Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar Tekrardan,
    Biz Senegal’de yasiyoruz ve mulakat yeri olarak da Dakar ABD konsoloslugu sectik. Bu durumda Turkiye’deki tum belgelerimizi yeminli tercuman ve apostilli olarak almayi planliyorduk ki uluslararasi gecerliligi olmasi icin. Fakat aklimiza takilan su ki Senegal ulkesi Apostil tasdik şerhine taraf ulkeler arasinda degil. Ama Evraklarimizi Abd konsolosluguna verecegimiz icin ve Abd Apostil taraf ulkeler arasinda oldugu icin kabul edilir mi? Yoksa Senegal de bulunduğumuz icin kabul ediez mi? Ikinci bir soruda Turkiye’de bir yeminli tercumanin cevirisi burada gecerli sayilir mi? Sayilmazsa ve burada tercume ettirmemiz gerekiyorsa da Senegal de Apostil yaptırma sansimiz olmayacak. Bu noktada da emin olamiyoriz. bu konu hakkinda bilgisi olan varsa cok memnun oluruz
    Simdiden esekkurler

apostile gerek yok, yeminli tercuman cevirisi yeterli. Zaten Dakar'daki ABD konsoloslugu belgelerin orijinalligini hala barkodlarla kontrol edebilir, eger kendileri yapamazlarsa Turkiye'deki ABD konsolosluklarina gonderip onlarin teyidini alirlar.

• Değerli dostlar özellikle DV2021 talihlileri. Arkadaşlar panik yapmayın. 2020 hangi sayıda kaldı bilmiyorum. Ama 2021 için süreç ekimden itibaren başlayacaktı. Bu durumda 3 aylık bir yığılma olacak Ocak ayında. Dua edelim Trump bey kaybetsin. Eğer o giderse herkes gider büyük ihtimal. Yıllarca yurtdışında yaşayan bir insanım. Trde birisi dışardan aynı Trump gibi görünüyor. Daha 1 yıl bu forumda daha çok sevinip çok üzüleceğiz. Özellikle genç arkadaşlar her zaman enerjinizi kaybetmeyin.

• ⭐⭐

Ya ben de mi bir rahatlık var yoksa millet mi çok gergin vallahi şu aşamada yapacak hiç birşey yok beklemekten başka kızsakta dövünsekte beklemekten baska çare yok hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun. Yok trump seçilmezse kurtuluruz yok mahkeme kararı bozabilir yok 20000 üstü unutsun bune böyle valla 2 gündür aynı şeyleri okumaktan gına geldi ya azcık rahatlayın lütfen

• @crazycells Teşekkürler cevabınız için. Peki yeminli tercümanın Türkiye'den olması veya Dakar'dan olması farkeder mi? Çünkü Türkiye'den bulup tercüme ettirmek bizim için daha kolay. Ama Türkiye'de yeminli bir tercümanın cevirisi Senegal'de gecerli midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkürler cevabınız için. Peki yeminli tercümanın Türkiye'den olması veya Dakar'dan olması farkeder mi? Çünkü Türkiye'den bulup tercüme ettirmek bizim için daha kolay. Ama Türkiye'de yeminli bir tercümanın cevirisi Senegal'de gecerli midir?

Turkiye'den yapmaniz daha dogru olur. Senegal'de hem Turkce, hem de ingilizce bilen tercuman bulmak oldukca zordur 🙂

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim. KCC ye belgeyi ne kadar çabuk gönderirsek o kadar avantajlı mı oluyoruz ? Eğer öyle bir şey varsa ben hiç risk almayayım, belgeleri şimdiden hazırlayıp KCC den gelecek maili bekleyeyim.

• KCC nin istedigi belgeler arasında sgk dokumu var mıdır ? Isteniyorsa eğer yurtdışı çalışması olanlarda hizmet belgesi temin etmeli midir ? Tesekkurler

• Merhaba, DS-260 formu ile alakalı sorum olacaktı. Benim ABD'de forma yazmak için bir adresim yok. Forumda yaptığım araştırmaya göre forma NOT AVAILABLE yazın daha sonra mülakatta değiştirirsiniz demiş çoğu kişi. Bazıları ise rastgele bir adres yazın demiş. Sizce hangisi doğru olur? NOT AVAILABLE YET yazsam bir sorun oluşur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@breezyguy, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

KCC nin istedigi belgeler arasında sgk dokumu var mıdır ? Isteniyorsa eğer yurtdışı çalışması olanlarda hizmet belgesi temin etmeli midir ? Tesekkurler

En az lise mezunu olanlardan çalışma geçmişi ile ilgili bir belge istenmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arne-Saknussemm, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, DS-260 formu ile alakalı sorum olacaktı. Benim ABD'de forma yazmak için bir adresim yok. Forumda yaptığım araştırmaya göre forma NOT AVAILABLE yazın daha sonra mülakatta değiştirirsiniz demiş çoğu kişi. Bazıları ise rastgele bir adres yazın demiş. Sizce hangisi doğru olur? NOT AVAILABLE YET yazsam bir sorun oluşur mu?

Kesinlikle rastgele bir adres YAZMAYIN. Hayatınızın hatasını yapmış olursunuz.

N/A veya not available yazarak boş bırakmanız gerekiyor.

• @knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, DS-260 formu ile alakalı sorum olacaktı. Benim ABD'de forma yazmak için bir adresim yok. Forumda yaptığım araştırmaya göre forma NOT AVAILABLE yazın daha sonra mülakatta değiştirirsiniz demiş çoğu kişi. Bazıları ise rastgele bir adres yazın demiş. Sizce hangisi doğru olur? NOT AVAILABLE YET yazsam bir sorun oluşur mu?

Kesinlikle rastgele bir adres YAZMAYIN. Hayatınızın hatasını yapmış olursunuz.

N/A veya not available yazarak boş bırakmanız gerekiyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki not available yazıp boş bırakmak bir sorun oluşturur mu?

• Sanırım şu case number ile hiç heveslenmemeliyim. Amerika ile ilgili plan bile yapmak gidemediğimi gördüğümde bana zarar verecek...

• DS-260 formunda oturulan adresler kısmı için ben 16 yaşımdan beri sadece üniversite için başka bir şehre gittim fakat ikametgahımı aldırmadım oraya. Yani e-devlet'te gözükmüyor. Gözükmemesine rağmen üniversiteyi okuduğum şehirdeki adresi de yazmalı mıyım yoksa sadece resmi olarak e-devlet'tekini mi yazmalıyım?

• @Arne-Saknussemm, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

DS-260 formunda oturulan adresler kısmı için ben 16 yaşımdan beri sadece üniversite için başka bir şehre gittim fakat ikametgahımı aldırmadım oraya. Yani e-devlet'te gözükmüyor. Gözükmemesine rağmen üniversiteyi okuduğum şehirdeki adresi de yazmalı mıyım yoksa sadece resmi olarak e-devlet'tekini mi yazmalıyım?

Üniversite'de geçirdiğiniz yıllarda oturduğunuz şehir farklılık gösteriyor ise yazmanızda fayda var onun haricinde e-devletten veya resmi kurumdan oturum belgesi , ikamet belgesi kolay kolay istemezler

• @crazycells Bunu ben de merak ediyordum, guzel bi strateji teklifi olmus.
    Tesekkur ederim.

• Daha once biraz dolayli yoldan sormustum, EOla degisen durumlar uzerine bu kez dogrudan esle beraber surecin devamini tekrar sormak istiyorum, ayrica durumunu tekrar gozden gecirmek isteyeceklere de faydasi olabilecegini hesaba katarak:

1. Green card surecini esimizi bu ilk asamada katmayip, daha sonra aile yoluyla green card alma yoluna gidebilir miyiz?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki not available yazıp boş bırakmak bir sorun oluşturur mu?

Sorun oluşturacak bir şeyi size tavsiye eder miyim? 🙂 Hayır, görüşme gününe kadar bir adres verdiğiniz sürece herhangi bir sorun oluşturmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DS-260 formunda oturulan adresler kısmı için ben 16 yaşımdan beri sadece üniversite için başka bir şehre gittim fakat ikametgahımı aldırmadım oraya. Yani e-devlet'te gözükmüyor. Gözükmemesine rağmen üniversiteyi okuduğum şehirdeki adresi de yazmalı mıyım yoksa sadece resmi olarak e-devlet'tekini mi yazmalıyım?

Konsolosluk resmi kayıtlarda görünüp görünmemesini önemsemiyor, gerçekte hangi adreslerde yaşadıysanız onları yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@parametri, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Daha once biraz dolayli yoldan sormustum, EOla degisen durumlar uzerine bu kez dogrudan esle beraber surecin devamini tekrar sormak istiyorum, ayrica durumunu tekrar gozden gecirmek isteyeceklere de faydasi olabilecegini hesaba katarak:

1. Green card surecini esimizi bu ilk asamada katmayip, daha sonra aile yoluyla green card alma yoluna gidebilir miyiz?

Hiçbir yöntem DV'den daha kolay, hızlı ve az masraflı değil. O nedenle forumdaki genel tavsiye, imkanı olan herkesin DV süreci dahilinde vizelerini alması yönünde.

• @knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

nle forumdaki genel tavsiye, imkanı olan herkesin DV süreci dahilinde vizelerini alma

O imkani olmayan durumu merak ediyorum ben de.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

151

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |