Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sait33, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Tam emin olamadım aslında. Tek ihtimal dediğiniz gibi KCC ilk aylarda tüm numaraları current yaparsa o zaman AOS yapmak için vaktim olur aksi halde CP yapmak daha mantıklı gibi duruyor.

bence de o sekilde yapin...

• @crazycells tabi ki geyik yapmadım foruma ilk defa katılıp sorumu yanlışlıkla 2020 kısmında sorma gafletinde bulunmuşum. ben geyik yapsa da kimseye eksi vermem pozitif bir insanım ben negatifliği sevmem 🙂 ne öyle hemen - vermek. belli ki yanlış yapmışım hemen insanın itibarını zedeliyorlar. @BekleBeniLA çok teşekkür ederim. sağolun. tamam arama kısmına yazmadan daha da soru sormam bu da bana ders olsun 🙂 ilk defa tanıştığım 260 formu dolduramamanın paniği ile işte yazdık işte bir soru

• @ucakci benimde size sorum en son formu doldurduktan sonra imzalarken fotoğrafta mi isteniyor acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih128 bahsettiğiniz form DS260 ise hayır, herhangi bir imza yok. online olarak sign ediyorsunuz. hepsi bu.

• Dv2021 talihleri için Ocak ayında bütün numaralar "current" olduğu takdirde mülakat sıralaması Kcc evrak onayına göre mi olacak yoksa case numberımız üzerinden mi devam edecek işlemlerimiz ?

• Yasaklı

@crazycells Merhaba hocam. KCC için azerbaycan'dan sicil belgesi getirtecektim, vize işlemleri yıl sonuna kadar donduruldu diye KCC bizden evrakları daha mı geç isteyecek ? Yoksa normal süreç devam mı ediyor ? 100 dolara birisiyle anlaştım, Azerbaycandan sicil belgesi getirecek, evrak işleriyle ilgileniyor. Benden cevap bekliyor. Eğer KCC 2020 nin sonunda belge isteyecekse kendim azerbaycana gidince alacağım sicil belgemi. Bu konuda lütfen beni aydınlatır mısınız ?

• "The second major requirement for Diversity Visa applicants is that you must have at least a high school degree, or at least two years of work experience within the past five years in a profession that requires at least two years of training, as determined by the U.S. Department of Labor."

Hiç bir çalıştığım işte 2 yıllık training süreci olmadı . Sorun olur mu acaba ?

• @Masda lise mezunuysaniz sıkıntı yok çünkü YA DA diyor

• @It-s-thilda aynen , teşekkürler.

• Herkese merhaba,
    DV2021 benim eşime çıktı, henüz ds260 formu doldurmadık case nm 19 binden başlıyor, eşimi ikna etmeye çalışıyorum (: yaş 47 eşim ev hanımı açık lise mezunu benim mesleğim pastacılık ve ekmekçilik üzerine şef olarak çalışıyorum bakalım gelişmeler nasıl olacak ilerleyen zamanlarda paylaşacağım, YEŞİLKARTFORUM a teşekkür ederim çok faydalı bir forum tekrar görüşmek üzere.

• Merhaba @crazycells ,
    Universite mezunuyum. Lise diplomamin orijinalini universite kayit sirasinda universiteye teslim etmistim. Yani bende orijinali yok . Egitim bilgilerime hem lise hem universite bilgilerimi girdim fakat konsolosluga verebilecek orijinal lise diplomam yok bu durumda. Sadece universite diplomam var. Bu durumda lise bilgilerimi hic girmemem mi daha dogru olur? Yoksa lise bilgilerimi girip sadece universite diplomami gostermem yeterli midir?
    Simdiden cok Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba @crazycells ,
    Universite mezunuyum. Lise diplomamin orijinalini universite kayit sirasinda universiteye teslim etmistim. Yani bende orijinali yok . Egitim bilgilerime hem lise hem universite bilgilerimi girdim fakat konsolosluga verebilecek orijinal lise diplomam yok bu durumda. Sadece universite diplomam var. Bu durumda lise bilgilerimi hic girmemem mi daha dogru olur? Yoksa lise bilgilerimi girip sadece universite diplomami gostermem yeterli midir?
    Simdiden cok Tesekkurler

Tüm bilgileri doğru şekilde girin. Görüşmeye en son mezun olduğunuz okulun diplomasını (veya öğrenciyseniz öğrenci belgesini) götürürsünüz.

• ⭐⭐⭐⭐

@ucakci Green card teslimi olana kadar verilen vlze immigrant visa dir. Bu vizenin verilişi ile birlikte ABD kapsamındaki non immigrant visaniz yani B1 B2 visa niz otomatik olarak iptal kapsamına girer sistemde. Sizin geçerli B1 B2 visa girişiniz sonrası eğer sistemde iptal olmuşsa zaten giriş yapamazsınız. Eğer sistemde görünüyor ise green card ile birlikte durumunuz ABD nezdinde sıkıntıya girer iki vizenizde askıya alınabilir.Hattta tekrar Turkiyeye geri gonderilme durumunuz olabilir. İşlem hukuki boyuta taşınabilir. Bu düşündüğünüz adımı yapmanızı tavsiye etmem kartı riske sokarsiniz

• Merhabalar Tekrardan,
    Biz Senegal’de yasiyoruz ve mulakat yeri olarak da Dakar ABD konsoloslugu sectik. Bu durumda Turkiye’deki tum belgelerimizi yeminli tercuman ve apostilli olarak almayi planliyorduk ki uluslararasi gecerliligi olmasi icin. Fakat aklimiza takilan su ki Senegal ulkesi Apostil tasdik şerhine taraf ulkeler arasinda degil. Ama Evraklarimizi Abd konsolosluguna verecegimiz icin ve Abd Apostil taraf ulkeler arasinda oldugu icin kabul edilir mi? Yoksa Senegal de bulunduğumuz icin kabul ediez mi? Ikinci bir soruda Turkiye’de bir yeminli tercumanin cevirisi burada gecerli sayilir mi? Sayilmazsa ve burada tercume ettirmemiz gerekiyorsa da Senegal de Apostil yaptırma sansimiz olmayacak. Bu noktada da emin olamiyoriz. bu konu hakkinda bilgisi olan varsa cok memnun oluruz
    Simdiden esekkurler

• @AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar Tekrardan,
    Biz Senegal’de yasiyoruz ve mulakat yeri olarak da Dakar ABD konsoloslugu sectik. Bu durumda Turkiye’deki tum belgelerimizi yeminli tercuman ve apostilli olarak almayi planliyorduk ki uluslararasi gecerliligi olmasi icin. Fakat aklimiza takilan su ki Senegal ulkesi Apostil tasdik şerhine taraf ulkeler arasinda degil. Ama Evraklarimizi Abd konsolosluguna verecegimiz icin ve Abd Apostil taraf ulkeler arasinda oldugu icin kabul edilir mi? Yoksa Senegal de bulunduğumuz icin kabul ediez mi? Ikinci bir soruda Turkiye’de bir yeminli tercumanin cevirisi burada gecerli sayilir mi? Sayilmazsa ve burada tercume ettirmemiz gerekiyorsa da Senegal de Apostil yaptırma sansimiz olmayacak. Bu noktada da emin olamiyoriz. bu konu hakkinda bilgisi olan varsa cok memnun oluruz
    Simdiden esekkurler

Merhabalar, bu tarz önemli konularda şayet net bilgi alamaz iseniz birebir KCC 'ye e-posta yollayarak sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bir iş günü içerisinde anında yanıtlıyorlar. Çünkü konu içerisinde ikinci bir ülke var ve burada bu hususta bilgisi olan insan olmayabilir (Emin değilim). Kolaylıklar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE Muhatabınız ABD konsolosluğu olacağı için ona göre hareket etmeniz lazım, Senegal'de olmasının önemi yok. Türkiye'deki konsolosluk İngilizce veya Türkçe olmayan belgeler için İngilizce yeminli tercüman çevirisi talep ediyor. Muhtemelen Senegal için de benzerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roninn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Dv2021 talihleri için Ocak ayında bütün numaralar "current" olduğu takdirde mülakat sıralaması Kcc evrak onayına göre mi olacak yoksa case numberımız üzerinden mi devam edecek işlemlerimiz ?

KCC onayina gore... Ama dusuk numaralarin evrak onayi daha once yapildigindan yine bir avantaj olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba hocam. KCC için azerbaycan'dan sicil belgesi getirtecektim, vize işlemleri yıl sonuna kadar donduruldu diye KCC bizden evrakları daha mı geç isteyecek ? Yoksa normal süreç devam mı ediyor ? 100 dolara birisiyle anlaştım, Azerbaycandan sicil belgesi getirecek, evrak işleriyle ilgileniyor. Benden cevap bekliyor. Eğer KCC 2020 nin sonunda belge isteyecekse kendim azerbaycana gidince alacağım sicil belgemi. Bu konuda lütfen beni aydınlatır mısınız ?

Ne zaman isteyecegini ben de bilmiyorum maalesef. 3 gun sonra da isteyebilir, 3 ay sonra da... KCC, sizden istedikten sonra belgeyi alabilirsiniz, bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ferhat26 bol sanslar 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |