çok teşekkürler,

• @crazycells teşekkürler hızlı dönüş için, çok yardımcı oldu bu bilgi.
    Bir yandan da kafama yeni bir soru takıldı. Traveled in five years yazan bölümde gidilen ülkeleri yazıyoruz ama ikametgah bölümüne mi 4 ay içinde kaldığım usa adresini yazmam gerekli bu konuda nasıl ilerlemek lazım. (Numaram da adresimde kayıtlı bende)

Son olarak sorulan sorudaki son 5 yıl içinde 1 gün dahi olsa ziyaret edilen ülkeleri yazmak gerekir mi?

Teşekkürler🙏

• @mehmetkocwa, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells teşekkürler hızlı dönüş için, çok yardımcı oldu bu bilgi.
    Bir yandan da kafama yeni bir soru takıldı. Traveled in five years yazan bölümde gidilen ülkeleri yazıyoruz ama ikametgah bölümüne mi 4 ay içinde kaldığım usa adresini yazmam gerekli bu konuda nasıl ilerlemek lazım. (Numaram da adresimde kayıtlı bende)

Son olarak sorulan sorudaki son 5 yıl içinde 1 gün dahi olsa ziyaret edilen ülkeleri yazmak gerekir mi?

Teşekkürler🙏

USA'da ne amaçla bulunmuştunuz ? WAT ise yazmanızı tavsiye ederim , turistik ise gerek olduğunu pek sanmıyorum
    Her hangi bir sakıncası yok ise bir gün dahi ziyaret ettiğiniz ülkeleri yazmanızı tavsiye ederim
    Söylediklerim tamamen kendi fikrimdir. Saygılar

• Merhaba Arkadaşlar,
    Have you traveled to any countries/regions within the last five years? sorusuna şu an Yurt dışında yaşayan birisi olarak Türkiye'yi de yazmalı mıyız? Yoksa Türkiye dışındaki ülkeleri mi belirtmeliyiz?
    Teşekkürler

• @AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Arkadaşlar,
    Have you traveled to any countries/regions within the last five years? sorusuna şu an Yurt dışında yaşayan birisi olarak Türkiye'yi de yazmalı mıyız? Yoksa Türkiye dışındaki ülkeleri mi belirtmeliyiz?
    Teşekkürler

Türk vatandaşı olduğunuz için Türkiye haricindeki ülkeleri yazmalısınız. Saygılar

• @Mustafa-Sayılan WAT’ın ne olduğunu bilmiyorum ama B1/B2 vizesiyle gidip hem gezdim hem de kısa dönem dil eğitimi aldım.
    Yazmakta zarar yoksa yazılabilir.
    Teşekkürler hocam yorumunuz için.

• @mehmetkocwa, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Mustafa-Sayılan WAT’ın ne olduğunu bilmiyorum ama B1/B2 vizesiyle gidip hem gezdim hem de kısa dönem dil eğitimi aldım.
    Yazmakta zarar yoksa yazılabilir.
    Teşekkürler hocam yorumunuz için.

Estafurullah, yazmanızdan zarar gelmez hatta mümkün olduğunca dürüst ve doğru bilgi vermenizi tavsiye ederim.
    Sevgiler

• @crazycells var hocam evet, çift lisans bir de yüksek lisans var üzerine ayıptır söylemesi:)
    ve kendi şirketimde çalışmalara devam ediyorum bir yandan da. Daha önceki ortaklı şirketteki hisselerimi devredip yeni bir mimarlık ofisi kurdum. Bu durumda bu iki şirketimden bahsetsem yeterli olur mu? Aile şirketini ve diğer sigortalı göründüğüm işleri karıştırmadan.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |